Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy któryś z szanownych forumowiczów potrafi wyjaśnić dlaczego w denon pma 2000ae bądz 2010ae nie ma zastosowanych gniazd xlr, które ponoć pozwalają lepiej przekazywac sygnał chyba, że tak nie jest? Pytam dlatego bo nie jestem w tym zakresie wyuczony a tu i tam się słyszy o tych gniazdach. Tym bardzej, że w znacznie tańszych klockach można takie spotkać. Jak to właściwie jest z tymi rca i xlr? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad79

 

Pamiętasz jak rozmawialiśmy płytach sacd genesis?.Kilka dni temu wkładam jedną z nich do cd i tu nagle słyszę coś dziwnego.Wszystkie ostrości w dzwięku zniknęły.Także wszystkie inne płyty grają super.Co to oznacza?.Nareszcie wygrzał się wzmacniacz.Także do pma 2000ae trzeba mieć dużo cierpliwości.Znam wiele wzmacniaczy,lecz ten wyjątkowo długo się wygrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 19 Sty 2010, 07:07

A tak pamietam, czyli trochę czasu jeszcze muszę poczekać na efekt końcowy:)

Jak podchodzisz do sprawy wyłączania sprzętu przyciskiem głównym. Czy lepiej zostawiać go w stanie czuwania? Ponoć całkowite wyłączanie od sieci nie jest dobre dla elektroniki. Wiesz coś więcej w tym temacie? kali77 czy Ty może mieszkasz w warszawie albo okolicach? Potrzebuję "ściągnąć" kogoś do siebie z dcd 2000ae na odsłuch bo sam nie wiem czy zmienić cd czy do mojego dokupić audionemesis dc1 ug.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A i jeszcze jedno między innymi dla kolegi Plustek i wszystkich, którzy myślą o zmianie pma 1500ae

>na wyzszy model...o ile macie taką możliwość ja mam bo już gra pma 2010ae i jeszcze czeka na swojego

>nowego właściciela pma 1500ae:) otóż w torze audio na 2-3 dni włączcie nowy wzmacniacz pma 2000ae

>lub pma 2010ae a po upływie tych dni (można po kilkunastu minutach) włączcie z powrotem pma

>1500ae...nie wiem czy kiedyś podczas jazdy autem wysiadła Wam turbo spr.?- tak, efekt jest bardzo

>podobny przy zmianie tych wzmacniaczy. Przepraszam za analogię ale tak jest najprościej i

>najszybciej opisać różnicę w brzmieniu tych urządzeń.

 

- to wlasnie moim zdaniem typowe stwierdzenia dla kogos kto koniecznie sobie samemu i innym chce udowodnic ze to co ma jest swietne.Rzecz w tym ze o wartosci lepszego auta nie swiadczy jedynie efekt tzw"kopa",zawdzieczanego dodatkowi turbo.No moze dla niektorych liczy sie tylko ten kop i nic wiecej...Niewazne ze glosno w srodku,duzo pali,wyposarzenie cieniutkie,twardosc deski itp,itd.Mysle ze malo kto wybierajac lepsze auto z tego samego segmentu kieruje sie tylko obecnoscia "turbo".Wielu jednak zwraca uwage na wiele innych cech - chyba ze o ich istnieniu niebardzo ma pojecie lub nic dla niego nie znacza - czyli liczy sie kop i "wykop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze drobne uzupelnienie - ja nie zamierzam wzmacniacza zmieniac a czas kiedy posiadalem PMA 2000AE i DCD 2000AE juz dawno minal.Uczciwie przyznaje ze dopoki nie posluchalem paru innych -niekoniecznie drozszych,bylem pod wrazeniem uroku tego urzadzenia - glownie zewnetrznego,choc w jego brzmieniu tez doszukiwalem sie czegos wiecej,czegos szlachetnego,z czasem jednak brzmienie Denona przegralo wyraznie z innymi urzadzeniami.No coz panta rei... - ale wyglad rzeczywiscie ma zabojczy i za to chwala firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 19 Sty 2010, 18:21

 

Kolego pragnę podkreślić, że udawadnianie komukolwiek jaki "świetny" sprzęt posiadam nie bylo moim celem a tylko i wyłącznie własną opinią kierowaną do klubowiczów marki denon! Podkreślam, między pma 1500ae a pma 2010ae jest przepaść- nadal nie muszę nikomu tego udawadniać to jest moje zdanie!!! W moim porównaniu sensem wypowiedzi nie było samo sprowadzenie porównania do efektu turbo (szkoda, że tak płytko to zinterpretowałeś-jeśli tak płytko interpretujesz utwory muzyczne to ....) a o wiele innych aspektów brzmienia- ale szkoda słów na tłumaczenia przecież doskonale wiesz jak gra pma 2010ae. A zwrotem kierowanym do mnie: "No moze dla niektorych liczy sie tylko ten kop i nic

>wiecej...Wielu

>jednak zwraca uwage na wiele innych cech - chyba ze o ich istnieniu niebardzo ma pojecie lub nic dla

>niego nie znacza - czyli liczy sie kop i "wykop" -poprostu mnie obrażasz bo to ty nie masz pojęcia o mojej wrażliwości muzycznej i nie masz pojęcia o tym, że ponad 13 lat jestem perkusistą w zespole jazzowym ale tego też nie muszę udowadniać! Więc zachowaj minimum szacunku do moich preferencji brzmieniowych bo inaczej będę musiał pocisnać ci kilka brutalnych słów a chciałby uniknąć tego na forum.

Niedawno zwracałeś koledze kali77 uwagę na temat obraźliwych wypowiedzi- to tak dla przypomienia.

czy ty dobrze trafiłeś to jest klub marki ddenon a nie anty klub!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mojej wrażliwości muzycznej i nie masz pojęcia o tym, że ponad 13 lat jestem perkusistą w zespole

>jazzowym ale tego też nie muszę udowadniać!

 

To dlaczego udowadniasz?Ty o mojej wrazliwosci muzycznej tez niewiele wiesz a ja sie o to nie obrazam.

A zdanie swoje podtrzymuje i uwazam ze roznica w brzmieniu miedzy seria 1500 i 2000 choc niewatpliwie jest, niestety nie pozostaje w sensownej proporcji do roznicy w cenie.Mowiac obrazowo choc 2000 jest dobrym sprzetem,to bardzo przeplaconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plustek, czy mógbyś być bardziej precyzyjny i napisać co według Ciebie oznacza przepłacony? Szczególnie interesuje mnie ile taki wzmacniacz (PMA 2000AE) powinien Twoim zdaniem kosztować i jak byś móg podać przykład takiego wzmacniacza w cenie przez Ciebie oczekiwanej, który Twoim zdaniem jest zbliżony do PMA 2000 AE. I chętnie poznamy (Klubowicze) Twoje preferencje sprzetowe jak byś mógł coś napisać bo przeczytałem w Twoim "o mnie", że już coś masz od czasów radyjka Amatora Stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239 może odpowiem na Twoje pytanie. Z całym szacunkiem dla urządzeń marki Denon ale niektóre są faktycznie przepłacane. Tak się ma ze wzmacniaczem pma 2000ae który powinien kosztować maksymalnie 6,000zł. Poniżej zamieszczam Japońskie i Polskie ceny wybranych klocków. ;)

 

cena Japonia średni kurs sklep PL różnica

 

Denon avc a1hd - 598,500 18,500 20,000 mała

Denon dvd a1ud - 546,000 16,900 22,000 duża

Denon pma 1500ae - 84,000 2,600 4,000 bardzo duża

Denon pma 2000ae - 157,000 4,900 8,000 bardzo duża

Denon dcd 1500ae - 84,000 2,600 4,000 bardzo duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zalazyc watek pt.zestaw stereo budzet 16-17kzl-cena nowego zestawu 2010 a posypie sie mnostwo propozycji od kolegow Klubowiczow.Moim zdaniem "nowy" 2010 (w Japoni chyba ma nadal oznaczenie2000tylko SE -wiec nie az taki nowy...)powinien kosztowac max.4,5-5kzl za urzadzenie.

Co do moich preferencji to mieszcza sie one obecnie w nieco wyzszej polce cenowej.Cenie sobie elektronike brytyjska,kable i glosniki wybralem made in USA.Startowalem z poziomu Radmora,potem WS-a,potem Yamaha,H&K,Denon i pare innych.Glosniki od Altonow 110 przez Elacki,po...zreszta to nie az tak wazne,troche sie uzbieralo.Ale nie o to chyba chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 19 Sty 2010, 22:16

 

>szwed75, sugerujesz, że nie kupiliśmy tego sprzętu w sklepie, czy mylisz cene katalogową dla

>forumowej gawiedzi z ceną sklepową jaką płaci się w sklepie ?

 

Renia239 co mnie obchodzi gdzie kupiłeś sprzęt?! Nic nie sugeruję Tobie ani reszcie... To są powiedzmy ceny katalogowe a to, że w sklepach można się targować lub trafić na przecenę chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok renia239 mój błąd... Ale wydaje mi się, że początkowe ceny pma 2000ae były w okolicach 8,000zł i dopiero po jakimś czasie zaczęły spadać w dół. Tak jak pisałem max 6,000zł za ten wzmak to jest bdb cena i wydaje mi się, że w takowej jest to rewelacyjny sprzęt tylko trzeba go dobrze złożyć z innymi komponentami. Ja mam ochotę upolować czarnego pma 2000 z serii R ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia może i robią wrażenie, choć drewniane boczki i płyta czołowa jakby z innej parafii.

Większe wrażenie na pewno zrobi na Was ich cena;-)

 

A co do sprzętu plustka, jak tylko się z tej strony przedstawi, zrobi wrażenie największe. To pewne.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 19 Sty 2010, 20:08

Uderz w stol a nozyce sie odezwa...

>Klub marki Denon owszem ,ale nie klub wzajemnej adoracji mam nadzieje,wiec krytyczne opinie chyba

>nie sa zabronione,chyba ze ktos tu Denonem handluje...

Chłopie, krytyczne opinie owszem ale wara od moich preferencji brzmieniowych. Jeśli nie potrawisz tego zrozumieć to strasznie źle świadczy o twoim wychowaniu. A wchodzenie na płaszczyznę kto na czym zarabia jest już zupełnie niesmaczne.

Tak dla odmiany ja mam zupełnie inne zdanie o wiekszości brytyjskiej elektroniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YunnanTEA,

 

Trzymamy kciuki za plustka, może się nam przedstawi. Jak na razie to coś kiepsko mu idzie. Nawet cena Denona jest już zgdodna z jego wyobrażeniami więc może juz nas nie będzie zaszczycał swoimi mądrościami których w żaden sposób nie możegę zrozumieć. O co temu chłopu chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.