Skocz do zawartości
IGNORED

TV kablowa -> amplituner


MJ71

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak podłączyć kablówkę z ampltunerem? Według mnie powinien to być kabel, który z jednej strony ma wejście antenowe, a z drugiej wyście video i dwa wyjścia audio ale nigdzie nie widziałem takiego kabla.

 

PS. Przepraszam jeżeli te pytanie wydaje się naiwne ale jestem całkiem nowy w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to sie nieda, to są dwa zupełnie rózne standarty i nie ma przejściówki (kabla) z jednej strony z wejściem kablowym tv, a z drugiej video. A tak przez ciekawość po jakie licho tak kombinujesz. Kablówke podłaczasz albo do tv, albo do magnetowidu, po co do amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kombinuje?

- dla większej ilości stacji radiowych

- nie wiem dlaczego ale jak puszczam audio przez TV do amplitunera to gra bardzo cicho w porównaniu z tunerem na tej samej skali (jak się zapomnę i przełączę z TV na tuner to mało mnie nie zmiecie z krzeseł :).

 

Chcę tak podłączyć bo pomyślałem, że to jest jakiś standart - w końcu na ampie jest wejscie TV kab (czy jakoś tak)

O ile pierwszy powód mogę sobie jeszcze odpuścić to drugi strasznie mnie denerwuje i sądze (nie wiem czy dobrze), że to wina słabego wyjścia audio z TV,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie widze problemu, kupujesz zwykly rozdzielacz antenowy (pewnie kosztuje z 5 zł), podłączasz kabel z kabłówki, robisz dwa kable antenowe, podłączasz je do rozgałęziacza, jeden dajesz do tv, a drugi do amplitunera (ma wejście antenowe), tylko musisz uważać na końcówki, bo do tv jest męski, a do amplitunera żeński, albo odwrotnie (nie pamietam teraz).

Jednak uważaj ja miałem tak podłączony poprzedni amplituner Teaca i nie wyszło mu to na dobre, ponieważ spowodowało to po pewnym czasie (ok.3-4 latach) roztrojenie radia w amplitunerze, jak mi powiedział znajomy elektronik przyczyną tego był bardzo silny sygnał nadawany w kablówce, dodatkowo u mnie była to stara siec kablowa o marnej jakości (Porion, kładziony na początku lat 90-tych, teraz astercity), więc ciągle było słychać różnego rodzaju zakłócenia (szumy,coś na kształt interferencji, ogólnie syf totalny). Próbowałem potem wycofać się z tego i wrócic do zwykłej anteny, ale radio już było tak roztrojone, że nie dało sie dobrze dostroić, ciężko było złapać stereo, piski, totalna porażka). Więc teraz po zakupie nowego amplitunera trzymam go jak najdalej od kablówki, i używam tylko anteny zewnętrznej i jest ok.

no ale wybór należy do Ciebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnal z kablowej najczesciej jest przesterowany - nadawany w innej czestotliwosci, nawet jesli jest ona wysoka ( in wyzsze pasmo ty wieksza dokladnosc ) to wzmacniacze jakie stawiane sa "po drodze" wystarczajaco "niszcza" sygnal. Jesli chcesz odpierac swoje ulubione stacje radiowe na ampli to zapomnij o ich famtycznym zakresie ( np. RMF 88,2 czy trójka 96,2 ). natomiast dzwiek programów TV - to najczesciej mono. Wyjsciem moze byc dekoder cyfrowy z satelity - ale tu tez nie mozesz sie posodziewac AC3 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podłaczaniu TV kab. do ampa już zapomniałem ale dalej niejasna jest dla mnie taka róznica w głośności pomiędzy TY, a tunerem. Czy to może być wina słabej jakości kabli?

A może inaczej: czy u Was też występuje ten problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.