Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, że jesteś na forum i masz cierpliwość do takich ignorantów jak ja.

Jeżeli mam coś do powiedzenia w jakiejś kwestii to też staram się wyprowadzić z błędu uczestników jakichś forów. W audio to jestem po przejściach i raczej nie za grubo. Jak napisałem wcześniej po moich"przejściach" obawiam się zakupu starszych sprzętów, chyba że wiedziałbym od kogo ale to też nie gwarantuje sukcesu. Kiedyś od handlarza kupiłem wzmacniacz Kenwood"a(kupiłem oczami) by mieć komplet z prze ładnym KT8005 i po przesiadce na Quad"a, sprzedałem bez zysku i okazało się, że sprzęt był wadliwy czego wcześniej nie sprawdziłem. Oczywiście obniżyłem cenę ale było mi wstyd wobec kupującego i że taki tuman jestem i dałem się wystawić.

20 godzin temu, Wuelem napisał:

 ...Trzeba mieć swoją skalę oczekiwań i wpisać w nią nowy nabytek. Najlepiej żeby był poza skalą... Mierząc jego pozycję od góry, nie od dołu :-))

 

Może będziesz się śmiał ale dla mnie ma to grać porównywalnie dobrze a tym co miałem. Quad wystarczał w zupełności , nawet żona usłyszała różnicę: Quad-Kenwood-Yamaha) Z drugiej strony skąpstwo wrodzone i rozsądek nie pozwala mi wydać dużych sum na sprzęt audio ale są rzeczy na które jestem skłonny wydać dużo.

https://www.audioemotion.co.uk/quad-artera-play-cdpre-ampdac-black-25591-p.asp

za jedyne 650 GBP

Link powyżej odnosi się chyba do nowego? sprzętu i ta cena b. by mi odpowiadała. Tylko kto mi to przywiezie, do tego cło, vat, czy to finalnie będzie się opłacać? Chyba, że przemyt!

Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: różnice pomiędzy Quad Artera Pre a Quad Artera Play, bo cenowo jest na korzyć Pre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Głupio mi, że zawracam gitarę swoimi problemami ale piszę o tym dlatego żeby ostrzec, może na wyrost z czym możemy się spotkać w trakcie potyczek z audio. Wielka szkoda, że u nas nie ma serwisanta który poradziłby sobie z Quadem.

Od miesiąca używam Quad Artera Play kupiony z 18 miesięczną gwarancją. Nie powiem nie jest zły, jestem zadowolony biorąc pod uwagę moje niewygórowane wymagania. Brzmi dobrze, DAC działa jak należy, Cd również, pilot ok. Estetyka to kwestia gustu ale może być, brak bajeru na wyświetlaczu pre Quad 66 raczej nie przeszkadza, chociaż sentyment do 66 pozostał i złość na własnego pecha. Ważne, że gra. Nie dociekałem dlaczego pierwszy użytkownik go sprzedawał ale po wysłuchaniu jego przejść z serwisem E bay współczuję mu bardzo, stracił bezpowrotnie około 25 tys zł. Sprzedawca sprzętu audio spoza Polski okazał się oszustem nie do złapania. Była policja, pisma do e bay, sąd umorzył, nikt mu nie pomógł. To kolejne ostrzeżenie dla ewentualnych kupujących na odległość. Pojechałem do Quada do Gdańska, przesłuchałem i zabrałem.

Teraz sprawa mojego pre  Quad 66 po którym ślad zaginął od 28.02. Dzisiaj  dostałem maila od tego ….. z Belgii, że w przyszłym tygodniu trafi na stół serwisanta, eureka, niedowierzanie. Wcześniej (miesiąc temu)DPD na moją reklamację odpowiedziało, że sprzęt trafił do adresata ale co z tego kiedy ten  ….. z Antwerpii nie dawał znaku życia. Tym razem znajomy odbierze go od DaDa bezpośrednio i dowiezie. W moim przypadku chyba całość zakończy się pozytywnie, nie uwierzę dopóki nie zobaczę Quad”a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.04.2022 o 10:34, January_21 napisał:

 Różnice pomiędzy Quad Artera Pre a Quad Artera Play, bo cenowo jest na korzyć Pre.

Pozdrawiam

Witam wszystkich.

Miałem okazję posłuchać kilka miesięcy Quad Artera Play i Play+

Różnica w dźwięku jest znaczna a to przez inne wzmacniacze operacyjne.

Quad Play gra gęstszym cieplejszym dźwiękiem z dużym pazurem. Wydaje się że czasem aż za bardzo. ( Nawet bardziej niż Tucana 2). Trzeba dobrać odpowiednie okablowanie pod dany gatunek muzyki. Kimber kable grają bardzo asekuracyjnie, dając dużo frajdy.

 

Quad Play+ ma przeprojektowaną bardziej kompaktową płytę (taką jak solus) gra bardziej subtelnie ma możliwość regulacji pochyleniem. Bliżej mu do zestawu Marantz PM7005.

Różnica jest tak duża że chyba targnę się na wymianę wzmacniaczy operacyjnych. 

 

Spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

Milczałem od maja 2022 bo nie było się czym chwalić. Było jeszcze kilka emalii do Belgii oczywiście bez odpowiedzi, potem próbowałem poprzez Europejskie Centrum Konsumenckie ale nic nie pomogli. Wydaje mi się, że to kolejna fasadowa instytucja, gdzie urzędnicy niby coś robią ale w moim przypadku "zero" pomocy.

Tydzień temu znajomy był w Antwerpii i odebrał od "słynnego" Dada electronic mój pre 66. Nawet się ucieszyłem ale najprawdopodobniej nic nie zrobił w tym sprzęcie i nie chce mi się sprawdzać.

Ostrzegam przed Dada electronic w Belgii. Szkoda bo kiedyś cieszyli się dobrą opinią.

Kogo oprócz GB polecilibyście żeby przejrzał to pre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.