Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66

Rekomendowane odpowiedzi

A chodzi o to, że Denon to żaden cud świata. PMA1500AE miałem 3 lata i wystarczy. DCD1500AE sobie odpuściłem już na podstawie recenzji prasowych. Szykowałem się do CD Marantza 7001, ale dobry kurs zł pozwolił mi na zakup SA15S1.

A co do PMA2000AE. Jeżeli gra tak samo sucho jak 1500 to nie jest wart nawet owych 6, 7 czy 8tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 19 Sty 2010, 20:08

>Uderz w stol a nozyce sie odezwa...

>>Klub marki Denon owszem ,ale nie klub wzajemnej adoracji mam nadzieje,wiec krytyczne opinie chyba

>>nie sa zabronione,chyba ze ktos tu Denonem handluje...

>Chłopie, krytyczne opinie owszem ale wara od moich preferencji brzmieniowych. Jeśli nie potrawisz

>tego zrozumieć to strasznie źle świadczy o twoim wychowaniu. A wchodzenie na płaszczyznę kto na czym

>zarabia jest już zupełnie niesmaczne.

>Tak dla odmiany ja mam zupełnie inne zdanie o wiekszości brytyjskiej elektroniki...

 

Nie ma sie co unosic,ani ja nie mam zamiaru nikogo urazic a i zakladam ze Ty rowniez nie.Twoje preferencje dzwiekowe sa twoja sprawa i mnie od nich wara -slusznie.Nie zamierzam zreszta niczyich preferencji dzwiekowych osadzac.Ale swoje zdanie o Denonie mam.I mysle ze dobrze by bylo gdyby w klubie Denona poza ogolnym slodzeniem sobie wzajemnie czasem ktos cos innego napisal.Ja zreszta nietylko nieprzychylne rzeczy o Denonie pisalem -poczytaj prosze uwaznie.

Na znak zgody wklejam fotke ze swoim sprzetem

post-18953-100004771 1263938809_thumb.jpg

post-18953-100004772 1263938809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia 239

 

Cenowo wychodzi to niestety drozej niz piszesz.Brzmieniowo to juz zupelnie inna bajka niz 2000AE.Ta elektronika choc na to nie wyglada to raczej poziom Accu500 i DPD78 choc jest znacznie tansze od Accu.Odpowiednikiem cenowym Denona jest Stream i Pulse i brzmi - nie jest to akurat tylko moje zdanie, tez lepiej niestety niz 2000AE,choc to troche inna szkola brzmienia ale Denonowi jesli chodzi o wyglad nie dorowna.Glosniki to Wilson Audio Duette.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 19 Sty 2010, 22:11

 

>plustek,nie krępuj się napisz co masz lub wklej fotke a nie obracaj ogólnikami bo wychodzi na to,

>żeś jest sprzedawcą w Media Markecie i masz wysokie półki w robocie na których obracasz się 8 h i

>niestety jest to Media Markt w Angli.

 

No i przedstawił się i pewnie co poniektórym zrobiło się głupio.

Miałem Denona PMA 1500ae, przed zakupem w salonie przełączałem pomiędzy nim a 2000ae, nie stwierdziłem różnicy klasy odpowiadającej różnicy w cenie.

Wygląda zabójczo, ale wyższa obudowa nie wynika z faktycznych potrzeb, tylko z tego, że wszystko zostało specjalnie podniesione na podeściku. Przez to po zdjęciu górnej pokrywy wygląda tak imponująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj,nie rozumie dlaczego komuś miało by być głupio.szczerze mówiąc to po takiej zapowiedzi i dopingu z naszej strony spodziewałem się czegość naprawde ....A tu niestety bliżej mi nie zana marka z lepszym ponoć brzmnieniem bryryjskijskim w które muszę uwierzyć na słowo kolegi plustka. Ja takie lepsze brzmienie brytyjskie już przerabiałem na Sugdenie i Musical Fidelity A5, także mogę sobie to lepsze brzmienie wyobrazić :).Ale ja nie czuje potrzeby prowadzania krucjaty przeciwko sprzetowi plustka, pisząc że przepłacił i to sporo bo.....:) a brzmienie kluchowate, ocieplone ......I jak by to grało dobrze to by można było znaleść jego sprzęt bezproblemów w dystrybucji krajowej itd. Widzimy zatem, że kolega ma sprzęt jedyny w swoim rodzaju :) i do niego zapewne odnosi swoje oceny Denona 2000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przedstawił się i pewnie co poniektórym zrobiło się głupio.

Miałem Denona PMA 1500ae, przed zakupem w salonie przełączałem pomiędzy nim a 2000ae, nie stwierdziłem różnicy klasy odpowiadającej różnicy w cenie.

Wygląda zabójczo, ale wyższa obudowa nie wynika z faktycznych potrzeb, tylko z tego, że wszystko zostało specjalnie podniesione na podeściku. Przez to po zdjęciu górnej pokrywy wygląda tak imponująco.

 

 

Bez obrazy.Aby usłyszeć różnice trzeba być trochę osłuchany i przez jakiś czas obcować z lepszym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 20 Sty 2010, 00:20

 

ja przeprowadziłem odsłuchy w salonie w obecności drugiej osoby i kazdy z nas poczuł znaczną różnicę miedzy pma 1500 a 2000- pewnie tego dnia mieliśmy bardziej wyczulony zmysł słuchu jak zazwyczaj. A kwestia relacji ceny i ustalania jej przez producenta co do jakości sprzętu często jest wyssana z palca, przykład krell s 300i robiony w china 11000zł a robiony w usa kto wie ile by kosztował- istna głupota.

Widzę, że kolega jest inżynierem, który mogłby w firmie z ponad 100 letnia tradycją w sprzęcie audio sporo wnieść świerzych pomysłów do firmy skoro uważa, że konstrukcja 2000 jest za wysoka i lepsza izolacja wibracji nic nie wnosi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były właściciel Denona PMA 1500AE pozwolę się wtrącić do dyskusji.

Być może koledzy nieco zbyt kategorycznie odnoszą się do wartości sonicznej urządzeń Denona.

 

Wg mnie wszystko zależy od konfiguracji i od preferencji.

 

U mie np. Denon grał z monitorami Heco Celan 300 - i to zestawienie było zupełnie nie trafione jak dla mnie oczywiście. Dźwięk nie miał wypełnienia i generalnie kompletnie mi się nie podobał - wzmak był z drugiej ręki i był to mój ostatni zakup "w ciemno".

Te same głośniki z Primare I21 zagrały dużo lepiej.

Ale wydaje mi się że do dociążonych głośników w basie i średnicy może dobrze przypasować.

 

Opinia o urządzeniu na podstawie jednego konkretnego zestawienia może być krzywdząca więc odrobina ostrożności chyba nie zaszkodzi.

Pewnie w sklepie z hi-endem też znajdę głośniki z którymi McIntosh MA 7000 zagra słabo - czy to znaczy że to słaby wzmacniacz ?

 

A to że Denon 2000 nie gra 2 x lepiej od Denona 1500 choć kosztuje pewnie 2 x tyle to nie powinno specjalnie dziwić tak po prostu jest im wyżej w cenniku tym realnie mniejszy przyrost jakości dźwięku w stosunku do wydanej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek Ty chyba po prostu kupiłeś jedne z najlepiej ocenionych klocków przez what hi-fi. Według tego czasopisma wzmacniacz Leema Tucana przy cenie 3000 funtów jest oceniony ciut lepiej niż kosztujący tam 5500 funtów Denon pma sa1. No a kolumienkami to mnie plustek zabiłeś... ;) Denon piękny jest ale relacja muzykalność a cena to już pojęcie względne. Osobiście gdyby było mnie stać to wybrałbym Leema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze gdy zdecydowalem sie na zakup Leemy Acoustics nie mialem wogole pojecia jak wypada w testach.Jej brzmienie poprostu mnie zauroczylo.Porownalem ja z kilkoma Accu ,Krellami,Macintoschami,nawet Gryphon sie przytrafil i.... no wlasnie pelne zaskoczenie.W zasadzie tylko Gryphon i jeden z Macintoschy na placu boju wraz z Leema zostaly.Rzecz w tym ze wszystkie znacznie drozsze a Gryphon dodatkowo bardzo sprawnych glosnikow wymaga.Pozostal wiec Macintosch i Leema.Dlaczego wiec ta ostatnia - bo wyraznie tansza,tylko ociupinke gorsza no i CD-ki Macintoscha dla mnie nie brzmia dobrze a porownywalny do Antilli MKII np Accu jest trzykrotnie drozszy.

A czy brzmienie Leemy jest kluchowate i ocieplone jak sugeruje kol.Renia 239? Wrecz przeciwnie,to raczej Denon przy Leemie wypada pod tym wzgledem jak wylekniony podrostek - bez urazy.Leema jest b.szybka,dynamiczna,niesamowicie precyzyjnie lokalizuje zrodla,bas choc schodzi do samych piekiel ma kontrole jakiej nie powstydza sie klocki wieelokrotnie drozsze.Jak sluchasz rocka na Leemie to masz wrazenie ze muzyk zaraz zejdzie ze sceny zeby wypic z toba strzemiennego.Ale pewnie i tak mi nie uwierzycie.Zreszta to klub Denona.Apropos mam i Denona -DVD 3800BD.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Plustek, No, niestety jesteś chyba jedynym posiadaczem tego klocka na tym forum więc masz coś czego nikt nie widział i nie słyszał. Więc naprawdę to musi być super uczucie. Gratuluję, że tylko ty poznałeś się na tym sprzęcie (nie licząc redakcji what hifi). Muszę szczerze powiedzieć, że wygląda kiepsko,obudowy są to chyba jakieś seryjne skrzynki przemysłowe podobnie jak w większości przypadków Musicala Fidelity i nie ma co porównywać do wyglądu z Accu czy Macintoschami,Denonem czy nawet rodakiem Sugdenem. Napewno nie wyglądają na tyle ile kosztują ale jest to wkońcu rękodzieło artystyczne więc i tak szacunek, że nie wsadzili tego do skrzynki po narzędziach :). Ale może dźwięk mają super. Wśrodku CD no niestety też bez rewelacji, wzmak robi troche lepsze wrażenie. Ale wierzymy, że jest super i oczekujemy na dystrybutora w kraju :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd Leema w środku wygląda zacnie moim zdaniem a to, że trochę pusto... ;)Renia zobacz jak wygląda środek accuphase dp400. Nie wszystko co upakowane na maxa można nazwać hi-end'em. Co do wyglądu to o gustach się nie dyskutuje a mnie się Leema zaje.....e podoba gdyż maja te klocki swój urok. Nie wszystko złoto co się świeci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki ludziska, ale już nic lepiej nie piszcie i nie przekręcajcie nazwy Wilson Audio :D

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0605/2wilson.html

Kolega plustek Wasze Denony po prostu mówiąc nieładnie wydymał, ale tez zapłacił nieco więcej ;)

Zaprawdę Wam powiadam Wilson Audio to zacna marka, wiem, bo słuchałem :) Jego elektroniki nie znam, ale to że niepozorna, nie znaczy, że kluchowata :)))

Wyluzujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia 239

tylko

>ty poznałeś się na tym sprzęcie (nie licząc redakcji what hifi). Muszę szczerze powiedzieć, że

>wygląda kiepsko,obudowy są to chyba jakieś seryjne skrzynki przemysłowe

 

Hi-Fi Choice 2009 Grudzien str.78 albo jesli znasz niemiecki to np.http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_leemaantilatucana.shtml - a to opis wersji sprzed upgraedu.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Plustek, dlatego też szczerze Ci dziękuję za informację i doceniam Twój wkład w tą dyskusje. Pozwoliłem sobie tylko na obdukcje wizualną Twoich klocków i przekazłam Ci swój punkt widzenia. Jeżeli czujesz się obrażony tym co napisałem, że moim zdanie wygląda kiepsko (napewno nie na tyle co kosztują) to Cię serdecznie przepraszam. Nie kwestionowałem dźwięku bo go nie słyszałem i przyjmuję na wiarę, że gra lapiej od Denona 2000 (nie moge tego zweryfikować). Natomiast bzdury jakie były tu poruszone, że nie słychać różnicy pomiędzy serią Denona 2000 a 1500 stawiają tylko niektóre Twoje oceny w świetle conajmniej wątpliwym. I nie jest to, jak zauważyłeś tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, ale po przeczytaniu tej recenzji to rzeczywiście mam watpliwości czy to zagra lepiej od Denona 2000. Przecież tam jest nawet prosty napend Philipsa (taki sam jak miałem w MF) he,he,he gdzie to porównać do Denona 2000. Nie mówiąc o oddzielnej oddzielnym transformatorze do zasilania sekcji cyfrowej i napendu.Pilot jak podkreśla autor artykułu jest skandaliczny.Wyświetlacz taki sam jak MF. No to nie dziwie się, że nikt tego u nas nie weźmie do sprzedaży. Przypomina mi to bardzo serial z cyklu audiofilskie powietrze II na wzór seri Musicala Fidelity, czyli gra super tylko nikt tego nie kupuje.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 20 Sty 2010, 20:07

Renia239 bardzo ładnie obrałeś w słowa całą te śmieszną rozmowę i przypomniałeś o tym, iż każdy z Nas chciał zaznaczyć różnicę brzmieniową miedzy pma 1500ae a 2000ae, która jest bez watpienia znaczna. Ja osobiście nie wnikam w to czy ta różnica cenowa pomiedzy nimi jest odpowiednia czy nie. Twierdzę, że seria 2000 jest swietna i jest znacznie lepsza od 1500. To własnie kolega plustek wprowadził trochę kwasu do rozmowy i zgubił gdzieś po drodze wątek zaslepiony swoim systemem i z drugiej strony może mu się nie dziwię- każdy chce udowodnić, że to co jego jest naj, czy to nie słowa plustka...i nie interesują mnie też testy znanych czasopism audio bo i tam wkrada się niestety pewne zakłamanie. Najlepiej posłuchać samemu!

Panowie nie oszukujmy się jakość reprodukcji dzwięku nie rośnie tak proporcjonalnie jak wzrost ceny sprzetu i obawiam się, że przy takich kwotach różnice stają się bardzo małe i raczej kierowane sa pod mniej lub bardziej wysublimowane gusta po to jest hi fi. Kolega plustek myślę, że chce sobie samemu udowodnić, iż pieniądze które wydał na ten sprzet sa dobrze ulokowane i otrzymał to brzmienie, które chciał. Budzi sie we mnie jeszcze pytanie czy w tak raczej (z pełnym szacunkiem) mniej audiofilskim rozplanowaniu pomieszczenia które widać na fotkach sprzet ten pokaże wszystkie swoje zalety o których zapewnia nas kolega plustek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>prosty napend Philipsa

 

Przeczytaj uwaznie o jaki naped Philipsa chodzi

 

>Pilot jak podkreśla autor artykułu jest skandaliczny

 

ma rzeczywiscie duzy wplyw na dzwiek...P.S. to test wersji MK I, w MK II jest inny pilot - ma jeszcze wiekszy plyw na dzwiek...

>Nie mówiąc o oddzielnej oddzielnym transformatorze do zasilania

>sekcji cyfrowej i napendu

Przeczytaj uwaznie o budowie tego transformatora, nie zapomnij o 20 DAC-ach po 10 na kanal...i jakiej sa firmy

>>mniej audiofilskim rozplanowaniu pomieszczenia które widać na fotkach sprzet ten pokaże wszystkie

>swoje zalety o których zapewnia nas kolega plustek

 

nie nie pokaze,ale wyjasnilo sie po co bylo niektorym potrzebne zdjecie,czy wogole informacja o moim sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.