Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że wzmacniacz jest już w domu i etap wyboru wzmocnienia do Quadów mam za sobą bo już mnie dyńka zaczynała boleć od czytania testów, forów, porównywania, wyciągania wniosków itp. Zastanwiałem się nad następującymi wzmacniaczami:

1.Arcam A85 – drogi, Anglicy bardzo go sobie cenią i ostro licytują na Ebay, cena używanego w dobrym stanie z wysyłką to około 2000zł.

2. Exposure 2010 – kiedy już się zdecydowałem okazało się, że został sprzedany, mogłem go mieć w dobrych pieniądzach, 2000zł za sprzęt w idealnym stanie i jeszcze na gwarancji, ale nie dane mi było. Trochę się bałem, że może być męczący przy dłuższym odsłuchu.

Do Arcama i Exposure chciałem później dokupić dedykowane końcówki mocy (taki zakup prądu na raty) ale wówczas za komplet wychodziłoby około 3500-4000zł, a w tej cenie moim zdanie lepiej zagra integra (lepszy preamp). Na angielskich forach połącznie Quadów z Arcamem i Exposure jest uważane za najlepsze, także mój wybór nie był przypadkowy.

3.Audiolab 8000q + 8000p, ewntualnie monobloki 8000m, angielska szkoła grania, średnica na pierwszym planie, zaokrąglone skraje pasma, jeżeli ktoś tak lubi to czemu nie, ale wg. mnie z Quadami mogłaby wyjść średnica do kwadratu.

4.Denon PMA-1500AE (proszę się nie śmiać), akt desperacji bo w/w wzmaki albo były za drogie (drogi=stosunek jakości do ceny, wieku sprzętu), albo poszły mi przed nosem na licytacjach. Denon góre ma, dół też, watów jak mrówków, pomyślałem, że się nada. W moim przekonaniu utwierdził mnie Pan Wojciech Pacuła z którym korespondowałem na Highifideliy.pl .Się zdecydowałem na Denona, ale tego samego dnia wypatrzyłem na ebay nowego C.E.C-a AMP 3300r w cenie używanego Denona, krótkie pytanie do Pana Pacuły Denon vs C.E.C i zamówiłem C.EC.-a. I tak w duuuużym skrócie wyglądały moje boje z wyborem wzmacniacza.

 

Budowa: Wzmacniacz jest zbudowany solidnie, spasowanie też nie pozostawia nic do życzenia, wyposażenie jest minimalistyczne, żadnych zbędnych wodotrysków. Wzmacniacz chwilę się wybudza, zapalając kolejno diody erro-wait-play, obudowa podczas pracy jest chłodna, całe ciepło przejmuje na siebie radiator znajdujący się z tyłu, który grzeje się dość mocno. Pilot niewielki,lekki, bardzo dobrze wykonany. C.E.C. ma katalogowo różną moc, instrukcja 75w, strona C.E.C. 64W,zmierzone około 40w.

Jak gra C.E.C? Po pierwsze mam go bardzo krótko, zaledwie jeden dzień (jeszcze nie wygrzany), po drugie trudno być obiektywnym po tak krótkim odsłuchu. Kupiłem ten wzmacniacz żeby wyrównać pasmo w Quadach, tzn dodać góry i dołu i zapanować nad środkiem, i to mi się udało. Góry jest dużo, nawet bardzo dużo, ale to dobra góra, selektywna, dźwięki są rozseparowane i jest w nich dużo powietrza, planktonu . Bas jest zwarty, kiedy trzeba jest go pod dostakiem, po podłączeniu C.E.C-a byłem zdziwiony tym jak dużo basu mogą mieć te kolumienki, te 40w wzmacniacza steruje membranami glośników basowych bez żadnego problemu. Środek wreszcie wrócił na swoje miejsce tzn, nie dominuje już nad pasmem, ale stanowi jego integralną całość.

I tutaj chciałbym napisać rzecz bardzo ważną; C.E.C. jest wzacniaczem neutralnym, przy dobrze przygotowanych nagraniach pasmo jest wyrównane, i wtedy „widać”, że C.E.C. przestaje „mysleć”, nie ma co kombiować, zmnieniać tego co dobre, ale jeżeli dostanie nagranie z „manierą” czyli tak jak na wiekszości płyt z komercyjną muzyka np. The Police Cerfiable, to C.E.C „pójdzie” dokładnie za zamierzeniami realizatora; chciałeś mieć chłopie samą górę, to masz, ja ci nie będę basu czy wokalu poprawiał, miało cykać to będzię cykać, jakby na złość. Po tym co napisałem może się wydawać, że C.E.C. to jakaś sztuczna inteligencja, ale tak po prostu jest, bez problemu da się sluchać gorzej nagranych płyt pod warunkiem jednak, że realizator „nie uparł się” na którąś z częsci pasma.

C.E.C to wzmacniacz szybki,dynamiczny grający bardzo przestrzennym i precyzyjnym dźwiękiem. Wielką zaletą tego wzmacniacza jest to, że wreszcie da się na Quadach sluchać fortepianu (plusy i minusy kopułki tekstylne) zachowana jest dźwięczność tego instrumentu i masa jego dźwięku, podobnie jest z dęciakami.

Reasumują; jestem bardzo zadowolony z zakupu Quady to naprawdę fantastyczne kolumny jeżeli tylko zapewni się im odpowiedni wzmacniacz, a za taki własnie uważam C.E.C-a. Teraz tylko muszę pomyśleć nad jakimś dobrym dac z wyjsciami xlr bo na nich C.E.C gra podobno jeszcze lepiej (kontrukcja w pełni zbalansowana).

Testy C.EC.-a:

1. http://highfidelity.pl/artykuly/0604/cec.html

2. http://www.highfidelity.pl/@main-138&lang= -następca AMP3800

3. http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/cecamp3300.pdf - poprzednik AMP3300

4. jest również test C.E.C AMP3300R w Audio-Video

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzien Dobry,

 

ja mam takie pytanie - może ktoś z Was będzie wiedział - czy da się zmusić wzmacniacz z serii 77 do "słuchania" innego pilota, aniżeli systemowy?

Chodzi mi w zasdzie tylko o sterowanie siłą głośności. Tak, wiem - w oryginalnym rozwiązaniu komunikacja jest 2-way...

 

Będę wdzięczny za uwagi,

 

Ps. Co sądzicie o tym wzmacniaczu?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

PosQUADałem sobie taki zestawik :)

img0069dj.jpg

Jedyne co zostało oryginalne z monobloków to trafa i niektóre duperele, reszta wsio wymienione na nowe, pre też. Lampy to Pinnacle EF86, nowiutkie Mullardy GZ32 i Genelexy Gold Lion KT66

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w HFCH widziałem informację, podaną przy okazji prezentacji kompletnego zestawu Elite, że dystrybucję QUAD przejmuje Audio-Klan. Niestety Panowie z warszawskiego Top HiFi nic nie wiedzą na ten temat (choć przyznają, że o takich rzeczach często dowiadują się ostatni). Na stronie też brak informacji.Dystrybucja Horna była/jest raczej daleka od wzorcowej (nawet w ich salonie w Galerii Mokotów nie było ostatnio sprzętu tej marki, prócz tego w ofercie nie ma wszystkich produktów - np. droższego CD ). Audio Klan ma jednak lepiej rozwiniętą sieć sprzedaży - więc może to wpłynąć na popularność tego producenta. Jest oczywiście możliwe, że HFCH pomyliły się nazwy.

Czy ktoś z klubowiczów coś słyszał na ten temat?

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Poszukiwania źródła do moich Quadów 21l2 dobegły końca, miał być dac, ale ostatecznie stanęło na otwarzaczu cd Nad s500i, udało mi się go kupić w bardzo dobrej cenie i w idealnym stanie. Komplecik gra kapitalnie, teraz szukam dobrych kabli xlr, zmienię też pewnie kable głóśnikowe Audionova Illuminator biwire (single x2), i pewnie będzie to Kimber 8tc.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Zapisuje się jako pełnoprawny użytkownik sprzętu tej marki. Wcześniej miałem tylko końcówki QUAD 99 MONO, dziś doszedł CD/Preamp 99 CD-P 2. Na razie porównuje go jako przetwornik D/A w stosunku do Emotivy XDA-1. I tu mam pytania do użytkowników.

1. Czy warto używać połączenia QUAD-link

2. Czy kable QUAD-link dodawane do wzmacniaczy a ten do CD są identyczne?

 

Przy CD nie mam niestety quad-linka, natomiast ze wzmacniaczami dostałem 2 kable. Dziś spróbowałem połączyć w CD z końcówkami za pomocą tych dwóch kabli i niestety po pierwsze nic nie słychać (oczywiście z tyłu wzmacniaczy kręciłem pokrętłem wyboru kanału). Po drugie wzmacniacze tylko po wpięciu kabli przechodzą w stan czuwania i nie da się ich "wybudzić".

Podłączenie wygląda następująco:

na samym dole CD-P, od niego kabel do wyżej stojącej końcówki mono, z drugiego gniazdka tej końcówki wychodzę na stojącą wyżej końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Grono Fanów Klubu Quada,

 

Jestem Absolutnym fanem tej marki z uwagi na genialnego konstruktora i wspaniałego człowieka jakim był Peter Walker który

zachęcił mnie do zainteresowania się audiofilstwem a przede wszystkim DOBRYM DŻWIĘKIEM i urządzeniami firmy QUAD.

Ten sprzęt był kiedyś na wielomiesięczne zapisy w sklepach audio,chyba ze klient kupował cały zestaw typu: Quad 22 lub 33/303 + 57 miał zakup załatwiony w ciągu tygodnia czy dwóch.

Posiadam kilka urządzeń pre/power 33/303/ FM3 w stanie wizualnum i technicznym prawie kolekcjonerskim i szukam

dalszych modeli jak 405-2 i FM4.

W moim zestawie zafunkcjonowały również wspaniałe kolumny ESL 57 których jakość brzmienia doceniłem dopiero po latach

z uwagi na ' przekorność i młodzieńczą durnotę ' a teraz od kilku lat jesteśmy całą rodziną oczarowani wspaniałym dżwiękiem z 57.

Partie wokalne i głosy ludzkie brzmią tak naturalnie i prawdziwie jakby wykonawca był w zasięgu ręki.Ważne jest aby dla 57'

znależć tzw.' sweet little pot' a oddadzą w trójnasób to czego nie jest w stanie dżwiękowo oddać konwencjonalna kolumna.

 

Szkoła brzmieniowa marki Quad w urzadzeniach mocy to wspaniały i pełny potencjał harmonicznych z dużym przyjemnym basem

i przyjemną górą bez naleciałości syczenia.Dżwięk relaksujący i wciągający z dopieszczeniem środkowego pasma

[ stąd wzieło się powiedzenie - british sound]. Zachęcam wszystkich którzy zastanawiają się nad ew.zakupem starszych

urządzeń marki Quad gdyż są warte zainteresowania dla samego poznania klasycznego DOBREGO dżwięku.Pozdrawiam.

 

Ps.Koncówka 306 [2x 50 W] jest jak najbardziej w porządku i godna polecenia np. w zestawie z pre 34.

 

 

PosQUADałem sobie taki zestawik :)

Czołgista 778, kolumienki to masz fajne, oj niejedno studio chętnie dałoby za nie trochę $.Stolik ,szafka audiofilska koniecznie !!!!.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli ktoś ma ochotę to mam do oddania "kultową" końcówkę mocy QUAD 306.

Na ebayu chodza po 200-250 funtów, moja kosztuje 600 zł.

Technicznie nic jej nie dolega, gra jak marzenie, ma trochę porysowaną obudowę.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUAD to zacna firma, może zaskoczyć:-)

W roku 2003 lub 2004 byłem na Audio Show w Londynie. Najbardziej obleganą salą był Audio Research połączony z Krellem i

Sonus Faber - jeden dystrybutor. Drugą salą był Quad z której nikt nie chciał wyjść bo muzyczka pięknie sączyła się z 99/909/cdp

+ 2905 i tłok był jak w lodziarni upalnego dnia.Przecierałem oczy ze zdziwienia.Fani od młodych ale świadomych po staruszków

z laskami.Aż miło było popatrzeć na mix i symbiozę pokoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie dziwię się, jeśli to gra coś w stronę tego, co moje głośniki pokazują. Naim mi się dotarł i z aktualnymi kablami mam audioextase. Polecam do nait'a serdecznie. Wokale potrafią być nieziemskie, bas obszerny i raczej ciepły. Bardzo ładnie oderwane wszystko od głośników.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że tak zasłużona firma ma tak niewielu zwolenników. Przy tym przedziwne jest to, że w Anglii ceny używek są dużo niższe, niż na naszym portalu aukcyjnym. Dla przykładu końcówka mocy 405-2 tam kosztuje w przeliczeniu ok. 1000 zł, a u nas nawet 2600 zł.

 

W klubie mogę zabrać głos, bo grała mi kiedyś końcówka 405-2 z przedwzmacniaczem 34.

 

Użytkuje może ktoś końcówkę mocy 909 z pre 99, z czymś ten komplet porównywał?

Chętnie bym poznał wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Skoro piszesz, że "masz okazję", to chyba sam dokonałeś już oceny odnośnie tego, czy warto wchodzić w temat.

 

A przy okazji... ponieważ zamierzałem kupić końcówkę mocy 909, to mogę przekazać kontakt do osoby, która taką ma na sprzedaż. W komplecie jest pre i cd z tej serii. Jeśli ktoś poszukuje, to niech napisze na PW. Sprzedającego bliżej nie znam - mam tylko maila z propozycją.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Quad 77 w towarzystwie innego "audio rupiecia".

Dobry był cholernik:)

post-18352-0-16862100-1383061944_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.