Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie sugeruje zostawienie PMA1500AE a poeksperymentowanie ze zrodlami.2000AE - czemu nie,choc dla mnie zrodla ktore lepiej odtwarzaja SACD niz CD sugeruja mniejsza dbalosc o ten drugi format i nie warto sie moim zdaniem spierac ze SACD musi lepiej brzmiec niz CD bo nie musi.Moze w teori powinno byc lepiej.W praktyce na odpowiednio wysokim poziomie tak nie jest.Dlaczego wiec niektore zrodla(np 2000AE) wyraznie lepiej brzmia w SACD - no coz cyniczny marketing zeby inna technologie przy okazji sprzedac.To tylko wskazowka aby przemyslec czy DCD2000AE.Sproboj z ciekawosci zrodla Yamyhy serii 2000.Wiem,brzmi obrazoburczo,ale poprostu na spokojnie sproboj,co Ci szkodzi.Na poczatek...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 19 lis 2009, 18:43

 

Nie ukrywam, że pocieszającą jest propozycja zostawienia pma w moim zestawieniu a szukanie lepszego źródła. Nie pamiętam gdzie ale słyszałem stwierdzenie, że to właśnie pma jest znacznie mocniejszym elementem tej układanki a cd 1500ae blokuje jego możliwości. Jednocześnie w testach audio video pma został zaklasyfikowany do kategorii b a zestaw pma+cd już do nizszej c. Coś w tym musi być. Jutro w takim razie test cd!!!:)) Dzieki i pozdrawiam

PS co sądzicie o moich kabelkach: interkorekt to niedrogi audionova a głośnikowe to hotline blu line spiral? innych nie podłączałem więc nie mam punktu odniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS co sądzicie o moich kabelkach: interkorekt to niedrogi audionova a głośnikowe to hotline blu line spiral? innych nie podłączałem więc nie mam punktu odniesienia

 

Przy zestawie 2000 IC powinien mieć równowagę tonalną.Niestety do 1000zł nowego nie kupisz.Tylko z takim interkonektem można podchodzić do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mam pytanie.Czy ktoś łączył PMA 2000AE z innym cd-kiem z okolic 10 000 zł.Jakie macie wrażenia

 

Probowalem z CD Leemy Acoustics,zarowno Pulse jak i Antila.Bylo lepiej niz z DCD2000,lepiej jest nawet z Yamaha2000 na okablowaniu stereovoxa np.Napewno warto zrodlo zmienic bo PMA 2000 jest troche lepszy niz DCD 2000,rzecz w tym ze troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS co sądzicie o moich kabelkach: interkorekt to niedrogi audionova a głośnikowe to hotline blu line spiral? innych nie podłączałem więc nie mam punktu odniesienia

 

Słabiutkie kabelki, ale możesz trafić niedrogo na IC Nordosta Red Downa (sam takiego mam) to kup, słyszałem go w zestawie Denona 1500 (głośnikowy i IC) i bardzo dobrze to szło. Ze swojego Cardasa Neutreala Reference też mam wiele radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem po odsłuchu dcd i pma 2000ae.

W wielkim skrócie...odsłuch odbywał się przez chwilkę na dali ikon a następnie na wharfadale opus 2-3. Pierwszy odsłuch aby zaadoptować się z pomieszczeniem i kolumnami to zestaw 1500ae. Następnie podłączyłem do pma 1500 dcd 2000ae. Faktycznie zauważalna poprawa reprodukcji basu, większa kultura jeśli chodzi o wysokie i ogólnie poprawiła się klarowność przekazu.

Dcd 1500ae + pma 2000ae też słyszalne zmiany ale już nie tak ewiddentne i trzeba było trochę bardziej prześwietlać utwory aby to wyłapać. Będąc na tym etapie faktycznie nie widziałem istotnych różnic między pma 1500ae a 2000ae i zastanawiałem się gdzie jest ta wyższość 2000 nad 1500. Gdzieś musi być!

.....w samym rogu pomieszczenia stoją piękne budzące respekt Dali euphonia ms5. W zasadzie miałem już kończyć ale pomyślałem sobie, że sprawdzę jak napędzi je mój zestaw 1500ae. Podłączam i jest przyjemnie ale bez większych uniesień, które miały by spowodować otwarcie japy:)) Mówię sobie może jeszcze pma 2000ae...włączam płytkę i uszom nie wierzę. To co usłyszałem to było coś czego nie bardzo mogę opisać. Powiem tak -było cudownie. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.

W tej chwili pokazały się wszystkie zalety pma 2000ae. Coś czego wczesniej nie pokazał na mniejszych kolumnach.

Reasumując. Zestaw 1500 gra niewiele gorzej jak 2000 jeśli są podłaczone do kolumn mniej wymagajacych co nie znaczy słabych. Tam potencjał 1500 -ki wystarcza zaś nadmiar 2000-ki jest nie wykorzystywany i różnice się zacierają. W tak haryzmatycznych kolumnach jak euphonia 2000-ka pokazuje po co jest zrobiona jakie mam możliwości i że gra prawdziwą muzykę. Wtedy okazuje się jaka przepaść jest między tymi zestawami i wiadamo dlaczego kosztuje dwa razy wiecej. Być może wiele opini wyrażanych, iż miedzy tymi wzmakami nie ma rożnic było opartych na złych konfiguracjach systemu i 2000ae nie mógł rozwinąć skrzydeł. Chcę mieć ten wzmacniacz i będę go miał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>plustek

>

>Jakie masz odczucia przy włączonym pure direct w DCD 2000Ae.

 

Od dawna nie mam juz tego odtwarzacza,ale pamietam ze zawsze sluchalem go z wlaczonym pure direct.Dla mnie bylo lepiej.Zreszta nie lubie urzadzen ktore takie ustrojstwa posiadaja,bo to dowodzi ingerencji w tor dzwiekowy.Poza tym wkurzalo mnie strasznie ze SACD brzmialo lepiej niz CD.

 

Konrad 79, co do Twojej opini o PMA2000AE - ciesze sie ze osiagasz na nim efekt ktory sprawia Ci frajde,ja jednak sluchalem tego zestawu przez ponad rok na np.Elac609-XPI a glosnik to o duzych mozliwosciach(cena 50Kzl w detalu)i wierz mi rewelacji nie bylo.Fakt brzmienie daje jakies pojecie o klasie wyzszej,ale to nie to i wierz mi ze cena tego zestawu jest znacznie wygorowana.Jednak jesli jest to Twoje brzmienie i Twoje marzenie to trzymam kciuki zebys je zrealizowal w praktyce.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny opis.W końcu jest obiektywna opinia o zestawie 2000ae.Tak jak napisałeś opinie ludzi o tym zestawie są wyssane z palca.Zawsze twierdziłem że osądy o sprzęcie można wydawać po dokładnym odsłuchu w różnych konfiguracjach.Zauważ że na tym forum większość ludzi zle się wypowiada o tym zestawie.Wypowiedzi typu :średnicuje itp...Ja zawsze twierdziłem że wzmacniacz z takim potencjałem jak PMA 2000ae jest trudno kupić w przedziale 8-9 tyś zł.Oczywiście mowa o nowym sprzęcie.

Pozdrawiam i życzę szybkiego zakupu wymarzonego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad 79, co do Twojej opini o PMA2000AE - ciesze sie ze osiagasz na nim efekt ktory sprawia Ci frajde,ja jednak sluchalem tego zestawu przez ponad rok na np.Elac609-XPI a glosnik to o duzych mozliwosciach(cena 50Kzl w detalu)i wierz mi rewelacji nie bylo.Fakt brzmienie daje jakies pojecie o klasie wyzszej,ale to nie to i wierz mi ze cena tego zestawu jest znacznie wygorowana.Jednak jesli jest to Twoje brzmienie i Twoje marzenie to trzymam kciuki zebys je zrealizowal w praktyce.Pozdrawiam

 

 

Że droższe kolumny nie oznacza że zgrają się z danym zestawem.I znowu opinia nie mająca nic związanego z obiektywizmem.Nie przyszło Ci do głowy że z jakimiś kolumnami może zagrać rewelacyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek 21 lis 2009, 18:39

 

Drogi kolego plustek. Debatując na temat jakości reprodukowanego przez Denona 2000 ae dzwięku zabrneliśmy w to miejsce, w którym niejedna taka dyskusja się skończyła czyli do nikąd -ja swoje a Ty swoje. Celowo użyłem wcześniej zwrotu "reprodukowanego". Otóż wydaje mi się, że chcesz aby w pomieszczeniu odsłuchowym zagrali przed Tobą żywi muzycy. Zapewniam Cię że żaden sprzęt audio nie jest w stanie tego dokonać. Wszelkie próby zbliżenia się do tego są zbyt kosztowne a wydaje mi się że chyba lepiej czasami wybrać się na koncert aby poczuć prawdziwą muzykę-bedzie taniej. Napewno nie zamieżam w celu uzyskiwania ledwo wyczuwalnych niuansów muzycznych wydawać na sprzęt kilkadziesiąt tysiecy złotych- mam jeszcze inną pasję:)) Jeszcze raz podkreślam, że denon 2000ae oferuje w odpowiednim zestawieniu dzwięk bardzo wysokiej klasy. Jest to sprzęt, z którym mozna się zestarzeć jak i pewnie z wieloma innymi. Nie chcę Cię martwić ale zdolności słuchowe niestety słabną wraz z wiekiem więc nie wykluczone, że za kilkanaście lat wystarczy nam tylko mini wieża za 2000 pln..... ciekawy jestem jaką ocenę wydalbyś w ślepym teście na temat tego zestawienia denon 2000ae i kolumny Doberman Harpii Acoustics a nastepnie luxman c-1000f i kolumny Doberman H.A. a nastepnie poprosiłbym o podanie przybliżonyh cen tych zestawień. Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że droższe kolumny nie oznacza że zgrają się z danym zestawem.I znowu opinia nie mająca nic

>związanego z obiektywizmem.Nie przyszło Ci do głowy że z jakimiś kolumnami może zagrać

>rewelacyjnie ?

 

Drogi kolego to juz ktoras z rzedu nieelegancka i raczej agresywna uwaga.Nie zwyklem w tym tonie prowadzic rozmowy.Co mi do glowy przychodzi a co nie, to nie Tobie oceniac.Chcialem jedynie zwrocic uwage na swoje w tym temacie spostrzerzenia.Skoro sa one jednak powodem ciaglych niczym nie uzasadnionych zlosliwosci(no moze poza poziomem adwersarza),to koncze na tym swoje uczestnictwo w tej dyskusji.A teraz mozesz sie wyzywac do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 17 lis 2009, 17:45

 

chciałem jeszcze pomęczyć odnośnie tematu pma 2000ae vs krell s 300i. Ten drugi droższy i ponoć lepszy a jednak ludzie zmieniali na pma 2000ae. Możesz w oparciu o wypowiedzi znajomych troszkę rozwinąć ten temat, będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pma 2000Ae jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym wzmacniaczem.Jeśli chodzi krella 300i.Miałem okazję go posłuchać.Jest to dobry wzmacniacz ale wymaga dużo droższego zródła od samego siebie.Jest specyficznym wzmacniaczem.Z zródłami ze swojego segmentu cenowego gra bardzo analitycznie,czasami nawet ostro.O analityczność posądzany jest pma 2000.Po odsłuchu krella można diametralnie zmienić zdanie o analityczności.Jednak z dobrymi zródłami potrafi zagrać fantastycznie.Aby zdecydować się na krella trzeba już mieć wyrobione oczekiwania co do sposobu prezentacji dzwięku.Jest to dobry wzmacniacz lecz nie dla każdego.W swoim życiu posiadałem już sporo wzmacniaczy.PMA 2000Ae w przedziale 8-9tyś jest to dobra propozycja.Jednak wymaga od użytkownika dobrego dopasowania w całym torze audio.Negatywne opinie o tym wzmacniaczu wynikają właśnie z tego.Nie twierdzę że nie ma lepszych wzmacniaczy.Są,tylko trzeba dużo więcej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, słowo się rzekło, kobyła u płotu. Dziś polazłem i kupiłem to monstrum. Pierwsze wrażenia to takie, że ciężko tzn. ledwo co do samochodu doniosłem. On waży chyba ze 30 kg. Teraz się grzeje. Pierwsze wrazęnia odsłuchowe : muszę odszczekać to podbarwianie o którym wcześniaj pisałem (może to kolumny tak słodziły albo kable (???)), brzmienie jest nieutrealne, doskonała kontrola basu (Uszerki nawet nie mrukną), basior ładny potęga, otwarta jasna góra, jasna średnica, na mój gust to jest bardzo szczegółowy, instrumenty doskonale wyseparowane, no i scena szeroka i głeboka. Wydląd : doskonały. Cena nie wygórowana jak za taką integre. Muszę się zgodzić z przedmówcami, że trudno coś za tą kase znaleść. Zastanawiałem się nad tym Krellem 400ix no ale po waszych wypowiedziach nie zaryzykowałem.

post-15753-100009423 1259263105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239 ten zestaw to chyba 2000ae? Ja szykuję się jednak do kupna pma 2010ae bo 2000ae już coraz trudniej znaleźć a ja planuję zakup dopiero po nowym roku. Ale jestem już dogadany z pewnym sklepem na dobrą cenę więc humor mi się poprawił.

Gratuluję zakupu. Opisuj na bieżąco spostrzeżenia w obcowaniu z tym kolosem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć takiego sprzętu. Ja jednak ciągle się zastanawiam nad zmianą 1500AE na 2000AE. Nie mam możliwości odsłuchu a zakup w ciemno jest ryzykowny - czy rzeczywiście między tymi zestawami jest taka różnica, że warto zapłacić dwukrotność ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239

 

Obecnie mam kalble głośnikowe Ultralinka.Nie są to drogie kable ok.50zł metr.Zamierzam wymienić.Tylko jeszcze się nie mogę zdecydować na jakie.Myślałem o kubali z tej samej serii co ic.Ale jest to sporo kasy.Ponad 3 tyś.wywalić to się trzeba trochę zastanowić.Tym bardziej że obecne kolumny nie są ostatnimi jakie mam zamiar kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.