Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Quady: co gdzie, kto, jak, kiedy i co z tego... ;-)

No wlasnie, marka ma zagorzalych fanow a u nas jak to wyglada?

Zakladam taki watek bo od kilku tyg. im dluzej ich slucham tym bardziej lubuje sie w muzyce jaka mi daja. Ow oslawiona srednica quada jak sam sie ciagle przekonuje to nie byly czcze slowa czy reklamowe zagrywki. Macie jakies wrazenia w sluchaniu starych i nowych - w y g r z a n y c h quadow? (calkiem swieze nowki graja dosc sredniawo).

pozdrawiam

post-1678-100003347 1210416911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja chyba jeszcze sobie nie wyrobilem ostatecznego zdania, filozofia tego dzwieku bardzo mi pasuje, czepial bym sie najwyzej detali/niuansow.

Poki co musze grac w dosc wytlumionym pokoju bo w polaczeniu z moim cd sa momenty ze robi sie zbyt dosadnie, zwlaszcza na starych remasterach. Klasyka brzmi przepieknie, czy np. fortepian - mocne, glebokie brzmienie z wszystkimi rezonujacymi skladowymi. Generalnie brzmienie nasycone, otwarte, ze zdecydowanym akcentem na srednice, mocnym kopem na dole (bez jakis ochow i achow jesli chodzi o jego rozdzielczosc) no i podobna uwaga do gory pasma, ale to nie jest jakas ewidentna slabosc, po prostu moglo byc lepiej. Maja swoj pomysl na dzwiek i to mi sie podoba, fajnie sie tego slucha.

masterofdeath6 > wprowadzili juz modele w kolorze lekko zlotawym i te wygladaja na takie bardziej dostepne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Czytałem tą stronkę ale nie jestem do końca pewny net-audio. Sprzedaje on zestaw kondensatorów złożony z bc component i elna starget, a na zdjęciu 303 widzę dwa kondensatory nichicona, a nie komplet bc. Coś w tym musi być że sam używa nichiconów i bc. Dlatego postanowiłem na własną rękę dokonać upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, miedzy innymi w zasilaniu 303 rowniez wsadzaja nichicony http://quadrevisionspot.blogspot.com/

Moze po prostu zapytaj ich o zdanie dot. wspomnianych, zlanych kondzi. Nie powinni robic problemow, a pewnie znaja ten sprzet na wylot.

 

guitarmen>

niii, ale z ciekawosci chociaz bym posluchal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

AmAdeuz, 5 Kwi 2009, 11:28

 

>sluchal ktos z Was monoblokow lampowych quada? Chodzi mi zasadniczo o wersje classic oraz forty.

>Jakies wrazenia...?

 

Tak, II Classic, wczoraj w AVDesign, cały system Quada (bez pre), monitory 12L.

Wrazenia jak najbardziej pozytywne, pomimo braku basu < 100Hz, IHO to wina 12L, chociaz z pewnoscia slaba lampa im w tym nie pomaga.

 

Monobloki potrafia zagrac bardzo szybko i z duzym blaskiem, chociaz nie z kazda muzyka. Generalnie im wyzej tym lepiej, wyzsza srednica i gora byly mocno rozbudowane i mialy bardzo dobra definicje, jak na ta cene. Uslyszalem pare nowych detali, czyli szczegolowosc niezla, chociaz nie mialem wrazenia jakiejs nieprzecietnej rozdzielczosci, byc moze w powodu nizszej srednicy, ktora czasami nieprzyjemnie dominowala i utwardzala brzmienie (znow - byc moze to specyfika monitorow). Te Quady potrafia urzadzic glosnikom i naszym uszom naprawde ostra jazde, lubia rocka, riffy brzmia tak, jak sluchane prosto z gitarowego pieca. Oczywiscie jest wyrazna bariera glosnosci, ale mi nie brakowalo watow. Nie wiem skad te stereotypy lampy grajacej cieplo i ospale, jeszcze takiej nie slyszalem ;)

 

Przed zakupem trzeba rozwazyc kilka waznych aspektow praktycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A moje wrażenie ze słuchania Quad II z 15" Tannoy Gold jest diametralnie różne.

Dla mnie tak z vinyla (Verdier i SME 12") jaki z CD - koncert przez duże K

Żadnych wyostrzeń, duża wierność środka, bez przerostu szczegółowości, z dobrą lecz nie za szybką podstawą basu. Wzmacniacz na KT66 z definicji nie będzie zbyt szybki ale zawsze "muzykalny" (niezależnie kto jak to rozumie) - więc klasyka gra bosko ale nie liczyłbym na "hiszpańskie" extrema

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Dopisuję się do klubu z moimi Qudami 21l2. Kolumny jeszcze się wygrzewają, ale i tak na "dzień dobry" jest super. Szukam teraz do nich wzmacniacza bo żegnam się z kinem domowym. Zastanawiam się nad którymś ze wzmacniaczy Arcama: a85,a80,a90 później chciałbym do tego dokupić końcówkę mocy też Arcama bo "czuć", że Quady potrzebują prądu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.