Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Przybywam do was z  PMA S10 II i zestawem modyfikowanych  PRA1500+ Poa 2200.

Na wstępie chciał bym zapytać czy ma ktoś dostęp lub wie gdzie można zdobyc instrukcje serwisową do PMA S10 II? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2020 o 00:13, axiominator napisał:

Witam wszystkich klubowiczów. Przybywam do was z  PMA S10 II i zestawem modyfikowanych  PRA1500+ Poa 2200.

Na wstępie chciał bym zapytać czy ma ktoś dostęp lub wie gdzie można zdobyc instrukcje serwisową do PMA S10 II? 

Próbowałbym w serwisie autoryzowanym czyli pl.horn.eu powinni pomóc, choć pewności nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 11:47, Audio Format napisał:

Próbowałbym w serwisie autoryzowanym czyli pl.horn.eu powinni pomóc, choć pewności nie mam

Niestety nasz servis nie był w stanie pomóc, ale udało mi się dostac ksero od użytkownika z Włoch. Byłem zaniepokojnony wysoką temperaturą, mimo prawidłowego prądu spoczynkowego, a okazało się, że wzmacniacz pracuje do pewnego momentu w klasie A, producent tego nie podaje w specyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, teurle napisał:

A możesz się podzielić tą instrukcją serwisową ? Też jestem użytkownikiem s10II. Pozdrawiam.

 

20190218_185059_Easy-Resize.com.jpg

Jasne, wrócę z pracy to prześlę, prąd spoczynkowy jest za mały jeśli jest taki jak na zdjęciu. Pownien być 25 plus minus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 07:47, teurle napisał:

No właśnie - 10mV jest w PMA 1500R i taki ustawiłem choć był większy. A przy 25 nie brzęczą Ci transformatory i czy nie grzeje się mocno ? Pozdro.

Niestety taka przypadłość tych wzmacniaczy, są gorące i głośne, polecam sprawdzić stan kondensatorów, przez temperature szybciej straciły właściwości. Mimo tego, że wydaje nam się, że dzwięk jest ok, to na prawdę s10 stracił dużo po tylu latach. Podczas cichego słuchania są gorące, podczas głośniejszego ciepłe. To dlatego, że pracuje w klasie A i lekkiej A/B do jakiegoś momentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 10.12.2020 o 19:21, smax napisał:

Ma ktoś jakieś informację, kiedy będzie następca PMA-2500NE ?

Dziwne, model na rynku od 4 lat i nie ma żadnego infa o jego następcy.

Czy ten model tak dobrze się sprzedaje, czy nie wprowadzanie przez firmę nowego modelu ma związek z pandemią.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, smax napisał:

Dziwne, model na rynku od 4 lat i nie ma żadnego infa o jego następcy.

A jakiego następcy oczekujesz? Bo od 2000r wraz z wprowadzeniem na rynek PMA-2000R to brzmienie tych konstrukcji wiele się nie zmieniło. Tylko cena rośnie. 

Odgrzewają kotleta i odcinają kupony i to na całego. 

Przydała by się całkowicie nowa konstrukcja. Coś świeżego, innego. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rafal735r napisał:

A jakiego następcy oczekujesz? Bo od 2000r wraz z wprowadzeniem na rynek PMA-2000R to brzmienie tych konstrukcji wiele się nie zmieniło. Tylko cena rośnie. 

Odgrzewają kotleta i odcinają kupony i to na całego. 

Przydała by się całkowicie nowa konstrukcja. Coś świeżego, innego. 

No właśnie, czekam na zupełnie nową konstrukcję. Nie kupiłem 2020,2500, czekam aż Denon zaskoczy  zupełnie nowym wzmacniaczem.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według materiałów informacyjno - reklamowych nowym i całkowicie na nowo dostrojonym modelem o bardziej wyrafinowanym dźwięku jest wzmacniacz jubileuszowy A-110 ? 

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adams19 napisał:

Według materiałów informacyjno - reklamowych nowym i całkowicie na nowo dostrojonym modelem o bardziej wyrafinowanym dźwięku jest wzmacniacz jubileuszowy A-110 ? 

Niestety jest w ciemnym kolorze.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adams19 napisał:

Jeśli jego cena to by była 50% obecnej, to by mi kolor w zakupie nie przeszkadzał ?

Niestety mamy czasy jakie mamy i możemy spodziewać się wyższych cen nowych modeli.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 18:25, rafal735r napisał:

A jakiego następcy oczekujesz? Bo od 2000r wraz z wprowadzeniem na rynek PMA-2000R to brzmienie tych konstrukcji wiele się nie zmieniło. Tylko cena rośnie. 

Odgrzewają kotleta i odcinają kupony i to na całego. 

Przydała by się całkowicie nowa konstrukcja. Coś świeżego, innego. 

A można jeszcze coś przełomowego i odkrywczego pokazać we wzmacniaczu stereofonicznym w obecnych czasach? Ceny natomiast są absurdalne. Pamietacie ile kosztowała seria 1500 a ile jej następcy 1510/20 i teraz 1600NE, to samo z 700, obecna 800 jest 2x razy droższa...

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość degsterr

(Konto usunięte)

@shane63 ja akurat mam Pylon Audio Diamond 25 i kable Chord Clearway.

Wg mnie 1600 gra dobrze z Monitor Audio z serii Silver. Zależy też czego oczekujesz, od dźwięku i jakich gatunków muzycznych słuchasz. Generalnie musisz testować ? Ja jestem ciekaw połączenia Denka z nowymi B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś AVR-7200WA i może coś powiedzieć czy warto staruszka postawić zamiast mojego wysłużonego staruszka AVR-X3100W?

Ma uciągnąć 4x GT202 i GT 32, moje GT902 i tak idą z PMA 1520AE po PRE OUT z AVR.

Szykuję się do zmiany i tak mi przyszedł 7200WA na myśl.
4K 120Hz nie potrzebuje, 8K tym bardziej.
Wytrzymam spokojnie kilka lat przy 4K 50/60Hz aż nie zmienię TV.
Budżet max 6kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mogę edytować posta wyżej...

Posiedziałem trochę czytając opinie i informacje w sieci na temat 7200WA, i w dzisiejszych czasach jest to bardzo stare urządzenie. 
Poza jakąś tam mocą na kanał, nie reprezentuje się już tak bogato w dzisiejszych czasach tak, jak nowe modele w podobnej kwocie czyli około 6 tys.
Niższy i niewiele słabszy (moc na kanał) model, przykładowo avr-x4500h przebija 7200WA nieporównywalnie niezaprzeczalnie i stanowczo,  w możliwościach z których może odbiorca skorzystać. 
Odwidziałoi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można wystawić używany sprzęt za 9,5 k, jak za 10 k po targowaniu można kupić zupełnie nowy  ?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/denon-pma-2500-ne-wzmacniacz-CID99-IDIMTZL.html#d6c64d63d5;promoted

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.