Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.

Tym razem moje pytanie dotyczy jakości odtwarzanego dźwięku a sposobu podłączenia wzmacniacza ze źródłem.

Konkretnie chodzi mi o podłączenie laptopa ze wzmacniaczem w taki sposób aby jakość odtwarzanego materiału była jak najlepszej jakości.

1. Podłączenie wzmacniacza z laptopem bezpośrednio kablem "mały" jack + 2xRCA.

2. Tak jak wyżej tylko tym razem: kabel USB + "mini" USB C do przetwornika DAC (przetwornik to taka budżetowa konstrukcja z Alli..... o nazwie Mini USB DAC, wielkości paczki fajek) z przetwornika kablem 2xRCA do wzmacniacza.

3. Tak jak w pkt 2, tylko zmiana DAC-a na (też budżetowego o nazwie FX-AUDIO BL-MUSE-02 Bluetooth 4.2 APTX ) z wykluczeniem połączenia kablowego DAC - laptop.

4. Może są jakieś inne kable, których zastosowanie w połączeniu laptop - wzmacniacz było by znacznie lepszym rozwiązaniem np: USB-2xRCA (jeśli takowy istnieje) lub inne.

Od razu chciał bym zaznaczyć, że nie chodzi o kabel konkretnego producenta o konkretnej jakości druta czy też konfekcji.

Tylko sposób połączenia.

Dziękuję. 

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Ri.3236 said:

Czy Denon 2500NE jest tak samo awaryjny jak 2020AE? Ktoś miał już jakieś przygody z tym sprzętem?
 

pierwsze slysze zeby 2020 byl awaryjny.... model 2500NE to akurat lipa gdyby bylo inaczej to juz dawno bym zamienil swoj 2020 ? 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym temacie można poczytać o awariach z denonem 2020ae
Mnie to też dotyczyło. Nie pamiętam co wpisali w kartę gwarancyjną. Ale to było coś związane z awarią układu zabezpieczeń.

Dlaczego uważasz że 2500ne jest gorszy brzmieniowo? Możesz coś więcej o nim powiedzieć?

EDIT: Naprawa była wykonana w ramach gwarancji. Nie znam jej kosztu.

EDIT 2: Zastanawiam się nad powrotem do denona. Tym razem na innych głośnikach LS50.
Czy 2500ne to faktycznie nie będzie dobry wybór? Podoba mi się ten wbudowany DAC. 
Tidal na PC aż się prosi o korzystanie.

Edytowane przez Ri.3236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ri.3236 napisał:

Nawet w tym temacie można poczytać o awariach z denonem 2020ae
Mnie to też dotyczyło. Nie pamiętam co wpisali w kartę gwarancyjną. Ale to było coś związane z awarią układu zabezpieczeń.

Dlaczego uważasz że 2500ne jest gorszy brzmieniowo? Możesz coś więcej o nim powiedzieć?

To jaka miałeś awarie? Bo mnie moja w Hornie kosztowała 10 zł. Także nie wiem czy można to zaliczyć do awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu 2500NE nawet nie odsluchiwalem... bo zrobil to moj znajomy, ktory w tym "siedzi" i tez sprzedaje sprzet audio-video

Pytalem go zaraz jak byl dostepny w sklepach, skwitowal to tak abym zapomnial o tym modelu i trzymal sie swojego 2020 (  tego tez kupilem u niego )  moj denek jest juz dawno po gwarancji i nie mam z nim zadnych problemow.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, costa brava said:

no że ktos znajomy tak powiedzial a teraz Ty to powtarzasz to jeszcze żaden dowód ze 2500 jest gorszy od 2020 ...

kolego ja nikomu nie musze nic udowadniac....

dziele sie ,tylko opinia speca w tej branzy i tyle...

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

POTRZEBNA SZYBKA POMOC/DIAGNOZA/RADA.

Nabyłem ostatnio tuner TU-1500RD, który nie działa tak jak powinien, a mianowicie:

- stacje można wystroić tylko ręcznie i tylko w mono, automatyczne strojenie w ogóle nie działa nawet w mono - o stereo już nawet nie wspomnę,

- po ręcznym wystrojeniu gra bardzo cicho,

- nie łapie RDS i RADIO TEXT-u.

Po za tym z wierzchu bardzo ładny egzemplarz pasujący do mojego zestawu. Tuner testowany na różnych antenach od wewnętrznej ze wzmocnieniem i bez do anteny zewnętrznej, dookólnej, pasywnej. Nadajnik w odległości 14km - inny amplituner stroi stacje stereo na kawałku przewodu głośnikowego. 

Sprzedawca chce bym go odesłał w celu naprawy - zostały mi jeszcze cztery dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Zastanawiam się, z której opcji skorzystać by nie wyjść na tym interesie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

Proszę Szanownych Kolegów o informację co to może być za usterka, czy jest ona do usunięcia i ile w przybliżeniu może ona kosztować.

Z góry dziękuję.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dostroic. Ja to robiłem sam bez żadnej aparatury. Jedyne co to trzeba znać pasmo jakiejś konkretnej stacji, która u ciebie jest. Ustawiasz ręcznie tuner na te pasmo, i płaskim śrubokrętem trzeba dostroic tuner aż zapalapie Stereo. . Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu w tym modelu znajduje się PRka od dostrojenia. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pszczyna napisał:

Głowica się rozjeżdża , miałem tak w AVR 700  wówczas ratował tylko serwis  

Czy taka głowica jest dostępna i ile to kosztuje ? Istnieje bowiem możliwość, że wynegocjuję inną cenę, częściowy zwrot gotówki za ten tuner ale wtedy już sam się będę bujał z tym problemem. Nie wiem czy warto.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pszczyna napisał:

Robocizna w Hornie na chwilę obecna to 150zł + wysyłka na własny koszt ok.20zł  więc już się nie opłaca , pomimo zwrotu na koszt Horna

150zł z głowicą, czy sama robocizna - głowica jest w ogóle dostępna w serwisie ? Właśnie nie mogę się do Horna dodzwonić.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich pieniaczy ! 150zł diagnostyka lecz co maja diagnozować jak im się zleca dokładną czynność (wymiana danego elementu jaki im wskaże) wówczas tylko płaci się za robociznę 150 zł + koszt części i oczywiście  transport .

 

 Odpowiedź serwisu na moje zapytanie :

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Koszt wyświetlacza LCD do .......................... wynosi 375 PLN brutto, w związku z czym całkowity koszt jego wymiany na nowy wyniósłby około 525 PLN brutto.

Wysyłki do serwisu dokonuje Pan na swój koszt dowolną firmą kurierską. Koszt odesłania urządzenia po naprawie zawarty jest w kwocie „robocizny”.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, costa brava napisał:

zwracaj sprzęt póki mozna, na peki tych tunerow jest

Jak by było ich na pęki (kolor złoty) to bym się nie zastanawiał. Ale jak Kolega podsunie kilka linków to z chęcią spojrzę.  

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,prawdopodobnie powodem tej usterki jest rozstrojony filtr p.cz.. Trzeba znaleźć na płycie tunera cewki do jego regulacji i podkręcić-dostroić, i będzie chodził jak nowy. Jak nie masz pojęcia i minimalnej wiedzy to w każdym pierwszym lepszym serwisie RTV powinni bez problemu ci to wyregulować za myślę 50-100zł max.Głowice czasem pod wpływem lat potrafią się "rozjechać" w nastawach fabrycznych i trzeba to podregulować. Roboty na 15-20min włącznie ze zdjęciem pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin1806 napisał:

Jak by było ich na pęki (kolor złoty) to bym się nie zastanawiał. Ale jak Kolega podsunie kilka linków to z chęcią spojrzę.  

To kup TU 255.

3 godziny temu, danielzy napisał:

Witam,prawdopodobnie powodem tej usterki jest rozstrojony filtr p.cz.. Trzeba znaleźć na płycie tunera cewki do jego regulacji i podkręcić-dostroić, i będzie chodził jak nowy. Jak nie masz pojęcia i minimalnej wiedzy to w każdym pierwszym lepszym serwisie RTV powinni bez problemu ci to wyregulować za myślę 50-100zł max.Głowice czasem pod wpływem lat potrafią się "rozjechać" w nastawach fabrycznych i trzeba to podregulować. Roboty na 15-20min włącznie ze zdjęciem pokrywy.

Pisałem o tym. PR od regulacji to chyba ta w pomarańczowej obudowie mniej więcej na środku płytki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tuner wrócił do sprzedawcy.

A jaką antenę (lub dwie) zewnętrzną, pasywną by bardzo dobrze odbierać sygnał z pobliskich nadajników, które nadają w H i V ? Moja lokalizacja to: 53.765008, 15.755737. Podpowie ktoś ?

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w szanownym towarzystwie znajduje się ktoś kto posiada odtwarzacz DCD 2000AE ?? Niestety ostatnio uległ on uszkodzeniu, i jak się okazało uszkodzeniu uległ transformator od sekcji cyfrowej(przepalone uzw. pierwotne). Jego naprawa nie wchodzi w grę gdyż jest on zalany jakimś betonem.  Czy na forum znajduję się ktoś kto może mi podać jakie napięcia występują na poszczególnych pinach wyjścia wtórnego? Dodam że jest ich 8, mam swoje przypuszczenia ale nie jestem do końca pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Berlińska nowość Denona . PMA-600NE oraz DCD-600NE . W pierwszym dodano wejścia cyfrowe .

Żałuje ze w ramach tej serii nie pojawi się ( raczej ) TU-600DAB+.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.