Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, Panowie na pewno nie McIntosh. :)

Piękny , ciężki i potężny Denon :D

 

Nie potrafię pisać jak audiofilski poeta ale coś napisze.

Jakiś czas temu gdy pytałem czy warto do moich kolumn kupować taki klocek, kilka osób twierdziło że to bez sensu i szkoda wzmacniacza.

Niestety ale nie mieli racji.

Jakoś też już nie wierze teorii ze kolumny powinny być droższe od elektroniki.

Do słownie po włączeniu sprzętu słychać odrazu różnice na plus i to wielki plus.

Różnica między 1520 Ae a 2020 Ae jest duża i to pod każdym względem na korzyść tego drugiego.

Przede wszystkim przy górnych rejestrach dźwięku nie ma tego drażniące SSS, posykiwania czy kłócia.Można kręcić volume i nic nie syczy.

Góra jest zdecydowanie ładniejsza.

Od razu tez się rzuca zauważalna poprawa basu który jest niżej schodzący i mocniejszy, a ze jestem baso holikiem to odrazu na to zawracam uwagę.

Przy podgłaszaniu wszystko ładnie i równo się podgłasza, nic nie wychyla się przed szereg.

2020 Ae jest przede wszystkim bardziej muzykalnym wzmacniaczem i cieplejszym w stosunku do 1520 Ae.

Na pewno zostanie u mnie na bardzo długo.

Czyli to nieprawda , co piszą o TYM ZLYM basie ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły bas?:)

Jak zły?

Nie wiem co ma w nim być złego.

Na różnych forach piszą o zbyt dużym basie.Za ile wyrwałeś 2020 ?

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest go sporo ale mi to pasuje, do tego same kolumny tez go maja dużo.

Dałem 5k.

Niemało . Gratuluje zakupu :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby 2020 miał zły bas, chyba odwrotnie może dla nie ktorych może być go za dużo i dlatego im nie podchodzi. .. :-) Ja tak samo jak Kapusta jestem basoholikiem i Lubie jak utwory są odpowiednio dociążone. ... :-) Swojego 2020 już mam trochę i długo go nie zmienie, myślę że do końca swoich dni będzie u mnie... :-)

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem zły bass, co to znaczy? Gdzie tak piszą? Ja co prawda mam 1510ae+MA S10 to duże już kolumny ale bass jest super nisko schodzi ale nic nie dudni. Denon+Monito Audio czy Heco to dobre połączenie.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby 2020 miał zły bas, chyba odwrotnie może dla nie ktorych może być go za dużo i dlatego im nie podchodzi. .. :-) Ja tak samo jak Kapusta jestem basoholikiem i Lubie jak utwory są odpowiednio dociążone. ... :-) Swojego 2020 już mam trochę i długo go nie zmienie, myślę że do końca swoich dni będzie u mnie... :-)

Ktoś porownywal wcześniej starego 2000 do nowego 2020 i nie stwierdził większych roznic. O ile basu mają tyle samo to dla mnie po zmianie kolumn zaczął zalewac wszystko, i to dosłownie. Też jestem basolubem, ale to było dla mnie już za wiele :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czyli 2020ae dla mnie też bass uwielbiam, resztę przewodami nadgonię a uwierzcie mi to nie audiovoodoo, testowałem rca i słychać różnice w przewodach. Do tego inne do kolumn i gitara gra :)

Moum zdaniem skoro 1510ae potrafi zagrać to 2020ae jeszcze doda to coś. Gratuluje z 2020ae i zazdroszczę bo ja w czarnym gustuje :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii paru kolegów którzy są osłuchani i tu pisali duużo wcześniej a co najważniejsze słuchali ten model PMA 2020AE ma właśnie referencyjny bas! Żaden lejący się czy nadmuchany.

Wręcz wzorowy!

 

Podzielę się szanowni koledzy z Wami pewnym doświadczeniem. Posiadam obecnie Denona 2000R. Postanowiłem go zabrać do sklepu i porównać z innymi wzmacniaczami. Denon 2500, Roksan Kandy K3, Primare i22, Cambridge Audio 851A, Audiolab 8300. Wszystko grało na Focal Aria 948. Cd to audiolab 8300. Na początek poszedł mój Denon 2000R i pierwsze rozczarowanie. Arie 948 zagrały jak jakieś marketowe głośniczki w stosunku do Dali Grand. Następnie wpieliśmy Pma 2500 i szok. Zagrał identyko jak 2000R. Byłem bardzo rozczarowany tym wzmakiem. W jednym z testów zakwalifikowali go High Endu. W życiu nie zapłacił bym za używkę dziś nawet 4500zł nie mówiąc już o nowym. Następnie na scenę wjechał Roksan Kandy K3. Tym razem było dużo lepiej. Dźwięk stał się bardziej 3D i to bardzo wyraźnie. Całkiem inna klasa. Może winą były tryby direct w obu denonach, ale roksan zagrał dużo lepiej. Dalej był Primare I22 i Ca851a. Primare świetna kontrola basu, bardzo analitycznie, lecz w stosunku do K3 jednak sucho, zimno. Primare miał też najbardziej rozdzielczą górę. Ca 851a taki jakiś bezbarwny. Najgorszy w moim odczuciu. Denon dawał potęgę dźwięku, CA bez jakiś szczególnych cech. Miałem już wychodzić, ale na półce stał jeszcze niepozorny Audiolab 8300. Największe zaskoczenie. Moim ydaniem najlepiej brzmiący wzmacniacz. Grał badzo przestrzenie i swietnie(najlepiej separował) dźwięki. Muszę jeszcze raz koledzy podkreślić. Denon 2000r i 2500 to te sam dźwięk. Roksan i Audiolab zagrały duże lepiej.

 

Napisz proszę w którym salonie audio robiłeś odsłuch, wpadnę z chęcią do owego jak czas pozwoli, też przerzucę te wzmaki skoro taki wybór fajny mają ☺

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega Porównywał starego 2000r do nowego modelu 2500. Moim zdaniem jak i kilku osób flagowy model zakończył się na 2020, nowego nie miałem okazji posłuchać ale słuchałem model 1600 i to nie jest to samo co pma 1500ae. Podejrzewam że mocno pozmieniało się w brzmieniu nowych modeli, i przekombinowali... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii paru kolegów którzy są osłuchani i tu pisali duużo wcześniej a co najważniejsze słuchali ten model PMA 2020AE ma właśnie referencyjny bas! Żaden lejący się czy nadmuchany.

Wręcz wzorowy!

 

 

 

Napisz proszę w którym salonie audio robiłeś odsłuch, wpadnę z chęcią do owego jak czas pozwoli, też przerzucę te wzmaki skoro taki wybór fajny mają ☺

pzdr.

Audio Plaza w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo ma Celany ale z 1500 Ae.

Czegoś się obawiasz łącząc Celany z 2020?

 

Co do basu w 2020 Ae.

Jeżeli dla kogoś jest go za dużo zawsze może go sobie ująć.

Dla mnie brzmienie tego wzmacniacza jest bardzo na plus, myślę że jak wymienię dbt 3313 na dcd 1520 Ae będzie jeszcze lepiej.

Jeżeli ktoś woli naleśniki które wyglądają jak mediony do karaoke to jego wybór, jeżeli ktoś woli wzmacniacz który mu gwiżdże górą, ma mało basu a jak mu się go podkręcić to się dławi, dźwięk zaczyna się rwać a sam wzmacniacz wyłapuje przester to również jego wybór.

Dla mnie ten wzmacniacz ma niesamowity wykop, i jeżeli jest w nim za dużo basu to tylko świadczy o tym jak on jest mocny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1510AE i już mnie kusi zakup 2010AE. W porównaniu do 710AE jaki miałem poprzednio to 1510AE jest super, a zapewne w 2010AE byłoby jeszcze lepiej. Wszystko jest poukładane jak trzeba, nic się nie rozłazi i nie przesterowuje po podgłośnieniu.710AE przy 1510AE to była taka za przeproszeniem "popierdółka".

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak bardzo lubie 2020ae mam cd z serii 1510ae i qdac audio lab. Co do wzmaka dla mnie jest o wiele lepszy niz naim supernite 1 którego mialem i tak samo dobry jak itegra Classe cap2100 ktora mialem wcześniej za duzo większa kase . Jedynie kombo classe per i Power był lepszy ale to było z 6 razy więcej niż 2020ae wiec nie ma o czym gadac .

Wiec jak już ktoś mi odpisał to sie spytam . Ktore heco celan do 2020ae pokoj 40 m2 ale niski 2.1 i skosy po bokach wiec to nie jest takie wielkie jak normalny pokój. Mam problem z posłuchniem tych kolumn u siebie ...

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiadacie ze 2020 jest cieplejszy i bardziej muzykalny niz 1520?

A ja sobie zmienilem kolumny na cieplejsze i bardziej muzykalne i tez jest ok...i tez znikło to sss :)

 

Te wzmaki potrzebuja takich wlasnie kolumn..zadnych detalicznych sterylnych itp

 

Co nie znaczy że kiedyś nie skusze sie na ktorys z serii 20xx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.