Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz

Rekomendowane odpowiedzi

to może ktoś mi tu pomoże jakąś decyzje podjąć w stosunku do quada 44 mk 1  .

Rzecz w tym , że quad robi (w zasadzie miał) za pre dla aktywnych meridianów m30 i zagrał on jakoś bez szczegółów i mocno ograniczoną górą , co nie jest dziwne z racji jego wieku. 

I teraz pytanie , czy warto takiego quada poddawać modyfikacjom jak robi to "dada" z opamami itp , czy "skórka jest warta wyprawki" ?

Czy skupić się na wymianie kondensatorów , czy tantale zostawić czy nie ?

Może ktoś słuchał ktoś lub miał grzebniętą 44-kę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 34 wymieniłem wszystkie elektrolity na nowe. Tantalowe kondensatory wymieniłem na wimy MKS2, które mają raster 5mm.

Warto to zrobić zgodnie z instrukcją DADA i wywalić z toru te kondensatory, które nie są potrzebne.

Opampów raczej nie ma sensu wymieniać, bo jest ich tyle, że jest to nieopłacalne. Poza tym, wszystko „lepsze” od OPA604 będzie się wzbudzać i trzeba ładować dodatkowe kondensatory żeby to okiełznać.

 

Edytowane przez zbyszek 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo_senor Niemodyfikowany 34 grał dosyć chudym dźwiękiem, po odświeżeniu gra z nieco większym dociążeniem.

Nie zaobserwowałem braków w górze pasma, a i na oscyloskopie przebieg jest płaski jak stół w zakresie 20Hz-20kHz. Poza pasmem słyszalnym,są bardzo szybkie spadki, ale to wynika z filozofii konstrukcyjnej Quada.

U siebie wstawiłem w zasilaczu Nichicony FG, a w sekcji sygnałowej Elna SIlmic II. Do tego Wimy MKS2 w miejsce tantali, i silver mica w miejsce ceramików przy opampach.

Główną wadą 34 i 44 jest strasznie duże wzmocnienie, które jest potem tłumione dzielnikiem napięcia na wyjściu.

Na stronie DaDa Electronics jest do pobrania komplet dokumentacji serwisowej i opis modyfikacji 44. Dokumentacja Quada jest świetna i prowadzi serwisanta za rączkę.

Wracając do tych opampów, to być może warto je zmienić na OPA604, ale w nic droższego nie ma sensu inwestować, zwłaszcza, że jest ich kilkanaście. Ja się cały czas biję z myślami czy to robić czy nie.

OPA604 mam wstawione w końcówce 405-2, ale że montowałem je przy okazji kompletnego remontu, to nie powiem Ci teraz jaki mają wpływ na barwę dźwięku.

Mogę w weekend spróbować wstawić stare opampy w podstawki i zobaczyć jaką to da różnicę w końcówce mocy.

Edytowane przez zbyszek 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zbyszek 1982 napisał:

Główną wadą 34 i 44 jest strasznie duże wzmocnienie, które jest potem tłumione dzielnikiem napięcia na wyjściu.

oglądam tak go sobie i myślę , że można by jeden stopień pominąć ten np na płytkach radio/aux  i dać sygnał bezpośrednio na piny 3 i 5 płyty głównej , wtedy może dzielnik na końcu nie byłby potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panie i Panowie, sprzedam tylko w dobre ręce bardzo fajne kolumny w świetnym stanie (wyłącznie delikatne ślady użytkowania - dbam chorobliwie o sprzęt) - QUAD 21l2. Wykończenie w pięknym fornirze z lakierem na połysk. Robią na żywo na prawdę świetne wrażenie.

Dźwiękowo - jak to QUAD - piękna przestrzeń przód tył i dość ciekawa scena na szerokość. Lubią lampę (u mnie grały z lampą) ale też mocny tranzystor na pewno pomoże w większych metrażach. Pasmo dźwięku podawane bez sztucznych podbarwień góry czy dołu. Bardzo przyjemny bas pomimo niewielkich gabarytów kolumn.

Możliwość odsłuchu z lampą u mnie bądź ze swoją elektroniką.
Lokalizacja : Wrocław

Cena: 1800zł
Uwaga - preferuję odbiór osobisty z uwagi na brak kartonów.

Może ktoś szuka niewielkich, pięknych skrzynek?

 

IMG_1867.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę lat minęło. Z żadną marką audio nie miałem takich rozstań i powrotów...
Najpierw qc24/909.. i poszedł do ludzi. Następnie z sentymentu pojawił się 306, ale byłem zmuszony sprzedać kilka lat temu, no i znów niedawno ściągnąłem sobie 306tke oraz 34ke. Wymyśliłem sobie niejako na poczekaniu, że to potrzebne, bo do innego pokoju na pewno się przyda.....  No i znów cieszą uszy i oczy. 

IMGP2329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, rambo54 napisał:

Kondy w zasilaczu są dwu czy cztero pinowe? 

Może ciut pomoże ?

https://www.hifi4sale.net/t39363-quad-909-modification

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne graty te Quady, ale lubie je ? Grać to to nie gra (405 i nowsze to brzmienie płaskie jak deska, preampy to kiszka) ale 'feeling' to rekompensuje i człowiek odpływa w muzyce, mam 303 i 33 po recapie DADA podłączone do 15 Ohm Rogersów LS3/5A. 
Taki zestaw ma niesamowity 'flow', aż chce się słuchać MUZYKI.

Nie wolno z nich korzystać bez recapu bo zrobią 'bum', 303, 405 na pewno. 34 ma problem z fabrycznie źle zamontowanymi elektrolitami które niszczą płytkę, nie wiem czy w końcu produkcji to poprawili. 
Polecam unikać modeli z żółto/czerwonymi przyciskami, brać tylko szare wersje i z pomarańczowym logo QUAD.

Serwisowanie 303 i 405 to pestka, całkiem fajna zabawa dla początkujących elektroników.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek.S napisał:

34 ma problem z fabrycznie źle zamontowanymi elektrolitami które niszczą płytkę, nie wiem czy w końcu produkcji to poprawili. 
Polecam unikać modeli z żółto/czerwonymi przyciskami, brać tylko szare wersje i z pomarańczowym logo QUAD.

Taka wersja z szarymi przyciskami i pomarańczowym logo właśnie u mnie stoi. Jest to końcówka produkcji, a jej zaletą są też wejścia RCA zamiast DIN, które były w starej wersji. Chyba nie jest tak źle z projektem tego preampu, skoro Chińczycy klonują go na masową skalę. Ja jestem zadowolony: świetnie dobrany gain, co daje precyzyjną regulację głośności w całej skali, bardzo dobre pre gramofonowe z niespotykanymi nigdzie indziej regulacjami, świetna regulacja barwy typu „Tilt Control”, również patent QUAD-a, precyzyjna regulacja basu co z moimi monitorkami P3ESR jest bardzo przydatne. Tak jak piszesz: chce się słuchać muzyki.

A to, że końcówki mocy QUAD-a są płaskie to tak ma być, to jest neutralność czyli prosty drut ze wzmocnieniem. Nie znaczy to oczywiście, że dźwięk jest płaski, tylko taki jaki oferują kolumny, bez ingerencji w pasmo ze strony wzmacniacza. Z dobrymi kolumnami to tylko zaleta i dlatego właśnie wybrałem graty QUAD-a.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego Chińczycy nie kopiują? ? Accuphase'y, nawet stare ML'e z początku istnienia firmy czy Krelle KSA-50.

Jestem w trakcie negocjacji kolejnego zestawu 33/303/FM3 oraz całkowicie odbudowanych ESL57. Kurcze zawsze chciałem usłyszeć taką oryginalną kombinację.

Miałem kiedyś ESL63 ale pobzykiwały i bardzo szybko je odsprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiują przede wszystkim urządzenia legendarne i/lub bardzo dobre w swojej klasie, czyli takie na jakie jest popyt. Byle czego nie ma po co klonować bo kto by kupił klona byle czego? 34 to legenda, zobacz jak świetnie jest opisany ten preamp, wszystko o nim można znaleźć. Ponownie, byle czego nie ma sensu tak dokładnie opisywać, bo i po co, komu by się chciało i kogo by to interesowało?

https://www.kenrockwell.com/audio/quad/34-preamplifier.htm

Glośników QUAD-a nigdy nie miałem, ale elektronika świetnie się u mnie sprawdza. Mam 2 końcówki mocy, preamp i odtwarzacz QUAD-a. Pewnie jeszcze coś dokupię ?

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 to taki trochę dziwoląg Quada, jeśli dobrze pamiętam był oficjalnie partnerem końcówki 306, takiej trochę zapomnianej. Ma niesymetryczne zasilanie.

Szkoda że w 34 trzeba włożyc dużo pracy, Quadrevisie (Armand v. Ommeren) z Holandii odradzają go ze względu na skorodowane PCB.

Szukam Quada 44 ale 300-400 euro to za dużo wliczając koszta przeglądu. Dogoadałem się z gościem o te ESL57, przywiezie je w piątek. 2300e za cały zestaw z 303/33/FM3, ponoć wymiana paneli i elektroniki w 57 kosztowała 2750e ?

https://link.marktplaats.nl/m1527453963 

Zobaczymy po jakim przeglądzie są jego 303/33/FM3, jeśli są lepsze to wtedy sprzedaje swoje.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mój 34 ma płytki w idealnym stanie, może problem dotykał starsze modele, te z DIN. Są one też dużo tańsze. QUAD-a 34 produkowano przez 13 lat od 1982 do 1995 roku i sprzedano przez ten czas ponad 40.000 egzemplarzy. Jak na dziwoląg całkiem nieźle ? Jaką niby pracę trzeba wykonać w 34? W wersji z RCA nawet gniazd nie trzeba wymieniać. Nie wiem skąd kolega czerpie te informacje. Inna sprawa, że przez 13 lat produkcji zmieniały się podzespoły i egzemplarze z końca i początku produkcji mogą się sporo różnic, więc trudno tu o uogólnienia dotyczące wszystkich egzemplarzy.

Z kolei 44 jest dla mnie za wielki i zbyt rozbudowany. Trochę o tym czytałem przed zakupem i właśnie 34 był najbardziej polecany do zakupu z klasycznych preampów QUAD-a, a 33 i 44 odradzane. Niestety już nie pamiętam powodów odradzania bo po dokonaniu wyboru nie interesowałem się już tamtymi modelami.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303/33 to bardzo fajne vintage ale dla mnie mają już jednak zbyt wiele wad w obsłudze we w miarę nowoczesnym systemie. To jest kompletnie inna epoka hi-fi, swoją drogą piękna epoka ale bardzo zamierzchła.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://translate.google.com/translate?hl=&sl=nl&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fquadrevisie.nl%2Fquadrevisie.html

Wrzucam z translatora ? Poza tym, kondek który w 34 jest źle zamontowany to C77.

Przyszedł do mnie dzisiaj FM3, kurcze ale to fajnie odbiera jak na taką popierdółkę. Zostaje wymiana kondów w zasilaniu i lampek.

Cytat

Przedwzmacniacz Quad 34 - wydany w 1982 roku - to świetny przedwzmacniacz, który dla prawdziwego miłośnika muzyki: bardzo prosty i oferuje dokładnie to, czego potrzeba: cztery regulowane wejścia (wejście pu można przekształcić w wejście liniowe za pomocą Quadrevision), jedno w doskonała muzycznie kontrola dźwięku (pominięcie kontroli dźwięku pokazuje całkowity brak wglądu muzycznego) i niskie zniekształcenia w połączeniu z prostą obsługą.
Armand van Ommeren

Nikt nie będzie zaskoczony, że po 30 latach wady wyjdą na jaw. I możemy narzekać, że powinni byli zrobić inaczej w Huntingdon w Anglii, po części tak jest, ale jeśli większość urządzeń działa bez problemów przez ponad 20 lat, nie mów, że producent się myli zrobione: zdecydowana większość konkurentów już dawno skończyła na wysypiskach śmieci. Krótko mówiąc, nie ma powodu do narzekań.

Właśnie dla tego, co stwierdzono we wstępie, warto zastanowić się, co zrobić, jeśli najwyraźniej przekroczony jest okres trwałości przedwzmacniacza Quad 34. Ważnym pytaniem jest oczywiście, czy istnieją alternatywy, które mogą być lepsze i / lub tańsze?

Alternatywy?
Nie ma żadnej: nie tylko nie ma przedwzmacniacza z tak subtelną i perfekcyjnie muzyczną kontrolą dźwięku, wszystkie możliwe alternatywy są co najmniej w tym samym wieku i mają co najmniej taką samą liczbę problemów. W obecnej ofercie nie ma znaczącej wymiany. Jak powiedziano, nie ma alternatywy.

Jakie są problemy z 34?
Istnieje w sumie siedem wersji 34, z których dokumentacja serwisowa opisuje tylko 5, dziwne. To samo stało się z 44, którego najnowsza wersja nigdy nie została opisana w dokumentacji. We wszystkich tych wersjach 34 cały wzmacniacz jest zbudowany na jednym dużym wydruku ze wszystkim na nim. Wydruk jest wykonywany po obu stronach z około 80 połączeniami między górą a dołem. Połączenia te nie są niezawodne na dłuższą metę: rdzewieją, a rdza nie przewodzi. Wynik: przerwy. Drugi problem to jasnoniebieskie kondensatory elektrolityczne - w sumie 17 - wyciek, a wychodzący z nich kwas wpływa na ścieżki drukowania i lut. To również prowadzi do zakłóceń.

 

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po polsku wychodzi bełkot ale tłumaczenie na angielski jest niezłe. Problemy z 34 są dwa: korozja PCB i wadliwa regulacja balansu. Pierwszy problem dotyka głównie pierwsze serie oraz serie 5 i 6. Ostatnia seria 7 jest od nich wolna.

Najprawdopodobniej mam właśnie wersję 7: mam pomarańczowe logo QUAD i późny numer seryjny (35925). PCB oglądałem i nie widzę oznak korozji, więc by się to zgadzało. Napiszę może do tych Holendrów, żeby się upewnić jaką mam wersję, ale wszystko wskazuje, że 7.

”Especially in the first series very poor light blue electrodes were used (20 pieces) that will leak and destroy the print. These capacitors should be replaced as a precaution to avoid major problems with the motherboard.”

In versions 5 and 6, the top of the print has been provided with a light green lacquer layer to prevent this type of phenomenon. But the lacquer affects the copper of the print tracks - recognizable by a black rash - and this creates other interruptions: the remedy is worse than the disease.”

”The only version that has no problems to date is the latest version - number 7 - which seems to be recognizable by the orange logo on the front.”

”Also bad is the balance control - just like the 44 - an ALPS slider that I am surprised that the thing continues to function for more than a week. Is no longer available and in an emergency it is replaced by a rotary regulator, which you will not notice on the outside.”

————————

PS Porównałem zdjęcia płytek z tej holenderskiej strony i mam na 100% bezproblemową wersję 7. Poniżej wklejam zdjęcia wnętrzności mojego egzemplarza. Jednak warto było za niego przepłacić ?

7C389775-B337-42AF-985C-EFEE56D9E14F.jpeg

1C3BE39C-EE3E-4C2A-A0D4-6920B4061731.jpeg

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2020 o 23:21, Marek.S napisał:

Szukam Quada 44

jak dalej szukasz to odezwij się na privie , mam takiego zbyciu .

Maridiany dostały pre na PGA , to quad jest mi zbędny

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, narazie szukam lokalnie, w Holandii ? 

Muszę pozbyć się kilku Quadów bo trochę sie tego nazbierało......2x FM3, 2x 33, 3x 303. 
Kurde ale te antyczne 33/303 i ESL57 fajnie grają. Wysokich tonów nie ma za wiele, ESLe stawiają "ścianę" dźwięku prosto w twarz ale jakby pomyśleć że to sprzęt z lat 50/60 to niesamowite co wtedy mogli już osiągnąć. 

Ostatnio kupiłem właśnie kolejny setup 33/303 ale ten jest już grubo zrobiony, 33 pełny recap, tranzystory low noise, nowe PCB zasilacza z 2x4700uF (PCB od Quadrevisie), 303 dopieszczony - grube okablowanie, na wyjściu BHC Aerovox, nowe płytki a na nich metalizowane rezystory, kony Panasonica no i pełno Wimy MKP.

 

bbc07857-de2b-47be-a5ba-22bc3ca5b557.jpeg 09759b0b-d9a1-4c06-8aff-ecc1a4b0e39d.jpeg 55254b75-da9f-4e60-8bef-7ada76823249.jpeg c29b66fa-eb68-49aa-a2e9-4eb168221417.jpeg

ffe9102b-6156-4f28-9170-7004f85d5db2.jpeg

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni zestaw to nie DADA, m.in Quadrevisie i jeszcze ktoś z Belgii nad nim pracował. W porównaniu z tym co było w oryginale to i tak lata świetlne.?Staram się unikać porównań kondów, kabli, tweaków.

W DIY-kicie od DADA-y nie ma Wim, tylko kondki wyjściowe, nowe rezystory, trimmery i jezcze parę bzdetów.

http://www.dadaelectronics.eu/shop/quad-upgrade-kits/quad-303-upgrade-and-revision-kit

Mam też 303 z ostatniego wypustu, S/N koło 90000 już z gniazdem IEC ale ten jest najgorzej zrobiony, 4 kondy 3900uF czy 3700uF Epcos, stare rezystory, takie absolutne minimum. Kupiłem go bo nienawidzę tych wtyków Bulgina 230V...

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się unikać sprzętów gdzie ktoś zmieniał parametry ale w przypadku np. 33 podniesienie napięcia zasilania czy wymiana tranzystorów na odpowiedniki low noise to praktycznie mus. 

Szukam sobie Quada 405-2 z ostatniego wypustu ale dosłownie wszystko jest grzebane. Jeden ma jakieś dziwne okablowanie: 

https://link.marktplaats.nl/m1532762178

Ten ma z tyłu zjechane śruby czyli też na 100% w środku będzie rozpierdziel:

https://link.marktplaats.nl/m1532822613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś z kolegów ma pomysł na to

z końcówki Quad 909 usunąłem wejsciowy Quadlink.

Niestety sygnał podawany teraz na głośniki jest zniekształcony.

 

zniekształcony jest sinus na wyjsciu, przy podaniu 1khz z generatora jak również przy 5Mhz jest z wzbudzenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupic 405-2, 34 i FM4. Niespodzianka po otwarciu, okazalo sie ze sprzet mial juz recapping a 405-2 dolozone m.in gniazda RCA, numer seryjny 79000 czyli jeden z ostatnich na DIN.

Preamp to niestety ten z lakierowanym PCB (Issue 5) ktore w kilku miejscach przerdzewialo, wstawilem juz dwa bypassy, wymienilem jeden uszkodzony 100uF ale dalej nie wychodzi z mutingu i dioda LED przy transformatorze nie swieci sie. Trudna walka...nie dzialaja tez diody LED funkcji TAPE oraz MONO kiedy same funkcje dzialaja...oj bedzie dobre kilkanascie godzin zabawy ze wstawianiem mostków.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Marek.S said:

405-2

Trafo Ci w nim nie brzęczy? W moim "stan jak nowy, lekkie zarysowania" tak warczało, że się nie dało słuchać. Musiałem wymienić na nowy toroid. Co ciekawe, ten Quad najlepiej grał z oryginalnymi kondami z zasilacza, które pomimo wieku doskonale trzymały parametry. Jak wstawiłem Mundorfy M-Lytic to czar gdzieś prysł i bardzo szybko wróciłem do oryginałów.

Ostatecznie go sprzedałem razem z pre 34, ale miło wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.