Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość degsterr

(Konto usunięte)
3 godziny temu, costa brava napisał:

a wie ktos jakie lasery siedzą w Denonach 1520ae oraz 2010 i 2020ae? czy takie same? jesli tak to można trzymac taki 1520ae na podmianke gdyby laser w wyzszym modelu padł...

W 2010 jest Sanyo SF-HD65 / SF-HD850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 19:05, shane63 napisał:

kupiłem dcd-1600ne i mam problem. czy to normalne,aby mechanizm po właczeniu przycisku play szumiał? a może to szumi coś innego.? jak dam stop, to po 3 sekundach jest cisza.

Już wiesz co jest przyczyną szumu ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał DENON PMA 960 COLUMBIA i może się podzielic opinią o tym wzmacniaczu ?

 

 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie ciekawi mnie jak wygląda u was w PMA 800, 1600, 1520 itd problem nie równego wzmocnienia kanałów przez potencjometr.

Z racji tego iż Denony nie wiedzieć czemu od lat maja bardzo dużą czułość wejsc analogowych 0.13V-0.15V wzmacniacz gra głośno już na samym poczatku potencjometru a wtedy jak wiadomo analogowe potencjometry lubią puszczać sygnał nie równo. Mialem okazje na spokojnie posłuchać nowego PMA 800 i generalnie wzmacniacz nie nadawał się do słuchania wieczorem czy w nocy. Podlaczony pod CD 800, już samo ustawienie muzyki cicho graniczy z cudem to rozjazd glośności miedzy kanałami był ogromny. Słuchając wieczorem praktycznie grał tylko lewy kanał, prawy ledwo mruczał. Dopiero po odkreceniu na poziomy dość głośne poziomy się wyrównywały.

Taka sytuacja miała miejsce w dwoch sztukach więc usterke raczej wykluczam. Pozostałe modele regulacje głośności maja oparta też na analogowych potencjometrach i ciekawi mnie jak to wygląda u was. Bo dla mnie takie coś w sprzecie nawet za 2000 zł jest nie dopuszczalne i wykluczające go z zakupu. 

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe ile nowych urządzeń widzimy ? 9.09.2020

Denon_110_LiveSession.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nic nowego . Limitowane wersje z oznaczeniem 110 . Amplitunera 8500, wzmacniacza 2500 oraz CD 2500 . Te ostatnie w cenie 5500 i 3500 Euro . Bez XLR.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 20:28, marek-1969 napisał:

Ciekawe ile nowych urządzeń widzimy ? 9.09.2020

Denon_110_LiveSession.jpg

Nowe są tylko obudowy z liczbą 110 oraz nowe wyższe ceny ? Za to brak wejść na końcówkę mocy i gniazd xlr - normalnie panie kicha ? Za to w Japonii są sprzedawane modele z wyższej półki, które mają co trzeba, poza tym pożal się Boże dackem ?

Edytowane przez adams19

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, smax napisał:

Warto kupić DCD 2500NE za 5 k w stanie idealnym ?

Dodam, że CD musi czytać SACD.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, costa brava napisał:

sam bym moze wziął gdyby miał wejscia cyfrowe,  w koncu to praktycznie nowy sprzęt,  a tak pozostaje mi rozgladanie się za 2010ae  albo 2020ae

U mnie bedzie grał na razie z Onkyo M-504, P-304 Kupiłem go ze wzgledu na cenę i idealny stan . Dopiero na wiosnę przyszłego roku chcę zakupić wzmacniacz.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Yamaha co mam wydaje sie idealnie pasować ale i tak efekt końcowy od kolumn zależy, ten Denon mi trochę dociążyl Yamahe, dodał muzykalnosci, nie gubiąc góry i szczegółowości   

a moze odwrotnie,  po prostu ten Denon tak gra, lepiej niz poprzednie moje źródło,  a Yamaha jest po prostu transparentna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany Denon PMA2500ne - 6 miesięczny. Stan sklepowy. 

Proszę o priv

Kochajcie Denony, bo tak szybko odchodzą :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.