Skocz do zawartości
IGNORED

jak oglądać TV na projektorze?


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

na wstępie może wyjaśnię, że chodzi mi tylko o połączenie Scart RGB...

W telewizorze mam wyjście Scart RGB, którego chcę użyć do wysłania obrazu. Szkopuł w tym, że mój projektor ma nietypowe wejście komponent (nie klasyczne 3 cinche). Gdyby tak było sprawa byłaby prosta...

Mój pomysł był na razie taki...

DVD ma wejście SCART, które nazywa się AUX/VCR. Podłaczam więc kablem Euro-Euro wyjście Scart z tv z wejściekm Scart z DVD. Z DVD puszczam obraz wyjściem komponent out do mojego projektora.

Szkopuł w tym, że po włączeniu wszystkich urządzeń nie mam obrazu na projektorze. Przypuszczam, że DVD nie przepuszcza obrazu z tv do projektora... Tylko dlaczego?

Mogę podłączyć tv bezpośrednio do projektora, z obejściem DVD, ale mogę to zrobić tylko poprzez Euro-SVideo, a tego baaaardzo chciałbym uniknąć.

Może np. Xajas coś doradzi?

Myslałem, że jak DVD ma wejście Scart to można do tego urządzenia "wprowadzić" obraz, a wyjściem wyprowadzić....Na próżno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

"...W telewizorze mam wyjście Scart RGB, którego chcę użyć do wysłania obrazu. Szkopuł w tym, że mój projektor ma nietypowe wejście komponent (nie klasyczne 3 cinche)..."

 

Wejscia komponent sa standardem/typowe dla projektorow, niestety nie kompatybilne z RGB/SCART. Tylko bardzo nieliczne projektory (Panasonic) maja wejscia SCART.

 

"...Mój pomysł był na razie taki. DVD ma wejście SCART, które nazywa się AUX/VCR..."

Podejrzewam ze jest to wyjscie a nie wejscie ( jedno wyjscie do TV a drugie do VCR do nagrywania na VCR) - czyli nie akceptuje sygnalu wejsciowego

 

"...Podłaczam więc kablem Euro-Euro wyjście Scart z tv z wejściekm Scart z DVD...." Z DVD puszczam obraz wyjściem komponent out do mojego projektora...."

To drugi blad myslowy, gdyz nawet gdyby DVD mialo wejscie RGB/SCART powyzszy pomysl wymagalby konwersji sygnalu z systemu RGB na YUV. Niestety nie ma takich DVD oferujacych taka funcje. Sa inne ustrojstwa np. Videoprocesory typu iScan Ultra, Vigatec czy Faroudia ale ich cena jest nieatrakcyjna.

 

"Szkopuł w tym, że po włączeniu wszystkich urządzeń nie mam obrazu na projektorze. Przypuszczam, że DVD nie przepuszcza obrazu z tv do projektora... Tylko dlaczego?"

 

to juz wyjasnilismy

 

 

"Mogę podłączyć tv bezpośrednio do projektora, z obejściem DVD, ale mogę to zrobić tylko poprzez Euro-SVideo, a tego baaaardzo chciałbym uniknąć."

 

niestety - bez wyjscia, w tej konfiguracji S-Video jest najlepszym rozwiazaniem. Sam wlasnie w ten sam sposob musialem polaczyc moj cyfrowy receiver satelitarny z projektorem

 

xajas

______________

 

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Yami,

 

"..Miałem ten sam problem i żeby go rozwiązać upgrade'owałem się do Yamahy RX-V2400 (ma konwersję w gorę i w dół komponentów wideo).."

Jest to dosc praktyczne rozwiazanie, gdyz

a) umozliwia sterowanie/wybor zrodel obrazu za pomoca receivera

b) jeden kabel YUV od receivera do projektora doprowadza wszystkie sygnaly

 

Wada niestety jest to, ze konwersja w gore coprawda zmienia typ sygnalu np. FBAS albo S-Video na YUV, ale go nie polepsza (sam sygnal zrodlowy jest mierny -> shit in, shit out). W takich przypadkach zamiana RGB na YUV daje wiele lepsze rezultaty. Ale ... jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :-))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.