Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja odtwarzacza


stachu7012

Rekomendowane odpowiedzi

<br /> zrób bufor w osobnej obudowie i tylko "wyciągnij" sygnał na zewnątrz. Jest duża szansa, że nie będzie lepiej i łatwiej będzie wrócić do stanu wyjsciowego. <br />

Zrobienie bufora to żadna lampizacja. Z buforem, to wręcz gwarantowane że NIE bedzie lepiej.

 

LUDZIE!

Jeżeli chcecie zrobić lampizację z prawdziwego zdarzenia, to NIE róbcie buforów.

<br /> Lampy to dużo problemów. Nawet takie proste bufory mogą sprawić sporo trudności: przydzwięk, szumy, dodatkowe zniekształcenia itp.  <br />
Porządnie zrobiony układ lampowy NIE brumi, NIE szumi, NIE zniekształca "dodatkowo". To nie lampy są problemem, to niewiedza jest problemem. Na skutek niewiedzy ludzie budują kompletnie chybione układy lampowe (na przykład właśnie bufory), zrażają się wynikami, a potem opowiadają kocopały o tym ze lampy generują problemy.

 

<br />2. Na tapete wziac inne ustrojstwo np 63/67 lub jesli zalezy na SACD to cos z serii SA 7001.<br />

 

Żaden z nich. Należy wybrać cedeka z konwerterem typu prądowego na pokładzie, wtedy lampizacja pójdzie gładko. Można poćwiczyć na prostych, taniutkich Denonach opartych na PCM56, PCM61 po kilkadziesiąt/sto kilkadziesiąt PLN z rynku wtórnego, a jezeli komuś zależy na SACD, to polecam Pioneera PD-D6 (Mk2) na PCM1738.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie bufora to żadna lampizacja. Z buforem, to wręcz gwarantowane że NIE bedzie lepiej.

 

LUDZIE!

Jeżeli chcecie zrobić lampizację z prawdziwego zdarzenia, to NIE róbcie buforów. Porządnie zrobiony układ lampowy NIE brumi, NIE szumi, NIE zniekształca "dodatkowo". To nie lampy są problemem, to niewiedza jest problemem. Na skutek niewiedzy ludzie budują kompletnie chybione układy lampowe (na przykład właśnie bufory), zrażają się wynikami, a potem opowiadają kocopały o tym ze lampy generują problemy.

 

Żaden z nich. Należy wybrać cedeka z konwerterem typu prądowego na pokładzie, wtedy lampizacja pójdzie gładko. Można poćwiczyć na prostych, taniutkich Denonach opartych na PCM56, PCM61 po kilkadziesiąt/sto kilkadziesiąt PLN z rynku wtórnego, a jezeli komuś zależy na SACD, to polecam Pioneera PD-D6 (Mk2) na PCM1738.

Nie będę z Tobą polemizował, Ty jesteś guru.

Jedynie przykro mi patrzeć na niszczenie takiego odtwarzacza tylko po to aby na siłę wprowadzić tam lampy.

 

Jednak: bufor to też lampizacja (najprostsza ale zawsze), podobnie SRPP, WK-WA itd. Ponadto lampy szumią, a układy potrafią brumić.

Jestem ciekaw, czy Twój układ podpięty bezpośrednio do końcówki mocy nie będzie szumiał (wiem, wiem kiedyś napisałeś, że masz to w d.) ale niektórzy (np ja) mają regulację siły głosu cyfrową przed układem lampowym.

 

Poszło z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z Tobą polemizował, Ty jesteś guru.

Nie jestem żadnym guru

 

Jedynie przykro mi patrzeć na niszczenie takiego odtwarzacza tylko po to aby na siłę wprowadzić tam lampy.

Miałeś nie polemizować, jednak polemizujesz default_biggrin.png No cóż...

Nie ma nic nadzwyczajnego w tym odtwarzaczu. To produkt masowy. Nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej, ma tylko i wyłącznie wartość użytkową. Jeżeli komuś wartość użytkowa dana przez fabrykę nie wystarcza i chce go zupgradować, to ma prawo, ma także prawo go wyrzucić na śmietnik jeżeli mu przyjdzie ochota, bo to jego własność, i nam nic do tego.

Też nie jestem zwolennikiem dziurawienia obudów i wystawiania lamp na zewnątrz, ani to nie wygląda ani nie jest praktyczne. Niemniej nie można się zgodzić z twierdzeniem, że lampizowanie odtwarzaczy to ich "niszczenie". Dobrze zrobiona lampizacja potrafi bardzo skutecznie podnieść najważniejszy walor użytkowy odtwarzacza jakim jest jakość dźwięku. I to jest główny powód dla którego ludzie to robią. Gdyby to nie działało, to by tego nie robili. Ja sam przebudowałem w ten sposób kilkaset odtwarzaczy, użytkownicy są zadowoleni. Kropka.

 

Jednak: bufor to też lampizacja (najprostsza ale zawsze), podobnie SRPP, WK-WA itd.

Nie, bufor to żadna lampizacja, zwłaszcza taki zewnętrzny. Dołożenie bufora z reguły nic nie daje, moze tylko pogorszyć jakość dźwięku.Lampizacja to coś zdecydowanie więcej niż doklejenie bufora. SRPP, WKWA to układy o zupełnie innych właściwościach niż bufor, niestety brak wiedzy sprawia że są nader często wrzucane do jednego wora. I próżno tłumaczyć, nic nie pomaga. Mimo że było już wielokrotnie tłumaczone, wciąż to pokutuje.
Ponadto lampy szumią, a układy potrafią brumić.
Kiedy są źle zrobione, to potrafią. Ale to nie jest problem lamp samych w sobie, tylko tego że gdzieś przy budowie tych układów popełniono błędy. Na schematach układy lampowe wyglądają prosto, jednak w praktyce już aż tak proste to nie jest. A potem ktoś montuje taki pozornie prosty układ, i gada że mu szumi albo brumi mimo że "wszystko zrobił dobrze". Otóz nie, jezeli szumi i brumi, to znaczy że na pewno są błędy. Co najwyżej ten kto to polutował nie potrafi tych błędów dostrzec. Zwróćcie uwagę na fakt, że w technice lampowej są realizowane i PRODUKOWANE SERYJNIE nawet tak wymagające układy jak przedwzmacniacze mikrofonowe i gramofonowe. I to nawet takie do wkładek MC niskopoziomowych. A są to układy o bardzo już dużym wzmocnieniu, tu skala trudności wzrasta niepomiernie. Mimo to da się takie układy zrealizować w technice lampowej tak, by ani nie szumiały ani nie brumiły. A skoro tak, to gadanie że "lampy szumią i brumią" to tylko wymówka.

Jestem ciekaw, czy Twój układ podpięty bezpośrednio do końcówki mocy nie będzie szumiał (wiem, wiem kiedyś napisałeś, że masz to w d.) ale niektórzy (np ja) mają regulację siły głosu cyfrową przed układem lampowym.

Po pierwsze, nie przypominam sobie bym twierdził ze mam w dupie że brumi, albo coś źle zrozumiałeś albo wyrywasz z kontekstu. Po drugie, sporo fabrycznych urządzeń, także półprzewodnikowych, nie daje absolutnej ciszy w głośnikach gdy się ucho przyłoży bezpośrednio do głośnika. Ale sytuacje gdy szum/brum słychać wyraźnie z odległości powiedzmy metr od głośnika świadczą o tym że z urządzeniem jest coś nie tak.

A co do moich urządzeń, robię na przykład DAC The Protagonist. Tam sygnał pobrany z nóżek kości PCM1794 trafia bezpośrednio na siatki lamp, i nie jest to żaden bufor tylko układ z konkretnym wzmocnieniem. A w głośnikach cisza.

Robię też preampy lampowe, które zawsze mają regulację głośności na wejściu, a nie na wyjściu. Dlaczego? A dlatego, że w ten sposób można uzyskać lepszą jakość dźwięku niż z preampa z regulatorem na wyjściu. Preamp z regulatorem na wyjściu jest "widziany" przez końcówkę mocy jako pasywka, ze wszelkimi tego konsekwencjami. Jedyną "korzyścią" z regulacji głośności na wyjściu jest to, że taka regulacja tłumi ewentualne szumy i brumy układu których jego twórca nie potrafił wyeliminować bądź mu się nie chciało, ale ta "metoda" to leczenie dźumy cholerą i pójście na łatwiznę. Pod względem możliwej do osiągnięcia jakości dźwięku korzystniejszy jest układ z regulacją na wejściu, i tak dopracowany by nie szumiał i nie brumił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie, bufor to żadna lampizacja, zwłaszcza taki zewnętrzny. Dołożenie bufora z reguły nic nie daje, moze tylko pogorszyć jakość dźwięku

Jestem tego samego zdania jednak na każdego z nas zajdę trzech takich, dla których po dodaniu bufora lampowego będzie jednak grało "lepiej" - rożne gusta są i dla każdego co innego znaczy "lepiej".

Tam sygnał pobrany z nóżek kości PCM1794 trafia bezpośrednio na siatki lamp, i nie jest to żaden bufor tylko układ z konkretnym wzmocnieniem. A w głośnikach cisza.

Napiszę więcej, żaden mój dac na lampach nie brumiał a w tych w których wykorzystywałem tranzystory na początku miałem problemy z brumieniem. Można by więc wysnuć wniosek, że lampy nie brumią a tranzystory tak.

Zresztą jak patrzę na niektóre przykłady lampizacji zrobione chyba z tego co się akurat znalazło na elektrozłomie to się nie dziwię, że później takie opinie są. Wbrew temu co się może wydawać dobra lampizacja nie jest tania i za 200 zł się jej nie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. ,,Nie, bufor to żadna lampizacja, zwłaszcza taki zewnętrzny. Dołożenie bufora z reguły nic nie daje, moze tylko pogorszyć jakość dźwięku,,

 

,,Nie,bufor to żadna lampizacja,, - ..A co to jest , jak własnie nie użycie lamp w okreslonym celu ?

 

,,zwłaszcza taki zewnętrzny,, - Jakie to ma znaczenie? konstrukcje dzielone nie istnieją? Istnieja nawet na poziomie oddzielnego potencjometru głośności. Brak logiki.

 

,,z reguły nic nie daje,, - To jest czesta formuła na tym forum..a co ona oznacza? Że moim zdaniem nie daje ale od tej reguły sa zapewne odstępstwa - kolejne domniemanie i wrzucanie do wora wszystkich buforów DIY na świecie.

 

,,może tylko pogorszyć jakość dzwięku,, - Zdanie zaprzeczające temu wczesniej bo zgodnie z odstępstwami od reguł niektóre bufory moga wpłynąc pozytywnie lub...neutralnie na tor. - Kolejne domniemanie

 

Te akapity składaja się na wypowiedz która zawiera sprzeczności,błedy logiczne,i kompletnie nie jest obiektywna bo...jest nieprawdziwa lub prawdziwa w częsci. Ale to forum jest pełne takich akapitów.

Aby ten ciekawy temat wrócił na własciwe logiczne tory warto wiedziec że:

Bufor czy na tranzystorze,scalaku czy lampie spełnia okresloną rolę w układzie,i ta rola jest wazniejsza niż to czego użyjemy,ale zamiana elementów separujących moze wnieść inne brzmienie w tor - gdyby tak nie było to wzmacniacze tranzystorowe nie rózniły by się w dzwięku od lampowych - przy identycznych parametrach technicznych !

Bufor niczego nie popsuje ani nie uszkodzi w torze audio bo....jego rola jest właśnie taka separująca i ma dopasowywac to co niedopasowane..a że to się właściwie w torach audio nie zdarza to robi za atrapę w układzie i albo ktoś usłyszy w głośnikach że on jest albo nie,warto po prostu sprawdzić gdyż taki ,,upgrade,, kosztuje grosze,wprost przeciwnie do kosztu wymiany jednego kondensatora sprzegającego z tego zwykłego na niezwykły. Jednk snucie opinii jednoznacznej że jest zły i tylko wszystko zepsuje to głupota....bo w kazdym sprzęcie audio mamy bufory i wiekszosć chyba nawet sprawy sobie z tego nie zdaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po tylu latach zachciało mi się wrócić do idei zlampizowania DAC . Jest on na układzie BurrBrown PCM 1738E. Posiadam płytki pkrecz, i trafko z zamówienia forumowego sprzed kilku lat. Wiele pytań będę pewnie miał ale pierwsze są takie:

Nie znalazłem datasheet dla tego układu a jedynie dla pcm1738. Czy wyprowadzenia będą te same?

Jeśli tak to sygnały analogowe są z 4 nóżek po 2 na kanał (L I out +; L I out - ) tak samo na dla R. jak to będzie trzeba podłaczyć do układu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię zlampizowane cd najchętniej model z cdtext ale rozważę inne. Pozdr

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupię zlampizowane cd najchętniej model z cdtext ale rozważę inne. Pozdr

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mogę Ci takiego cedeka zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci takiego cedeka zrobić.

 

Jakie modele polecasz i jakie były by koszty robocizny i przeróbki?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie modele polecasz i jakie były by koszty robocizny i przeróbki?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

-> PM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

Właśnie mam zlampizowanego dcd-655 z lampami wewnątrz. Jednak po 1,5 godzinie grania wszystko w środku się gotuje i odtwarzacz zaczyna przeskakiwać między utworami. Dodam że jest na lampach ecc88. Jak to wygląda u kolegów może i koleżanek ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D.A.R.E.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, D.A.R.E.K napisał:

Witam wszystkich.

Właśnie mam zlampizowanego dcd-655 z lampami wewnątrz. Jednak po 1,5 godzinie grania wszystko w środku się gotuje i odtwarzacz zaczyna przeskakiwać między utworami. Dodam że jest na lampach ecc88. Jak to wygląda u kolegów może i koleżanek ?

 

Zamknięta, niewentylowana obudowa ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, D.A.R.E.K napisał:

Jakie rozwiązania byś proponował? Czy lampy na zewnątrz wystawić?

Kwestia podstawowa jest taka: na ile rozwiązanie obecnego problemu ma pozostawać w zgodzie z doktryną "brak śladów ingerencji / niewiercenie otworów w obudowie".   Czy w ogóle dopuszczasz jakiekolwiek "odwierty" czy to na tylnej ścianie urządzenia, czy na górnej pokrywie?

Czy np. dopuszczasz możliwość a). wyprowadzenia dodatkowych gniazd RCA (lub innych) na tyle obudowy? b). bardziej zdecydowane ingerencje, np. górna pokrywa obudowy? spód obudowy?

Z pomysłów, jakie mi chodzą po głowie, to jest np. a). wystawienie lamp poza obudowę, na zasadzie wyprowadzenie sygnału dodatkowymi (wiercenie) lub jakimiś istniejącymi (bez wiercenia?) gniazdami i zrobienie tej lampizacji na "zewnątrz", acz "nieuszkodzonej" lub 'niewiele-grzebanej' obudowy, lub

b). Mocniejsza ingerencja, wiążąca się np. z wystawieniem lamp na zewnątrz (np. góra obudowy lub TYŁ obudowy). Warto sprawdzić, czy te lampy mogą pracować w pozycji poziomej, z zachowaniem odpowiedniej orientacji kątowej względem "pionu".  Jeśli tak, to w grę wchodzi (mało widoczna od frontu) modyfikacja typu wystawienie lamp poziomo z tylnej ściany obudowy.  To oczywiście kosztem większej docelowej "głębokości" całego urządzenia na półce.

c). Jeszcze mocniejsza ingerencja, o nieprzewidywalnych skutkach, czyli zrobienie otworów wentylacyjnych na spodzie obudowy oraz na u góry w ramach TYLNEJ ściany urządzenia (czyli "niewidoczne"), lub wręcz (dość drastycznie widoczne zniszczenie) na górnej powierzchni pokrywy/obudowy. Nie wiadomo wszakże, ile tych otworów okaże się być wystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz lampowy z lampami na zew. Pre gramofonowy z lampami na zew. Tak może CD mieć lampy na zew w górnej pokrywie. A co byś powiedział na wentylatora wyciągającego powietrze z obudowy zamontowany na tylnej ściance. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne:lampy muszą mieć wentylacje i tyle, mam zarowno cd jak i dac z lampami i w obu przypadkach w okolicach lamp w środku jest ponad 50°C, w cd mam powierconą kratke o wymiarach 10x10cm wiertlem 3, a w dacu mam wycięte dwa otwory o średnicy ok25mm i założoną tzw. klatkę dla lamp zmniejszona o jeden pierścień.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, D.A.R.E.K napisał:

Mam wzmacniacz lampowy z lampami na zew. Pre gramofonowy z lampami na zew. Tak może CD mieć lampy na zew w górnej pokrywie. A co byś powiedział na wentylatora wyciągającego powietrze z obudowy zamontowany na tylnej ściance. 

Z wentylatorami to jest taki problem, iż w zasadzie nie istnieją zupełnie "bezszelestne". Co więcej, im ma ciszej chodzić, na zagłodzonym / obniżonym napięciu, to tym większy rozmiar wiatraczka powinien być. Dlatego też raczej nieufnie i sceptycznie na ten pomysł patrzę.

Jeśli już wiatraki, to swojego czasu miałem jako-takie dobre doświadczenia z BE-QUIET (chińczyki, jakaś taka podobna nazwa), ale a). wersje niskoobrotowe - już w samej kontrukcji swojej (od producenta), oraz b). specjalnie obniżonym napięciem je zasilałem. W sensie, że dostawały trochę "więcej" kopa na starcie, aby się 'zaczeły kręcić', a potem napięcie mocno obniżone, chyba nawet (z 12V) do 4,5V, przy którym to, jak raz już się kręcą, to utrzymują się w ruchu. Prosty elektroniczny układzik z kondensatorkiem (stała czasowa) i szeregowym tranzystorem do tego by potrzeba zrobić.  Kopnięcie na start powinno być przynajmniej 5V, lepiej 6V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wiatraki, to swojego czasu miałem jako-takie dobre doświadczenia z BE-QUIET (chińczyki, jakaś taka podobna nazwa), ale a). wersje niskoobrotowe - już w samej kontrukcji swojej (od producenta), oraz b). specjalnie obniżonym napięciem je zasilałem.

Uzywam dwa takie Be-Quiet w samochodzie, polaczone w szereg, czyli kazdy dostaje 6,5 V, a mimo to slychc je w srodku auta.

 

ef65ff21c9e81272cc57d5ad61ded3c1.jpg

 

Mysle ze wentylatorki mozesz zapomniec.

 

Cierp cialo, jak ci sie chcialo ;-)

 

Lampki musza wyjsc na zewnatrz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś podpowie kto ma zlampizowanego Denona jakie u niego są rozwiązania. Ciekawe jak robi to McGyver też umieszcza lampy wewnątrz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej kto ma zlampizowane odtwarzacz CD z lampami wewnątrz ?

Co prawda udało mi się na razie przeczytać dopiero 21 strona obecnego postu. Omawiane są tu projekty z lampami umieszczonymi w środku cdeków. Dyskusje na wszelkie tematy za wyjątkiem wentylacji obudowy cd.

Czy to jakiś temat tabu? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że lampy nie są jedynym źródłem ciepła w zlampizowanym odtwarzaczu. Ciepło może też generowć niewłaściwie dobrany transformator zasilający, a na pewno źródłami ciepła są też zasilacze. W zasilaczach pasywnych grzeją się rezystory "zbijające" napięcie, a w aktywnych grzeją się elementy stabilizujące, czyli zenerki, tranzystory, itp. jeżeli jest to zasilacz półprzewodnikowy. Oczywiście występują także zasilacze lampowe, te grzeją się z reguły znacznie bardziej niż półprzewodnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu mowa o przerobionym fabrycznym odtwarzaczu, wiec nie wierze, by ten fabryczny bez lampizacji mial te problemy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przecież układ lampowy trzeba zasilić. Więc poza układami lamp trzeba zamontować układy ich zasilania i o problemach jakie mogą w związku z tym wystąpić pisze @Mc Gyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jasne i to rozumiem, ale czego nie rozumiem jest fakt, ze ktos, kto czegos tak oczywistego nie przewiduje, moze brac sie za tunig i „poprawianie“ sprzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może inaczej kto ma zlampizowane odtwarzacz CD z lampami wewnątrz ?

Co prawda udało mi się na razie przeczytać dopiero 21 strona obecnego postu. Omawiane są tu projekty z lampami umieszczonymi w środku cdeków. Dyskusje na wszelkie tematy za wyjątkiem wentylacji obudowy cd.

Czy to jakiś temat tabu? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystko jest dobrze , trafo zasilacze itp. Po 1,5 godzinie jak zaczęły się przeskakiwania utworów, otwarzylem obudowę to radiatory zasilaczy trafia były ciepłe . Natomiast będące w odległości 4cm od lamp kondensatry olejowe parzyły.

Głównym i szkodliwym źródłem ciepła  są lampy. Oczywiście bez górnej pokrywy można grać 24 na dobę.

Więc czy takie rozwiązanie stosują użytkownicy ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W obudowie pod i nad lampami powinny być otwory wentylacyjne. Zachowaj też maksymalny odstęp innych elementów (zwłaszcza kondensatorów) od lamp. Możesz też zastosować aluminiowe reflektory pomiędzy lampami a innymi elementami ale jeśli nie ma wentylacji to nie pomoże na długo - wentylacja to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Seyv

Pierwsza odpowiedź wskazują sposób wentylowania obudowy.

Do przetestowania.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D.A.R.E.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.