Skocz do zawartości
IGNORED

SoundBlaster X-Fi Gamer na cyfrowo ?


astral699

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem tak. Kolejna kwestia z ta karta graficzną.

Do głównej kwesti za chwile. Napisze po kolei od początku o co mi chodzi.

 

Posiadam odtwarzacz DVD z którego puszczam sobie muzyke i do tego bardzo czesto slucham muzy tez z komputera za posrednictwem wyzej wspomnianej karty dzwiekowej.

Zawsze niezaleznie od formatu, mp3/wav jakośc dzwieku jest o niebo lepsza na DVD (taniej chinszczyźnie) niz na badz co badz mocnej karcie dzwiekowej - XFI Gamer. Wczesniej posiadam SB Audigy 2ZS i Live1024. Powiem wam ze dzwiek jaki budują wszystkie te 3 modele kart jest dla mnie niemalże identyczne. Czy to stary Live czy nowoczesny XFI Gamer wszystkie moje pliki puszczane z kompuetra brzmią dosc kiepsko.

 

Wytlumaczcie mi dlaczego jak tylko nagram te pliki jako audio-cd na CDR i puszcze z dvdplayera to generowana jakosc audio jest po prostu fenomenalna ?

To jakas paranoja.

 

No i doszedlem do pewnego wniosku, nie wiem czy slusznego.

 

 

 

Może powinienem podpiąc moja dzwiękówke cyfrowo a nie jak to zawsze mialo miekjsce analogowo ?

No bo jak mozna inaczej cala kwestie wytlumaczyc ? Tanie gówniane dvd odtwarza muzyke 100x lepiej niz dobra karta dzwiekowa.

 

A teraz do sedna sprawy. Jak mogę ten model karty podlączyć "cyfrowo" z moim wzmacniaczem Yamaha-AX540. We wzmacniaczu nie ma wejsc coaxialnych(cyfrowych) ale to nie problem.

Mam metlik w glowie jesli chodzi o wejscia/wyjscia a karcie dzwiekowej. Co mam gdzie wlożyć i jaki kabel żeby to wszystko było puszczane sygnalem cyfrowym ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak? nie masz wejścia cyfrowego w ampli to jak to chcesz obejść? kupić zewnętrznego DACa?

p.s. szum blaster nigdy nie słynął z jakości dźwięku - są do tego celu znacznie lepsze karty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> astral699

"Wytlumaczcie mi dlaczego jak tylko nagram te pliki jako audio-cd na CDR i puszcze z dvdplayera to generowana jakosc audio jest po prostu fenomenalna ?"

DVD i Twoją kartę dźwiękową dzieli wszystko. Z najważniejszych rzeczy to przetworniki cyfrowo-analogowe i analogowe stopnie wyjściowe. Skoro są to dwa całkiem inne urządzenia, to nie ma się co dziwić, że grają różnie. W przypadku karty dźwiękowej dochodzi jeszcze problem sterowników, wewnętrznego resamplingu karty na 48kHz, kmixera, metody odtwarzania itd.

 

"Może powinienem podpiąc moja dzwiękówke cyfrowo a nie jak to zawsze mialo miekjsce analogowo ?"

Podłączenie karty dźwiękowej cyfrowo do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowe to często dobry pomysł. Wtedy karta służy jako "transport", zaś najważniejszą robotę (czyli konwersję D/A) robi zewnętrzne urządzenie, przeważnie wyższej klasy i lepiej grające, niż układy w tanich dźwiękówkach.

 

"A teraz do sedna sprawy. Jak mogę ten model karty podlączyć cyfrowo

z moim wzmacniaczem Yamaha-AX540. We wzmacniaczu nie ma wejsc coaxialnych(cyfrowych) ale to nie problem."

Nie da się. Akurat brak wejść cyfrowych to akurat bardzo duży problem. Oznacza bowiem, że Twój wzmacniacz nie posiada przetwornika cyfrowo-analogowego. Czyli nie da się podłączyć żadnego urządzenia cyfrowo. Tylko połączenie analogowe wchodzi w rachubę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj: Wiem o tym.

Chodzi mi o to zeby z karty dzwiekowej wychodzilo "cyfrowo" a w wzmacniaczu bylo wpiete analogowo. To wystarczy wedlug mnie.

 

To dla mnie najoczywistsze wytlumaczenie. Co mam zrobić zeby ten diabelski komputer grał jak muzyka puszczana z DVD ?

 

DVD jest podpiete pod ampli wlasnie analogowo i generuje sliczny dzwiek jak na moje wymagania.

Wiec jesli dzwiekową karte tez podepne analogowo w ampli to bedzie chyba ten sam albo bardzo zblizony efekt, nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astral699, 11 Maj 2008, 20:55

 

>nedj: Wiem o tym.

>Chodzi mi o to zeby z karty dzwiekowej wychodzilo "cyfrowo" a w wzmacniaczu bylo wpiete analogowo.

>To wystarczy wedlug mnie.

 

Kup zewnętrzny DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> astral699

"Wiem o tym"

Sorry, nie widać tego w Twoich wypowiedziach. Mylisz połączenia cyfrowe i analogowe, wejścia i wyjścia (na rysunkach) itd.

 

"Chodzi mi o to zeby z karty dzwiekowej wychodzilo "cyfrowo" a w wzmacniaczu bylo wpiete analogowo. To wystarczy wedlug mnie."

Przy obecnym Twoim sprzęcie nie da się tego tak podłączyć. Brakuje Ci jeszcze zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.

 

"DVD jest podpiete pod ampli wlasnie analogowo i generuje sliczny dzwiek jak na moje wymagania.

Wiec jesli dzwiekową karte tez podepne analogowo w ampli to bedzie chyba ten sam albo bardzo zblizony efekt, nie ?"

Nie. Jeśli oba urządzenia byłyby podłączone CYFROWO, to wtedy mógłbyś mieć nadzieję, że każde następne urządzenie podłączone w ten sposób będzie grało podobnie. Najtrudniejszą robotę odwalałby wtedy DAC zamontowany we wzmacniaczu/amplitunerze.

Jeśli zaś urządzenia są podłączone ANALOGOWO (jak u Ciebie, inaczej się nie da!), to w tym momencie "grają" DAC-i zainstalowane odpowiednio w DVD i karcie dźwiękowej. Czyli efekt nigdy nie będzie zbliżony.

P.S. Obecnie masz kartę podłączoną ANALOGOWO. Dlatego nie rozumiem, czemu piszesz: "Wiec jesli dzwiekową karte tez podepne analogowo w ampli...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sorry, nie widać tego w Twoich wypowiedziach. Mylisz połączenia cyfrowe i analogowe, wejścia i wyjścia (na rysunkach) itd."

 

Wyjscia, wejscia rzeczywiscie moge mylic :P

 

 

"Przy obecnym Twoim sprzęcie nie da się tego tak podłączyć. Brakuje Ci jeszcze zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego."

 

Nie wiem czy wiesz co dokladnie chce zrobić. Nie da sie naprawde zrobić zeby z wyjscia cyfrowego (to ten spdif?) poprowadzić jakims kabelkiome czy czyms sygnal i we wzmacniaczu wpiac analogowo ?

To by wystarczylo. Dzwiek wtedy z karty dzwiekowej wychodził by cyfrowy, czy nie ?

 

 

Nie. Jeśli oba urządzenia byłyby podłączone CYFROWO, to wtedy mógłbyś mieć nadzieję, że każde następne urządzenie podłączone w ten sposób będzie grało podobnie. Najtrudniejszą robotę odwalałby wtedy DAC zamontowany we wzmacniaczu/amplitunerze.

Jeśli zaś urządzenia są podłączone ANALOGOWO (jak u Ciebie, inaczej się nie da!), to w tym momencie "grają" DAC-i zainstalowane odpowiednio w DVD i karcie dźwiękowej. Czyli efekt nigdy nie będzie zbliżony.

P.S. Obecnie masz kartę podłączoną ANALOGOWO. Dlatego nie rozumiem, czemu piszesz: "Wiec jesli dzwiekową karte tez podepne analogowo w ampli...".

 

Napisze to najltawiej jak moge, na zdrowy chlopski rozum.

Przewód ma 2 konce. Jednym koncem bedzie wpiety analogowo we wzmacniacz a w karte dzwiekową weyjsciem/wejsciem cyfrowym.

To chce zrobić. Sorry jesli znów cos pomyliłem...

Ile taki DAC kosztuje, gdzie go mozna kupić, jak zamontowac itd ?

Mozecie mi nieco rozjasnic tę kwestie prosze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuccie okien tutaj >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NA tym forum tez napisalem identyczny temat. Tam dostaje troche inne odpowiedzi.

Czy przejsciówka, jak pewna osoba napisala, analog-cyfra za 200zl (cokolwiek to znaczy :P)nie zalatwi sprawy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem czy wiesz co dokladnie chce zrobić. Nie da sie naprawde zrobić zeby z wyjscia cyfrowego (to ten spdif?) poprowadzić jakims kabelkiome czy czyms sygnal i we wzmacniaczu wpiac analogowo ?"

Nie. Bez odpowiedniego urządzenia (przetwornika cyfrowo-analogowego) się nie da.

 

"Przewód ma 2 konce. Jednym koncem bedzie wpiety analogowo we wzmacniacz a w karte dzwiekową weyjsciem/wejsciem cyfrowym."

Nie da się tak bez odpowiedniego urządzenia (przetwornika cyfrowo-analogowego).

 

"Ile taki DAC kosztuje, gdzie go mozna kupić, jak zamontowac itd ?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"NA tym forum tez napisalem identyczny temat. Tam dostaje troche inne odpowiedzi."

Ci, co dają inne odpowiedzi, myślą, że chcesz podłączyć wyjście cyfrowe karty dźwiękowej z wejściem cyfrowym np. w amplitunerze, posiadającym przetwornik cyfrowo-analogowy.

 

"Czy przejsciówka, jak pewna osoba napisala, analog-cyfra za 200zl (cokolwiek to znaczy :P)nie zalatwi sprawy ?"

Ta "przejściówka" to właśnie przetwornik cyfrowo-analogowy...

 

Sorry wodzu, widzę, że nie masz niestety bladego pojęcia o sygnałach cyfrowych i analogowych. Poczytaj trochę najpierw na ten temat. Zaoszczędzi Ci to nerwów, kasy w przypadku niepotrzebnych zakupów czy też nawet uszkodzenia źle podłączonego sprzętu.

Nie rozumiem też, czemu się tak napaliłeś na to wyjście cyfrowe, skoro na podstawie Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że niestety nie masz pojęcia, jakie są zalety takiego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> astral699

 

zanim wpakujesz się w koszty sprawdź najważniejszą rzecz, czyli ustawienia drivera karty X-Fi. Opisany przez Ciebie efekt bardzo mi pasuje do sytuacji, kiedy karta jest ustawiona w tryb game na słuchawki. Wówczas dźwięk jest kształtowany zupełnie inaczej i na kolumnach brzmi tragicznie. Musisz ustawić kartę w tryb 2.1, czyli na zwykłe stereo i powyłączać wszystkie efekty, ulepszacze, crystalizer i co tam jeszcze napotkasz. Powinno pomóc. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj:

No masz racje. Kwestie analog/cyfra to dla mnie torche czarna magia.

Ale na zdrowy rozuym próbuje zrozumiec dlaczego wyskiej klasy karta dzwiekowa gra o wiele gorzej niz tani, najniższej klasy odtwarzacz DVD...

 

Edward:

Ustawienia mojego XFI sa jak najbardziej prawidlowe. To wszystko co opisales jest dokladnie tak zrobione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> astral699

"No masz racje. Kwestie analog/cyfra to dla mnie torche czarna magia."

OK. W wielkim skrócie:

Każdy odtwarzacz cyfrowy składa się z transportu (odczytującego cyfrowe dane z zapisanego nośnika) oraz przetwornika cyfrowo-analogowego (który to przekształca zapis cyfrowy na postać analogową, słyszalną dla nas).

Jeśli podłączasz głośniki (czy też wzmacniacz) pod wyjście analogowe karty, to używasz w tym momencie całego urządzenia cyfrowego (czyli transport + przetwornik cyfrowo-analogowy, w skrócie DAC) i jest gites.

Ale jeśli chciałbyś wykorzystać wyjście cyfrowe, to w tym momencie karta spełnia tylko rolę transportu. Czyli potrzebujesz jeszcze czegoś, co ten sygnał cyfrowy przekonwertuje na postać analogową. Twój wzmacniacz DAC-a nie posiada (ma tylko wejścia analogowe), czyli niestety nie da się bezpośrednio podłączyć do niego wyjścia cyfrowego karty dźwiękowej.

 

"Ale na zdrowy rozuym próbuje zrozumiec dlaczego wyskiej klasy karta dzwiekowa gra o wiele gorzej niz tani, najniższej klasy odtwarzacz DVD..."

Creative swoich tańszych kart nigdy nie kierował do ludzi potrzebujących dobrej jakości przy odtwarzaniu muzyki. Już sama nazwa Twojej karty wyjaśnia jej główne zastosowanie.

Masz 2 wyjścia:

1) kupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, do którego podłączyc X-Fi cyfrowo;

2) zmienić kartę na coś lepiej grającego (poszukaj w zakładce PC Audio, ten temat był już wielokrotnie poruszany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Masz 2 wyjścia:

>1) kupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, do którego podłączyc X-Fi cyfrowo;

>2) zmienić kartę na coś lepiej grającego (poszukaj w zakładce PC Audio, ten temat był już

>wielokrotnie poruszany).

 

 

Ok dzieki :)

Co ty bys radzil zrobić ? Tzn co ma wiekszy sens. Załóżmy ze pieniadze nie ogrywają najwiekszej roli.

Lepiej bedzie pokombinowac ztym DAC-iem czy kupic np. Prodigy HD2 ?

Od jakiegos czasu obserwuję ta karte. Czy ona zaspokoi moje potrzeby ?(czysto teoretycznie). Bede mógł za jej pomocą podlaczyc sie cyfrowo do wzmacniacza ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> astral699

"Co ty bys radzil zrobić ? Tzn co ma wiekszy sens."

Ile osób, tyle opinii na ten temat. Ja osobiście posiadam zewnętrznego DAC-a. Oprócz tego, że gra bardzo dobrze, to jeszcze jest to urządzenie bardzo praktyczne - umożliwia bowiem podłączenie wszelakich urządzeń cyfrowych (np. odtwarzacz DVD, MiniDisc). Jest to jednak przeważnie sporo droższe rozwiązanie.

Ale jest też na forum duża liczba użytkowników, stosujących z powodzeniem karty dźwiękowe (akurat Prodigy HD2 cieszy się z tego co czytałem bardzo dobrą opinią) i bardzo chwalących to rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.