Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kiedys, dokładnie rok temu miałam wybrany sprzet, niestety z powodow technicznych nie zostałam posiadaczka wymarzonego sprzetu. Chodziło o promocje na zestaw :

 

DENON AVR 1612 + Warfedale MOVIESTAR

 

+ oddzielnie : polecany przez Was LG BD 660 3D

 

Odpuściłam temat na rok i postanowiłam do niego wrócić. Ale poniewaz rok to mnostwo czasu i duuużo sie pozmienialo w tej kwestii, znów probuje sie zwrocic do Was z zapytaniem i prośbą o pomoc.

 

Szukam sprzetu w dwoch przedzialach : ok 2 tys i 3 tys. Jesli jest cos fajnego na rynku to jestem w stanie dolozyc. Nie jestem audiofilem, wiec nie wiem czy jest sens, ale wychodze tez z zalozenia że lepiej dołożyc za marke i miec sprzet na wieki. Dlatego myslałam o DENONIE lub HARMAN KARDON. Nic mi jednak nie przychodzi do głowy.

 

Jestem mocno nie w tamacie na dzien dzisiejszy.

 

Jedyne co udało mi sie wyszukac i mi podpowiedziano, to w tej wersji drozszej taki oto zestaw:

 

http://allegro.pl/ha…3745376505.html

 

Czy faktycznie aż taki dobry? CZy ma dobre parametry? Nie wiem . Moze ktos pomoze ?

 

Jesli chodzi natomiast o DENONA, to wowczas (czyli rok temu) jedyne co pamietam to to, że wahalam sie miedzy 1312 a 1612. I ustaliłam że definitywnie 1612 bo ma m.in automatyczna korekcje dźwięku, automatyczną korekcję akustyki pomieszczeń itd.

 

Potem pojawiło się 1713 – jakie roznice od 1612 nie wiem. Wiecie? Ale czy warto odpowiadac na to pytanie to sie w zasadzie zaczynam zastanawiać. Bo teraz jak wchodzilam na allegro to widze ze wszytsko musialo chyba pojsc mocno do przodu, bo w ogole nie ma serii zaczynajacyh sie na 1….tylko od X…

 

Moze cos z tej serii?

 

Odtwarzacz BlueRay też juz pewnie w tej cenie jest nowszy i lepszy niż LG BD 660 3D ?

 

Jestem zagubiona i to mocno. A chcialabym w tydzien podjac decyzje, żeby na Święta zdążyło :)

 

Prosze o pomocna dłoń . Za co z góry Wam dziekuje.

 

Wiem żę dużo pytań, ale moze cos komus uda sie wymyśleć. Ja na razie optuje za

HARMAN KARDON BDS 770 BDS770 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dzisiejsze klocki tyle pochodzą??Jako elektronik nie sądzę... Pani Larro ja i tak bym wybrał ten AVR-1713.. bardzo porządny amplituner.. daje mu 15 lat życia:-)

Kolumny nadal bym optował Warfedale ta marka dobrze gra z denonami ..lubią się po prostu.

Co do Blu ray....tym urządzeniom nie wróżę dłuższego działania jak 3-4 lata...niezależnie od marki..w środku to samo brać jak najtaniej domagać sie jak najdłuższej gwarancji.

 

Klocki marki H.K omijałbym jak najdalszym szerokim łukiem...chyba nawet Manta jest porządniej robiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Blu ray....tym urządzeniom nie wróżę dłuższego działania jak 3-4 lata...niezależnie od marki.

 

Nie do końca się zgodzę w pracy mam Pioneer-a ponad dwa lata użytkowany bardzo intensywnie(pewnie w domowych warunkach byłby to z 8-10 lat) i działa ok.

Edytowane przez stalin

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafił Ci się jakiś wyjątkowy rodzynek....niestety patrzę przez pryzmat odtwarzaczy dvd..jak wchodził ten format w latach 99 pamietam jak w salonie audio u nas we wrocku Pan zachwalał..jaki to nowy obiecujący etc..no i już lasery tak nie będą padać jak muchy, no wiecie , jak w cd...jakby dawali na to 3 letnia gwarancję to przez te lasery zbankrutowali by szybko...markowe w domu z trudem do 4-5 lat chodzą..potem następuje często jakaś dziwna śmierć..a to coś szwankuje,a to do końca nie odtwarza dysku etc..etc..a to kondenastory w zasilaczu wybuchają..mam wrażenie żarówkowego spisku ..programowany czas użytkowania urządzeń..tak aby klient koniecznie był zmuszony kupić nowy model...i szybko go wymienić na jeszcze nowszy:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "dziwna śmierć" tylko świadomy zamiar ustalania żywotności elektroniki tak jak piszesz. Dlatego odtwarzacze teraz tanie jak barszcz w porównaniu do przeciętnego VHS kiedyś.Sie zepsuje to pójdzie sie do sklepu i kupi nowy super model za 350 zł

Faktem jest że ten "mój" blu ray to BDP V 6000 za około cztery tysiące.Pewnie dlatego.

Edytowane przez stalin

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój pierwszy wpis, ale pewnie nie ostatni. Zakupiłem właśnie Denona DP-47F i jestem z niego bardzo zadowolony. Aktualnie gra z wkładką Excel ES-70E i robi świetną robotę. Sam gramofon jest po przeglądzie, działa bezszelestnie i jak nowy. Podobno bardzo dobrze spisuje się z wkładką Denona DL-160. Ma oryginalne kable RCA oraz zasilający i nic nie szumi. Na samej płycie nie zbierają się żadne ładunki, dzięki temu podczas zakładania/zdejmowania płyty nic nie strzela w kolumnach. A taką sytuację miałem w gramofonie Technics`a. Ramię jest lekkie, więc trzeba uważać, bo na bardzo zabrudzonych płytach potrafi przeskoczyć. Po umyciu wszystko jest ok. Docisk ma ciężar 0.8 kg. Gramofon gra bardziej jak CD niż winyl, ale tyczy się to czystości przekazu. Tzn trzaski są zminimalizowane do minimum, w zasadzie ich nie ma (po umyciu płyty).

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych i wesołych świąt!

post-15740-0-79172900-1387982383_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych posiadaczy pięknych i pięknie brzmiących Denonów.

Mam przyjemność dopisania się do Waszego klubu po zakupie PMA-1510AE i DCD-720AE.

Przyjemność tym większą, że Denon jest dla mnie swoistym powrotem do źródeł.

Dawno temu, na początku swej audiofilskiej drogi uszczęśliwiłem się PMA-725,któremu partnerował

DCD-735 i tuner TU-215. Cała trójka w kolorze szampańskim. Wtedy też kupiłem (obecne w systemie do dziś) Dali 505.

Po mini wieży Sony i Techniksie był to jakiś kosmiczny skok jakościowo brzmieniowy.

Było zatem miło i dobrze,ale... Złe mnie podkusiło i się wkręciłem w kino domowe.Ech,szkoda słów.

Parę lat zmian ampli,surroundów i subów. Została z tego Yamaha i chęć powrotu do starego,dobrego stereo.

Skazałem się na wzmacniacz z rozdzielonymi pre i końcówką mocy. Zacząłem od HK680,było nieźle po amplitunerach KD,

ale wiecie jak to jest.Króliczek cały czas kica przed nami:) Marząc cały czas o Denonie,z braku kasy kupiłem okazyjnie zestaw Audiolaba 8000. Przygoda z nim trwała baardzo krótko. Jakoś do mnie nie trafił swoją definicją dźwięku.

I wreszcie jestem znowu w górze rzeki,znowu urzeka mnie stara historia. 1510-ka maluje po swojemu,zamaszyście,z właściwą sobie mocą i polotem.

Reasumując cieszę się,że jestem znowu z Wami.

Mimo,że mój wiek nie predestynuje mnie szczególnie do aż takiej ekscytacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo,że mój wiek nie predestynuje mnie szczególnie do aż takiej ekscytacji.

Każdy wiek jest dobry na spełnianie młodzieńczych marzeń .Nie wiem jak ty ale przez to staje się młodszy chociaż tylko duchem. Też nie jestem młodzieniaszkiem ale dalej mnie to bawi i to jak...

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO jakim czasie aktywizuje siem ten wylacznik? :)

Nie bylem swiadomy tejze funkcji w moim wzmacniaczu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.