Skocz do zawartości
IGNORED

ECC81 i zamienniki, wasze opinie i typy


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

6211 RCA są spokojniejsze, powiedziałbym grzeczniejsze. W moim systemie brakuje mi w nich trochę więcej energii i basu. Tungsole są bardziej dynamiczne i gęste na średnicy. Góra raczej gładka i jest jej trochę mniej niż np. RFT. Bas w Tungsolach na w sobie trochę miękkości , nie jest tak konturowy ja w np. RFT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 12:05, naczesany napisał:

Philips Mini Watt CV 455. Słyszałem pochlebne opinie.

A może Valvo 6201 ?

Nie wiem jak w przypadku ecc81 ale w przypadku ecc83 Amperex Buggle Boy,  Philips Miniwatt i Valvo to podobne brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam nie dawno zabrałem się za wymianę ecc81 w MA252. Po waszych opisach brzmienia widzę że u mnie jest lekko inaczej, może dlatego że mam Hybrydę, na kanał ecc81+ecc83.

Pierwsza para to Amperex Bugle Boy Ecc81 Holland / mierzenie na ucho i nie wiem ile do emerytury

kolejne to - Brimar 6060 / ECC81 / te chyba były nowe bo zmieniały granie prawie 2tyg.

Kupione na eBayu - 2 NOS Matched Amperex Mullard 12AT7 ECC81 Audio Tubes GT. Britain 1973

Jakie są te "oryginalne" ecc81 nie wiem, wiem tylko że druga para ecc83 na pre to JJ Tesla 12AX7

Słuchałem je wszystkie po kolei u znajomego na lampowym pre w spotkaniu z Marconi ECC81 - NOS które były na sprzedaż i ......nie brałem ich... za jasne granie, posypało iskrami na wysokich.

 

U mnie jest tak.... że Amperex BB nie dla mnie, może dla innych, bo Heco to 2X20cm i za bardzo spowalnia bas.

Brimar zmieniał (uzupełniał) barwę a w miedzy czasie dojechały Mullardy i zajęły ich miejsce, też musiały grać po 8-10h z przerwami w dzień, przez tydzień bo dźwięk się kształtował. Po tym czasie ponownie zagrały Brimar ....... i już zostały. 

Teraz zabrałem się za drugie i już zamówiłem ECC83 / 12AX7 - PAIR - LONG PLATE - BRIMAR - VALVE TUBE - AMPLITREX TESTED chce sprawdzić parowanie z ecc81.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mam pytanie,które dotyczy lamp Marconi ECC 81. Czym różnią się miedzy sobą podane w linkach lampy Marconi,czy poza poza napisami mają jakieś różnice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytam,ponieważ te na allegro są droższe i nie wiem czy warto dopłacać,czy lepiej ściągnąć z Anglii. 

Wspomniane lampy zamierzam zastosować w odtwarzaczu Docet Lector cdp 707 

Jeśli ktoś miał doświadczenie z tymi lampami,proszę o pomoc.

Przemek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Anglii najprawdopodobniej są robione w UK. Możliwe że przez mullarda. Można dopytać jakie mają kody.

Te z allegro to mogą być włoskie Marconi. Można też zapytać sprzedawcy czy są jakieś inne kody na lampach. 

Jak grają nie wiem bo żadnych z nich nie słyszałem. 

Jeżeli moje podejrzenia są prawdziwe to lampy te będą grały różnie ponieważ pochodzą z różnych fabryk. 

Jeżeli kolega zakupi te z Polski to będę prosił o opinię jak grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fafarskid napisał:

Te z Anglii najprawdopodobniej są robione w UK. Możliwe że przez mullarda. Można dopytać jakie mają kody.

Te z allegro to mogą być włoskie Marconi. Można też zapytać sprzedawcy czy są jakieś inne kody na lampach. 

Jak grają nie wiem bo żadnych z nich nie słyszałem. 

Jeżeli moje podejrzenia są prawdziwe to lampy te będą grały różnie ponieważ pochodzą z różnych fabryk. 

Jeżeli kolega zakupi te z Polski to będę prosił o opinię jak grają. 

Zamówiłem te z allegro. Prawdopodobnie są to lampy wykonane w Hiszpanii. Są nowe więc potrzebują wygrzania. Jak się wygrzeją to dam znać jak grają z Lektorem.

Pozdrawiam Przemek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Przemo8 napisał:

Zamówiłem te z allegro. Prawdopodobnie są to lampy wykonane w Hiszpanii. Są nowe więc potrzebują wygrzania. Jak się wygrzeją to dam znać jak grają z Lektorem.

Pozdrawiam Przemek.

Szkoda że tak szybko zamówiłeś, nie zdążyłem nic napisać. Te zamówione na Al. słuchałem u Bazy, sam  wybrałem Amperex Bugle Boy Ecc81 para bez pomiarów i Brimar 6060 / ECC81, przesłuchałem wszystkie trzy pary i odrzuciłem Marconi bo sypnęło sybilantami, nawet u Bazy, a ma cały tor na lampach (DAC / Pre / 2 końcówki mocy) może dlatego że nowe, teraz tylko nadzieja, że Tobie dobrze zagrają.

 Te z eBay też oglądałem, Marconi z uk za 90 funciaków, ma 7 par dostępnych, a sprzedał tylko parkę, dwa lata temu, ....trochę to dziwne / ja sam chyba zamówię te drugie M. Pair B309 za 115,  czas posłuchać Marconi w realu i mieć nadzieje że będzie git (bez sybilantów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Szkoda że tak szybko zamówiłeś, nie zdążyłem nic napisać. Te zamówione na Al. słuchałem u Bazy, sam  wybrałem Amperex Bugle Boy Ecc81 para bez pomiarów i Brimar 6060 / ECC81, przesłuchałem wszystkie trzy pary i odrzuciłem Marconi bo sypnęło sybilantami, nawet u Bazy, a ma cały tor na lampach (DAC / Pre / 2 końcówki mocy) może dlatego że nowe, teraz tylko nadzieja, że Tobie dobrze zagrają.

 Te z eBay też oglądałem, Marconi z uk za 90 funciaków, ma 7 par dostępnych, a sprzedał tylko parkę, dwa lata temu, ....trochę to dziwne / ja sam chyba zamówię te drugie M. Pair B309 za 115,  czas posłuchać Marconi w realu i mieć nadzieje że będzie git (bez sybilantów).

Dzięki za informację. Wygrzeję lampki i dam znać jak u mnie się sprawują. Gdzieś we wcześniejszych wpisach dokopałem się do wiadomości,ze to dobre lampy. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie pamiętaj iż w jednej marce lamp może być parę ich rodzajów , oraz iż tak jak dziś wielu producentów a tak naprawdę jeden towar (fiat ducato = citroen jumper = peugeot boxer , niektóre silniki także ford transit).

Z lampami tak bywa iż np. w Kanadzie lampa Marconi ma oznaczenia Marconi , GE , RCA , Westinghouse , dlatego dobiera się po wyglądzie.

W UK też może tak być iż wybrano model np. Mullarda a branduje się Mullard , Brimar , Marconi , itd.

Jedynie ktoś obeznany z ecc81 byłby w stanie doradzić wg wyglądu (druciki , gettery ...) , chociaż jak czytałem Marconi-Osram to bodajże brytyjska firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważyłem że tylko te oferty na eBay to już skomplikowany temat (producent-kraj),  jak ktoś się nie zna (tak jak ja) można kasę utopić nie potrzebnie.

Dlatego pojechałem do Bazodrut by posłuchać, a jedne Mullard zaryzykowałem i zakupiłem na oko, później się okazało (po kodzie) że trafiłem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym napisać trochę o tej Marconi ECC81,z hiszpańskiej fabryki

Moim zdaniem,w pewnym sensie,to wybitna lampa. Szczegółowa,muzykalna,bas piękny,sprężysty.

Niestety góra nie jest już taka ładna,przynajmniej dla mnie. Natarczywa i bardzo krzykliwa. 

Gdyby nie to ,na pewno pozostałaby u mnie. Nie jestem  fanem takiego ostrego grania i dlatego za niedługi czas będzie podmianka.

Firma BAZODRUT wysłała mi druga parę lamp,BRIMAR 6060,wersja angielska z końca lat 50. 

Chciałem jeszcze nadmienić,że to jest moje zdanie i dla kogoś to może być trafiona lampa w 100 %. Koniecznie trzeba jej posłuchać.

Jak już pisałem wyżej,MARCONI czaruje detalem. Perkusja i bas,coś wspaniałego.

Pozdrawiam.

Przemek

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym była porównywana ta Marconi, i jak wypada to porównanie? 

Pytam ponieważ dla mnie bardziej miarodajne jest porównanie z innymi lampami w danym torze. To dlatego, że daje to wtedy obraz samej lampy a nie całego (nieznanego mi) toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fafarskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marconi zastosowałem w CD Docet Lector 7. Wcześniej grał z JJ Electronics,które wkłada producent.

Jak już pisałem,jadą BRIMARY 6060,wtedy będzie można mówić o porównaniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemo8 napisał:

Witam.

Chciałbym napisać trochę o tej Marconi ECC81,z hiszpańskiej fabryki

Moim zdaniem,w pewnym sensie,to wybitna lampa. Szczegółowa,muzykalna,bas piękny,sprężysty.

Niestety góra nie jest już taka ładna,przynajmniej dla mnie. Natarczywa i bardzo krzykliwa. 

Gdyby nie to ,na pewno pozostałaby u mnie. Nie jestem  fanem takiego ostrego grania i dlatego za niedługi czas będzie podmianka.

Firma BAZODRUT wysłała mi druga parę lamp,BRIMAR 6060,wersja angielska z końca lat 50. 

Chciałem jeszcze nadmienić,że to jest moje zdanie i dla kogoś to może być trafiona lampa w 100 %. Koniecznie trzeba jej posłuchać.

Jak już pisałem wyżej,MARCONI czaruje detalem. Perkusja i bas,coś wspaniałego.

Pozdrawiam.

Przemek

 

 

Czyli, nie wiele się pomyliłem co do Marconi, 10min i już wiedziałem by nie brać, ehh te wysokie tony...

Brimar, nie wiem czy nie lepsza od Marconi, trzeba posłuchać sybilantów na obu lampach.

 

2 godziny temu, fafarskid napisał:

Rozumiem. JJ są słabiutkie. Prawie wszystko jest od nich lepsze.

Co do lamp JJ?  może zależeć od sprzętu. MA252 ma ecc83 na pewno JJ, co do ecc 81 nie jestem pewien. I teraz tak.... 

Wymiana ecc83 na Brimar + ecc 81 - Brimar / - Mullard / - Amperex Bugle Boy, nie sprawdza się dobrze. 

---------------------------

Dla Mac`a, z dostępnych mi lamp, optymalnie u mnie gra para Brimar 6060 ecc81 + fabryczne JJ, TYLKO!  gdy gram głośniej (60% na display`u ) już bywają kłopoty z niskimi na niektórych płytach (testowamie -- z 10 cd / tylko jedno (pierwsze), nagranie / zgrane na jeden winyl cd (w odtwarzaczu), jako płyta testowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   2h grania na słuchawki (grzanie), przy każdej konfiguracji lamp / test, na kolumny przy 20% i głośniej, przy 60% mocy Mac`a.

Myślę że fabryczna para McIntosha nie została wybrana przypadkowo, to połączenie lamp 81+83 na kanał gra najrówniej, sprawdza się w każdej muzyce i na obu poziomach głośności, pomimo że słyszałem lepszy bas czy bogatsze srednie oraz dokładniejsze wysokie przy rożnych połączeniach obu lamp, ale całościowo to oryginalny komplet na prawdę dobry i wszechstronny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek ECC81 i takie JJ miałem na myśli. Innych nie znam.

Akurat też mam Docet Lector 7TL i miałem w nim firmowe JJ. Nic nie zagrało gorzej od nich.

Dla mnie lampy to jest wisienka na torcie i dopiero zaczynam próbować jakieś lepsze gdy tor jest dopracowany. 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecc 81 - Brimar 6060 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Amperex Bugle Boy Ecc81

image.thumb.png.2b8b18af2e9219b425425f9dfcd437db.png

 

Mullard z eBay

image.thumb.png.9a95483d83eb8c7daef3a231c7a12525.png

 

I wzmacniacz, czyli połączenie Ecc 81+83 na kanał, inaczej się nie da / sygnałowa + odwracacz fazy.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda ten Mac. Co do lamp, to Amperex Bugle Boy wyglądają mi na squere getter i powinny brzmieć najciekawiej z tych trzech.

Mogę polecić dampery EAT do wypróbowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i tak jak mówiłem lampy to nie jest remedium na wszystko, one nie poprawia innych błędów występujących w torze.

Życzę udanych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokupiłem jeszcze Marconi ECC 81  do Mac`a / zabrało trochę basu (bardziej konturowy, skupiony) ale góra szorstka, lekko za jasna, wiec niech sobie grają i się wygrzewają i zobaczę (usłyszę) co z tego wyjdzie finalnie.

spacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Bogusławie wyczekaj ~30h.

Mnie ostatnio wygrzane lampy (ponad miesiąc nie używane) potrzebowały paręnaście godzin by się "obudzić" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.10.2019 o 10:36, Bogusław_59825 napisał:

Dokupiłem jeszcze Marconi ECC 81  do Mac`a / zabrało trochę basu (bardziej konturowy, skupiony) ale góra szorstka, lekko za jasna, wiec niech sobie grają i się wygrzewają i zobaczę (usłyszę) co z tego wyjdzie finalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) spacer.png

I jak zagrały te Markoni? Jeśli można zapytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fafarskid napisał:

I jak zagrały te Markoni? Jeśli można zapytać.

Myślę, że się ułożyły i można obiektywnie coś napisać.

Zaczynamy od niskich.... fajny skupiony bas, żadnego przeciągania czy spowolnienia, tylko zdrowy, wielobarwny, ale po cieplejszej stronie, może nie schodzi tak nisko jak Brimare, ale to lepsza kultura grania, teraz słychać, że Brimar traci kontrole w najniższych Hz.

średnie tony... żywe barwy instrumentów, wokali, słychać klasę grania, wszystko podane w należytej wielkości, tylko przez moje nie najlepsze ustawienie kolumn, mam kłopot z szerokością sceny, na słuchawkach jest lepiej to słychać ... i nie wiem do czego miał bym się przyczepić, może .... porównanie z (jakimiś) jeszcze lepszymi lampami, uwidoczniło by coś na NIE? 

I zostają wysokie... tuuu, u mnie jest za jasno, sadzę że może to być wina tranzystorów w hybrydzie, bo do pewnego poziomu grania jest gitara, jest powietrze, jest pazur na przester gitary czy trąbkę Milesa D. Powyżej pewnego poziomu Volume wysokie zaczynają być po piskliwe i lekko doskwierają w ucho, słychać bardziej sybilanty. Jedak wpływ lamp jest słyszalny.

To taki opis w 3-ch żołnierskich .....zdaniach. ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałbym zapytać specjalistów od lamp, otóż czym różnią się lampy Siemens ECC801S z potrójną miką występujące w wersji z miedzianymi słupkami od tej na zdjęciu, która ma słupki powiedzmy srebrne. Jest jakas istotna róznica w jakości grania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemens i Telefunken są dobre albo bardzo dobre w zależności od typu i daty produkcji. Absolutnym topem w tej dziedzinie i lampami ecc81 na których można oprzeć cały system hest lampa 6201 blue label Valvo z fabryki w hamburgu i lampa 6060 Brimar z końcówki lat 50 mam na myśli tą z potrójną micą w pancernym wykonaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję temat. Mam hybrydę Magnat MR 780. Siedzą w nim w przedwzmacniaczu lampy jak na zdjęciu. Zrobione w WuHan albo w innym fajnym miejscu. Co chciałbym zmienić w brzmieniu? Góra mi się nie podoba. Taka trochę szorstka, metaliczna, często wkradają się sybilanty. Wiadomo, jeśli góra jest niefajna to i całość brzmienia dostaje jakby płaskości. Nie do końca jestem pewien czy całość problemu zwalać na wzmacniacz, bo kolumny Bronze 6 i ich metalowe tweeterki dokładają coś od siebie. Choć prawdę mówiąc testowałem różne kolumny na odsłuchach w salonie i pewna tendencja, pewien trend brzmieniowy jest. Ma pewno wymiana lamp powinna zrobić sporą robotę. Co byście polecili, by trochę osłodzić górę, dodać masy talerzom, dźwięczności i ogólnej soczystości. 

Zdjęcie poniżej od kolegi forumowicza, który zmienił u siebie chińczyki na takie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena powyższych jest ok, ale pewnie można lepiej. Nie chciałbym majątku wydawać, jak to się mówi, tanio a dobrze. Tylko nie piszcie "cokolwiek kupisz będzie lepsze". Uczciwie przyznaję, jestem blondynką w kwestii lamp i zdaję się tu na wasze doświadczenie.

china.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele internetowych opisów brzmień lamp nie za bardzo pokrywało się z tym co ja słyszałem u siebie w domu więc radzę kupić te lampy z linka i testować. 

Te lampy, które masz są produkowane w tej samej fabryce co psvane, tylko zapewne to gorsza selekcja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Odkopuję temat. Mam hybrydę Magnat MR 780. Siedzą w nim w przedwzmacniaczu lampy jak na zdjęciu. Zrobione w WuHan albo w innym fajnym miejscu. Co chciałbym zmienić w brzmieniu? Góra mi się nie podoba. Taka trochę szorstka, metaliczna, często wkradają się sybilanty. Wiadomo, jeśli góra jest niefajna to i całość brzmienia dostaje jakby płaskości. Nie do końca jestem pewien czy całość problemu zwalać na wzmacniacz, bo kolumny Bronze 6 i ich metalowe tweeterki dokładają coś od siebie. Choć prawdę mówiąc testowałem różne kolumny na odsłuchach w salonie i pewna tendencja, pewien trend brzmieniowy jest. Ma pewno wymiana lamp powinna zrobić sporą robotę. Co byście polecili, by trochę osłodzić górę, dodać masy talerzom, dźwięczności i ogólnej soczystości. 

Zdjęcie poniżej od kolegi forumowicza, który zmienił u siebie chińczyki na takie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena powyższych jest ok, ale pewnie można lepiej. Nie chciałbym majątku wydawać, jak to się mówi, tanio a dobrze. Tylko nie piszcie "cokolwiek kupisz będzie lepsze". Uczciwie przyznaję, jestem blondynką w kwestii lamp i zdaję się tu na wasze doświadczenie.

china.jpg

zaznaczam że nie znam tego Magnata MR 780 i zdecydowanie nie trawię tanich kolumn MA. Od tego chińczyka co wyżej lepsze będzie "cokolwiek" wyprodukowane w latach 50.czy 60.-tych (zachód, japonia). Moim subiektywnym zdaniem najlepszym równym brzmieniem, detalicznym ale nie rozjaśnionym (i nie mowię tu o jakichś ekstremach cenowych jak A2900 czy selekcje pinched waist itd., MAZDA) dysponują telefunkeny (z Ulm), Valvo blue label, trochę słodsze są RCA black plate, Amperexy,  Philipsy z Heerlen.Troszkę bardziej dociążone, "cieplejsze" są Mullardy. Siemensy są ciut rozjaśnione, przy czym to nadal bardzo dobre lampy, ale potrafią zakluć gdy cały tor jest zbyt jasny. Natomiast możesz wydać nawet 1700 zl na parkę GEC A2900 a z Twoimi kolumnami - bez urazy nic osobistego - to będą tylko zmarnowane pieniądze. Zmień kolumny na takie,które pokazują drobne zmiany i dopiero inwestuj w odpowiednie lampy. Może się okazać wówczas że w miarę tania sylvania z lat 60. wystarczy abyś był usatysfakcjonowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak kolega. Zabawę z lampami droższymi można zacząć, gdy cały tor jest na wysokim poziomie. Dla początkujących lampy nos z lat 70 czy 80 są dobrym zamiennikiem dla chińczyków. Także współczesne rosyjskie Gold Lion mają bardzo dobre opinie o dźwięku.

Widzę że koledzy wymieniają często valvo blue label, ale należałoby dodać że obecnie są to już lampy rzadkie i bardzo drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fafarskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecicie alufelgi do Matiza? – Bez sensu, kup najpierw suv-a Lexus i wtedy pogadamy o alufelgach. Tak mniej więcej odebrałem jedną z powyższych wypowiedzi. Oczywiście było też mnóstwo konkretów za które jestem bardzo wdzięczny i sporo rozjaśniło mi się w głowie. Jak pewnie 90% forumowiczów poruszam się w budżetowym sprzęcie za kilka tysięcy i daleko mi póki co do półki sprzętów za 15 czy 20k. Większość ma jakieś MA, Pylony, Tannoye, Heco, Focale czy inne i trzeba z tym żyć. Nie będę się tłumaczył, że mam jeszcze kostkę czy ogrodzenie do zrobienia. A dyskusja z żoną zawsze skończy się tekstem „mój ból jest lepszy niż twój”.  Oczywiście kolumny w perspektywie są do zmiany, nie zamierzam stać w miejscu. Ale robię póki co małe ruchy typu zmiana kabli głośnikowych, zasilających, streamera, lepszy coaxial, zasilacz liniowy itd. I jednym z pomysłów jest właśnie podmiana lamp na bardziej cywilizowane. Na zagranicznych forach również zauważyli pewną szorstkość tych chińskich lamp. Fajnie, że doradziliście mi kilka opcji.

Czekam póki co na informację od dystrybutora wzmacniacza, czy mogę sobie bezkarnie zmienić lampy (sprzęt na gwarancji). Wymiana lamp= otwarcie budy przecież. Jeden z kolegów forumowiczów, jak pisałem w poście wyżej, wymienił sobie ale dostęp straszny i po drodze kilka zalakowanych śrubek. Bez sensu, że nie ma swobodnego dostępu tylko trzeba rozebrać pół wzmacniacza żeby się dostać. 

16 godzin temu, daris666 napisał:

Te lampy, które masz są produkowane w tej samej fabryce co psvane, tylko zapewne to gorsza selekcja. 

Faktycznie, doczytałem dzisiaj że to ta sama fabryka, fajna ciekawostka

 

13 godzin temu, fafarskid napisał:

Zabawę z lampami droższymi można zacząć, gdy cały tor jest na wysokim poziomie.

Więc zaczniemy z tańszymi. Lepiej bawić się w wiekowe / NOSy czy współczesne lepiej ?

 

16 godzin temu, Airmike napisał:

Zmień kolumny na takie,które pokazują drobne zmiany i dopiero inwestuj w odpowiednie lampy.

Trudno się nie zgodzić, ale ... nie wszystko jest proste i paradoksalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Więc zaczniemy z tańszymi. Lepiej bawić się w wiekowe / NOSy czy współczesne lepiej ?

Z tzw NOS jest problem. Im starsze egzemplarze tym mniejsza szansa na NOS. Trzeba wtedy ryzykować i kupować używane.

ECC81 można jeszcze znaleźć sporo przyzwoitych lamp z lat 60 w dobrej cenie na eBayu. 

Jeżeli chodzi o lampy to trzeba samemu eksperymentować żeby mieć pogląd. Doświadczenia nie można zastąpić teoria, zwłaszcza że w kwestii dźwięku system ma więcej do powiedzenia niż same lampy.

Warto też poświęcić czas i poczytać jak najwięcej, bo ECC81 mają wiele ciekawych zamienników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.