Skocz do zawartości
IGNORED

Lampucera DAC


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś kupiłem zlampizowanego DACa, który później przechodził przeróżne zmiany.

W tym miejscu sprawdziły się kondensatory Obbligato Cap, które założył poprzedni właściciel, nie wiem czy nie Kopczas.

 

Dziekuje. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę / podrasować ? Nadal masz tego DAC'a czy znalazł godnego następce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal go mam. W tej chwili jest rozkręcony, bo walczę z przydźwiękiem z sieci. Przydźwięk jest mały a ma go nie być wcale.

To jest tak zwana lampucera mini. Teraz już są już lepsze konwertery. Dobrałem kondensatorki. Ta zabawa nie ma końca. Podpinam go pod inny wzmacniacz i już nie wiem, które są najlepsze. Lampy 6n6p są u mnie. Nie słuchałem jeszcze lepszych ponoć 6n30p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie techniczne: jak wylutowywujecie te elementy smd z płytki lampucery na pcm1798? Chodzi mi o te pare elementów między DAC a gniazdami opampów. Rozgrzewacie nóżkę i odsysacie cynę odsysaczem? Czy też podgrzewacie nóżkę i próbujecie podnieść element pęsetą? Laikiem jestem i trochę się boję żeby tego nie zniszczyć... Jaką temperaturą ją traktować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wylut rezystorów,kondensatorów to najpierw rozgrzej jeden pad ,a potem szybko drugi,pcm1798 wylutowywałem lutownicą gazową,poszło jak po maśle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił stacją lutowniczą zhaoxin 60W. Nie jestem pewny czy to się tak rozgrzeje żebym jeszcze zdążył drugą nóżkę machnąć ale spróbuję... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy 6n6p są u mnie. Nie słuchałem jeszcze lepszych ponoć 6n30p.

 

To ja podziele sie spostrzezeniami bo troche ostatnio kombinowalem z moja Lampucera MAXI.

Próbowałem różnych lamp: 6N6P, 6N6P-EW, 6N1P, 6H30P Sovteka i 6H30P gold pin EH. Obydwie wersje 6H30 graja imho podobnie ale zdecydowanie lepiej (bardziej liniowo i czysto - ale nie ostro) niz pozostale. Zmieniło sie tyle ze imho tylko 6H30 wchodzi w gre.

 

Porównywałem również DIR9001 z CS8416. Próbowałem wiele razy ale zawsze wracałem do DIR9001. Obsługuje tylko 24/96 ale mi to w zupelności wystarcza a za to mniej "śmieci" niż CS8416.

 

Wiele osób sugerowało mi usuniecie resamplera jednak w moim przypadku po zastosowaniu zmodyfikowanego CS8421 dzwiek stal sie bardziej wielowymiarowy i nie tak plaski jak w przypadku samych zworek.

 

Zmieniłem również kond. wyjsciowe przed RCA z Janzen superior Z-Cap na Mundorf supreme, gniazdo IEC na rodowanego furutecha z Shaffnerem, oraz wewn. kabel zasilajacy od gniazda ICE do trafa na krótszy i lepiej skrecony - ale te elementy nie wplynely az tak znacznie na jakość chociaz zmiany byly.

 

Troche trwalo to sprawdzenie ale finalnie (przynajmniej u mnie) zestawienie 6H30 + DIR9001 + CS8421 spowodowalo ze zaczalem sluchac niektorych plyt, ktore wczesniej omijalem z daleka. Glowne zmiany to lepsze pozycjonowanie zrodel dzwieku, dzwiek zyskał na masie, szersza i glebsza scena, bardziej dzwieczna i "perlista" gora, wokale pelniejsze - no ale wystarczy juz tych porownan :-) w kazdym razie nie ma mowy o powrocie do poprzedniej konfiguracji a startowalem z 6N6P/6N1P, CS8416 i zworkami zamiast upsamplera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...jak wylutowywujecie te elementy smd z płytki lampucery na pcm1798?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory bardzo ładnie wylutywowuje się przy pomocy cyny. Przykładasz lutolę do pada i dokładasz cynę tak żeby zalać oba pady jednocześnie. Element podnosisz, nadmiar cyny odsysasz. Układy scalone z tego co widziałem dokładnie taką samą metodą można odlutować od płytki. Poszukaj filmików o lutowaniu smd będziesz dokładnie widział co i jak. Prosta i skuteczna metoda i nie potrzeba dwóch lutownic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady!!! Popróbuję :)

 

Kolejne pytanie zupełnego laika (wolę podpytać niż znowu uwalić kolejną płytkę...). Czytam ten dokument o tuningu lampucery Łukasza Fikusa i tam jest porada by wymienić "digital input receiving capacitor" na spdif (coaxial). Tylko, że on tam ma wcześniejszą wersję tej płytki i tam ten kondensator był w rzędzie z trzema innymi elementami smd. W mojej wydaje mi się, że ten kondensator przeszedł obok wejscia coaxial. Czy możecie potwierdzić proszę, że to ten kondensator mam podmienić (na zdjęciu oznaczony jako COAX)? Chcę tam wlutować MKT 100nF/63V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na zdjęciach lampizatora widziałem też, że podmieniał pierwszy kondensator w tym rzędzie (u mnie na zdjęciu opisany jako OPT). Czy tam też ma sens wlutować tego 100nF? Rozumiem, że to jest konsensator do wejscia optycznego?Czy też nic nie rozumiem... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie te co zaznaczyłem. Ten od wejścia coaxial to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I ten element smd ma pojemność 100 nF.

Tylko dziwna sprawa, że z niego sygnał leci na kolejny kondensator (130nF) pod płytką...tego na schemacie nie ma :/

post-54908-0-33274600-1416475685_thumb.png

Oba wymienić czy tylko ten pierwszy? Czy ktoś wie czemu one szeregowo są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust jedynym efektem wymiany kondensatora na wejściu SPDIF mogą być odparzone pady lutownicze, zwłaszcza jak wstawisz tam dużego foliowca. Jak chcesz dokonywać zmian naprawdę wpływających na to co słychać zajmij się analogówką, ewentualnie zasilaniem, w sumie PCM1798 to świetna kostka, kiedyś ją przerabiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pewien problem z moją lampucerą mini.

Dac jest po małych modach. Cały analog wywalony, zainstalowane rezy konwersji 200 ohm, kondensatory wymienione na elne i nichicony.

Układ zasilany jest zasilaczem salasa na płytce pkrecz-a. Sygnał dodatni podany na gniazda przez kondy 0,47uf.

 

Lampucera wpięta w system powoduję jakąś dziwną kompresję dźwięku, znika bas a cała scena przesuwa się jakby w prawą stronę. Jest też dużo ciszej jak z samego CD.

 

Po drodze nic nie uszkodziłem, wszystkie pady są na miejscu.

Oglądałem i sprawdzałem wszystko kilka razy, błędów nie widzę.

 

W czym może być problem? Gdzie szukać?

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z moją lampucerą mini.

Dac jest po małych modach. Cały analog wywalony, zainstalowane rezy konwersji 200 ohm, kondensatory wymienione na elne i nichicony.

Układ zasilany jest zasilaczem salasa na płytce pkrecz-a. Sygnał dodatni podany na gniazda przez kondy 0,47uf.

 

Lampucera wpięta w system powoduję jakąś dziwną kompresję dźwięku, znika bas a cała scena przesuwa się jakby w prawą stronę. Jest też dużo ciszej jak z samego CD.

 

Po drodze nic nie uszkodziłem, wszystkie pady są na miejscu.

Oglądałem i sprawdzałem wszystko kilka razy, błędów nie widzę.

 

W czym może być problem? Gdzie szukać?

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

W jaki sposób podłączyłeś rezystory konwersji. Na płytce są pomieszane oznaczenia. Może to jest problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory wlutowane są w podstawki po WO między piny 2i3 oraz 5i6. Sygnał podany przewodami od spodu płytki bezpośrednio z pinów nr6 po WO na oryginalne piny wyjściowe sygnału na płytce.

 

Z masą i gniazdami rca jest wszystko oki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że problem rozwiązałem sam.

 

Błędem było prowadzenie sygnału na oryginalne piny wyjściowe na płytce.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

to mogłaby być nowa lampucera na sabre

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś ma możliwość ściągnięcia?

jakiś zakup grupowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno, nie takie rzeczy ludzie robili :)

 

to jest najlepsza obecnie kość przetwornika

wykorzystanie tego kitu to może być przełom nieporównywalny do jego ceny

 

może ktoś miał styczność, czytał jakieś opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe elementy tego układu to na pewno zasilanie kostki i zegar.

W sumie jeśli o DAC chodzi to wiele więcej elementów nie ma :)

 

Podejrzewam, że samo PCB też nie jest optymalne, do tej kostki zazwyczaj robią czterowarstwowe.

Poza tym trochę ryzykowna sprawa, bo trzeba samemu przylutować ES'a a jak ktoś robił takie rzeczy to wie czym to się może skończyć, zwłaszcza na kiepskiej jakości PCB, no ale jakiej jakości jest ta tego nie wiemy. W każdym razie coś pójdzie nie tak i 100$ w plecy.

Druga sprawa, jeśli już robić DAC na ES9018 to raczej ze sterownikiem, hardwarowo nie da się wiele ustawić. Nie jestem nawet pewien czy da się go zmusić do trybu prądowego?

Sam miałem krótką styczność z gotowym chińskim DAC'iem ale na PCB czterowarstwowym i sterowanym softwarowo. Źle to nie grało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Stałem się posiadaczem Lampucery Maxi (Leming lm-3) na pcm1798 + Dir9001 + 2x op2604, zasilanie R-core. Lampucera wpięta przez usb. Wcześniej wpięty był ifi idsd nano (pcm1793), wzmacniacz Denon 1500ae, kolumny Kef c7. Mogę się także odnieść do cd Denona 1500ae.

 

Choć ogólne wrażenia po wielu latach z tym zestawem (cd+wzmak1500ae + kef c7 pokój 35m) są bardzo pozytywne, to jednak moją bolączką było za dużo wyższej średnicy i wysokich. Ta część pasma była wyraźnie podbita, czasami to przeszkadzało. Był też komp saute, wpięty najpodlejszym chinchem prosto do wzmacniacza. Pozyskanie ifi idsd co ciekawe praktycznie wyrównało brzmienie źródeł cd i kompa, były niemal identyczne, bardzo rozdzielcze, czasami efekciarskie, podbite wyższe i dobrze kontrolowany choć raczej szczupły bas. Niemal identyczny ogólny odbiór dźwięku (co akurat tutaj oznacza, że komp zanotował wyraźnie słyszalną poprawę względem realteka na płycie głównej). Porównywałem wiele godzin A-B, ciężko by było odróżnić płytę z cd od ifi idsd nano z plikiem flac.

 

Ale do rzeczy.. no więc mam Lampucerę. Zmiana dźwięku jest od razu zauważalna. A to chyba nie modowana lampucera:) Wysokie! Wysokie nie są juz takie jaskrawe, basu jest więcej (masa, barwa) Po kilku godzinach odsłuchu jestem pewny że przyjemniej się tego słucha. Jestem bardzo zadowolony w ogólnej zmianie charakteru dźwięku, cieplej, ciut mniej analitycznie, ciut więcej basu. Ale chciałoby się więcej, nie? A więc idealnie byłoby gdyby jednak 50% utraconej przejrzystości wysokich wróciło. Jest jeszcze druga kwestia. Zauważyłem że Lampucera najwcześniej ze wszystkich trzech przestaje przetwarzać najwyższy skraj pasma. Tam gdzie była kiedyś muzyka, jakieś dzwoneczki czy coś takiego, już jej nie ma albo zostaje jakaś część tego dźwięku (słychać np sybilanta a dzwięku prawie wcale).

 

Założenia: Zostaje na op-amp. Wobec tego warto z tym kombinować? Jakie opy ewentualnie? Może podmianki pcm bo jest na płytce i łatwo można kupić pcm1794 czy inne cs. Jeśli podmianki innych elementów na płytce to też chętnie się dowiem jakie, gdzie i na co (kondensatory itp) :)

 

pierwsze koty,

pozdrawiam,

 

ps. Płytka to czerwona maxi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stałem się posiadaczem Lampucery Maxi (Leming lm-3) na pcm1798 + Dir9001 + 2x op2604, zasilanie R-core. Lampucera wpięta przez usb. Wcześniej wpięty był ifi idsd nano (pcm1793), wzmacniacz Denon 1500ae, kolumny Kef c7. Mogę się także odnieść do cd Denona 1500ae.

 

Choć ogólne wrażenia po wielu latach z tym zestawem (cd+wzmak1500ae + kef c7 pokój 35m) są bardzo pozytywne, to jednak moją bolączką było za dużo wyższej średnicy i wysokich. Ta część pasma była wyraźnie podbita, czasami to przeszkadzało. Był też komp saute, wpięty najpodlejszym chinchem prosto do wzmacniacza. Pozyskanie ifi idsd co ciekawe praktycznie wyrównało brzmienie źródeł cd i kompa, były niemal identyczne, bardzo rozdzielcze, czasami efekciarskie, podbite wyższe i dobrze kontrolowany choć raczej szczupły bas. Niemal identyczny ogólny odbiór dźwięku (co akurat tutaj oznacza, że komp zanotował wyraźnie słyszalną poprawę względem realteka na płycie głównej). Porównywałem wiele godzin A-B, ciężko by było odróżnić płytę z cd od ifi idsd nano z plikiem flac.

 

Ale do rzeczy.. no więc mam Lampucerę. Zmiana dźwięku jest od razu zauważalna. A to chyba nie modowana lampucera:) Wysokie! Wysokie nie są juz takie jaskrawe, basu jest więcej (masa, barwa) Po kilku godzinach odsłuchu jestem pewny że przyjemniej się tego słucha. Jestem bardzo zadowolony w ogólnej zmianie charakteru dźwięku, cieplej, ciut mniej analitycznie, ciut więcej basu. Ale chciałoby się więcej, nie? A więc idealnie byłoby gdyby jednak 50% utraconej przejrzystości wysokich wróciło. Jest jeszcze druga kwestia. Zauważyłem że Lampucera najwcześniej ze wszystkich trzech przestaje przetwarzać najwyższy skraj pasma. Tam gdzie była kiedyś muzyka, jakieś dzwoneczki czy coś takiego, już jej nie ma albo zostaje jakaś część tego dźwięku (słychać np sybilanta a dzwięku prawie wcale).

 

Założenia: Zostaje na op-amp. Wobec tego warto z tym kombinować? Jakie opy ewentualnie? Może podmianki pcm bo jest na płytce i łatwo można kupić pcm1794 czy inne cs. Jeśli podmianki innych elementów na płytce to też chętnie się dowiem jakie, gdzie i na co (kondensatory itp) :)

 

pierwsze koty,

pozdrawiam,

 

ps. Płytka to czerwona maxi.

 

Też mam taką Lampucerę i do niej stoliki z innymi przetwornikami. Przy założeniu, że DAC ma być używany z firmowa analogówką różnice w brzmieniu jakie oferują różne kości dac są pomijalne. Osobiście uważam, że najwyższą jakość z tego dac'a można uzyskać z PCM1794A wyprowadzając sygnał bezpośrednio z kości dac na lampę. Konwersja I/U pasywna na dobrej jakości rezystorze.

Zabawa z wzmacniaczami operacyjnymi też w tym dac'u niewiele daje. OPA2604 w tym dac'u gra tak jak jak napisałeś czylii dość ciemno, barwnie i mało szczegółowo. Jeśli chcesz troszkę bardziej chudo i szczegółowo możesz spróbować OPA2277 lub NE5532.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie opamp bursona? Testował to ktoś? Pierwszy minus dwa takie opampy kosztują tyle co dac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można zamienić tylko jeden opamp? I czy ich prądożernośc ma jakieś znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na Bursona nie zdecydował.

A jak nie będziesz zadowolony?

Pokombinuj z różnymi opampkami.

Ja tak długo kombinowałem aż wreszcie osiągnąłem brzmienie, które mi odpowiada.

A byłem już bliski pomieszania zmysłu słuchu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Szybkie pytania dla panów obytych w temacie, ja troszkę sierota. Poniżej zdjęcie mojego daczka, Janek Mamel mi go ładnie swojego czasu poczynił, ale teraz już nie mam jak się do Niego zwrócić z pytaniami, jak był to pytań nie miałem ehh, życie.

1) na konwersji i/v są szeregowo rezystory 180ohm - dlaczego, można dać większe mniejsze, czym to jest spowodowane

2) rezystor anodowy, wartość 7,5kOhm, a przed nimi jeszcze jeden 2,2kOhm, rozumiem, że można ten mały wywalić, a dać dwa większe o wartości ok 10kOhm,

3) rezystor katodowy, dwa rezystory w szeregu w sumie 400 ohm, analogicznie jak wyżej, dać mogę jeden 400Ohm

 

Jak sprawdzić czy punkty pracy lampy są poprawne, dłubałem tam wczoraj miernikiem, ale jak boga kocham nie rozkminiam tego. zwierając masę z nóżką anody nic mi miernik nie pokazał, na siatce także, hmm może ja nie wiem gdzie tam masa, albo nie wiem co sam robię. HELP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny punkt pracy lampy wybiera się z wykresu charakterystyki lampy: wybierasz gdzie zniekształcenia są najmniejsze.

Jeżeli rezystory anodowy wynosi 9,7kohm to 10k to będzie za dużo nie uważasz?? To samo tyczy się rezystorów katodowych: ma być 400ohm bo ktoś kto złożył Ci dac tak to obliczył.

Jedyne co możesz zrobić to zastosować jeden rezystor ten samej wartości co suma obecnych rezystorów. Kłopot w tym, że nie są to najbardziej popularne wartości i prawdę mówiąc nic to nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, ja nie chcę zmieniać wartości rezystorów, ja chcę z czasem zmienić pewne części na lepsze. Ciekawi mnie dlaczego na i/v jest 180Ohm, a nie 100Ohm, kość to bodajże 1796 i różne źródła różnie podają wartości rezystorów i/v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)rezystor anodowy, wartość 7,5kOhm, a przed nimi jeszcze jeden 2,2kOhm, rozumiem, że można ten mały wywalić, a dać dwa większe o wartości ok 10kOhm,

3) rezystor katodowy, dwa rezystory w szeregu w sumie 400 ohm, analogicznie jak wyżej, dać mogę jeden 400Ohm

 

dlaczego chcesz to zmieniać?Robił to fachowiec i na pewno nie na pałę.

zwierając masę z nóżką anody nic mi miernik nie pokazał

możesz dokładniej wytłumaczyć co robiłeś,bo powiało grozą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.