Skocz do zawartości
IGNORED

jakie głośniki i gdzie?


Gość Smerfetka C70

Rekomendowane odpowiedzi

W MM widziałem Magnat Vector 55 za 1200zł. Ładne, podłogowe... ale ich nie słuchałem. Cena dobra. Posłuchaj.

C70? :-))) czy moje myśli idą w dobrym kierunku? ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego podłogowe? Podłogowce jednak są droższe.

Posłuchaj monitorów Phonar Compact2 (ok.1300-1500zł). Basu nie zabraknie. Poza tym kultura i ładne. Wciągną Wharfedale jedną dziurką, czy jak tam się mówi :)))

Tyle, że dojdą podstawki.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No faktycznie, i to jeszcze 12 metrow... Spore standowce a la phonar powinny być w sam raz. Słyszałem że grzeczne kolumny. Byle nie kupić czegoś ostro grającego, z tanim Denonem mógłby być kłopot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerfetka C70

(Konto usunięte)

Ale ja nie chce grzecznych kolumn. Słuchałam kilku podstawkowych i nie schodzą dla mnie zbyt nisko. A ja lubie jak schodzą nisko;) Ktoś mi powiedział, że moge sobie kupić podłogowe, ale żeby były "małe", znaczy sie z jednym głośnikiem średnio-niskotonowym i wysokotonowym, bo jak bedzie za dużo głośników, a przy tym mocy, to będę słuchała muzyki w kuchni, bo u mnie w pokoiku będą nieładnie brzmieć.

Patrzyłam na Eltaxy podobne do Liberty 5+, podobne, bo te są drogie i nie można nigdzie do 1200 kupić, nawet na allegro nie ma.

To odpuszczając podstawkowe, gdzie i jakie "małe" podłogowce z basem kupie w pobliżu Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczne to według mnie nie jest zarzut. Sluchałem Phonarów w większym niż Twój pokoju (coś ok.16m2). Bas był i był bardzo dobry.

Wymienione Eltaxy i Wharfedale również słuchałem (co prawda z inną elektroniką niż Phonarów). W moich uszach - było wyraźnie gorzej.

Słuchanie z innego pokoju to ciekawy test i wyobrażam sobie, że pomyślnie przejdą go kolumny grające swobodnie i neutralnie.

Warto sprawdzić te Phonary. Wiem, że marka nie jest u nas bardzo popularna. Dlatego tak zaskoczyły mnie Compact 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

Witam.

Za 1200 zł widziałem ostatnio w promocji dwie ładne podłogówki które chodzą czysto a i bas mają niezły.

Są to kolumny:

 

MAESTRO 130

Moc znamionowa W 80

Moc max W 130

Impedancja Ohm 8

Pasmo przenoszenia Hz 32-25000

Efektywność dB 87

Wymiary [W x H x D] mm 223x910x302

Masa kg 15,5

Głośnik niskotonowy mm 2x130

Głośnik wysokotonowy* mm 25

 

Według cennika Tonsilu te dwie podłogówki kosztują 1600 zł awięc 1200 to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bolantus

(Konto usunięte)

WHARFEDALE - Diamond 8.3

 

Parametry techniczne:

Kolumna wolnostojąca:

 

* Pasmo przenoszenia: 40Hz-20kHz

* Skuteczność: 90 dB

* Impedancja: 6 Ohm

* Obudowa: bass-reflex

* Kolory: czarny i wiśniowy

 

Jak widać MAESTRO 130 schodzą niżej z basem i wysokie też wchodzą dużo wyzej aż do 25 000 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega Bolantus słuchał tych kolumn, czy tylko wysnuwa przypuszczenia na podstawie danych technicznych? A pasmo przenoszenia to jest podane przy jakim spadku dB? -16? :-)) Ech... szkoda gadać. Smerfetko, do 12m2 bierz pod uwagę TYLKO zestawy podstawkowe. W przeciwnym wypadku będziesz mieć bas - tylko bas. I to fatalnej jakości. Wiem co mówię, bo parę lat słuchałem w pokoju 13,5m2. I słuchaj, a nie czytaj dane techniczne. Możesz się bardzo zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerfetka C70

(Konto usunięte)

Ale podstawkowe mam w wieży, 50W i nie jestem zadowolona. Dopiero jak puszczam głośniej słyszę ten basik. Eh, chyba musze jeszcze posłuchać jakiś podstawkowych skoro wszyscy mi je doradzaja.

Ale podstwakowe nie schodza zbyt nisko, chyba nawet nie poniżej 50Hz. Takie dane jednak mnie zrażają. Nie wiem co mam zrobic :-( Rzuce sie z mostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje już padły. Osobiście nie znam kolumn podstawkowych wartych posłuchania w przedziale do 1200 pln. To nie znaczy, że takich nie ma. Po prostu dawno takich nie słuchałem i nie interesowałem się nimi. Chodzi jednak o zasadę - do takiego pomieszczenia tylko podstawkowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek nzlg.

(Konto usunięte)

Mój kolega ma monitory Mirage, ze starej serii, model M290i. Basisko jakie te kolumny potrafia wygenerować wprawia mnie często w osłupienie. I mam na myśli właśnie to, jak nisko potrafią się "zapuscic". Naprawdę. Bez problemu radzą sobie w pokoju o kubaturze ok 45m3. Grają z elektroniką Pioneera.

Kolumny raczej nie do kupienia w sklepie, bo zastąpione przez Mirage juz parę lat temu serią FRx. Ale może gdzieś uda się namierzyć z drugiej ręki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychl

(Konto usunięte)

Smerfetko,

 

A propos podstawkowców, ja sobie ostatnio sprawiłem B&W DM 602 s3.

To są bardzo dobre kolumny. Na allegro 1500 PLN. Bas w 18 m.kw. jest głęboki i dobrze kontrolowany. Stereofonia i efekty przestrzenne są wyśmienite, tak samo jak rozdzielczość dzwięku. Współpracują z wzmacniaczami do 120 watt na kanał. Ważą 10 kg sztuka (są duże i dobrze zbudowane). Posłuchaj. A może tu ktoś Ci doradzi, czy to zagra z Denonem (ja mam Yamahe). Miałem wcześniej Kode Av702 (też chciałem coś dużego), ale z B&W nie ma co porównywać.

 

 

Pozdrawiam

KL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.