Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.Od kilku lat posiadam PMA-1060 . Od pewnego czasu jeden głośnik trochę cichnie lub całkowicie się wycisza.Gdy przełączę zródło INPUT Selector i wrócę do poprzedniej pozycji oba grają jak należy.Tak się dzieje od czasu do czasu.Czy ktoś poradzi jak rozwiązać ten problem i może zna kogoś z Bydgoszczy kto by mógł naprawić niedrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem wzmacniacz PMA-2020AE i mam pytanko do użytkowników tego i podobnych wzmacniaczy:

 

Jakie wtyki mają kable głośnikowe, które podpinacie do wzmacniacza ?

 

Gniazda od kabli głośnikowych w tym wzmacniaczu są dość nietypowe:

1. Zwykłe wtyki bananowe wchodzą tylko do połowy

2. Z widełek nie da się korzystać, ponieważ dolna widełka zachacza o pozostałe gniazda i nie można jej do końca dokręcić. Gdyby widełki można było mocować w poziomie, a nie w pionie, to nie byłoby tego problemu...

 

Macie te same problemy? Jak je rozwiązaliście?

 

Mi do głowy przychodzą póki co banany "krokodylki" (Prolink TBC 052) które bardzo ciasno wchodzą do gniazda. Wtyk Melodiki (MDBAN) ledwo się trzyma gdy jest wciśnięyt tylko do połowy (gdyby wszedł cały do końca, wtedy byłoby OK). Prolinki mimo, że wejdą tylko do połowy, to będą ciasno siedzieć.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

post-65312-0-34819000-1538479621_thumb.jpg

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo do końca nie wchodzi i w dodatku bardzo ciężko jest wcisnąć nawet tyle co u ciebie, a wtyki mam prolink-premium-tbc-057, ale jak już się to zrobi siedzą bardzo dobrze.

Również ciekawy ile kolega zapłacił.

Edytowane przez worms

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem wzmacniacz PMA-2020AE i mam pytanko do użytkowników tego i podobnych wzmacniaczy:

 

Jakie wtyki mają kable głośnikowe, które podpinacie do wzmacniacza ?

 

Gniazda od kabli głośnikowych w tym wzmacniaczu są dość nietypowe:

1. Zwykłe wtyki bananowe wchodzą tylko do połowy

2. Z widełek nie da się korzystać, ponieważ dolna widełka zachacza o pozostałe gniazda i nie można jej do końca dokręcić. Gdyby widełki można było mocować w poziomie, a nie w pionie, to nie byłoby tego problemu...

 

Macie te same problemy? Jak je rozwiązaliście?

 

Mi do głowy przychodzą póki co banany "krokodylki" (Prolink TBC 052) które bardzo ciasno wchodzą do gniazda. Wtyk Melodiki (MDBAN) ledwo się trzyma gdy jest wciśnięyt tylko do połowy (gdyby wszedł cały do końca, wtedy byłoby OK). Prolinki mimo, że wejdą tylko do połowy, to będą ciasno siedzieć.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

A dlaczego nie możesz dać widełek pod kątem?

Są jakieś z tym problemy, ja mam pod kątem i gra muzyka.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połowy wchodzą i siedzą bardzo dobrze (banan). Taka ma być. Widełki też wchodzą bez najmniejszego problemu, u mnie siedziały od QED Spiral Genesis najgrubszym kabel jaki miałem... :-)

Chyba masz wtyki do wymiany, jak luźno siedzą ... :-)

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy faktycznie nie ma osoby mającej jakieś doświadczenia z kolumnami do pma1520ae

Nie ma jednej odpowiedzi, bo każdy oczekuje czegoś innego od brzmienia.

Od kilku lat z 1520ae grają u mnie Monitor Audio Gold 200.

Wcześniej grał on przez krótki czas z serią Bronze. Słuchałem też zestawienia z Monitor Audio Silver 8, z Tannoy Revolution DC6, z Focal Aria 926, z Pylon Audio Saphir 31 i z Martin Logan Motion 35X.

Każda z tych kolumn zagrała inaczej. Najlepiej jak dla mnie brzmiały... Logany, ale:

  • po pierwsze celowałem w podłogówki,
  • po drugie design był dla mnie co najmniej dyskusyjny...
  • po trzecie jestem niestety wzrokowcem i MA wygrały "wizerunkowo"

Najgorzej w tym zestawieniu wypadły Tannoy i Pylon. Wtedy nie miałem możliwości posłuchać Tannoy Revolution z serii xt.

Pamiętam, że Focal też wypadł bardzo dobrze ale obawiałem się, że na dłuższą metę będzie zbyt męczący, natarczywy.

Edytowane przez canonierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie znam 4520. Mam X4000 i u mnie muza z NAS do PMA-1520 via DCD zdecydowanie lepsza niż gdy gra przez amplituner.

DCD ma własnego dac'a i świetnie streamuje muzę z dysku sieciowego (mimo informacji wprost od dystrybutora, że nie ma prawa zagrać :)

 

Nie znam X4000. Zaryzykuję twierdzenia, że pre amp w X4000 i 4520 różni się, niemniej z naciskiem na zaryzykuję.

 

Od kilku lat z 1520ae grają u mnie Monitor Audio Gold 200

 

U mnie PMA-2020AE gra z MA GX Gold 300. Dla mnie wybornie. Słuchałem Gold 200 w salonie i brakowało mi wszystkiego. Mocy, dołu. Co kto lubi. Zgodzę się natomiast, że wizualnie MA bryluje w przytoczonym towarzystwie.

Edytowane przez Jaroecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To mamy nowy Hi-End :)

https://allegro.pl/denon-pma-2020-2500-ae-najwyzszy-model-hi-end-i7726620574.html

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dłuższego czasu mam dostępną aktualizacje na mojego 4520...i szczerze to troszkę się obawiam ją zrobić bo to różnie bywa na różnych sprzętach...a nie mam temu Ampli nic do zarzucenia...

Nie chcę coś uwalić...a pewnie aktualizacja nic nowego nie wniesie...jakie wasze zdanie...

 

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.... :))))

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.