Jump to content
Sign in to follow this  
McGyver

ECC81 i zamienniki, wasze opinie i typy

Recommended Posts

Witam
Jak porównanie RCA 6211 i Tungsola 12AT7W z bieżącej produkcji?

6211 RCA są spokojniejsze, powiedziałbym grzeczniejsze. W moim systemie brakuje mi w nich trochę więcej energii i basu. Tungsole są bardziej dynamiczne i gęste na średnicy. Góra raczej gładka i jest jej trochę mniej niż np. RFT. Bas w Tungsolach na w sobie trochę miękkości , nie jest tak konturowy ja w np. RFT. 

W dniu 7.05.2019 o 12:05, naczesany napisał:

Philips Mini Watt CV 455. Słyszałem pochlebne opinie.

A może Valvo 6201 ?

Nie wiem jak w przypadku ecc81 ale w przypadku ecc83 Amperex Buggle Boy,  Philips Miniwatt i Valvo to podobne brzmienie. 

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

Sam nie dawno zabrałem się za wymianę ecc81 w MA252. Po waszych opisach brzmienia widzę że u mnie jest lekko inaczej, może dlatego że mam Hybrydę, na kanał ecc81+ecc83.

Pierwsza para to Amperex Bugle Boy Ecc81 Holland / mierzenie na ucho i nie wiem ile do emerytury

kolejne to - Brimar 6060 / ECC81 / te chyba były nowe bo zmieniały granie prawie 2tyg.

Kupione na eBayu - 2 NOS Matched Amperex Mullard 12AT7 ECC81 Audio Tubes GT. Britain 1973

Jakie są te "oryginalne" ecc81 nie wiem, wiem tylko że druga para ecc83 na pre to JJ Tesla 12AX7

Słuchałem je wszystkie po kolei u znajomego na lampowym pre w spotkaniu z Marconi ECC81 - NOS które były na sprzedaż i ......nie brałem ich... za jasne granie, posypało iskrami na wysokich.

U mnie jest tak.... że Amperex BB nie dla mnie, może dla innych, bo Heco to 2X20cm i za bardzo spowalnia bas.

Brimar zmieniał (uzupełniał) barwę a w miedzy czasie dojechały Mullardy i zajęły ich miejsce, też musiały grać po 8-10h z przerwami w dzień, przez tydzień bo dźwięk się kształtował. Po tym czasie ponownie zagrały Brimar ....... i już zostały. 

Teraz zabrałem się za drugie i już zamówiłem ECC83 / 12AX7 - PAIR - LONG PLATE - BRIMAR - VALVE TUBE - AMPLITREX TESTED chce sprawdzić parowanie z ecc81.

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

Witam wszystkich

Mam pytanie,które dotyczy lamp Marconi ECC 81. Czym różnią się miedzy sobą podane w linkach lampy Marconi,czy poza poza napisami mają jakieś różnice

https://www.ebay.co.uk/itm/M-Pair-ECC81-B309-Single-Flange-Ring-getter-NOS-Marconi-UK-Valve-Tubes/112004273695?epid=1870818029&hash=item1a13f9961f:g:fHYAAOSw6rhc-5W5

https://www.ebay.co.uk/itm/M-Pair-B309-12AT7-ECC81-Black-Plate-Ring-getter-NOS-Marconi-UK-Valve-Tubes/112497184317?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3Dc42cdbd2837b49b9be079dbda220da3f%26pid%3D100623%26rk%3D5%26rkt%3D6%26sd%3D112004273695%26itm%3D112497184317%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100623.m-1

https://allegro.pl/oferta/marconi-ecc81-nos-8078142126

Pytam,ponieważ te na allegro są droższe i nie wiem czy warto dopłacać,czy lepiej ściągnąć z Anglii. 

Wspomniane lampy zamierzam zastosować w odtwarzaczu Docet Lector cdp 707 

Jeśli ktoś miał doświadczenie z tymi lampami,proszę o pomoc.

Przemek

Te z Anglii najprawdopodobniej są robione w UK. Możliwe że przez mullarda. Można dopytać jakie mają kody.

Te z allegro to mogą być włoskie Marconi. Można też zapytać sprzedawcy czy są jakieś inne kody na lampach. 

Jak grają nie wiem bo żadnych z nich nie słyszałem. 

Jeżeli moje podejrzenia są prawdziwe to lampy te będą grały różnie ponieważ pochodzą z różnych fabryk. 

Jeżeli kolega zakupi te z Polski to będę prosił o opinię jak grają. 

5 godzin temu, fafarskid napisał:

Te z Anglii najprawdopodobniej są robione w UK. Możliwe że przez mullarda. Można dopytać jakie mają kody.

Te z allegro to mogą być włoskie Marconi. Można też zapytać sprzedawcy czy są jakieś inne kody na lampach. 

Jak grają nie wiem bo żadnych z nich nie słyszałem. 

Jeżeli moje podejrzenia są prawdziwe to lampy te będą grały różnie ponieważ pochodzą z różnych fabryk. 

Jeżeli kolega zakupi te z Polski to będę prosił o opinię jak grają. 

Zamówiłem te z allegro. Prawdopodobnie są to lampy wykonane w Hiszpanii. Są nowe więc potrzebują wygrzania. Jak się wygrzeją to dam znać jak grają z Lektorem.

Pozdrawiam Przemek.

23 godziny temu, Przemo8 napisał:

Zamówiłem te z allegro. Prawdopodobnie są to lampy wykonane w Hiszpanii. Są nowe więc potrzebują wygrzania. Jak się wygrzeją to dam znać jak grają z Lektorem.

Pozdrawiam Przemek.

Szkoda że tak szybko zamówiłeś, nie zdążyłem nic napisać. Te zamówione na Al. słuchałem u Bazy, sam  wybrałem Amperex Bugle Boy Ecc81 para bez pomiarów i Brimar 6060 / ECC81, przesłuchałem wszystkie trzy pary i odrzuciłem Marconi bo sypnęło sybilantami, nawet u Bazy, a ma cały tor na lampach (DAC / Pre / 2 końcówki mocy) może dlatego że nowe, teraz tylko nadzieja, że Tobie dobrze zagrają.

Te z eBay też oglądałem, Marconi z uk za 90 funciaków, ma 7 par dostępnych, a sprzedał tylko parkę, dwa lata temu, ....trochę to dziwne / ja sam chyba zamówię te drugie M. Pair B309 za 115,  czas posłuchać Marconi w realu i mieć nadzieje że będzie git (bez sybilantów).

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Szkoda że tak szybko zamówiłeś, nie zdążyłem nic napisać. Te zamówione na Al. słuchałem u Bazy, sam  wybrałem Amperex Bugle Boy Ecc81 para bez pomiarów i Brimar 6060 / ECC81, przesłuchałem wszystkie trzy pary i odrzuciłem Marconi bo sypnęło sybilantami, nawet u Bazy, a ma cały tor na lampach (DAC / Pre / 2 końcówki mocy) może dlatego że nowe, teraz tylko nadzieja, że Tobie dobrze zagrają.

Te z eBay też oglądałem, Marconi z uk za 90 funciaków, ma 7 par dostępnych, a sprzedał tylko parkę, dwa lata temu, ....trochę to dziwne / ja sam chyba zamówię te drugie M. Pair B309 za 115,  czas posłuchać Marconi w realu i mieć nadzieje że będzie git (bez sybilantów).

Dzięki za informację. Wygrzeję lampki i dam znać jak u mnie się sprawują. Gdzieś we wcześniejszych wpisach dokopałem się do wiadomości,ze to dobre lampy. Zobaczymy.

Bogusławie pamiętaj iż w jednej marce lamp może być parę ich rodzajów , oraz iż tak jak dziś wielu producentów a tak naprawdę jeden towar (fiat ducato = citroen jumper = peugeot boxer , niektóre silniki także ford transit).

Z lampami tak bywa iż np. w Kanadzie lampa Marconi ma oznaczenia Marconi , GE , RCA , Westinghouse , dlatego dobiera się po wyglądzie.

W UK też może tak być iż wybrano model np. Mullarda a branduje się Mullard , Brimar , Marconi , itd.

Jedynie ktoś obeznany z ecc81 byłby w stanie doradzić wg wyglądu (druciki , gettery ...) , chociaż jak czytałem Marconi-Osram to bodajże brytyjska firma.

300B DualMono SingleEnded

Tak, zauważyłem że tylko te oferty na eBay to już skomplikowany temat (producent-kraj),  jak ktoś się nie zna (tak jak ja) można kasę utopić nie potrzebnie.

Dlatego pojechałem do Bazodrut by posłuchać, a jedne Mullard zaryzykowałem i zakupiłem na oko, później się okazało (po kodzie) że trafiłem dobrze.

Edited by Bogusław_59825