Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki dokładacie lub zamieniacie jakieś kondensatory na wyjściu sygnału w odtwarzaczu CD ?

Dla mnie to miejsce gdzie bezpiecznie można się bawić w wymianę i po przemyślanej wymianie elektrolita na polipropylen brzmienie poprawia się znacznie .

Przy podmianie trzeba brać pod uwagę że różne polipropyleny mają swoją sygnaturę brzmienia .

Tu mała ściąga :

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

 

Mundorf Supreme który sprawdza mi się w zwrotnicach kolumn w tym miejscu mi nie pasuje .

Fajne i niedrogie sa czerwone Jantzeny . szybkie , przejrzyste , analityczne . Wadą jest ich długie wygrzewanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to miejsce gdzie bezpiecznie można się bawić w wymianę i po przemyślanej wymianie elektrolita na polipropylen brzmienie poprawia się znacznie .

Przy podmianie trzeba brać pod uwagę że różne polipropyleny mają swoją sygnaturę brzmienia .

Tu mała ściąga :

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

 

Mundorf Supreme który sprawdza mi się w zwrotnicach kolumn w tym miejscu mi nie pasuje .

Fajne i niedrogie sa czerwone Jantzeny . szybkie , przejrzyste , analityczne . Wadą jest ich długie wygrzewanie .

 

Dokładasz je równolegle czy zamieniasz w zamian za elektrolity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchał już ktoś DCD-2020AE???? jak to cudo gra?

W każdym teście jaki czytałem ostro go zjechali . 10 koła to jest dzisiaj na źródło dużo kasy .

Szkoda , gdyby był tak wyjątkowy jak wzmak to bym zaraz poszedł butelki sprzedać ... ;)

Ciekawe bo moim zdaniem DCD 2000 AE przewyższa możliwości PMA 2000 AE- Hegel H-200 wyciąga z niego dużo więcej informacji niż PMA 2000 a po podpięciu pod daca HD 20 detal jest jeszcze bardziej wyciągnięty i dźwiek bardziej uprzestrzenniony. Lepiej na własne uszy przekonać sie jak z tym DCD 2020 jest naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz je równolegle czy zamieniasz w zamian za elektrolity ?

Nie bocznikuję kondensatorów w sygnale .

Zobacz na schemat co tam siedzi na samym wyjściu i podmień to na polipropylen . Wyprowadzć na zewnątrz kabelki , kupi kilka i się baw .

Czasem siedzi sam elektrolit , czasem dwa w " szeregu " udając bipolara a czasem elektrolit i równolegle mniejszy polipropylen . Jest też rezystor w szeregu o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset omów . Tu też by warto było dać jakiegoś węglowca .

 

Ciekawe bo moim zdaniem DCD 2000 AE przewyższa możliwości PMA 2000 AE- Hegel H-200 wyciąga z niego dużo więcej informacji niż PMA 2000 a po podpięciu pod daca HD 20 detal jest jeszcze bardziej wyciągnięty i dźwiek bardziej uprzestrzenniony. Lepiej na własne uszy przekonać sie jak z tym DCD 2020 jest naprawde.

Tyle że to około 10 000zł więc może jednak lepiej transport + DAC w tej kasie .

Masz rację , testy testami ale warto samemu sprawdzić . Chociaż przeważnie zgadzam się z testami z AV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bocznikuję kondensatorów w sygnale .

Zobacz na schemat co tam siedzi na samym wyjściu i podmień to na polipropylen . Wyprowadzć na zewnątrz kabelki , kupi kilka i się baw .

Czasem siedzi sam elektrolit , czasem dwa w " szeregu " udając bipolara a czasem elektrolit i równolegle mniejszy polipropylen . Jest też rezystor w szeregu o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset omów . Tu też by warto było dać jakiegoś węglowca .

 

 

 

 

Jedni są za węglowcami drudzy za metalizowanymi . Ty rozumiem stosujesz węglowce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni są za węglowcami drudzy za metalizowanymi . Ty rozumiem stosujesz węglowce ?

Jeżeli chodzi o CD to wywalam je całkiem . Za ostatnim opampem daję ( nie zawsze ) tylko kondensator omijając muting i ten rezystor .

Jak robię komuś zestaw CD + wzmacniacz to kondensatora nie daję wcale a ten jak najwyższej jakości daję na wejściu wzmacniacza .

Jak to pisał Nelson Pass - im mniej elementów w torze tym lepiej . Od lat się tego trzymam i wychodzi mi i tym co coś dłubię na dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Denon dcd 1450ar po lampizacji czy taki tuning na jaki poziom wyniesie w stosunku cenowego do obecnych odtwarzaczy ? Czy możliwe Jest to że może grać w przedziale nawet do 5000zl!

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

napisze mi ktoś coś na temat brzmienia pma-920?

Obecnie mam pma-520 i zastanawiam się nad ewentualną zmianą na wyższy model. Pytanie czy jest sens i czego mogę się spodziewać po zmianie.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu360..a kto Ci takiego kitu nawstawiał...moim zdaniem lampizacja 1450 to tylko pogarsza jego dźwięk ..a nie polepsza..na pewno polepsza komuś stan jego konta ot co!..pomijam, że klocek jest potem trudny do odsprzedania.

 

Gokar jak pisałem w mailu kup, ale w dobrym stanie 920- na pewno będziesz zadowolony..niech klocek będzie zadbany nie złachany od pewnego sprzedającego to Ci pogra.

 

Ostatnio trafił do mnie klocek DCD-1015 lampizowany przez znanego na naszym forum GURU.....raził napięciem 250V jak się przystawiało wskaźnik elektryczny to normalnie świecił...a nie daj boże dotknąć innego elementu systemu audio np takiego którego bolec uziemiający jest połączony z obudową!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wycisnąć można dość sporo, ale nieco trzeba się napracować no i clocka wstawić...sam w sobie jest miły i ciepły i warto tego nie popsuć..bo to jego zaleta...mam na myśli że nie zawsze warto za wszelką cenę dążyć do jakiegoś absolutu a zepsuc w klocku to co jest już fajne...pewnie jakoś to pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

napisze mi ktoś coś na temat brzmienia pma-920?

Obecnie mam pma-520 i zastanawiam się nad ewentualną zmianą na wyższy model. Pytanie czy jest sens i czego mogę się spodziewać po zmianie.

Ja mam PMA-1520, to chyba bardzo podobny piec z tym ze ma DACa i wiecej mocy. Dosc cieply z duzym basem i delikatną, acz wyraznie nakreslona górą. W pozniejszych Denonach takiej nie ma.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Tak, wycisnąć można dość sporo, ale nieco trzeba się napracować no i clocka wstawić...sam w sobie jest miły i ciepły i warto tego nie popsuć..bo to jego zaleta...mam na myśli że nie zawsze warto za wszelką cenę dążyć do jakiegoś absolutu a zepsuc w klocku to co jest już fajne...pewnie jakoś to pokręciłem.

jesli chodzi o clocka to znaczy o zegar taktowy ,czy dobrze rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piotrek diody są już na swoim miejscu od środy lecz ciężko mi powiedzieć co się zmieniło bo po zegarze minęło zbyt mało czasu abym się mógł określić zmiany dźwięku po następnej poprawce . Jedno jest pewne - mostek faktycznie się mocno grzał a diody pracuą spokojnie , mają dobre parametry wiec sądzę ,że wpłynęło to pozytywnie . Za iformację dziękuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erno nie ma sprawy...co wiem, że konkretnie pomogło to pomogę.

 

Zbyniu360 dokładnie tak. 16,9344MHz...jak to w denonach.

 

Rafał PMA920 to naprawdę ładnie grająca maszyna lepiej moim zdaniem od np późniejszego PMA1560 mimo iz tamten miał sporo bajerów..ale nie był tak żyłowany jak 920. Przy 920 dochodzi fakt pozytywny inny jak w całej serii ""20""..były mniejsze oszczędności..nawet po trafku czy radiatorze to widać...920 ma swoją wagę...w następcy 860 to już była taka bida że uj,uj

 

920 gra Ciepło ma ładny bas..nawet bardzo ładny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria PMA-x20 była bardzo udana, da się tego posłuchać, posiadałem kiedyś PMA-920 - dobry "piec", obecnie też posiadam PMA-520 - jest troszkę słabszy brzmieniowo, ale tragedii nie ma.

Topografia budowy tych wzmacniaczy jest bardzo podobna.

post-18352-0-47122400-1403376936_thumb.jpg

post-18352-0-85809700-1403376948_thumb.jpg

post-18352-0-41021900-1403376956_thumb.jpg

post-18352-0-87736400-1403376966_thumb.jpg

post-18352-0-60998500-1403376974_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 520 bardzo pasuje, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia :) Tak domniemam, że wyższy model odda troszkę lepiej bas i być może doda muzykalności. W 520 w sumie tylko bas jest ciut słabszy niż oczekuję - z drugiej strony moje oczekiwania stają się coraz większe i powoli zaczyna mnie to przerażać...

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał PMA920 to naprawdę ładnie grająca maszyna lepiej moim zdaniem od np późniejszego PMA1560 mimo iz tamten miał sporo bajerów..ale nie był tak żyłowany jak 920. Przy 920 dochodzi fakt pozytywny inny jak w całej serii ""20""..były mniejsze oszczędności..nawet po trafku czy radiatorze to widać...920 ma swoją wagę...w następcy 860 to już była taka bida że uj,uj

Ciekawe czy konstrukcyjnie rozni sie od PMA-1520 poza DACkiem.

 

W PMA-1520 jest wiekszy radiator, w nizszych modelach widac ze jest blaszany.

http://www.thevintageknob.org/denon-PMA-1520.html

post-17230-0-93459400-1403382724_thumb.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920-ka zamówiona,

520-ka będzie na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany. Szczegóły na pw. Stan wizualny na 5, techniczny na 5. Mimo iż oficjalna wersja dla żony to, że technicznie się kończy bo raz selektor monitor copy był w 10 procentach w drodze do tape 1 zamiast source, co dało efekt charków w lewym kanale ;) Klocek działa 100 procent i daję rozruch z 2 tygodnie nawet dla forumowiczów.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek dojechał ale jeszcze zabrakło czasu na testy. Chwilowo wiem tyle, że żyje, technicznie wydaje się być ok.

Jednak brakuje w nim zworek. Polecicie coś taniego i dobrego?

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały problem, od pewnego czasu w moim wzmacniaczu pojawia się trzask przy naciskaniu przycisku Spource Direct, wcześniej tego nie zaobserwowałem. Wzmacniacz to Denon 1510 AE.

 

Trzaskowi towarzyszy też chwilowe ściszanie jednej kolumny, czasem całkowita utrata dźwięku, są to losowe sprawy.

 

Czy takie zachowanie jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zimny lut , z czasem będzie jeszcze gorzej .

 

Korzystając z okazji chce poinformować , iż w niedługim czasie będę miał do sprzedania swojego Denonika PMA-S1 zasilanie oryginalne europejskie 220V. Mam nadzieję , że Piotrek sie nie obrazi na tą informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zimny lut , z czasem będzie jeszcze gorzej .

 

Korzystając z okazji chce poinformować , iż w niedługim czasie będę miał do sprzedania swojego Denonika PMA-S1 zasilanie oryginalne europejskie 220V. Mam nadzieję , że Piotrek sie nie obrazi na tą informacje.

 

Poproszę info na prv i kilka fotek ze środka i frontu z tyłem jeśli nie problem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Witam chciałbym się podpytac jaki pilot obsłuży odtwarzacz denona dcd1450ar bo mam nieoryginalnego pilota a chciałbym aby obsługiwał funkcje zglasniania czy model RC-224 nadawałby się w oryginale siedzi model RC-251 czy mogę coś jeszcze dobrać z tą funkcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele się pewnym doświadczeniem.Posiadam dcd 1460(by&P) oraz końcówkę rotela 990 oba klocki stały nieużywane gdyż nie posiadam pre do zestawu (słucham na innym)

dokonałem "mezaliansu" gdyż podłączyłem końcówke mocy pod regulowane wyjście 1460 i o dziwo wszystko ok , regulacja głosności za pomocą małego potencjometru phones w cd.Dzwięk potężny i drapieżny z wykopem do rocka jak znalazł . Piszę o tym dlatego gdyż nie spotkałem nigdzie opisanego takiego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare playery Denona mozna spinac z koncowkami, bo sa na zwyklych Alpsach, a nie jak pozniej na tych beznadziejnych elektronicznych "sciszaczach", ktore nie dosc ze kasowaly swoja pamaiec po wylaczeniu to do tego regulacja byla ograniczona.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 wzmacniaczu Denona myślę, że mogę się tutaj przywitać :) Miałem 520, 860 i teraz 925r - z każdego modelu zadowolony jestem co raz bardziej :D

Kupiłem dedykowany pilot (RC-176) do niedawno nabytego 925r i poszukuję teraz do niego przyzwoitego tunera FM. Który z modeli denona był sprzedawany jako komplet z 925r, albo który będzie pasował stylistycznie do 925 i technicznie do pilota rc-176?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.