Skocz do zawartości
IGNORED

Ekskluzywna prezentacja sprzętu LOGaudio


administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za kolejną prezentację zorganizowaną przez Strefę Dźwięku. Jak zwykle miła atmosfera i dużo dobrej muzyki. Przykro jedynie ze względu na fakt, że publiczność nie dopisała (głównie ze względu na sezon komunijny i może trochę przez psiawą pogodę). I tu mam mały apel: ludzie, ruszcie się z domów, bo tylko narzekacie, że nie ma gdzie posłuchać ciekawych sprzętów we Wrocławiu, a jak przyjdzie co do czego, to się nie zjawiacie. Mimo to mam nadzieję, że zaangażowanie Panów z Strefy Dźwięku nie osłabnie i że będziemy mieli okazję gościć na wielu ciekawych prezentacjach.

 

Co do sprzętu LOG audio, to napiszę krótko, bo nie jestem autorytetem. Dźwięk duży, bez kompresji, dynamiczny i z ładną barwą. Nie jest to rodzaj sprzętu, który rzuca na kolana od pierwszego momentu, ale im dłużej się go słucha, tym bardziej wciąga. Efekt jest też zależny od rodzaju muzyki, bo o ile w dynamicznych utworach jest dobrze, o tyle muzyka poważna wypada znakomicie.

Ograniczeniem zestawu był odtwarzacz wieloformatowy Luxmana, który odstawał klasowo od reszty zestawu. Zakładam więc, że ostateczny szlif uzyskalibyśmy podłączając coś lepszego, a wtedy było by już bajecznie.

 

Nie lada gratką pokazu były prototypowe kolumny LOGaudio, które uzyskały już oczekiwane przez producenta właściwości soniczne, ale nie doczekały się obudowy i prezentowane były w postaci wielkiego prostopadłościanu w zwykłej okleinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę jeszcze, że pisząc o prototypowych kolumnach w prostej obudowie nie miałem na myśli tych widocznych na zdjęciu zamieszczonym powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja dorzuce pare slow od siebie bo warto bylo przyjechac w niedzielne popoludznie zeby doswiadczyc tego co zastalem po wejsciu do Strefy Dzwieku.

 

Dzwiek jaki uslyszalem mozna okreslic kilkoma slowami:

 

Pelnopasmowy,dojrzaly,naturalnie przedstawiajacy zdarzenia muzyczne.

 

Bas rewelacyjny dzwonily drobne w kieszeni a czasem nawet schodzacy do piwnicy trzymany ,,za morde,, 50W lampa -szacun.

 

Srednina naturalnie ciepla ,klarowna oddajaca piekno kobiecych wokali.

 

Gora gdzie konieczne blaszana a tam gdzie gladko byla gladka jednym slowem zwienczenie wysokich tonow na medal.

 

Bylo pare niespodzianek jak np.poczestunek pyszna strudla jablkowa (podobno prosto z Austrii)

 

Pokaz mozliwosci sprzetu LOG audio w zastosowaniach KD ktory wydusil z zatwardzialych meskich oczu lzy po obejrzeniu koncertu Marizy w Lisbonie.

 

Jednym slowem niech zaluja ci ktorych zabraklo na prezentacji bo niecodzienne to przezycie posluchac sprzetu i poznac osobiscie konstruktorow na jednym spotkaniu notabene bardzo milych uprzejmych ludzi a co najwazniejsze zdolnych.

 

Po tych odsluchach ciezko jest zaakceptowac dzwiek z monitorow sluchanych u siebie w domu.

 

Jeszcze raz dziekuje za zaproszenie i poczestunek i oby chcialo sie ludziom organizowac takie spotkania bo ucza i dostarczaja emocji dla ktorych warto zyc.

 

Pozdrawiam robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ze spotkania wynioslem doslownie i w przenosni nie tylko wrazenia muzyczne ale i ,,cos,, materialnego.....dzieki Lukasz!

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Panie Łukaszu - wielkie dzięki za kolejne spotkanie i bardzo miło spędzony czas!

 

>Robix - popieram twoją wypowiedź w całej rozciagłości. Dodam tylk, że przez pierwsze 20 min. odsłuchów musiałem się odzwyczaić od dźwieków które mam w domu - a później było już rewelacyjnie!

p.s. jak linn spasował się z "mleństwami" ?

 

Pozdrawiam - Domo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooomin>>> W sumie poszlo na PW ale skoro Lukasz handluje Usherem to dlaczego niby mialbym nie odpowiedziec tu?

 

Zagraly jak ,,dorosle,, kolumny i warte sa kazdej za nie zaplaconej zlotowki -kupilem je!

 

Usher s 520 od niedzieli graja u mnie Z Linnem Classikiem tworzac duet zawstydzajacy wiele drozszych urzadzen wiec jesli ktos szuka tanich swietniue grajacych kolumn a do tego wygladajacych na 3xdrozsze (lakier fortepianowy) to moze zakonczyc poszukiwania monitorow.

 

 

Ludzie czy naprawde nie chce sie Wam napisac pare slow po prezentacji firmy LOG -musle ze na to zasluzyla !?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Łukaszowi (właścicielowi) salonu "Strefy Dźwięku" oraz producentom LOG Audio za miłe spotkanie w gronie.Co do dźwięku powiem ,bardzo komunikatywny ,relaksujący ,ujmujący i wciągający sposób prezentacji !!!

To bardzo rzadkie cechy systemów Hi-end i myślę ,że pomijany przez wielu wystawców i producentów, którzy kładą nacisk na wyciąganie skrajów pasma zapominając o muzyce .Ta elektronika miała wszystko w dobrych proporcjach i każdemu mogła przypaść do gustu ,tym co doszukują się dziury w całym jak i tym co skupili się na muzyce .Ja należę do tych drugich.

Jedno jeszcze dodam .Mimo ,że nie był to tani sprzęt ,ale z punktu widzenia i zastosowanych części są to chyba najlepiej wykonane i skalkulowane urządzenia z jakimi dane było mi obcować a cena jest jak najbardziej uzasadniona !!!

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i pozdrawiam robtango

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko tutaj piszę, teraz na ten wątek trafiłam też przypadkowo, więc:

O pokazie w “Strefie Dźwięku” dowiedziałam się od znajomego, który mnie tam zresztą trochę na siłę zaciągnął. No i przepadłam ........

Miało być 10 minut, a siedziałam tam ponad godzinę (wyciągnięto mnie też siłą :)).

Zawsze podkreślałam, że nieważny jest sprzęt, liczy się tylko muzyka. Dalej tak uważam, ale ....... chyba nie do końca.

Dźwięk który tam usłyszałam był taki naturalny i ... - nie będę się wymądrzać fachowymi pojęciami – dla mnie w tym momencie prawie doskonały. Po powrocie do domu nie mogłam słuchać przez jakiś czas swoich „staruszków” i chyba czas pomyśleć o zmianach – sprzęt też ma znaczenie (teraz to wiem).

Dźwięk dźwiękiem, ale chyba warto napisać coś o atmosferze na pokazie. Mili panowie, którzy wszystko super objaśniali i opowiadali z pasją o sprzęcie i muzyce, nie odnosili się do mnie z pogardą (bo kobieta, bo się nie zna itd. - jak to często bywa w innych tego typu sklepach). Dostałam lampkę austriackiego wina, usiadłam w fotelu i słuchałam........

To było coś wyjątkowego

Nie stać mnie wprawdzie na prezentowany tam sprzęt, ale mam nadzieję, że w „Strefie” znajdzie się coś odpowiedniego i dla mnie – obiecano mi to, więc już niedługo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy mogliby powklejać więcej zdjęć z pokazu. Cały czas ktoś pstrykał fotki.

Może się załapałam ;)

 

Pozdrawiam i czekam na następne spotkania, mam nadzieję że nie przegapię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i odwiedzili Strefę Dźwięku podczas pokazu LOGaudio. Jak zwykle nie zawiedli nas stali bywalcy, za co serdeczne "dzięki".

Miło nam było powitać nowych gości - oczywiście zapraszamy przy kolejnych okazjach.

Jeśli chodzi o zdjęcia: właśnie tworzymy na naszej stronie dział, w którym zamieszczać będziemy fotorelacje z pokazów - na pewno miło będzie "rzucić okiem" na ten ostatni, ale również kilka poprzednich.

 

Do zobaczenia na następnej imprezie!

 

Strefa Dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.