Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,miałem i porównywałem u siebie poprzednią serię czyli PMA 1520ae i PMA 2020ae i różnica była duża,więc tutaj z pewnością będzie podobnie.Choć jak mocno to się usłyszy zależeć będzie również od kolumn. Na pewno różnica warta dopłaty do wyższego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielzy napisał:

Witam,miałem i porównywałem u siebie poprzednią serię czyli PMA 1520ae i PMA 2020ae i różnica była duża,więc tutaj z pewnością będzie podobnie.Choć jak mocno to się usłyszy zależeć będzie również od kolumn. Na pewno różnica warta dopłaty do wyższego modelu.

Potwierdzam, różnica w brzmieniu jest zauważalna natychmiast. Miałem 1520 Ae i zmieniłem na 2020 Ae. Żeby usłyszeć różnicę nie trzeba jakiś drogich kolumn, jak ja wymieniłem wzmacniacz to miałem Heco Music Style 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tego się spodziewałem :)

Mocno zastanawiam się nad 2500, bo podobało mi się jak gra, ale trochę męczy mnie kwestia np. daca czy pre, z których to nie będę korzystał. Płacę więc za zbędne rzeczy. Pytanie, czy na tym poziomie cenowym można dostać równie przyjemnie grający sprzęt, ale i dobrze zbudowany, z dobrym graniem na niskich poziomach głośności, łagodną barwą?

A może niepotrzebnie skreślam dac we wzmacniaczu? Padnie prawdopodobnie na Qutesta + USBridge. Ktoś porównywał ten wbudowany dac z jakimś zewnętrznym w cenie ok 4-6 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi już o różnicę cenową, bo wzmacniacz będzie w dobrej cenie nowy, ale o sam fakt zakupu. Poza tym za 2020 używkę trzeba dać ok. 5 tys. Miałem okazję kupić, ale wtedy nie miałem jeszcze rozeznania i nie wiedziałem, na co się zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hasos napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Tego się spodziewałem ?

Mocno zastanawiam się nad 2500, bo podobało mi się jak gra, ale trochę męczy mnie kwestia np. daca czy pre, z których to nie będę korzystał. Płacę więc za zbędne rzeczy. Pytanie, czy na tym poziomie cenowym można dostać równie przyjemnie grający sprzęt, ale i dobrze zbudowany, z dobrym graniem na niskich poziomach głośności, łagodną barwą?

A może niepotrzebnie skreślam dac we wzmacniaczu? Padnie prawdopodobnie na Qutesta + USBridge. Ktoś porównywał ten wbudowany dac z jakimś zewnętrznym w cenie ok 4-6 tys.?

Myślę, że niepotrzebnie skreślasz DAC we wzmacniaczu. Najważniejsze, że brzmienie Ci odpowiada. Przy tych kwotach, wartość tego DAC-a to pewnie z 0.5% ceny całego PMA-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AnP napisał:

Witam mam PMA2020ae i do tego DCD-700ae podpiętego przez DAC`a Denona DA 300. Czy zmiana na odtwarzacza na DCD2010ae lub DCD 2020ae poprawi rozdzielczość lub poszerzy scenę? Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma taką wiedzę!

Zmiana na DCD 2010 czy 2020ae zdecydowanie powinna wnieść poprawę,szczególnie przy odsłuchu dobrych wydań płyt CD a już szczególnie SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AnP napisał:

Witam mam PMA2020ae i do tego DCD-700ae podpiętego przez DAC`a Denona DA 300. Czy zmiana na odtwarzacza na DCD2010ae lub DCD 2020ae poprawi rozdzielczość lub poszerzy scenę? Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma taką wiedzę!

Jeśli podłączysz odtwarzacz wyjściem cyfrowym do DA 300, to nie liczyłbym na jakąkolwiek różnicę. Przecież tam będą leciały te same bity. Jeśli natomiast wyrzucisz DA 300 i skorzystasz z DAC-a w DCD2020, to z tego co mi wiadomo w jednym i drugim jest ten sam PCM1795... nawet jeśli zabrzmi to trochę inaczej, to w Twoim odczuciu wcale nie musi być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcin_mm słuchałeś kiedyś zestawu PMA 2020+DCD 2020 lub 2010ae ??? Bo jakoś nie wydaje mi się by DA300 + DCD 700 Grały tak samo dobrze jak te odtwarzacze CD które były 3x droższe niż ten DAC razem z tym CD,choć wiem że porównanie cenowe nie zawsze jest trafne. Swoją drogą fajnie by było porównać to ze sobą by zobaczyć jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest 3x droższy, ale w jednym i drugim jest ten sam PCM1795. Tak więc różnica może jedynie wynikać z tego co jest pomiędzy tym DAC-iem, a wzmacniaczem, więc stosunkowo niewiele. Subiektywnie może to być zarówno na plus, jak i minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA300 gra na poziomie najtańszego CD Playera typu DCD-520AE. Zamulone granie  z wielkim dołem na srednicy i buczącym basem. Ale nie ma co oczekiwać wodotryskow od DACa za tysiąc złotych. Gra tak jak kosztuje. Sama kość nie gra. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam DCD-700ae podłączony do wzmacniacza PMA-2020ae po analogu wypada dość słabo. Brak szerokości i gra dość płasko, z DA300 wypada to już lepiej, więc nie wiem czy zmiana na drogi odtwarzacz z tym samym  PCM1795 ale mający nie najlepsze opinie w rankingach przyniesie wyraźną poprawę. Niestety nie mam gdzie go posłuchać a nie chcę zmiany dla samej zmiany. Wiem że każda ocena jest subiektywna ale czymś muszę się pokierować przy wyborze źródła. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak pokierować się Państwa opiniami, dlatego najlepsze odpowiedzi byłyby najprostsze, np: "zmiana nic nie da" albo "będzie duża poprawa".

Ps. DA 300 nie gra jak DCD-520ae, choć to tylko moja ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz pozbyc sie kwoty ok 4 tys to np uzywka Pioneer N-70AE jest do sprzedania,  ja mam od niedawna N-50AE i jestem super zadowolony z dźwięku, obsługi przez aplikację i stronę internetową ( bo z panelu czy pilota to tak srednio). W N-70AE moze byc juz tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Onkyo nie ma wyjść cyfrowych? 

sorki miałem na myśli wejść, ma jedno wyjście coaxialne.

3 godziny temu, costa brava napisał:

jesli chcesz pozbyc sie kwoty ok 4 tys to np uzywka Pioneer N-70AE jest do sprzedania,  ja mam od niedawna N-50AE i jestem super zadowolony z dźwięku, obsługi przez aplikację i stronę internetową ( bo z panelu czy pilota to tak srednio). W N-70AE moze byc juz tylko lepiej.

gdzie jest ta używka za 4 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym uważać z tym Pionkiem i lepiej posłuchać wcześniej. 

Osobiście wolałbym to:

https://m.olx.pl/oferta/teac-nt-503-dac-streamer-wzmacniacz-przedwzmacniacz-gwarancja-CID99-IDvP1Bg.html#position=1&page=1

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 19:48, costa brava napisał:

na olx za 4700 ale pewnie cos do utargowania...dla mnie to na razie  za drogi sprzęt

Ten jest czarny i 4700 to nie 4000. Ale może to będzie dobre: https://www.olx.pl/oferta/cambridge-audio-azur-851n-na-gwarancjii-CID99-IDBzBzQ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.