Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są delikatne ryski. Właśnie na zwykłych Verbatimach testowałem. Coś na zasadzie jakbym mocniej szmatką potarł płytę. Za każdym włożeniem i wyciągnięciem płyty jest ich coraz więcej. Szkoda bo cedek się fajnie zapowiada. Ma rockowy drajw i fajnie podkreśla linię gitary basowej. Ma energie na średnicy. Gra w stylu jakby dźwięk był samplowany do 48k. Przy nim mój Primare jest mocno powściągliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

 

 

Jako, że też stałem się posiadaczem  Creek’a  witam wszystkich .?

Mój 100A stoi ładnie  wpięty do AVR –  wspomaga kino i  zarazem napędzę Dali mentory 8 i wywiązuje się z tego wyśmienicie.

Jest soczyście jest bass jest bosko.

Jednak do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze porządnego odtwarzacza CD (obecnie używam Bluray denona 3313UD) - i tu naturalnym kandydatem jest coś od Creek’a.

I tu mam dylemat;

- creek  evo 100CD czy creek 50CD – różnica w cenie spora pytanie czy uzasadniona?

Czy jest duża różnica w jakości dźwięku? Co takiego ma cd100 aby  determinował zakup?

Czy  ktoś z szanownych kolegów porównywał jest w jakiś sposób

 

 Z jednej strony zależy mi  dobrym stereo   (i na sprzęcie na lata) ale z drugiej strony  z przy zakupie tańszego cd50  (który nie raz widziałem podpiętego właśnie do wzmaka 100A a nie 50A –a  też ma świetne recenzje)….. zostałyby  środki na jakiś fajny bluray UHD (np. pioneer udp-lx500 )- bo też wypadałoby  się zająć a zakup cd100 na pewno to opóźni- co też nie jest dramatem patrząc na obecne ceny płyt UHD.

Także mam mały mętlik w głowie bo dwóch srok za  ogon ciągnąć  nie dam rady ?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówk/ sugestkie, które pomogą mi obrać  optymalną drogę....

 

pozdrawiam 

Borx

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 50 CD, 100 CD nie słuchałem. Różnice dotyczą raczej wyposażenia i funkcjonalności. Oba mogą pełnić rolę przedwzmacniaczy ale 50 CD ma regulację głośności tylko z pilota, a 100 CD pilot + "gała" na froncie. Poza tym 100 CD ma wzmacniacz słuchawkowy i mocniejszy o 5W transformator. Oba mają identyczne kości Wolfsona, więc nie oczekiwałbym wielkich różnic w brzmieniu... Myślę, że 50 CD świetnie zagra z 100 A ?. Obecnie możesz nowego 50 CD kupić za 4400. Za taką kasę to prawdziwa okazja.

Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  też mam takie obawy-   bo po specyfikacji widzę, że mają bardzo dużo wspólnych  podzespołów  - więc mam obawy czy różnica w dźwięku będzie usprawiedliwiać taką różnicę w cenie ? 

Na   na wzmacniaczu słuchawkowym  mnie w sumie nie zależy.... więc czuję, że może być jak mówisz.

Niestety grzebię na forach  już od   jakiegoś czasu ale jest bardzo mało info nt tych grajków,

Recenzji 50CD- jest więcej niż 100CD ale porównań obu  jak na lekarstwo.  

  

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też trafiłem na podobną ocenę  przy okazji recenzji  evo 100A gdzie napisali, że sam producent zestawia  50CD właśnie ze  100A.

Jak pisałem wcześniej obecnie słucham muzy na Bluray  denona - który jest całkiem dobry ale jednak to bluray.

Wydaje mi się, że przeskok na creek będzie wyraźnie odczuwalny

ps- generalnie to powiem szczerze, że szukając info nt cd-ków creek'a  a zwłaszcza różnic pomiędzy 50cd a 100cd to podświadomie chyba chcę  znaleźć  jak najwięcej argumentów  przemawiających za 50cd ?  - bo wtedy łatwiej będzie mi przekonać małżonkę  ? 

a  zaoszczędzona kasa może pójść na kolejne dopieszczanie systemu (bluray UHD 4K, nowy sub, ect)

Tylko skoro różnic  jest tak nie wiele to   czemu 100CD   tyle kosztuje ?

 

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem   ci, że trochę mi twoje zdanie odpowiada -bo 50cd znacznie łatwiej będzie  mi sfinansować 

Aż nie chce pisać do czy pytać się w jakimś sklepie  audio bo  jest duża szansa że będą lobbować za tym droższym ;);):)

 

ps- trochę szkoda, że nie obsługują plików dsd ale jakoś to przeboleję 

pps- a powiedz mi ty słuchasz plików z tego creeka?

 

 

 

 

 

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na info że Creek wprowadza nową linię  voyage

Chyba będą dwie CD 10 oraz wzmak  i20

Pytanie czy to będą  bezpośredni następczy evolution 50 i 100?

Drobny facelifting?

 

Choć znalazłem info że cd będzie  obsługiwał  DSD ?

 

Słyszałeś coś więcej ? 

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla jaj napisałem  zagadałem do jednego sklepu  z pytaniem o różnice pomiędzy  50cd i 100cd....i generalnie było tak jak się spodziewałem - 100CD wyraźnie i słyszalnie lepsze i że zrobi mi super cenę ........ może i tak ale 5tyś raczej ciężko będzie  go dostać ?

Szkoda, że nie mam teraz za bardzo czasu aby podjechać  do salonu ;(

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: 

Gdzieś wyczytałem, że  nowa seria creek  voyage ma  wejść tej jesieni.  Ciekawe  czy w związku z tym ceny  evolution  spadną?

Może z tej okazji będzie jakiś dodatkowy rabacik ?

 

ps-  a wracając  jeszcze do różnic pomiędzy  50cd a 100cd -to  rozmawiałem jeszcze ze swoim zaufanym dostawcą. I on "niestety" też uważa, że jest spora różnica pomiędzy 50tką a 100tką  ? Także młyn we łbie znów mam zwłaszcza, że dostałem  ciekawą cenę za cd100 ale to wciąż prawie 2 tyś różnicy ;););)

 

 

creek voyage .jpg

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny, które są teraz to są już chyba obniżone. Ja chciałem jeszcze jednego cd50 wziąć na wymianę to do mnie oddzwonili z salonu i powiedzieli, że dystrybutor już ich nie ma i nie będzie zamawiał w związku z pojawieniem się nowej serii.

Krążą pogłoski, że przenieśli fabrykę z ChRL do England. Nie wiem czy to traktować na plus czy raczej należy obawiać się o jakość.

Na zdjęciach bebechów nowego wzmacniacza nie widać zwykłego zasilacza. Czyżby impulsowe zasilanie? Kolejna firma zepsuta przez impulsowy badziew.

https://www.soundstageglobal.com/index.php/shows-events/high-end-2019-munich-germany/848-he-2019-electronics-part-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Krzysiek B napisał:

Te ceny, które są teraz to są już chyba obniżone. Ja chciałem jeszcze jednego cd50 wziąć na wymianę to do mnie oddzwonili z salonu i powiedzieli, że dystrybutor już ich nie ma i nie będzie zamawiał w związku z pojawieniem się nowej serii.

Krążą pogłoski, że przenieśli fabrykę z ChRL do England. Nie wiem czy to traktować na plus czy raczej należy obawiać się o jakość.

 

może  coś w tym być bo dowiedziałem się, w między czasie, że  dystrybutor nie ma zbyt dużych stoków, że towar zamawiany jest w miarę na bieżąco i  z tego powodu ceny wcale  muszą spać.

 

Także ja zaczynam ostro urabiać małżonkę ...wszak urodziny się zbliżają i święta ....

Na razie  różnica cenowa w racie pomiędzy 50cd a 100cd to jakieś 70 zł miesięcznie ;););) i jak tu żyć ?

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak z innej beczki 

Bardzo często widziałem w necie jak   jak wzmak 50A  stoi razem z 50CD i to jest  oczywiste - jedna seria 

Ale jak już widziałem gdzieś info o 100CD to częściej był podpięty do końcówki 100P  a nie analogicznie do wzmaka 100A ?

 Przypadek czy jak ?

Jaka jest różnica ?

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,w sumie to  już jestem  zdecydowany na CD50-tkę ? ?

Stwierdziłem, że nie ma sensu aż tyle dopłacać  do setki .... ale tak w  między czasie poczytałem też o tym nowym  CD-ku od Denon -DCD 1600 NE.

Czy  ktoś  z Was  porównywał   CD 50tkę z jakimś cedekiem od Denona a ze  zwłaszcza CD z wspomnianym 1600 NE?

Cenowo praktycznie ta sama półka? Bo  w środku wyglądają  zgoła inaczej ;););) W creeku trochę pustawo - z pozoru 

Wygląda zacnie a dodatkowo  obsługuje  pliki DSD.

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie.

Szanowni koledzy chciałem was poinformować że ... STAŁO SIĘ....!!!!

Do mojego creek'a 100A właśnie dołączył odtwarzacz 50CD?

Jest cudnie....

Jednocześnie chciałem wam podziękować za porady.

A przy okazji zapytać co sądzicie o podłączeniu tego zestawu kablami XLR????

Bo w tym przypadku wątpliwości bo z jednej strony  dużo słyszałem o przewadze XLR-ow nad RCA ale  w jednej z recenzji wyczytałem że akurat w creeku lepiej  gra na klasycznych kablach?

 

Pozdrawiam

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, sihborx said:

w creeku lepiej  gra na klasycznych kablach?

 

Niejako potwierdzę w pewnym sensie. Co prawda nie CD Creek a Oppo BDP-95 ale podłączony po XLR (nic specjalnego ot taki jakiś DIY 0.5m) brzmi jakoś hmmm..... cherlawo , blado, płasko itd itp

Oczywiście to nie jest jakaś mocna różnica ale da sie dosłyszeć w porównaniu do RCA. O wiele lepiej za to brzmi po optyku w Ruby DACu (mk1) - wykop , szczegół i generalnie jakby ze 3-4dB więcej ale to nie tylko kwestia głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sihborx napisał:

A przy okazji zapytać co sądzicie o podłączeniu tego zestawu kablami XLR????

Wykorzystanie kabli XLR mija się z celem. Co prawda Creek jest wyposażony w gniazda symetryczne ale sam takiej budowy nie ma. Zaraz za gniazdami sygnał jest desymetryzowany. Tak więc d... blada. Czemu to więc służy? Taka moda ? Nic ponad to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych eksperymentach z kablami.

Wielki bój pomiędzy RCA vs XLR.

W pojedynku brały udział następujący zawodnicy:

1. RCA- QED PERFORMANCE AUDIO 40 - gość ( cena około 220pln)

2. RCA oehlbach nf 214 -  na stanie (cena około 220pln)

3. XLR Chord cobra - gość ( cena : nowy 1000pln: mogę go dostać za 500pln)

 

Oczywiście nie był to jakiś mega poprawy technicznie test ABX bo kable sam przepinałem. Głośność ustawiona na 25 i po koleji leciałem z koksem.

.... I powiem tak!

Absolutnie nie widzę a raczej nie słyszę różnicy pomiędzy tymi kablami. ABSOLUTNIE ŻADNEJ!!!!!!!!  A na pewno nie takiej która by determinowała do zakupu tak drogiego kabelka

Dlatego w zestawie poza posiadam oelbach'em pozostaje QED. Jest  świetnie wykonany, świetnie wygląda i pasuje do głośnikowych- bo to też QED.

 Generalnie potwierdziło się że kable nie grają. Przy najmniej nie umie.W głębi serca nawet się cieszę bo kupa kasy zostanie w mojej kieszeni.?

Dodam też, że  nie potwierdzam tezy o różnych odcieniach serii 50 a 100 . W moim przypadku oba klocki są identyczne... Co mnie cieszy.

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2019 o 08:37, sihborx napisał:

Panowie a tak z innej beczki 

Bardzo często widziałem w necie jak   jak wzmak 50A  stoi razem z 50CD i to jest  oczywiste - jedna seria 

Ale jak już widziałem gdzieś info o 100CD to częściej był podpięty do końcówki 100P  a nie analogicznie do wzmaka 100A ?

 Przypadek czy jak ?

Jaka jest różnica ?

Witam zacne grono,

Przymierzam sie do zakupu nowego wzmaka i póki co szala przeważa na Creek 100A + CD 50, ale myśle też o takim secie CD 50 i koncówka 100P. Czy ktoś wie czy róznica między końcówką P100 a integra 100A jest znacząca? (jeżeli wogóle jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.