Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za sugestię. Pasowałby mi Quad 77 (cena), ale czytałem, że nie jest to dobre połaczenie. Quad 99 i 909 to końcówki mocy i musiałbym dokupić do nich preamp, albo Cd Quada CD-P, ździebko drogo wychodzi za taki komplet, ale z drugiej strony funkcjonalność CD-P jest kapitalna, no i Quad Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad seria 99 i 909 to bardzo dobry sprzęt, ale dla mnie za drogi, nie chcę wydawać na wzmocnienie (amo+pre+cd)7tyś zł. Sprzęt chciałbym kupować "na raty" tzn. najpierw wzmacniacz, a później końcówka i połaczenie w bi-ampngu. Czytałem, że Quady do optymalnego wykorzystania ich potencjału wymagają podówjnego okablowania Bi-wiring, albo Bi-amping. Dzięki Dekoracja za sugestie odnośnie Audiolaba, końcówkę 8000p mozna kupić nową na Ebay za 1000-1500zł + 1500zł za Audiolaba 8000s, czyli około 3000 za komplet, Arcam byłby 500-1000zł droższy. Proszę nie zrozumieć mnie źle,wiem że Quad zasługuje na porządną, elektronikę, ale wg. mnie wydawanie wiecej niż 2xcena kolumn (w moim przypadku 2000zł) na elektronikę byłoby przesadą. Szkoda, że nie mam wyjścia w amplitunerze na końcówkę mocy, mógłbym wtedy słuchać muzyki kupując Audiolaba 8000P, a później dokupić pre 8000q który w połaczeniu z 8000p jest bardzo wysoko oceniany za dźwięk. Dekoracja czy mógłbyś coś skrobnąc o brzmieniu Quadów w połączniu z Audiolabem 8000s, nie brakowało Ci w nim prundu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczułem nigdy jakiegokolwiek problemu z tym zestawem, była kontrola i można było mocno grać.

akurat miałem lampowe pre i grało to mi razem fajnie. nie miałem okazji z innymi pre słuchać.

trzeba długo docierać te głośniki, bardzo się poprawia brzmienie z czasem.

zamiast bi wire mam zworki chorda kupione w UK za 50 funtów. są świetne ;)

acha: ja miałem monobloki 8000, one chyba ogólnie dają więcej prundu.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspiana miałem,Quada słuchałem 99, ale z tego co wiem 77 był tylko ciut mniej neutralny.

Po przesiadce odczujesz brak czarowania barwą Caspiana,ale powinno być dynamiczniej i być może więcej oddechu. Napewno będzie neutralniej. Quad ma cieńszą kreskę i będzie pewnie bardziej bezlitosny dla płytoteki.

 

Trzeba posłuchać, bo to dwie różne szkoły grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinał ktoś może pod Quady wzmaki Exposure 2010s, albo Denon PMA-1500AE? Niestety nie ma możliwości odluchania tych wzmacniaczy, ale czytałem ,że połączenie Quad 21l z Denonem jest ok, ale czy to nie będzie mezalians?. Exposure ma podobną charakterystykę dźwięku do Arcama, ale chyba jest dynamiczniejszy, nie wiem czy na dłuższą metę nie będzie to męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się zdobyć końcówkę Quad 405-2 w stanie idealnym. Dzisiaj przyszła i wygląda jak nowa. Jak na stary sprzęt to dla mnie rarytas :) W oryginale.

Przez niektóre osoby jest uważana za najlepszą końcówę quada. Podobno używano jej w wielu studiach.

Nie miałem czasu jeszcze dokładnie posłuchać, ale pierwsze wrażenie jest pobudzające. Bardzo otwarty, teatralny, naturalny dźwięk z ogromnym, masywnym "pierdolnięciem". Szybkie brzmienie. Jeszcze nigdy nie słyszałem tak naturalnego odwzorowania kotłów i dużych bębnów. Słychać tak wyraźnie jak zachowuje się membrana kotła. Wkurza gniazdo din. Zastanawiam się czy nie dorobić RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zestaw quada 77. granie przepiękne ale niestety bezlitosny dla słabych płyt. pokazał wszystko. piękny bas ale oszczędny, mało sredniego basu, stąd myślę kierunek grania to rozjaśnienie. sugeruję łączyć z głośnikami o tzw grubym graniu, np. dynki czy cos takiego. z harbethami hlk6 nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza Quad dobrze jest mieć firmowy preamp.Dla przykładu:606mk.II to typowy chłodny dynamiczny tranzystor,a pre 66 czaruje miękką,ciepłą,nasyconą średnicą.Razem grają wybornie.Próbowałem różnych zestawień,ale najlepiej grały razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bemol, 606 jest chłodny? Ostatnio czytałem że to ciepły wzmak. Z czym go porównywałeś? Co do pre, to wyznaję zasadę że ma być uniwersalne i neutralne i zawsze spełniać swoje zadanie (wyciągać max osiągów z końcówki i źródła). Żadnych naleciałości. Jedno pre a dobre, a końcówki sobie zmieniam jak mi się znudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1

Bezpośrednio porównywałem z Linnem Klout,ale jako pre służył 66.Linn grał mocniejszym basem,ale barwa była bardziej sucha.Jeśli chodzi o neutralność pre,to widocznie projektanci z Quada mieli wizję odmienną od twojej:))Zestaw 66/606 oceniam jako całość i jest on dla mnie genialny.Oczywiście w kategorii jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez gdzie graja, u mnie jest dosc mocno wytlumiony pokoj, a quady graly jasno i malo przyjemnie tylko jako nowki wyjete z pudla. Teraz to juz zupelnie inna bajka, dzwiek maja dosc bezposredni i dynamiczny (909tka), ale chlodny? Moze to juz nasze subiektywne okreslenia dla tego co slyszymy i przy nazywaniu tego powstaje sporo rozbieznosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja, właśnie podłączyłem drogi kabelek Van den hula i różnica jest ogromna. Właściwie zaczęło grać inną szkołą, także wstrzymuję się na razie od ocen. Zapanował porządek i szybkość. Do wymiany został jeszcze drugi, bardziej tandetny ic. Ale ten jest ze złączem din, także zamówiłem już gniazda cardasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się ta końcówka quada. Ma tyle pozytywnych cech i tylko troszeczkę do podszlifowania. Najbardziej rzuca się w uszy bas. Nigdy nie miałem tak ogromnego basu. Przy nim inne końcówy przenoszą jakby od 40Hz, a tutaj od samego dołu potęga. W mieszkaniu używać jej można tylko w dzień, bo nawet przy cichym słuchaniu niskie tony są ogromne i nie chcę zbyt często drażnić sąsiadów.

 

Potencjał który w niej widzę, to przede wszystkim transparentność nie okupiona jakimiś wyraźnymi zniekształceniami. To samo dotyczy przyjemnej aury, a zarazem precyzji wysokich tonów, która nie wiąże się z powszechnym tranzystorowym "cykaniem".

 

Każda zmiana okablowania na lepsze pokazuje jej faktyczne możliwośći.

 

Trzeba będzie na pewno zmniejszyć czułość wejściową, bo jest w starym standardzie, co utrudnia regulację głośności z pre, a także daje dodatkowe zniekształcenia.

 

A potencjał do modyfikacji jest ogromny, znalazłem już chyba 4 firmy które robią kity. Najbardziej znana netaudio jest z lekka za droga. Podoba mi się ta: http://www.quadmodsusa.com

Rzeczowe opisy i przystępne ceny. No i ten tekst z FAQ :) :

 

Instead of revising my 405, why don't I sell it on eBay and buy a new amp?

 

That's an option, indeed, if you have a budget of above 4.000 euros to match the same transparency and dynamics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długich rozważaniach, czytaniu forum, testów, wszystkich za i przeciw wybrałem (i kupiłem) wreszcie wzmacniacz do moich Quadów, wzmacniacz to C.E.C. AMP 3300R no i gra to z Quad 21l2 zaje... C.E.C. ma bardzo dobrą górę i dół, czyli to czego Quadom brakowało, gra bardzo przestrzennie i dynamicznie. Źródło które posiadam jest obecnie najsłabszym ogniwem systemu i teraz rozglądam się z jakimś dac z wyjściami zbalansowanymi, bo C.E.C takowe posiada i szkoda byłoby z nich nie skorzystać.Rozglądał będę się głównie wśród sprzętu używanego, wytypowałem przetworniki:

1.Cyrus Dac X

2.Theta Pro Basic IIIa

3.Stello da 100

zastanawiałem się również nad Xindakiem Dac-08,Dac-09, ale cosik mało o nich w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wreszcie wybrałeś. Co to za wzmacniacz? Znalazłem jakieś foty wnętrza i wygląda bardzo imponująco i rozsądnie. Co do daców, może powinieneś dodać do listy PS Audio digital link III. Nie słuchałem go, ale gdybym miał budżet, to bym obecnie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.