Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeśli listwa to bardzo dobra.Kondycjoner raczej odpada(wysokie koszty).Sam mam pod listwę podpięty tylko cd.Chociaż narazie mam marną listwę sieciową.Jeżeli posiadsz teraz listwę komputerową to przepnij system pod same gniazdka.Napewno będzie lepiej.Na tanich listwach słychać osuszenie dzwięku i mało rozdzieczy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co najlepsze efekty zaobserwowalem stosujac listwe ze zdjecia ponizej.Sieciowki - te z prawej(dostepnosc w Polsce,bo generalnie te z lewej sa b.dobre).Nie polecam Neela(w tym oslawionego NF14 Gold) - slaba proporcja jakosci do ceny,ma tendencje do lekkiego zamulania niskich tonow,choc ogolna lekka poprawa jest slyszalna

post-18953-100002808 1265731832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie.

Kondycjonery w oferowanych cenach są dla mnie za drogie. Nawet jeśli by miał kosztować 3000pln to istna głupota przy moim systemie o wartości X. Lepiej by było dołożyć do lepszych kolumn...np Marcusy Harpii - napewno usłyszał bym wiecej. Jeśli chodzi o listwę, to chyba właśnie w tym kierunku sie skieruję. Fajna propozycja kolego plustek a czy słuchałeś coś z oferty supry?

kali77, tak mam podłączony system do listwy komputerowej i dziś przetestuję działanie systemu bez niej.

Jeśli chodzi o ulepszanie systemu to trochę się muszę ograniczyć. Własnie przełożyłem zakup Audio nemesis dc1 up grade... przede mną kolejny sezon motocrossowy i trzeba sie troche przygotować:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was orientuje się jakiej klasy pre gramofonowe zainstalowane jest w Denonie PMA 2000AE? Z tego co wyczytałem to wzmak jest MM 2,5V/47kOhm/89dB i MC 0,2V/100 Ohm/74dB. Zamówiłem Technicsa 1210 m5g i nie wiem czy wkładki Benz Micro Gold lub Denon 103 lub inne MC pójdą dobrze w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sądzicie Panowie, czy niesymetryczna adaptacja pokoju tzn. po lewej stronie wiecęj materiałów tłumiacvych typu kanapa, zasłony itd. po prawej prawie nic i jeszcze wyjscie z pokoju może skutkować tym, że wokalista w niektórych utworach jest przesuniety właśnie w lewo. A może to kwestia realizacji płyty. Jak to jest czy on zawsze(wokalista) stoi na środku:))) Wprawdzie dzisiaj trochę poprzestawiałem w celach badawczych i niby sie zmieniło ale sam juz nie wiem czy to nie autosugestia. Proszę doświadczonych i zmagajacych sie niegdyś z podobnym problemem o wypowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w przekazie stereo panuje symetria.Ma sie wrazenie ze prawa i lewa strona jest rownomiernie wypelniona dzwiekiem.Glosnikow nie widac,przestrzen miedzy nimi(czasem szerzej)wypelnia dzwiek.Wokalisci i instrumenty materializuja sie w okreslonych punktach na scenie.Artysta zazwyczaj stoi posrodku,choc nie jest to regola.Zwykle nieco przed linia instrumentow,ale nie zawsze.Dobrze ustawiony sprzet pozwala rozpoznac czy stoi,czy np.siedzi.Jesli zamknac oczy,lub zgasic swiatlo,ma sie wrazenie ze tuz przed oczami,lub 2-3m.dalej(zaleznie od ustawienia glosnikow,akustyki itp)stoja realni namacalni ludzie,mozna dokladnie okreslic pozycje kazdego instrumentu(nawet zmieniajac pozycje sluchacza),rozstawienie perkusji(znacznie trudniejsze w muzyce powaznej-duze orkiestry)Generalnie osiagniecie tego efektu jest trudne i b.czasochlonne.Mysle ze wielu z nas sie nie udaje.To wlasnie ta pogon za kroliczkiem.Ciagle bieganie i przestawianie mebli moze czasem przyprawic o szalenstwo.Efekt wart jest zachodu.I co ciekawe zalezy glownie od akustyki a w mniejszym stopniu od sprzetu.Przynajmniej ja tak to slysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za rychłą odpowiedz. W takim razie z mojego saloniku nic wiecej nie wycisne, muszę się cieszyć tym co mam pozatym wszystko oparte jest też o kompromis czyli żona, córka i następna córka w drodze, muszę też dla nich zostawić kilka m2:)) Powiem tak, i tak sporo wycisnąłem z mojego pomieszczenia, jest to namiastka tego o czym pisał kolega plustek ale może być lepiej...Słuchając np Dava Weckla perkusja jest pieknie rozplanowana, wyraźnie jest zaznaczony pierwszy i drugi plan świetna kontrola basu. Jednak przy wokalach daje o sobie znać asymetria pomieszczenia-niestety.

Mam pomieszczenie do zagospodarowania jakieś 22m2 ale ma tylko 189 cm wysokości. Z punktu widzenia akustyki niewiem czy nie za niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla zainteresowanych w sprawie pre gramofonowego w Denonie PMA 2000.

Tak jak wspomniałem zakuiłem Tchnicsa 1210 + wkładka Denon 103 podłączyłem pod wejście MC/MM i...szło ale żeby to było toś coś super to nie powiem. Było w miare poprawnie. Na począrek mogłoby być. Ale z Grahamem Slee Fanfare jest lepiej. Także nic nadzwyczajnego do PMA nie wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami odnośnie PMA-500AE.

Nie dźwiękowymi, bo te chyba wszyscy znają ;-)

Nadszedł koniec gwarancji, więc mogłem zerwać plombę :)

...i przeżyć szok. Przez otwory wentylacyjne widać to, co najlepsze:

Elna for audio, Silmic II, RA3. A tam, gdzie nie sięga wzrok

- jakieś elektrolity firmy koshin. Co najgorsze, jedna para jest w torze sygnału!

Wyjścia głośnikowe są zamulone foliowcami 47nF, po jednym na każdy zacisk.

Efekt jest taki, że w konfiguracji bi-wire Denon ma szanse zabrzmieć gorzej,

niż z pojedynczym okablowaniem.

Wejścia CD i phono są priorytetowe w tym wzmacniaczu, bo sygnał z nich

przechodzi przez przekaźniki, a nie selektor Thoshiby.

W CD jest to uzasadnione, ale w phono nie za bardzo, gdyż

przedwzmacniacz składa się z wcześniej wspomnianych Koshin, również w torze sygnału.

To wszystko mi wygląda tak, że celowo popsuto konstrukcję, by ten tańszy

w jakiś sposób różnił się od droższego PMA-700AE, pomijając zbędne wyposażenie

tego drugiego.

Na szczęście wylutowanie nieszczęsnych kondensatorów na wyjściu

i wymiana elektrolitów w torze sygnału jest banalnie prosta, a tchnie

nowe życie we wzmacniacz. Przy okazji kilka ceramików w istotnych miejscach zostało wymienionych

na MKP, ale to chyba drugorzędna sprawa. Tanie elektrolity w sterowaniu urządzeniem zostały na swoim

miejscu; nie sądzę, by miały wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.