Skocz do zawartości
IGNORED

Kraftwerk - Autoban


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jedna z recenzji:

 

"In the Kraftwerk catalogue, Autobahn stands out to me as an anomaly. It's sunny and warm, with kind of a Teutonic Beach Boys feel to it. The eponymous track dominates the album, four german hippies take a roadtrip down the autobahn in an old mercedes. The track starts with a steady highway pulse then gets sunnier, almost as if you're entering the country. This Autobahn isn't about speed, it's a stretch of highway with no other cars for miles and cows on the side of the road.

 

The album is devoid of the menance and irony of later releases and the band has pretty ditched the Krautrock muscle of the first three albums. It's a classic. It also doesn't sound like Kraftwerk."

 

To są rzeczy wiecznotrwałe, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale słuchałem przez kilka ostatnich dni dwóch płyt Kraftwerka, i jestem bardzo mile zaskoczony. Świetna muzyka. Wielu współczesnych tfurców może im, za przeproszeniem, buty czyścić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Zainteresuj się 2 płytową wersją koncertową na SACD. Doskonała ścieżka surround, dla takich płyt aż się chce bawić elektroniką i kolumnami jak dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewające,że jeszcze ktoś słucha tej elektronicznej popeliny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Typowe niemieckie bezguście.

post-803-100009905 1228417056_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownia ?

A o czym tu dyskutować ?

Zapoczątkowali ruch techno i chwała im za to.

Jeśli ktoś przepada za tak prymitywną i jednostajną formą , to czemu nie ?

Każdy słucha w/g własnych wyborów.

By jednak zachować sprawiedliwość,pomimo mojej niechęci do tej muzyki,muszę przyznać ,że należy im się szacunek, choćby ze względu na fakt, że pamięć o nich przetrwała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gorąco nieco monotonna muzę Kraftwerkową w wykonaniu boskiego Senora Coconuta, to zupełnie inna jakość, dystans i kawał zabawy na bardzo dobrym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, 5 Gru 2008, 09:48

 

>Elektrownia ?

>A o czym tu dyskutować ?

 

Może być na przykład o tym, że to oni wymyślili, zaprojektowali, a następnie samodzielnie skonstruowali pierwszy na świecie syntezator, a później pierwszą na świecie "perkusję elektroniczną". Również jako pierwsi na świecie zaprzęgli komputery do pracy w studio, zanim jakiekolwiek w ogóle stanęły w FBI (ot, taka ciekawostka). Albo może być o tym ile czasu chłopcy z Depeche Mode brzdąkali w prymitywne kibordy zanim świat o nich usłyszał, a usłyszał głównie dzięki temu, że przeszli kompleksowe szkolenie z obsługi maszyn cyfrowych i poznali tajniki nagrywania nie gdzie indziej jak u "profesorów" z Kraftwerk właśnie. Mało kto też chyba słyszał o jakimkolwiek wykonawcy, który jednocześnie (w tym samym czasie) zagrał koncert w dwóch miejscach. Tymczasem Kraftwerk zagrał 6 (słownie - sześć) w najodleglejszych zakątkach kuli ziemskiej wykorzystując do tego "tylko" komputery i zdalnie sterowane roboty zastępujące żywych muzyków na wszystkich scenach.

 

>Jeśli ktoś przepada za tak prymitywną i jednostajną formą , to czemu nie ?

 

Powiedz no Frank, ile płyt Kraftwerku słyszałeś ;)

"Electric Caffe" czy "Computerwelt" albo "Radioactivity" mają niewiele wspólnego z pierwszymi płytami zespołu ("Autobahn" czy "Trans Europe Express") nie mówiąc już o "The Mix" gdzie osiągnęli chyba szczyt formy i dostępnych technologii, a nowe wersje starych kawałków nawet dzisiaj (10 lat od wydania tej płyty) brzmią nowocześnie jakby wczoraj nagrywane.

Forma może i "jednostajna" ale to chyba naturalne w przypadku większości znanych wykonawców jak np. Rolling Stones, Vivaldi, U2, Mozart czy Metallica. Co do "prymitywnej" to najpierw proponuję nagrać dokładną kopię dowolnego utworu z użyciem dowolnych instrumentów oraz technologii, a później jak posłuchamy to możemy pogadać co jest bardziej "prymitywne" Kraftwerk czy którykolwiek z wyżej wymienionych wykonawców (plus jakieś osiem tysięcy innych) okej? No :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowca, jestem wrecz fanatykiem muzyki elektronicznej i zawsze bede jej bronil do ostatniego tchu, takze zwracam sie do PANA FRANKA, posluchaj sobie kraftwerka innych plyt albo aphex twina, jak dla mnie mozarta muzyki elektronicznej, zobacz ile tam jest sekcji tworzonych przez intrumenty i jak jest to wspaniale ze soba polaczone, a prawda jest taka ze prawdziwe piekno muzyki i talent tworcy przejawia sie w jak najmniejszej ilosci dzwiekow ktore potrafia chwytac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^parantulla

Powiedz no Frank, ile płyt Kraftwerku słyszałeś ;)

"Electric Caffe" czy "Computerwelt" albo "Radioactivity" mają niewiele wspólnego z pierwszymi płytami zespołu ("Autobahn" czy "Trans Europe Express") nie mówiąc już o "The Mix" gdzie osiągnęli chyba szczyt formy.

 

"Trans Europe Express" to szósta płyta Kraftwerk i ukazało się po "Radio-activity", więc nijak to nie pasuje. Ale faktycznie dwie pierwsze są zupełnie inne (krautrockowe Kraftwerk 1 i 2).

A wkraczając na grząski grunt gustów to "The Mix" wydaje mi się wyjątkowo słabą płytą, utrzymaną w duchu tandetnej elektroniki początku lat 90.

Poza tym postawa Franka " nie lubię, ale szanuję" jest dosyć uczciwa, choć mam zupełne inne spojrzenie:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Frank nie ma ochoty na plumkanie.

Wystarczająco terroryzował mnie tym ---?--- w latach młodości kolega ze szkoły bym na stare lata musiał do tego ---?--- powracać.

Ta muza kojarzy mi się ze szczytowymi osiągnięciami epoki socrealizmu i niczym więcej.

:-))

O graniu i komponowaniu można powiedzieć w przypadku K.S oraz T.D.

Ale to już inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymu73, 5 Gru 2008, 12:47

 

>"Trans Europe Express" to szósta płyta Kraftwerk i ukazało się po "Radio-activity", więc nijak to

>nie pasuje.

 

Nie pasuje, bo za dużo chciałem upchnąć w jednym zdaniu i faktycznie trochę namieszałem.

Chodziło mi o to, że Autobahn i Trans... są do siebie podobne pod względem monotonni i przewijania się jednego motywu przez większą część całej płyty, także słuchając samego nagrania (bez spoglądania na okładkę płyty czy wyświetlacz w odtwarzaczu) ciężko określić kiedy kończy się jeden, a zaczyna kolejny utwór. W epoce kaseciaków i nagrywania na taśmy w wypożyczalniach płyt CD (ech, to były czasy...) sam miałem z tym problem, ale na to akurat nie zwracałem uwagi, bo ślina ciekła mi po brodzie już od samych "efektów stereo" i "cykcaków" tak wtedy pożądanych, a osiągalnych tylko na "wypasionym sprzęcichu" np. wieży typu Unitra (z korektorem obowiązkowo w choinkę) plus para jakichś Altonów po osiemnastu naprawach, wymianach rozerwanego basowca czy przewijaniu spalonego wysokotonowca :) Syf kiła i mogiła, ale i tak "biło na głowę" wszystkie jamniki na osiedlu :D

 

>A wkraczając na grząski grunt gustów to "The Mix" wydaje mi się wyjątkowo słabą płytą, utrzymaną w

>duchu tandetnej elektroniki początku lat 90.

 

Za to mi się wydaje wyjątkowo dobrze zrealizowaną płytą, utrzymaną w duchu starego i dobrego Kraftwerku. Przecież to nie miało być żadne arcydzieło ani odkrywanie nowego, tylko przearanżowanie starych hitów i wydanie ich w przyzwoitej jakości. Moim zdaniem efekt został osiągnięty i pod tym akurat względem ta płyta się broni. W porównaniu do Vangelisa czy Komendarka, to może i jest "tandetna elektronika" ale przecież Kraftwerk nigdy nie aspirował do tworzenia wydumanych klimatów czy upajania się wirtuozerią gry na instrumentach. Po prostu Kraftwerk to Kraftwerk, jedyny w swoim rodzaju :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok:-)

Też ich bardzo lubię, i szlag mnie trafia , ze nie byłem na koncercie w Krakowie.

Nie wspominam o Singapurze:-))

I faktycznie koncertowe SACD to orgia efektów dźwiękowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJUZIK NON STOP

TECHNO POP

pitu pitu pitu, plum plum plum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tchernobyl l l l l, Harrisburg g g g g, Sellafield d d d d, Hiroshima a a a a...

 

Przyszli i zmietli publike. O gustach i nie zamierzam dyskutowac i przekonywac, bo i po co? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem operator i mam minikalkulator :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko:

 

Słucham Jazzu, wokali, Rocka progresywnego i nieznaszac elektroniki uwielbiam Kraftwerk...

Jak to mozna wytlumaczyc? nie wiem...

Jedyne wytlumaczenie to moze fakt ze slucham ich od dziecinstwa, kiedy kasety (bo CDki malo kto znal u nas w kraju) zamawialem za granica...

 

Obecnie mam ich cala kalekcje w wiekszosci na winylu z pierwszych tloczen :)

 

A akurat powracajac do tego co bylo napisane wczesniej "The MIX" uwazam za komercyjne wznowienie tworczosci Kraftwerka i choc mam ta plyte, sluchalem ja moze z 5 razy od paru lat.....jest cienka...

 

"Computerwelt" i "the Man Maschine" goszcza najczesciej :)

Z wslopczesnej tworczosci na prawde pozytywne wrazenie zrobilo na mnie "Minimum Maximum" (swietna rewelacja i wykonanie) oraz "Tour The France"....

 

Pozdrawiam wszystkich niedowiarkow Kraftwerka, dodam tylko, ze bez ich tworczosci obecnie na disco "łupu-cupu" wszyscy bawiliby się przy tylko przy rocku, albo jazzie... :)

Tu sprawa jest jasna - storzyli nowy gatunek muzyczny. Odpowiedzcie jedna nazwa - kto stworzył jazz? kto stworzył metal? kto stworzył rock?....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam, czy lepiej słuchać Ich po niemiecku czy angielsku? Jak sądzicie? to jeden z niewielu wokali które trawie po niemiecku, mało tego , mam wrażenie że do muzyki sekwencyjnej bardziej pasuje niemiecki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.