Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komentuje coś co ludzie traktują jako pobór prądu a jest wydajnością głównego transformatora. 

Seria pma 1500Ae zaczynała od 295 W. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo następne sztuki

https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-s10ii-xlr-CID99-IDC137n.html

https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-s10-wzmacniacz-hi-end-super-stan-pilot-CID99-IDC9KPn.html

brać bo następne sztuki może za rok albo dwa i nie wiadomo po ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sine Metu napisał:

Oj tam, dupę zawracacie. Rafał, jak to gra?

Ja pamiętam, że Denon generalnie wyższy bas podbijał.

Jak to denon, taki gesty dźwięk. Odzwyczailem się już. Nie daje tam basem jak PMA-2000. W zasadzie to nie mój, namówiłem kumpla na niego, bo ma 1500R. A że nie ma go w kraju to zaopiekuje się nim do jego przyjazdu. 

4 godziny temu, marek-1969 napisał:

Komentuje coś co ludzie traktują jako pobór prądu a jest wydajnością głównego transformatora. 

Seria pma 1500Ae zaczynała od 295 W. 

Tymi danymi papierowymi bym się nie podpieral. Według papierów 2000R ma 2x80W przy 8ohm, a w pomiarach wychodziło prawie dwa razy więcej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Tymi danymi papierowymi bym się nie podpieral. Według papierów 2000R ma 2x80W przy 8ohm, a w pomiarach wychodziło prawie dwa razy więcej. 

Identycznie było w przypadku PMA-2010ae i PMA-2020ae. Nie rozumiem co na myśli miał producent podając zaniżone wartości mocy wzmacniacza, ale fajnie potem się dowiedzieć że nasz wzmak jest sporo mocniejszy niż miał być  

Podobnie chyba też jest w PMA-2000ae i najnowszym PMA-2500NE To chyba jakaś dziwna polityka firmy. ?

Edytowane przez danielzy
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, costa brava napisał:

oba to potwory z poteznym basem i raczej do duzych pomieszczeń, w odróżnieniu od zwyklego pma-s10 który ma mniejszą moc, gra delikatniej i może byc lepszy w małych pomieszczeniach i z kolumnami z podkreslonymi skrajami pasma

Czyli taki np. PMA 2500 podpięty pod P3ESR nie będzie dobrym rozwiązaniem w małym pomieszczeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kapusta7 napisał:

Co to za teoria że za mocny do małego pomieszczenia? 

Tak samo można powiedzieć że do podstawek też za mocny i że do podłogowek powinno się taki zmacniacz kupować.

Dlatego zapytałem, by wydaje mi się, że jak taki mocny wzmak dobrze napędza już od dołu, przy niskim poziomie głośności, to właśnie raczej na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2019 o 07:07, Mateusz Wielgos napisał:

Cześć

Czy ktoś z kolegów podłączał do Denon-a serii 1500 zewnętrzny przedwzmacniacz ?

Interesuje mnie jak ta seria sprawdza się jako końcówka mocy.

Pozdrawiam

Kiedyś miałem przez jakieś 2 lata podłączonego denka 1500ae do asusa eone mk II i nie powiem, całkiem fajnie się to zgrywało, a nagrania dobrze zrealizowane to nawet brzmiały bardzo realistycznie.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem amplitunera x4400h. System w kinie 5.2. Będzie 5.2.4. Kiedyś zastanawiałem się czy nie kupić sobie wzmacniacza denona. Teraz jest mega wysyp używanych. Czy to 1500 czy 1510 czy 1520. I tak się zastanawiam czy wzmak coś polepszy mi odsłuch kina? Czy nagle stereo mi wystarczy? Muzyki słucham rzadko Ale jak już do na pięciu kolumnach. Suby wyłączone. Lubię dźwięk który mnie otacza. Ktoś miał taki dylemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem tu nowy.

Dołączam do klubu Denon z moim skromnym audio-ekwipunkiem tej marki przed aktualizacją "systemu klocków".

Aktualnie gra u mnie DCD-685 (wcześniej DCD-615) + DRA-275RD + Altus 75 (po własnych modyfikacjach) + Google Chromecast Audio (Tidal).

Pytania pewnie będę miał w przyszłości, teraz chciałem się tylko przywitać.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Pragnę dołączyć do klubu z moim systemem vintage.

 

Amplituner: Denon DRA75VR

Odtwarzacz CD: Denon DCD 1520

Magnetofon: Denon DRM34HR

Korektor: Denon DE-70

 

Wszystko więc z lat 80-tych.

Amplituner w stanie bardzo dobrym, kupiony od dobrego przyjaciela, który napalił się na Pioneera z lat 70tych.

Magnetofony kupione z allegro w dobrym ogólnie stanie. Tak magnetofony bo mam 2 takie same - drugi kupiłem, jako dawcę części, ale tylko przyciski ten drugi ma mocno zużyte, a w obu głowice są w bardzo dobrym stanie.

NIeco gorzej jeśli chodzi o CD playyer bo przyszedł z HOlandii, ale będę u kogoś musiał wyregulować laser bo po mimo iż był superzapakowany, to pewnie podróż nie wpłynęła na niego dobrze. Ma problem z końcówkami płyt, przy ostatnich utworach przeskakuje i ma problem z czytaniem ostatniego utworu. Płyt słuchać się da, ale trzeba być cierpliwym przy koncach albumów. POza tym standardowo, tacka nie dochodzi do końca, trzeba ją dopchnąć. Muszę zawieźć ten odtwarzacz do jakiego ś fachowca. Mam nadzieję, że laser tylko do regulacji.

Korektor kupiłem od jakiegoś Turka z Niemiec tylko nie mogę go puki co podłączyć bo..... Zworki w amplitunerze na gniazdach mam tak zapieczone, że nie wiem, jak je wyjąć. Ja mam bardzo słaby wzrok, sam tego nie zrobię i w środku grzebać nie będę. Wiem, ze w środku nic nie trzyma tych zworek, a boję się rękami wyjmować bo mogę wyciągnąć razem z gniazdem. NIe wiem.

 

Sprzęt spięty jest z kolumnami podłogowymi, jakie widać na zdjęciu. To są głośniki po renowacji robione na wzór Danish Physic Point 0-1, z tym, ze mają otwór BR z tyłu. Brzmią jednak potężnie, mają taki dół, że masują wątrobę, jednak salonu nie mam puki co akustycznie zaadaptowanego i najniższe częstotliwości muszę okiełznać bo przy obecnie masterowanych utworach np klubowych, to dół zgniata wszystkoWiem, że przy wzmacniaczach niektórych z Was za kilka tysięcy czy kilkanaście, to wypada moze i bladziutko, ale ten amplituner na prawdę brzmi dobrze. 

Będę chciał ten zestaw rozbudować o współczesne klocki i zacznę od wzmacniacza mocniejszego, zeby jeszcze poprawić brzmienie, potem powoli reszta czyli jakiś sieciowy odtwarzacz, bluray itp

 

Pozdrawiam ?

20191116_190347 (Copy).jpg

20191116_190432 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Klocki robią mega wrażenie wizualnie gratulację,  sam pamiętam gdy jako dzieciak śliniłem się na taki widok...

Nie wiem na co zamierzasz wymienić ten amplituner, rozumiem że jakiś Denon, co by to wszystko wyglądało.

Szkoda tylko, że ten cały efekt ma większości walory dla oka, bo taki Atoll IN 50 rozwalił by ten system brzmieniowo na łopatki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, michal.pirat napisał:

Szkoda tylko, że ten cały efekt ma większości walory dla oka, bo taki Atoll IN 50 rozwalił by ten system brzmieniowo na łopatki.

 

Dlatego też chcę dokupić jakiś wzmacniacz zintegrowany do tego w pierwszej kolejności chyba, że jakieś sugestie inne będą.

 

Nie mam w śród znajomych nikogo,kto miałby coś do porównania brzmieniowo.

Jakby ktoś był z okolic Bydgoszczy chetnie wejdę w kontakt ?

Edytowane przez El-Maniaque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, michal.pirat napisał:

Myślę że Denon PMA 1520 z początku lat 90 tych by ty pasował.

Jest nawet taki na allegro tylko nie wiem czy warto.

https://allegro.pl/oferta/denon-pma-1520-topowy-wzmacniacz-stereo-zadbany-8692983067

Na ebay'u widziałem za 800 euro.

Czy do tej serii w ogóle był pilot? Jak tak, to będę polował na taki z pilotem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było pilota do tego, bo to jeszcze końcówka lat 80tych ..i w ogole o wiele za drogo...bo duze ryzyko ze cos niedomaga ..tak do 1000 w porywach jeszcze mozna myśleć..to ciepły wzmak tez nie do wszystkiego spasuje, pozniejsze Denony były juz inne bardziej ostre...ale z tej samej serii co ten 1520 jest również pma-920, model nizej, duzo tańszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, costa brava napisał:

nie było pilota do tego, bo to jeszcze końcówka lat 80tych ..i w ogole o wiele za drogo...bo duze ryzyko ze cos niedomaga ..tak do 1000 w porywach jeszcze mozna myśleć..to ciepły wzmak tez nie do wszystkiego spasuje, pozniejsze Denony były juz inne bardziej ostre...ale z tej samej serii co ten 1520 jest również pma-920, model nizej, duzo tańszy 

To, że koniec lat 80-tych, to nie świadczy o tym, że brak pilota bo ja w swoim amplitunerze z 1986 roku mam  orytginalny pilot. MOże faktycznie 1520 ogólnie nie miał pilota. 
POmyliłem się ww poprzednim poście ten 1520 na ebay'u za 200 euro nie 800 widziałem.

Ja muszę mieć uniwersalny wzmak bo słucham różnej muzyki tak więc poszukiwania będą ciężkie jak mniemam.

Edytowane przez El-Maniaque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma R na koncu nazwy to miał zdalne sterowanie (remote)

z tanich a dobrych to ostatnio kupilem amplituner dra-935r do pracy, prawie najwyższy model, super gra, nie ma sie czego wstydzić nawet porównując z najlepszymi wzmakami, i ma jeszcze radio wysokiej klasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.