Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102

Rekomendowane odpowiedzi

cyt. "Kolumny stoją około 15 cm od ścian". Eposów nigdy nie słyszałem, tzn. żadnych kolumn stojących tak blisko ścian nie słyszałem. Ale może faktycznie ten problem rozwiązuje Ci kabelek XLR ;-)

 

Tak na poważnie i mniej poważnie. Przede wszystkim akustyka i jeszcze raz akustyka. Jak nie możesz inaczej ustawić taaaakich kolumn w pokoju 14 m2 to może zmień na mniejsze, odsuń od bocznych ścian i ustaw na dłuższej ścianie. Czasami też, jak "przedobrzysz" z wytłumieniem to osiągasz efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. No chyba że kupisz jeszcze lepszy kabelek XLR ... to scena będzie - u sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od około pół roku jestem posiadaczem wzmacniacza Creek evo 2 oraz kolumn Epos Elan 30. Czytając forum dowiedziałem się o jednej z usterek wzmacniacza mianowicie przerywanie lub nie włączanie się jednego z kanałów podczas cichego odsłuchu- wymiana przekaźnika pomogła. Aktualnie z usterek posiadam jeszcze delikatny szelest na obu kanałach przez cały czas na stałym poziomie nie zależnie na jakim źródle, podejrzewam że jest to problem na sekcji zasilania(wymieniłem już kondensatory-bez zmian). Chciałbym dojść do sedna problemu jednak nie posiadam schematu do wzmacniacza. Gdzie można było by go znaleźć? Może ktoś z forum miał już podobny problem.

Za wszelkie wskazówki dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, także chcę dołączyć do klubu. Od około roku gra u mnie Creek Destiny. To jest dźwięk którego szukałem - nie robi mocnego pierwszego wrażenia, za to można słuchać godzinami. Piękny, lekko ocieplony, bardzo szczegółowy, detaliczny, masywny, szybki dźwięk. Co prawda podłączony w moim systemie był jeszcze tylko Hegel H200 i Exposure 2010S ale po kilku piosenkach wybór był dla mnie oczywisty. Dołączam jeszcze zdjęcie jak to wygląda,

pozdrawiam

post-65848-0-29512700-1491633796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru i zadowolenia z systemu. Moj wzmacniacz rowniez jest w kolorze czarnym, choc v1 mialem srebrny to dla odmiany teraz jest czarny. Generalnie, Creek zawsze prezentuje sie swietnie..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także chcę dołączyć do klubu. Od około roku gra u mnie Creek Destiny. To jest dźwięk którego szukałem - nie robi mocnego pierwszego wrażenia, za to można słuchać godzinami. Piękny, lekko ocieplony, bardzo szczegółowy, detaliczny, masywny, szybki dźwięk. Co prawda podłączony w moim systemie był jeszcze tylko Hegel H200 i Exposure 2010S ale po kilku piosenkach wybór był dla mnie oczywisty. Dołączam jeszcze zdjęcie jak to wygląda,

pozdrawiam

 

Co to za CD? Rotel?

 

Wyrzuć telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Rotel 971. Telewizor chętnie bym wyrzucił, ale to pokój użytkowy który i tak przerobiłem na odsłuchowy, a nie mieszkam sam.

 

Miałem kiedyś tego CD-ka wraz z RA 980 i miło wspominam. Muszę go kiedyś przytargać od kumpla i sprawdzić z Destiny 2.

 

Mi udało się po latach nakłonić żonę, aby telepudło wylądowało w sypialni. To była dobra decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie masz źródło?

 

 

Miałem Audiolab 8200cd było fajnie ,dodatkowo ten Dac którego często nie używałem ale grał przyzwoicie, ale sprzedałem go bo posłuchałem Lyngdorf Cd1 i podszedł mi ,może nie jest piękny ale za to podoba mi się jak gra pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie kolego hudykot ;), zycze Tobie i wam wszystkim wzajemnej zyczliwosci i zadowolenia z muzyki. Niebawem zasymiluje moj tuner z systemem docelowym a juz wiem ze gra przepieknie D2.W kazdym razie pasuje do pieca gabarytowo:P.

 

Bede pod koniec miesiaca sprzedawal tuner Creek evo czarny-jesli ktos jest zainteresowany prosze o priv, aukcje planuje zrobic na allegro. Cena bedzie okazjonalna i realna 900zl. Bede sprzedawal rowniez pilot od D2, ktory jest perfekcyjny w obsludze systemu , wygladzie itd.

 

aha

Usher V-601 tez oddam, bede czyscil z rozsadku kolekcje. Jest tez tuner Roksan Caspian idealny.. Musze zrobic pozadki bo mam docelowo to czego szukalem. Obecnie moj creek gra z monitorami atc i tak zostanie..

 

Zdjecia systemu przeslalem i zostaly opublikowane na stronie ponizej.

https://www.studioel-muzyki.com/galeria

 

Oczywiscie w tej galerii nie bedziecie miec problemu ze znalezieniem, bo jestem tam jedyny z calym systemem creek.

 

Pozdrawiam i zycze wszelkiego najlepszego..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy creek-owcy napiszcie prosze jak długo wygrzwaliscie swoj wzmacniacz - myśle tu o a50 . Wpadł mi przypadkiem w ręce i mam teraz w domu evo2 i a 50 . Mam wrażenie ze to a50 mimo ze ma dwa lata jest niewygrzane , bo brakuje mi tej równowagi i fajnej barwy evo 2 choć a50 bas ma mocniejszy . Mam tez wrażenie ze gra bardziej pierwszym planem bez głębi która kiedyś słyszałem podczas odsłuchów zupełnie świeżo wyjętego z opakowania ? O co chodzi ? Któryś muszę sprzedać bo kasa sie nie naciągnie .... moze oba i szukać destiny ?

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach z pewnością jest wygrzany a nawet przegrzany :). Myślę, że może to być kwestia doboru kolumn, ich ustawienia i akustyki. Ja wielokrotnie zmieniałem ustawienia i zdarzały się miejsca w których równowagi wyraźnie brakowało a najczęściej objawiało się to nienaturalnie brzmiącym i zbyt obfitym basem oraz zawężeniem sceny. Warto spróbować. Czasami rozwiązanie problemu mamy w zasięgi reki:) Powodzenia.

P.S. Jeżeli z 50a wyciśniesz maksimum jego możliwości to będziesz bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myśle ze dwa lata to na pewno jest gotowy w 100% choć moje evo 2 odkupiłem od przesympatycznego człowieka ktory zanim go wygrzał to kupił,destiny i tenze zakupiony przeze mnie potrzebował jeszcze trochę czasu aby pokazać pełnie możliwości. Co do ustawienia i kolumn - w o mnie jest dokładnie opisane ale oba grają teraz w tym samym długo testowanym ustawieniu epos-ów Epic 5 w tym samym pokoju . Faktycznie przestawię głośniki poszukam nowego ustawienia ? Dzięki za odpowiedz tez liczę na to ze a50 pokaże ze warto ja zostawić . Na szczęście mam trochę czasu na porównania

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Creek+Epos powinno być ok, bo to przecież firmowe brzmienie. Ja z ustawianiem miałem duży komfort. Mam pomieszczenie tylko dla siebie więc mogłem poszaleć:). W każdym razie przekonałem się jak wielki wpływ na brzmienie może mieć pozycja kolumn. W "złych" ustawieniach mój zestaw grał lekko "skompresowanym" dźwiękiem, wąską sceną, równowaga tonalna była trochę rozjechana. W ustawieniu "najlepszym" pojawiła się swoboda, przestrzeń, lekkość. Myślę, że wiele osób wymienia sprzęt obarczając go winą za słabe granie. Tymczasem wystarczy trochę zabawy z ustawieniem i akustyką i mamy złapanego królika:) . Dobrze, że masz czas na odsłuchy. 50a nie jest wzmacniaczem, który od razu robi piorunujące wrażenie, nie jest w żaden sposób "efekciarski". Dla mnie jego zalety to zaskakująca w tej cenie "szlachetność" brzmienia, muzykalność, lekkość, dynamika... Po prostu fajny piecyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Miałem ten sam problem u siebie w ustawieniu i otrzymania jakiegos fajnego dzwieku bo nasz pokoj dzienny po prostu nie nadawał się do moich kolumn z których nie chciałem zrezygnować więc namówiłem swoją kobietę na użycie jej pokoju/pokoj do zabawy dla dzieci

Małe przemeblowanko i wszystko gra i żona zadowolona a skończyło się na tym, że ja korzystam z tego pokoju najczęściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam pomieszczenie tylko dla siebie więc mogłem poszaleć:). W każdym razie przekonałem się jak wielki wpływ na brzemienie może mieć pozycja kolumn. W "złych" ustawieniach mój zestaw grał lekko "skompresowanym" dźwiękiem, wąską sceną, równowaga tonalna była trochę rozjechana. W ustawieniu "najlepszym" pojawiła się swoboda, przestrzeń, lekkość. Myślę, że wiele osób wymienia sprzęt obarczając go winą za słabe granie.

 

W tym co piszesz jest dużo prawdy. Nie mam Creek-a, ale użytkuję kolumny Epos Elan 15. Pierwotnie miałem je w ustawieniu jak wcześniej Dynaudio Focus 110 - trójkąt równoboczny. Wszystko było ok, oprócz głębi... której nie było, wszystko jakby w 1-linii. Eposy zresztą są znane z tego, że w głąb nie budują obszernej sceny. Nie poddawałem się jednak. W którejś z recenzji audio (nie związanej z Eposami) wyczytałem, że poprawę budowania obrazu w głąb można osiągnąć, ustawiając je tak by osie wyprowadzone z kolumn krzyżowały się przed słuchaczem. Zwiększyłem odległość miejsca odsłuchowego od kolumn (trójkąt równoramienny) tak by osie krzyżowały się ok 1m przede mną i i nagle okazało się że jest i głebia (może ciut kosztem szerokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten temat bo swoje eposy tez ustawiałem dluuuugo dogiete są dosyć mocno , ale osie krzyżują sie lekko za mną i z evo 2 było ok choć głębia nie powalalo to jest ( było ) ok . A 50 miałem wcześniej u siebie i zagrał zdecydowanie " głębiej " mimo ze była to sztuka nowka . Ten kurcze tak nie gra . Ale - ma miesiąc zobaczymy . Dzięki za podjęcie tematu - przejadę z moimi skrzynkami jeszcze na nieco inne ustawienie i zobaczymy, choć stoją juz 40 cm od tylnej ściany i ok 50-60 od bocznej , ale do odsłuchu pojeżdżę w różne kierunki. Co ciekawe pare tygodni temu dzięki uprzejmości s4home miałem kolejno 3 wzmacniacze z okolic 4 tys i tańszego magnata serii 600 . Głębia/stereofonia magnat pobił Cambridga cxa 80 i nad-a 375 a kosztował 1/2 tamtych niemniej barwa ...... kiepska . A kolumny stały dokładnie tak samo ( mam juz zrobione kropki bo podczas sprzątania jakoś same wędrują ;-) myślałem ze mnie żona zabije ;-))))

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie ma jeszcze miesiąca ale decyzja jest - a50 zostanie. Nie wiem o co chodzi ale albo długo nie grał ten wzmacniacz , albo faktycznie ktoś kupił ale go nie używał bo pograł intensywnie ok 100 godzin i jest o wiele lepiej . Kolumny właściwie zostały w starym ustawieniu i jest super . Moje stare evo2 jest na sprzedaż - jak ktoś zainteresowany proszę o kontakt na maila . Stan wzmacniacza sklepowy z wszystkim - nawet nieco zdezelowany ale fabryczny woreczek na pilota. Kolor czarny .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stream dziekuje - szczerze na to liczę :-) póki co jesst coraz lepiej .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

16.10 byc moze bede sie zegnal z moim ulubionym dotychczas Creek Desiny2. Kupilem blisko 2x mocniejszy piec do kolumn atc, zatem prawdopodobnie trafi na aukcje. Wzmacniacz jest z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym do wkladek MM Creek. Perfekcyjny stan, uzywany sporadycznie od zjazdu do zjazdu co 2 miesiace. Komplet fabryczny. Cene rozwazam-musi mnie zadowalac, pre jest bardzo dobrej jaksci brzmieniowej.

Jesli ktos ma ochote pw. czasu jest sporo mozna sie na spokojnie zastanowic. Kolor czarny.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem o kupnie Musicala no i jest, czy bedzie zmiana to sie okaze. Moj system Creekowy jak i atc jest w polsce, a musical ze mna w holandii w innym systemie. W polowie pazdziernika zamierzam podac musicala pod atc i sprawdzic jak jego dodatkowe 100w na kanal wplynie na caloksztalt brzmieniowy. MF ma tez wbudowane pre gramofonowe, wiec bedzie co porownywac. Destiny2 to tez kwal pieca i radzi sobie swietnie.

Generalnie wzielo mnie na ciezsze brzmienia, dostalem kolekcje ok 300plyt cd naprawde swietnych kapel, wiekszosc z mocnym graniem i pod tym katem znalazl sie u mnie MF.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.