Skocz do zawartości
IGNORED

accuphase


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 35 lat później...

Panowie AUDIOFILE , piękny i stary temat ACCUPHASE :)

Wiem ,że parę osób na tym forum posiada coś takiego , ja sam posiadałem DP-65 :)

Jestem ciekaw opini , oraz porównań np właśnie tego cd z innymi cd w tej klasie cenowej :)

Czy Krell , Wadia , M Levinson , a może jeszcze coś jest lepsze ?

Myślę , że tak , ale co Wy myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczesliwym posiadaczem integry e-303x, uwazam ze urzadzenia tej marki z przed kilku lat byly bardzo udane brzmieniowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że markę Accuphase darzę szczególną sympatią. Robili (i robią) fantastyczne tunerki i wzmacniacze, odtwarzaczy CD niestety nie miałem okazji słuchać. Szkoda, że sytuacja zmusiła mnie do sprzedania T-105 i E-205 bo w mojej opinii to naprawde świetne klocki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dp 75 V. Super zabawka. Chłopcy wiedzą o co chodzi w muzyce.... i praktycznie niedozajechania.

co do wzmaków to gdybym miał słuchać tranzystora to chyba tylko A-20, dwa takie cudeńka zmostkowane ( maja taką opcje ) "zjadły" kilkuletnie KAS-y bez problemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patefonik - Oczywiście również moje zdanie jest takie somo jak Twoje odnośnie mechanizmu .

Powiedz mi coś więcej na temat dzwięku tego 75V , z czym go porównywałeś ?

Czy ktoś z Was wie gdzie go odnaleść w necie , tzn opis , zdjęcia , cena nowego , cena z drugiej ręki ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Może Wiecie kto w obecnej chwili jest dystrybutorem Accuphase w Polsce , jak ja kupowałem w 1996 roku DP-65 dystrybutorem był Jasik .

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA -> kiedys w USA mialem okazje uzywac M-2000 + Pro Ac 5 do testow kilku przedwzmakow. Spiete to bylo z kolumnami kablami Cardasa do tego interkonekty Cardasa. Powiem tak, jedne z najlepszych koncowek ever - jesli chcesz konkurowac z M-2000 to trzeba siegnac po cos znacznie lepszego niz Krell czy Bryston - pewnie na placu boju pozostanie Spectral, Goldmund, Halcro i jak dla mnie ML-33... Nie wiem jak graja nowe koncowki z serii PM relatywnie do M-2000...

 

Oczywiscie nie uwzglednilem lampowych koncowek ale tu tez jesli szukamy czegos o odpowiedniej mocy i wydajnosci to zostanie chyba jedynie...Audio Research i Conrad Johnson (chociaz CJ to nie moj typ jesli chodzi o dzwiek)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA -> nie wiedzialem, ze Jasik mial Accuphase? Ciekawe co jest powodem calkiem sporej rotacji marek sprzetu w jego ofercie na przestrzeni ostatnich kilku lat?? (pamietam, ze kiedys mial Metaxas'a, Acapella itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim Ebayu byl ostatnio CD DP-60 ,poszedl za 400 Euro.... Jest tez kilka staroci z lat 70-80,glownie wzmakow zintegrowany w cenie do 500 Euro. Nowsze klocki od 1000 do 6000 Euro.......:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA -> sprawdz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na audiogonie oferta sprzedazy DP-85 (CD/SACD) - podana cena + retail price. Na google znajdziesz tez sporo opisow i recenzji DP-75. Sadze, ze co do cen w USA Lacrimosa moglby pomoc Ci ustalic jak to wyglada.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qp

(pamietam, ze kiedys mial

>Metaxas'a, Acapella itp.)

Niebawem na stonie www.pemarkaudio.com będą do sprzedaży w ofercie specjalnej 2 lub 3 Metaxas'y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!!!!!!!!!

BRODA- To prowokator!

Zrozumiał wyższość ACcu nad posiadanym Krellllllllllll i próbuje wysondować nasze opinie.

Niestety BRODO spór jest nie do rozwiązania!!!!!!!!!

Jedno i drugie jest SUPER!!!!!!!!!!!

Nie szukaj dalej!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw pieniądze w sklepach z płytami!!!!

Pzdr

Latem na Mazury rusz Swy tłusty ZAD!!!!!!!!!

:))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!

Kurna "Frankowaty" to oficjalne zaproszenie ?????????????????

Ty będziesz sponsorem tego wyjazdu i pobytu ???????????????

Jestem za , a nawet i przeciw :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

A tak na marginesie , wcześniej miałem DP-65 i wiem co to było i wiem jak to grało i wiem , że DP-75V jest trochę lepszy pod każdym względem .

P.S

Zaproszenie uważam za OFICJALNE , mam świadków :)

Jak daleko od Ciebie do zydelka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Panowie i Panie , a jak myślicie co przetrwa pioruny i burze audiofilstwa i co będzie lepsze , ten 75v , czy dcs 792/Elgar ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabel szepcze DVD, MP3 i chce dusze ukrasc. Poki co dusza ma sie dobrze, ale rozum mowi ze podzielimy los dinozaurow li w najlepszym wypadku przetrwamy jak krokodyle i tylko audiofilskie uszy beda nam nad ocean MP3 wystawac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze to co uszy slysza lub nie slysza mozg czesto nie chce zaakceptowac... ot i dlatego jestesmy tak podatni na sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.