Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Quad Klub
IGNORED

QUAD


AmAdeuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa jest na finiszu, czyli zrobione cena w/g cennika. Wzmacniacz jest w wersji II. Tylko "gnębi" cena transportu powrotnego, który UPS wynosi 115€, co przy 84zł DHL-em do Belgii jest przegięciem. Szukam kuriera u nas pośrednik +UPS to ~260zł z ubezpieczeniem 4500zł. Co sądzicie niech wyśle Belg czy kombinować? Niestety przepisy firm kurierskich nie pozwalają mi jako osobie fizycznej skorzystać  z usługi importowej/tylko dla firm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka dotarła DPD(220zł - 4 dni)  nieuszkodzona, sprzęt nie zdemolowany ale żeby nie było tak pięknie -  wzmacniacz gra tylko na jednym kanale, niezależnie czy radio, cd, podczas odtwarzania z cd są nieustające trzaski, przy regulacji głośności pilotem też to samo? Zmieniałem kable głośnikowe, gra albo prawy albo lewy kanał czyli kable i kolumny ok ale co z tego murwa kać jak mówi Neo nówka. Macie jakiś pomysł?

Napiszę do tych artystów w ramach gwarancji przesyłkę opłaca Belg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy. Zastanawiam się ostatnimi czasy nad zmianą końcówki mocy. Mam od kilku lat Atolla AM200, a po głowie chodzi mi któryś z wyrobów Quada, Platinum lub Artera. Wg. testu, porównania, które kiedyś czytałem Quad Platinum dużo lepszy niż mój Atoll, ale testy testami, a ja bym chętnie posłuchał Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Cześć koledzy. Zastanawiam się ostatnimi czasy nad zmianą końcówki mocy. Mam od kilku lat Atolla AM200, a po głowie chodzi mi któryś z wyrobów Quada, Platinum lub Artera. Wg. testu, porównania, które kiedyś czytałem Quad Platinum dużo lepszy niż mój Atoll, ale testy testami, a ja bym chętnie posłuchał Waszych opinii.

Wtaj

Mogę powiedzieć coś o Platinium Stereo bo mam , ale niestety nie miałem nigdy Atolla więc nie pomogę przy porównaniu.Granie Quada baaardzo mi odpowiada , i zawsze mi się podoba jak nabiera jakości grania od momentu włączenia do osiągnięcia właściwej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bigmoo napisał:

zawsze mi się podoba jak nabiera jakości grania od momentu włączenia do osiągnięcia właściwej temperatury.

Czyli twierdzisz, że sprzęt potrzebuje chwili od włączenia żeby dojść do siebie?

Napisz jeszcze proszę jak Palatium buduje scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 16:02, January_21 napisał:

Macie jakiś pomysł?

Takie rzeczy najlepiej załatwiać przez dystrybutora. To chyba ten:

http://hifistudio.pl/

Paczka pewnie była rzucona i delikatna elektronika w środku urządzenia została uszkodzona. Karton cały, więc kuriera za to się nie obciąży. Producent zapewne naprawę wykonał solidnie. Ubezpieczenie przesyłki dotyczy losowych zdarzeń niezależnych od ludzi. Po całości klapa. Ciekawy jestem co odpowiedzą, ale jeśli się zgodzą na ponowne zajęcie sprawą, to wystąpią (firma QUAD) w roli Mikołaja rozdającego prezenty.

Sprzęt w salonach jest drogi, ale takie przypadki tłumaczą dlaczego. Przeniesienie ryzyka ma swój koszt, a sklepy otrzymują masę przesyłek kurierskich. Bezpieczniejsze jest wysłanie na palecie, ale to znowu koszt. Napisz jak potoczyła się sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2020 o 20:26, Ministerolnictwa napisał:

Czyli twierdzisz, że sprzęt potrzebuje chwili od włączenia żeby dojść do siebie?

Napisz jeszcze proszę jak Palatium buduje scenę?

Tak potrzebuje , oceniam ,że ok 40 min. Niestety nie potrafię budować kwiecistych opisów dotyczących budowania czegokolwiek przez sprzęt grający , jest ok podłączone do niego mam MA PL100 i to mi się na tę chwilę podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprawa w toku, reklamacja w dpd, sprzęt powędrował do http://hifistudio.pl/ , mam nadzieję, zobaczymy. Problemem jest brak dokumentacji serwisowej. Jeżeli nic nie zrobią to zaś do Belgii ale kurna kto mi bezpiecznie przewiezie? 

Tak na marginesie co słyszeliście dobrego lub złego o zestawie Quad-elite ze wzmacniaczem 80W. Czytałem raczej dobre opinie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chyba mogę coś powiedzieć o serii Elite. W tym przedziale cenowym absolutnie zestaw godny polecenia. Używałem przez kilkanaście miesięcy i teraz albo dam córce albo sprzedam ale nie dlatego że coś jest nie tak tylko po prostu zmieniłem miejsce pracy i nie mieszkam już poza domem a tam miałem Quada. W trakcie wyboru w salonie był porównywany z zestawem Naima i Audiolaba w zbliżonej cenie i bezwzględnie był najlepszy. ( odsłuch wtedy na kolumnach MA Silver RX6 ). Oczywiście można mieć zastrzeżenia do archaicznego wyglądu i absolutnego braku wejść cyfrowych i wyjścia słuchawkowego ale pod względem dźwięku jest bardzo dobrze. Nie preferuje żadnego pasma więc nie można go użyć żeby np. poprawić bas lub dodać więcej góry. Najsłabszym elementem zestawu jest napęd CD ( w moim zestawie hałasuje przy włączeniu zasilania w trakcie tzw. obrotu wykrywającego płytę ale w trakcie odtwarzania działa perfekcyjnie więc jest to bardziej denerwujące niż rzeczywisty problem techniczny). Serwis powiedział że nie jest to jakiś bardzo zaawansowany napęd i cały czas dostępny więc jakby "padł" to w każdej chwili można wymienić. Zestaw jest na gwarancji do końca listopada więc na razie czekam i w październiku jestem umówiony na wymianę. Przez kilka miesięcy był podłączony do kolumn Quad S4 i w tym zestawieniu też bardzo dobrze się zgrał. Kolumny S4 ze względu na swoją budowę są mało wrażliwe na ustawienie  dlatego zamieniłem Monitory Audio. 

Końcówka mocy zestawu ma co prawda tylko 80W ale bez problemu napędza nawet dość trudne kolumny jak Dynaudio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

JT33 jaki świat jest mały! dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Jestem nakręcony jak jasna cholera! Sprzęcicho nadal w BB mimo, że tak długo, to polubiłem człowieka znanego tylko głosowo który się nim zajmuje. Jest szansa(jaki ja głupi jestem) że w końcu stanie się cud.

Zdążyłem odzwyczaić się od Quada ale mam pytanie do szanownego grona: Jakich słuchawek używacie do Quadów?

Co sądzicie o Sony mdr-1am2, myślę o nich mając na myśli również współpracę z Korg ds-dac 100 dla którego dedykowane słuchawki Phonon SMB-02(w fajnej cenie, niestety) maja impedancję 40 Ohm.

"Lejek" jestem mimo iż wiele tematów związanych  z audio przeczytałem dlatego uniżenie proszę o poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich Quad-owców , i wpisuję się do klubu z elektrostatami Quad ESL 2812 . Są wspaniałe. Nie wiem dlaczego ESL nie są bardziej popularne, to w sumie wcale nie wymagające i kłopotliwe kolumny . Chętnie się dowiem kto jeszcze je „odkrył”.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów , też odkryłem tą markę przypadkiem jest mocno nie promowana w kraju  .  O ile nie znam wzmacniaczy  tej marki to zakochałem się w ich pełnopasmowych panelach ESL  , myślałem że już mnie nic nie zaskoczy w audio  . 

16 godzin temu, skali napisał:

Witam wszystkich Quad-owców , i wpisuję się do klubu z elektrostatami Quad ESL 2812 . Są wspaniałe. Nie wiem dlaczego ESL nie są bardziej popularne, to w sumie wcale nie wymagające i kłopotliwe kolumny . Chętnie się dowiem kto jeszcze je „odkrył”.

pozdrawiam

Skali   a czym  zasilasz   panel . ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skali napisał:

Prądem z gniazdka ..?

? 

 

Jestem ciekaw ile osób w Polsce ma ESL w najnowszej odsłonie 28/2912 sądząc po wpisach na tym forum nie wiele . Jest to  głośnik który jest jakby był w przekazie ponad tym wszystkim co opiera się o cewki w budowie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

praktycznie od 1,5 roku nie korzystam z 606/66, nawet zdążyłem się odzwyczaić. W BB hifi naprawiono 606 ale pre 66 odebrane parę dni temu nadal bez sensu. Nie da się z tego korzystać, niestety nie udało się go wyprowadzić, wszystkie mankamenty są takie jak po "naprawie" w DaDa. Może będę miał możliwość poprzez znajomego oddać palantom w DaDa bezpośrednio, zobaczymy lub wyślę do Quad w GB. Po przejściach w Belgii nie polecam tej firmy, u nas niestety Quada nikt nie naprawi, przynajmniej pre 66.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Artera stereo zgra się z Bowersami z serii 683? Zależy mi głównie na ociepleniu brzmienia i szeroko pojętym rozbudowaniu sceny. Aktualnie kolumny grają z ampli Onkyo gdzie jak wiadomo stereo jest powiedzmy średnie. Docelowo końcówka miałaby być podłączona z pre Quad. Czyli w kinie końcówka gra z pre amplitunera a w stereo z pre Quad+streamer+dac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ostrzeżenie!

To znowu ja, którego prześladuje pech ustawiczny Quadowy . Mail 15.02 do DaDa o tym, że wysyłam pre, wysyłka 18.02, buc belgijski 23.02 nie odbiera/nieobecny. Znajomy w Belgii telefonował do niego również. Paczka w punkcie pickup niedaleko. Kurier zostawił powiadomienie, od tej pory cisza! 14.03 napisałem do DPD co jest grane, odpowiedź-.."nie wiemy jakie są losy przesyłki", podałem potrzebne im dane o paczce i zawartości, oni do Belgii i szukają. To jest jajco, dobrze że ubezpieczyłem niestety tylko na 1tys.

Zaczynam się oswajać z myślą że Quada już nie ma, czekam. Dlatego proszę Was doradźcie jaki pre mam sobie sprawić oczywiście używka no i nie za 10kzł. Taki do dwójki. Może szukać Quada? chociaż trochę przerażają mnie ceny. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Czy wiecie może coś więcej o DaDa w Belgii, czy to główna siedziba a oddziały w Kanadzie i Australii bo chętnie bym napisał ale już nie do Belgii to ten ..... nie odpowiada na telefony  i maile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, January_21 napisał:

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Twoje ubezpieczenie dotyczy "zdarzeń losowych". A takie nie zaistniały - po stronie ludzkiej jest najpewniej błąd, więc dochodzenie masz z OC przewoźnika (firmy kurierskiej). Dłuższa sprawa...

Nie eksperymentuj, przedwzmacniacz QUADA. Po to się rozdziela PRE i POWER, aby mieć przewagę nad intergrą. Jeśli byś wcale nie cenił jakości integry, nie warto iść w dzielonkę. Jeśli cenisz dzielonkę - realizuj to.

Każda inna opcja ma mały sens. Bo i tak celem jest KOMPLET. Tego czy innego producenta, ale komplet firmowy. Jesteś przy tej firmie (QUAD), więc odpowiedź ("sugestia") jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niech chcę nawet tego komentować bo tak czy owak jestem w .... Sytuacja bez zmian tylko DPD po "śledztwie" odpowiedziało, że paczka dotarła do adresata a ten ..... nie odpowiedział na żadnego maila również ostatniego czy potwierdza odbiór! Czyli raczej dochodzenie jakiegoś ubezpieczenia jest w ...."Tyż" mi się zachciało Quad"a, to mam problem. Poczekam co nieco i skoro piszesz, że Quad to już nie mam ochoty eksperymentować z używkami bez gwarancji. Można dostać w cenach rzędu 1700-2200 ale diabli wiedzą w jakim stanie, czy po modernizacji i kiedy je szlag trafi..  Pozostaje Quad artera pre za bagatela ~5400zł. opinie ma przyzwoite, gwarancja lub sprzedaż tego co zostało i dobranie reszty elementów chociaż trochę żal tych brzydali. Pozdrawiam

Edytowane przez January_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.03.2022 o 13:20, Wuelem napisał:

 

Na odległość to i kurier może rozwalić sprzęt - z wyglądu bez oznak upadku, a w środku "grzechotka".

Zdaniem serwisanta z Bielska B wewnątrz 606 i 66 nie było oznak "tłuczenia sprzętem po bruku". Nie pamiętam jaka była przyczyna defektu 606 którą udało mu się naprawić. Ja już mam taki "fart". Spotkałem się ze znajomym z Belgii, stwierdził (oby miał rację), że Belgowie mają dziwną, luzacką naturę stąd tłumaczy milczenie DaDa na moje zapytania, zresztą takie ma opinie w necie. Nie sądzę żeby Belg był pazerny na niesprawny sprzęt. Dlatego wypiwszy na to konto kielonka uzbroję się w cierpliwość, chociaż byłem blisko zakupu używki Quad Artera na gwarancji ale jeszcze się wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podpowiedzcie jaki pre Qaud szukać tak żeby nie wtopić i nie mieć "stresa" i w końcu grać. Tak bardzo nie śledzę i po prostu się nie znam. Temat mnie zmęczył i zniechęcił, chyba to rozumiecie. Każdy stary klocek może nieść ze sobą niespodzianki nie koniecznie pozytywne więc....., chyba sam sobie podpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na Allegro są w ofertach modele 66 i 34. Szukasz czegoś specjalnego? Tych aktualnie sprzedawanych możesz posłuchać - ogólnie biorąc jedna aukcja jest na północy i pozostałe na w południowej części. Gdzieś powinno być Tobie blisko. Gdybyś zawitał na północ rozważ, może zechcesz wpaść do mnie ze swoją muzyką i będziesz miał dodatkowe wnioski porównawcze.

W końcu chcesz wydać dobrze pieniądze, więc jakieś sensowne podejście do tematu wskazane. Najgorsze jest to, bazujące na opiniach internetowych albo sprzedających. Trzeba mieć swoją skalę oczekiwań i wpisać w nią nowy nabytek. Najlepiej żeby był poza skalą... Mierząc jego pozycję od góry, nie od dołu :-))

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.