Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, danielzy napisał:

Powiedzcie czy da radę tego Denona odratować i czy to jest opłacalne??? Może niech Bumpalump (lub inni mający pojęcie) się wypowiedzą.

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-denon-pma-1500ae-9289340238

Da się ale jest to nie opłacalne biorąc pod uwagę cenę sprawnych egzemplarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 13:02, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Jestem tak wkur..... że szok. 

Wzmacniacz pma 2500ne ma za sobą około 100h grania na niskiej i średniej głośności. 

Podczas odtwarzania w trybie "sound direct" zdarza się, że lewy kanał przestaje grać lub występują szelesty, zanik na wysokotonowym. Najczęściej występuje to na zimnym wzmacniaczu, ale zdarza się tez po 2h grania. Po wyłączeniu trybu sound direct kanały grają równo. Po powrocie znów do tego trybu nadal problem występuje. Trzeba wyłączyć na chwilę wzmacniacz i wtedy przez jakiś czas znów jest OK. Liczyłem, że sprzęt made in japan za. 11tysi będzie przynajmniej przez 2-3 lata bezawaryjny a tu taki...

Masz już stwierdzoną usterkę w swoim PMA=2500NE ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smax napisał:

Masz już stwierdzoną usterkę w swoim PMA=2500NE ?

No właśnie nie, dzwoniłem do serwisu to stwierdzili, że mają długą kolejkę w serwisie, poprosiłem #s4home o interwencję, bo zgodnie z warunkami gwarancji:

Sprzedawca jest odpowiedzialny za wypełnienie warunków gwarancji, a także stanowi dla klienta punkt kontaktowy w przypadku naprawy gwarancyjnej.

 

Ale narazie echo ?

 

czytałem o serwisie Denon i mam obawy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kapusta7 napisał:

Co czytałeś? Że niby co? Czyjeś skomlenie? 

Wiesz na jakiej zasadzie jest kolejkowanie serwisie? Nie mogą działać wybiórczo jak każdy by chciał.

Spokojnie ?

Ja tam jestem wyrozumiały. 

No czytałem chociażby komentarze z profilu FB Horn oraz z forum audio. 

Komentarze są z dużym rozstrzałem dat więc niekoniecznie akurat teraz musi być źle. 

Człowiek po prostu wydał kupę kasy (dla niego) na najwyższy model producenta - made in Japan, który zepsuł się w niespełna miesiąc. Rozumiesz frustrację? 

 

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, costa brava napisał:

ja kupilem ostatnio odtwarzacz dcd-1520ae i powiem jedno, jestem pod wrażeniem, az sie nie spodziewałem, zarówno płyty i jako dac do streamera brzmi pięknie,  a mam w pamięci stary d cd-1550ar i szału nie było 

Ja w tej chwili mam 800ae i wstydu nie ma Ci powiem... Miałem Yamaha cds700 i uważam że 800ae gra bardziej plastycznie, mniej "ostro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że gra to z Yamaha as2000, moze cdki Denona lepiej sie zgrywaja z nim niz z własną  marką?

i jeszcze jedno, niedawno miałem Marantza SA KI Pearl Lite, podobna półka cenowa, a mógłby temu Denonowi buty czyścić:)

a we wzmakach odwrotnie, Marantz  pm8005 wg mnie lepszy niz Denon pma-1520ae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy diagnozę. 

Dziś zadzwonił do mnie bardzo miły Pan z serwisu z informacją, że ogólnie to pierwsza usterka tego modelu na serwisie ( nie licząc spalonych egzemplarzy z winy klienta) i, że powodem usterki był źle zamontowany kabel potencjometru, (nawet nie wysunięty) co mnie trochę zdziwiło, bo jak opisywałem wcześniej przy wył. Source direct problem znikał. No ale suma summarum wzmak jutro wyjeżdża do mnie i w piątek zacznę go testować. 

 

 

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje wzmacniacza, który delikatnie ożywi tannoye m2, dużo naczytałem się dobrego właśnie o modelu Denona 1055R. Od dłuższego czasu śledzę oferty i szału nie ma. Jest na allegro i olx 1055r za 699zł, sprzedawca opisuje go jako zalany(dowiedział się przed sprzedażą zdejmując obudowę), ale sprawny 100% bez żadnych innych wad/usterek. Jak myślicie warto się w to pchać? W zasadzie już byłem zdecydowany, ale sprzedawca wysłał mi dokładne zdjęcia wnętrza i martwi mnie jedna niefabryczna zworka, która może świadczyć o jakiejś naprawie oraz trochę przysmażone dwa rezystorki, których nie zaznaczyłem ale widać je na tym zdjęciu. Sam sprzedawca jak widać nic nie ukrywa, a stan wizualny w zasadzie bez zarzutów.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-1055r-wzmacniacz

 

IMG_20200521_221723_new.jpg

Edytowane przez kolec@194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, smax napisał:

Jak po numerze seryjnym Denona stwierdzić datę produkcji ?

Po numerze seryjnym jest dość trudno, ale pod tym adresem jest sporo informacji (instrukcje, schematy, katalogi, broszury)

https://www.hifiengine.com/manual_library/denon.shtml

Strona wymaga rejestracji aby pobierać dokumenty, ale bez logowania są dostępne podstawowe dane techniczne i lata produkcji danego modelu.

np.

https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-250.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Denona.

denon-avc-x6700h.jpg

denon-avc-x6700h-rear.jpg

DENON - amplitunery i wzmacniacze AV gotowe do obsługi 8K (13.06.2020)

Denon zaprezentował pierwsze w wzmacniacze/amplitunery AV z obsługą standardu 8K. W lipcu 2020 na nasz rynek mają wejść modele AVC-X4700H i AVC-X6700H, następnie w sierpniu AVC-X3700H, a we wrześniu AVR-X2700H (AVR-X2700H DAB+). Wprowadzednie nowych urządzeń zbiega się też ze 110 rocznicą istnienia marki. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Amplitunery AVR-X2700H i AVR-X2700H DAB mają 7 kanałów wzmacniacza, każdy o mocy 150W. Zainstalowano 6 wejść i 2 wyjścia HDMI. Na wyposażeniu są dwa wyjścia subwoofera i wejście gramofonowe. Wbudowano też Audyssey MultEQ XT, Dynamic Volume, Dynamic EQ.

Wzmacniacz AVC-X3700H ma 9 kanałów wzmacniacza, każdy o mocy 180W. Przetwarzanie kanałów i wyjście przedwzmacniacza są w wersji 11.2-kanałowej. Zainstalowano 7 wejść i 3 wyjścia HDMI. Na wyposażeniu są dwa wyjścia subwoofera i wejście gramofonowe. Wbudowano też bardziej zaawansowany zestaw kalibracyjno-optymalizacyjny Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT.

Wzmacniacz AVC-X4700H ma 9 kanałów wzmacniacza, każdy o mocy 200W. Przetwarzanie kanałów i wyjście przedwzmacniacza są w wersji 11.2-kanałowej. Zainstalowano 8 wejść i 3 wyjścia HDMI. Na wyposażeniu są dwa wyjścia subwoofera i wejście gramofonowe. Wbudowano też bardziej zaawansowany zestaw kalibracyjno-optymalizacyjny Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT.

Wzmacniacz AVC-X6700H ma 11 kanałów wzmacniacza, każdy o mocy 205W. Przetwarzanie kanałów i wyjście przedwzmacniacza są w wersji 13.2-kanałowej. Zainstalowano 8 wejść i 3 wyjścia HDMI. Na wyposażeniu są dwa wyjścia subwoofera i wejście gramofonowe. Wbudowano też bardziej zaawansowany zestaw kalibracyjno-optymalizacyjny Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT. Poprzez aktualizację oprogramowania zapowiadaną jeszcze w tym roku możliwa będzie obsługa DTS:X Pro.

Wszystkie modele obsługują HDMI 8K/60 oraz 4K/120, mają też układy skalujące niższe rozdzielczości do 8K. Wśród nowo wprowadzonych możliwości dotyczących sygnałów wideo są też: obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania (Variable Refresh Rate - VRR), obsługa 4:4:4 Pure Color sub sampling, obsługa HDR10 i HDR10+, obsługa Dynamic HDR, obsługa Quick Media Switching (QMS, natychmiastowa zmiana rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu), obsługa Quick Frame Transport (QFT). Obsługiwane są też Dolby Vision, Hybrid LogGamma (HLG), 3D, BT.2020 a także HDCP 2.3 na wszystkich portach HDMI (najnowszy standard ochrony przed kopiowaniem).

W ramach technologii kalibracji i optymalizacji firmy Audyssey zaimplementowano też Dual Audyssey Preset Memory. Pozwala to użytkownikom przechowywać dwie konfiguracje Audyssey i przełączać się między nimi.

Nowe modele obsługują ulepszony kanał zwrotny audio eARC. Przy zastosowaniu kompatybilnego telewizora dostęny jest tryb Auto Low Latency Mode (ALLM) obsługiwany przez Xbox One.

Dekodowane są formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced (AVC-X6700H, AVCX4700H i AVC-X3700H) oraz Auro 3D (AVC-X6700H i AVCX4700H). Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 32-bitowy układ AKM DAC. Dekodowane są pliki bezstratnych do 24-bitów/192-kHz ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżek DSD 2.8MHz i 5.6MHz za pośrednictwem portu USB na panelu przednim lub urządzeń sieciowych.

W modelach AVC-X3700H, AVC-X4700H i AVC-X6700H, dostępny jest także nowy tryb przedwzmacniacza, wcześniej stosowany tylko w flagowym modelu Denon AVC-X8500H. Tryb przedwzmacniacza zapewnia wyraźniejszą ścieżkę sygnału i większą tolerancję poziomów przesterowania poprzez odłączenie wewnętrznych wzmacniaczy, gdy rządzenie jest wykorzystywane jako procesor AV, a wszystkie głośniki są zasilane przez wzmacniacze zewnętrzne.

Nowe modele są kompatybilne z systemami służącymi do strumieniowania i obsługi. Pierwszy z nich to Roon. Drugi to Heos z takimi funkcjami jak obsługa multiroom, obsługa seriwsów Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL i wiele innych. Kolejna obsługiwana technologia to AirPlay 2. Przez Bluetooth można przesyłać muzykę bezprzewodowo do drugiej strefy lub głośników HEOS za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji HEOS. Bluetooth Transmitter pozwala słuchać muzyki przez słuchawki Bluetooth. Dźwięk może być odtwarzany jednocześnie przez głośniki i słuchawki.

Możliwe jest sterowanie głosowe z pomocą Amazon Alexa, Google Assistant lub Apple Siri. Aplikacje sterujące (iOS/Android) Denon AVR remote służą do podstawowej kontroli i konfiguracji AVR. W sprzedaży dostępna jest aplikacja Audyssey MultEQ Editor umożliwiająca manualne dostosowanie krzywej EQ dla pomieszczenia. Panel przedni i pilot posiadają cztery przyciski szybkiego wyboru Quick Selects, które przechowują preferowane ustawienia audio dla każdego źródła.

W konfiguracji urządzeń pomaga Denon Setup Assistant. Przy pomocy wizualnych informacji prowadzi on użytkownika przez każdy etap tego procesu.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żadnego napędu... 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.