Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy był Rotel czy Quad?

Quad, zdecydowanie

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wypożyczyć za kaucją i sprawdzić ?

Skoro piszesz, że "masz okazję", to chyba sam dokonałeś już oceny odnośnie tego, czy warto wchodzić w temat.

 

A przy okazji... ponieważ zamierzałem kupić końcówkę mocy 909, to mogę przekazać kontakt do osoby, która taką ma na sprzedaż. W komplecie jest pre i cd z tej serii. Jeśli ktoś poszukuje, to niech napisze na PW. Sprzedającego bliżej nie znam - mam tylko maila z propozycją.

 

Witam.

Dobra Panowie zle zacząlem :)

Na temat quad-ów 21L2 nie ma zbyt dużo opinii w necie,na ebayu też cieżko trafic wiec nie wiem ile obecnie są one warte.Co do wypożyczenia,niestety nie mieszkam w Polsce a tu w Irl takich praktyk się nie stosuje.To samo jest z odsłuchem kolumn ze swoim sprzętem u sprzedawcy.Co do "okazji" kolumny są oczywiscie używane.Dlatego też pomyslałem że znajdą się użytkownicy tych kolumienek i coś skrobną na ich temat.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

 

Witam.

Dobra Panowie zle zacząlem :)

Na temat quad-ów 21L2 nie ma zbyt dużo opinii w necie,na ebayu też cieżko trafic wiec nie wiem ile obecnie są one warte.Co do wypożyczenia,niestety nie mieszkam w Polsce a tu w Irl takich praktyk się nie stosuje.To samo jest z odsłuchem kolumn ze swoim sprzętem u sprzedawcy.Co do "okazji" kolumny są oczywiscie używane.Dlatego też pomyslałem że znajdą się użytkownicy tych kolumienek i coś skrobną na ich temat.Pzdr

 

Powinni to przeczytać wszyscy malkontenci wiecznie narzekający na polskich dealerów. Szczególnie ci,co to latami łażą i mendzą po salonach audio nic nie kupując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Quad serii 99(pre+pa+cd) oraz kolumn 12L2 od ponad roku. Myślę,że nadszedł czas na zmianę- brakuje mi basu w kolumnach w 25m2 pomieszczeniu.Przymierzam się do wymiany na kolumny podłogowe, chętnie wysłucham opinii opartych na waszych doświadczeniach co dobrze zgrywa się z powyższą amplifikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam chciałbym się wpisać do klubu Quad.

Mam kolumny quada 21L1 i od niedawna preamp quad 77.

Tak wiec mam pytanie czy ktoś ze Śląska nie posiada pilota do systemu 77,bo mam problem preamp na wyjściu phono gra dołem ledwo słychać środek.Tunera da się słuchać ale są szumy,myśle że trzeba go utawić pilotem.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się wpisać do klubu Quad.

Mam kolumny quada 21L1 i od niedawna preamp quad 77.

Tak wiec mam pytanie czy ktoś ze Śląska nie posiada pilota do systemu 77,bo mam problem preamp na wyjściu phono gra dołem ledwo słychać środek.Tunera da się słuchać ale są szumy,myśle że trzeba go utawić pilotem.Bardzo proszę o pomoc.

Sprawdź czy nie masz ustawionej czułości na wkładkę MC a słuchasz MM lub odwrotnie. Zmiana następuje(przynajmniej u mnie w 99) przez przytrzymanie przez 5s przycisku phono na przednim panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

To niech i ja się do klubu przyłączę. Używam IC Quad QA-900, już bardzo długo. I bardzo go sobie chwalę.

A dzisiaj przyszedł odtwarzacz Quad 99CD-S. W wolnej chwili będzie słuchany. Ciekawe co potrafi. I jak to się ma do np. Arcama CD82, Atolla CD80.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sądząc po samej ilości wersji kolorystycznych można przypuszczać, że w zależności od daty produkcji 909-ka mogła się znacznie różnić. Chyba niemożliwością jest ustrzelić drugi identyczny egzemplarz. Jeśli to ma pracować w jakiejś parze typu prawa/lewa kolumna, to jest ryzyko. Bezpośredni następca końcówki 909 jest niemal identyczny jak poprzednik, więc jeśli chodzi o po prostu drugi system, dźwiękowo równie dobrze można postawić na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po samej ilości wersji kolorystycznych można przypuszczać, że w zależności od daty produkcji 909-ka mogła się znacznie różnić. Chyba niemożliwością jest ustrzelić drugi identyczny egzemplarz. Jeśli to ma pracować w jakiejś parze typu prawa/lewa kolumna, to jest ryzyko. Bezpośredni następca końcówki 909 jest niemal identyczny jak poprzednik, więc jeśli chodzi o po prostu drugi system, dźwiękowo równie dobrze można postawić na niego.

 

Fakt, kolorystyka jest przeróżna i wolałbym dobrać właściwy ale to za jakiś czas. Na razie jest spakowany i nabiera mocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Leżała sobie od początku grudnia końcówka Quad 405. A leżała, bo nie miałem żadnego pre. Aż wczoraj podłączyłem do pożyczonej pasywki na niebieskim Alpsie. I od wczoraj nie mogę podnieść szczęki, tak mi opadła. Jest tylko mały mankament w postaci brumu w głośnikach. Pewnie trzeba ją do fachowca będzie oddać, bo gra zacnie.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witam! Mam od niedawna zestaw Quad 66/606 i jestem zadowolony jak wszyscy powyżej. Mam pytanie odnośnie oryginalnych kabli głośnikowych Quad. Mianowicie chodzi o to, że mam gniazdo/rozdzielacz szt 2, które mogę wpiąć do wzmacniacza by podłączyć kable ale niestety brak mi identycznych gniazd z kabelkami żeby podłączyć kable z kolumnami. Szkoda żeby leżały w kącie bo na pewno są lepszej jakości niż zwykłe, które służą mi teraz. Przeszukałem net, mam jeden kontakt ze sklepem ale jeszcze nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Dzwoniłem do polskiego dystrybutora Quad"a ale oni chyba wolą sprzedawać nowe wyroby niż chrzanić się jakimiś przejściówkami, rozdzielaczami.

Prosiłbym o poradę gdzie tego szukać lub jaki "myk" zastosować żeby te dobre kable wykorzystać? Liczę na Wasze podpowiedzi bo jakoś ciężko mi coś wykombinować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie QUAD 99 CDP2. Czy może się on zgrać z lampą? ( szukam czegoś co przede wszystkim nie eksponuje zbyt mocno dolnych rejestrów). I jak się ma połączenie po RCA w porównaniu do firmowego QUAD-LINK, z którego z oczywistych względów bym nie mógł korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. niestety mam problem z moim zestawem 66/606. Chodzi o to, że po włączeniu nie daje znaku życia, po 5 min odzywa się, po jakimś czasie znowu cisza. Bywa tak że po krótkiej ciszy gra dłuższy czas. Nie reaguje w tym czasie na pilota, nawet po połączeniu kablem, mimo iż widoczne są przeskakujące ikony . Trochę przeglądałem fora ang i najprawdopodobniej winien jest preamp, czyli krótko mówiąc trzeba go reanimować/naprawić. Można wysłać do GB, do Quad"a, kupić "uzbrojone"płytki drukowane na ebay"u i wymienić tylko czy dam radę zrobić to sam? W Belgii też coś oferują z tej branży. Jest pytanie czy u nas są fachowcy którzy są w stanie reanimować to dobrze? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Wchodzę do klubu z dwoma zestawami QUAD-a; systemem Artera Play/Stereo i preampem 34, który gra z końcówką 909. Oba systemy napędzają zestawy Harbetha. Szkoda, żeby klub marki z taką historią i tradycjami odzywał się tylko wtedy, gdy ktoś chce coś sprzedać. Na pewno jest na forum wielu użytkowników sprzętu QUAD-a, czy to nowego czy też vintage ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziń Dybry wszystkim, dołączam z Quadami 21L - pytanie, czy ktoś próbował integry 77 z 21-kami? Wzmak przeszedł przez moje ręce dawno temu, ale z zupełnie innymi w szkole brzmienia głośnikami dobrego wrażenia nie zrobił, ciekawym jakby to zagrało teraz. Quadów się raczej nie pozbędę chyba że ktoś pokaże mi kolumny o takim ładunku "presence", tak fajnej spójności, naturalności i stereofonii z niewiele większe pieniądze. Mają swoje wady (przełom średnicy i góry trochę przysusza), ale poza tym jest git. Gra mi to z CA851A kupionym okazyjnie ale może z klockiem/klockami Quada wyzwoli się jakaś magija? Ktoś coś, może z kompletem pre/power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2019 o 19:31, Drizzt napisał:

Na pewno jest na forum wielu użytkowników sprzętu QUAD-a, czy to nowego czy też vintage

Czy wielu , raczej kilku.

W dniu 16.08.2019 o 19:31, Drizzt napisał:

Szkoda, żeby klub marki z taką historią i tradycjami odzywał się tylko wtedy, gdy ktoś chce coś sprzedać.

Co poradzisz , jakby tak historia grała to pewnie nikt by nie sprzedawał , lecz wiek jak i u ludzi elektronice nie służy . A czasem trafi się jak kulą w płot. To trzeba spieniężać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bolo_senor napisał:

Czy wielu , raczej kilku.

Co poradzisz , jakby tak historia grała to pewnie nikt by nie sprzedawał , lecz wiek jak i u ludzi elektronice nie służy . A czasem trafi się jak kulą w płot. To trzeba spieniężać.

 

Sądziłem, że fani Quada odkryli już istnienie serwisu w Huntingdon, który dysponuje częściami zamiennymi do wszystkich, nawet najbardziej historycznych modeli i jest w stanie je na bieżąco serwisować i naprawiać. To jest dziś raczej niespotykane i stanowi jeden z największych plusów tej marki. Zatem nie trzeba wciskać innym złomu jeśli się na taki trafi, można łatwo naprawić i używać. Poza tym Quad nadal produkuje fajne rzeczy, choćby serię Artera, więc nie tylko historyczne rzeczy wchodzą w grę w jego przypadku.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą można teraz trafić bardzo fajne okazje na końcówkę QSP i inne komponenty z serii Elite. Za 700 euro lub funtów warto się skusić póki QSP jeszcze są.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.