Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje jakiś sposób, aby mój AVR-X7200WA uruchamiał jednocześnie PMA-1520AE?
Bądź, po uruchomieniu AVR, PMA uruchamiał się automatycznie?
Mój PMA-1520AE pracuje po PRE OUT front z AVR...,

Pilot z 7200WA sparowałem już z TV, z DCD-1520AE, uruchamiają się automatycznie z AVR, ale z PMA-1520AE raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 17:12, Pszczyna napisał:

Np. 1500ae jeżeli ma włączony przycisk sieciowy a dostanie prąd z listwy to startuje-włącza się  dla mnie to irytujące 

Tak samo ma Pma 2010ae i 2020ae i faktycznie jest to irytujące. Dziwne podejście producenta do sprawy, ciekawe czym się kierował tak projektując urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - zwolennicy Denona , pojawił się wpis w klubie B&W użytkownika Guzeppe który odsłuchując jednocześnie McIntosha MA252 oraz Denona PMA-110A porównał je , i był bardzo pozytywnie zaskoczony rzeczonym Denonem.

Ok, to Mcintosh wygrał ale Denon wielkie zaskoczenie - bardzo się bronił i ogólnie wrażenia były bardzo dobre. Wreszcie ktoś odsłuchał i opisał granie topowego ( w EU ) i najnowszego  Denona PMA-110A. Warto poczytać ten wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mój DCD-1520AE znowu szfankuje.
Jak był nowy, to po roku około, czasami nie czytał ostatnich utworów na płytce cd. Pojechał na serwis do HORNA. Było ok na prawie rok. Znowu poleciał do HORNA, wymienili cały laser, było ok, na dwa lata.. Gwarancja się skończyła, znowu przestał odtwarzać (zatrzymywał odtwarzanie) na końcowych utworach, losowo czasami a najczęściej na CD-R. Więc puściłem go na repeat all cd z schufle i tak mielił sobie kilka dni jedną płytę. O dziwo pomogło do dzisiaj.

Ale, teraz wysuwa tackę bez przyczyny.
Przykładowo zaraz po załączeniu zasilania, albo nie chce odtworzyć cd bo wypluwa tackę z napisem OPEN. Jak ją ręcznie wcisnę szybciej niż ona sama się schowa, to jest OK i można słuchać krążków bez problemu. Jak dotąd nie zdążyło się żeby po załadowaniu CD pojawił się napis NO DISC, więc optyka wykrywa cd bez problemu.

Nie wiem czy to wina krańcówki zamknięcia tacki, czy może napęd nie chowa jej całkowicie, może pasek zużyty, a może sama elektronika szfankuje?

Jak myślicie, co to będzie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek zużyty, nie ciągnie szuflady a ta nie wciska krańcówki od pozycji close i cpu myśli,że szuflada na starcie nie zamknięta więc ją wysuwa. Ale uwaga bo to spotkałem już w 1510 była pęknięta ścieżka obok switcha od krańcówki. Głupio pisać, ale trafił ci się słaby egzemplarz. A szkoda bo zacny to odtwarzacz, nawet fajna baza do tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem zestaw Denon serii 1510 wzmak cd radio.  Szukam do niego głośników. Pokój 18m2 muzyka poprock rock hardrock. Jakie macie koledzy doświadczenia w tym temacie i porady. Mam drugi zestaw naim + kudis do słuchania heavy metalu. Denon oczekuję że zagra cieplej z większą sceną i detalami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego DCD-1520AE....
Zajrzałem pod tackę, zobaczyłem napęd wysuwu w zasięgu wzroku, wziąłem pędzelek od córki, znalazłem w szufladzie olej maszynowy, wpuściłem jedną kropelkę oliwki w ośkę kółka napędzanego paskiem....
Zapewne oska jest plastikowa, pasek jest mocno naciągnięty, podejrzewam spore tarcie na ośce białego kółka napędzanego paskiem ...

Szuflada śmiga jak nowa, teraz zamyka się znanym hukiem tak jak kiedyś jak sprzęt był nowy.

W skrócie pomogło, drugi dzień i brak wariacji tacki

BTW.
Zajrzałem do tacki w DBT-3313UD, żeby tacka miała taką konstrukcje w DCD-1520AE to byłbym zadowolony, niestety w DCD-1520AE to jakaś tanizna
W DBT-1713UD tacka jest usztywniona prętami stalowymi, jest uszczelka powiedzmy hamująco uszczelniająca przed kurzem, wyściółka dla krążka..., w DCD-1520AE tacka jest głośna, głośny mechanizm, zamykanie...., pełno kurzu dookoła mechanizmu

aef50b8a8a43bd73f2cc2bc0e3e610f3.jpg





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millerek  świetnie, że dałeś radę ze swoim odtwarzaczem, ja mam starszy model , oczywiście od nowości 1500ae jak dla mnie to świetny sprzęt i jak na razie odpukać nic u niego nie szwankuje 🙂 a to już ponad 10 lat!

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mogę docenić tej "świetności" w DCD-1520AE
Poniekąd jest, używam go w całym zakresie jednakże jako DAC w większości.

PS. W poprzednim poście błędnie użyłem oznaczenia DBT-1713UD. Wkradła się literówka/propozycja słowa ze słownika z telefonu...
Prostuję i stoi u mnie tylko DBT-3313UD.

BTW...
Jednak stwierdzam że od początku było coś nie halo z moim DCD, po skromnym serwisie mogę napisać że zmienił się odgłos całego napędu. Odczyt płyty jest szybszy, wybieranie utworów czy przeskakiwanie po utworach jest szybsze, nie wiem o co chodzi ale Podejrzewam że tacka nie lądowała od początku tam gdzie powinna...., może zawisała w nieodpowiednim miejscu na odpowiedniej wysokości albo cokolwiek innego.
Niewielka czynność którą uczyniłem, zapobiegła przed rozkręceniem całego DCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam. Sprzedaje wzmacniacz AV jak by ktoś był zainteresowany pisać na priv.

Denon AVC-X4700H roczny, srebrny, oryginalny karton i wszystkie duperele. Kupiony za granica. Cena 6 tys na Allegro. Dla forumowiczów taniej… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 5/4/2021 at 9:20 PM, rejbis said:

Jakie podłogowe kolumny zgrywają się dobrze z pma 2020AE na 25 m2? 

Takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To co sie komus podoba niekoniecznie podejdzie Tobie. 

Denon z serii 2xxx to solidna konstrukcja, ktora uciagnie wiekszosc kolumn. 2020 mocno gra dolem, wiec zaleznie jakie kolumny podepniesz moze byc to zaleta jak i wadą.  

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczòr zapisałem się do klubu I bardzo dziekuję ,że mogę coś napisać.Więc tak .... Mam problem z odtwarzaczem cd denon 1450ar .Laser padł ,a na rynku nie ma odpowiednika sprawdzonego aby być pewnym , że będzie udana podmiana lasera ,chodz może się mylę...Odwarzacz cd jest po lampizacji I grał świetnie .Miałem kontakt z osobą ,ktora mi go przerobiła ,ale  już nie pisze na smsy, wysyłam meile ,dzwonie no i nic,a szkoda bo liczyłem ,że mi w tym pomoże.No tak idą świeta ,chciałbym może jeszcze posłuchać kolęd na świeta ,ale nie da rady:( .Może kochane forum I dobrzy ludzie mnie na kierują jak ,gdzie kupić ten laser prawidłowy ? Aby faktycznie sie sprawdził , zaznacze , że dużo podobno chińskich zamienikòw nie chce czytać płyt .A więc co... Ktoś coś doradzi  dziekuje I piszcie drodzy  panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat chińczyki H8147 są całkiem całkiem. Bardzo żadko trafiają się nie dobre więc możesz taki zakupić. Oryginałów raczej nie ma. A pewnie jak znajdziesz gdzieś w JP to cena cię wyrwie z butów. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 21:56, zbyniu 360 napisał:

Dobry wieczòr zapisałem się do klubu I bardzo dziekuję ,że mogę coś napisać.Więc tak .... Mam problem z odtwarzaczem cd denon 1450ar .Laser padł ,a na rynku nie ma odpowiednika sprawdzonego aby być pewnym , że będzie udana podmiana lasera ,chodz może się mylę...Odwarzacz cd jest po lampizacji I grał świetnie .Miałem kontakt z osobą ,ktora mi go przerobiła ,ale  już nie pisze na smsy, wysyłam meile ,dzwonie no i nic,a szkoda bo liczyłem ,że mi w tym pomoże.No tak idą świeta ,chciałbym może jeszcze posłuchać kolęd na świeta ,ale nie da rady:( .Może kochane forum I dobrzy ludzie mnie na kierują jak ,gdzie kupić ten laser prawidłowy ? Aby faktycznie sie sprawdził , zaznacze , że dużo podobno chińskich zamienikòw nie chce czytać płyt .A więc co... Ktoś coś doradzi  dziekuje I piszcie drodzy  panowie.

Spróbuj się skontaktować z użytkownikiem Bumpalump - prowadzi serwis i twierdzi że często lasery są do uratowania. Napewno posiada profesjonalny sprzęt i wiedzę , tylko terminy u niego dość odległe. Ale próbuj może pomoże.

P.s i nic nie kręć przy laserze - tylko go dobijesz.

Edytowane przez danielzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 13:34, Pszczyna napisał:

Chcesz skrócić żywotność lasera 

Co tam skracać jak już i tak umarł. 

W dniu 11.11.2021 o 08:05, zbyniu 360 napisał:

Jest jeszcze taka mozliwosc czy da się podkrecić laser jak to sie robi? Czy da sie w tym laserze podkrecić?.

Na głowicy jest potencjometr. Możesz spróbować delikatnie go podkręcić. 

Jeśli chodzi o same zamienniki to w PL już też ich chyba nie ma. Pozostaje aliexpress. Koszt chyba koło 40-50pln. 

Kiedys chyba tutaj kupowałem 

43,40 zł  18%OFF | Brand New H8147AF H8147 HPC1CC RCTRH-8147AF H8147 Radio odtwarzacz CD soczewka lasera optyczne Pick-up bloku optycznej
https://a.aliexpress.com/_vqzNkc

 

I działal bez zarzutu. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.