Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co było nie tak w brzmieniu?

Evo 2 należy do kolegi, który wypożyczył mi go na jakiś czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co było nie tak w brzmieniu?

Evo 2 należy do kolegi, który wypożyczył mi go na jakiś czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2019 o 13:13, Rafał_79 napisał:

Orientujesz się może jak zakończyła się ta historia z oddaniem wzmacniacza do serwisu ze względu na jego buczenie ?

Czy zadziałali coś i zminimalizowali to buczenie ?

Witaj - mam odpowiedz serwisu - nowy "buczy" głośniej,  a największy wpływ ma jakość prądu..... 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprawie buczenia trafa dorzucę swoje spostrzeżenia.

Obecnie gra 100A z 50CD. Wcześniej był 50A. Obie 50-tki A jak i CD brumiały/brumią lecz było/jest to brumienie na granicy słyszalności. Po zmianie na 100A brumienie było/jest bardziej słyszalne ale tylko przy samym wzmaku i w niczym nie przeszkadza.

Dwa dni temu wieczorem w czasie cichego słuchania radia brumienie nagle się zwiększyło i było modulowane- nie jednostajne i wyrażnie słyszalne w czasie odsłuchu. brum był dwutonowy i ta wyższa składowa trwała ok 1-2 s po czym niższa składowa 3-4s. To ta wyższa skladowa była dwa razy głośniejsza i bardzo irytująca. Odłączylem wszystko co się dało z sieci w domu lecz nic to nie zmieniło. CD od wzmaka też. Dopiero jak podkręcilem glośność zdecydowanie tj z 50 na 20 - brumienie ustalo.

Rozkręcilem wzmaka odkręciłem trafo i co zobaczyłem -trzy warstwy tłumiące 1.guma /największa i jakaś taka plastikowa/ 2.mikroguma ok 1/2 śr trafa 3. pianka jeszcze mniejsza od mikrogumy. O zgrozo grubość tych warstw izolacji to po ok 1 mm. Podłączyłem rozkręconego wzmaka i naciskając trafo sprawdziłem jak gra/brumi/ - i  okazuje się ze gra w zależności od siły nacisku. Dociołem kawał dodatkowej gumy 3-4 mm grubości średnicy podobnej do oryginału i dołożyłem do warstw firmowych. Skręciłem jak najmocniej się da i brum ustąpił prawie całkowicie , dodatkowo dołożyłem ferryt przed trafem. Więc jak komuś brumi to dokładajcie jak najgrubszą gumę pod trafo albo i kilka warstw- bo oryginalne tłumienie to śmiech i kpina. Tym bardziej ze to materiał elastyczny który z biegiem lat się wyprasował i stracił swoje i tak nędzne właściwości tłumiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprawie buczenia trafa dorzucę swoje spostrzeżenia.

Obecnie gra 100A z 50CD. Wcześniej był 50A. Obie 50-tki A jak i CD brumiały/brumią lecz było/jest to brumienie na granicy słyszalności. Po zmianie na 100A brumienie było/jest bardziej słyszalne ale tylko przy samym wzmaku i w niczym nie przeszkadza.

Dwa dni temu wieczorem w czasie cichego słuchania radia brumienie nagle się zwiększyło i było modulowane- nie jednostajne i wyrażnie słyszalne w czasie odsłuchu. brum był dwutonowy i ta wyższa składowa trwała ok 1-2 s po czym niższa składowa 3-4s. To ta wyższa skladowa była dwa razy głośniejsza i bardzo irytująca. Odłączylem wszystko co się dało z sieci w domu lecz nic to nie zmieniło. CD od wzmaka też. Dopiero jak podkręcilem glośność zdecydowanie tj z 50 na 20 - brumienie ustalo.

Rozkręcilem wzmaka odkręciłem trafo i co zobaczyłem -trzy warstwy tłumiące 1.guma /największa i jakaś taka plastikowa/ 2.mikroguma ok 1/2 śr trafa 3. pianka jeszcze mniejsza od mikrogumy. O zgrozo grubość tych warstw izolacji to po ok 1 mm. Podłączyłem rozkręconego wzmaka i naciskając trafo sprawdziłem jak gra/brumi/ - i  okazuje się ze gra w zależności od siły nacisku. Dociołem kawał dodatkowej gumy 3-4 mm grubości średnicy podobnej do oryginału i dołożyłem do warstw firmowych. Skręciłem jak najmocniej się da i brum ustąpił prawie całkowicie , dodatkowo dołożyłem ferryt przed trafem. Więc jak komuś brumi to dokładajcie jak najgrubszą gumę pod trafo albo i kilka warstw- bo oryginalne tłumienie to śmiech i kpina. Tym bardziej ze to materiał elastyczny który z biegiem lat się wyprasował i stracił swoje i tak nędzne właściwości tłumiące

1.jpg

I jeszcze jedna fota z ferrytem.

Jak już wzmak był rozebrany to pomierzyłem i okazuje się że przewody zasilające są zamienione brązowy z niebieskim w stosunku do tego jak powinno być L/N. Przełączając wtyk kabla zasilającego w gnieżdzie nie słyszę różnicy. A jak jest u was ?

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Evo 2 nigdy nie słyszałem, więc ciężko mi powiedzieć czy wymiana ma sens.

W sumie jestem zadowolony z Evolution 50A. Gdybym miał go polecić komuś tworzącemu zestaw od podstaw, to ze spokojnym sumieniem bym mógł to zrobić. W przypadku wymiany jest inaczej, bo nie wiem czy upgrade dałby progres wart wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę niestety zmodyfikować mój system, ponieważ moje kolumny epos m22i nie zmieszczą się, dlatego proszę o radę

Co zagra dobrze z Destyny 2 w pomieszczeniu ok 20 m interesują mnie kolumny podstawkowe lub standy, a muzyka to głownie jazz, classic jazz itd.

Budżet to max 6 tys lub z drugiej ręki.

W ostateczności myślałem od starych poczciwych ES 11 lub 16, może ktoś sluchał ATC 7 czy 11, może Xavian 250, moze Monitor Audio GX 100?

w przypadku mało basy myślałem o REL T5 - co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie,

Tworzę drugi system i potrzebuję neutralnie, grający równo we wszystkich pasmach, z dobrą kontrolą i dociążeniem dołu, jednocześnie muzykalny i dynamiczny wzmacniacz. Budżet mam ograniczony (max 2500zł). Biorę pod uwagę Creek  EVO mk1 (po zakupię wymienię kondensatory) lub EVO 5350. Czy warto dopłacić około 1000zł do 5350 ?  

Dziękuję za informację.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Voyage były anonsowana na Monachium 2019 . Nadal widma

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Creek Audio

Mam odpowiedź od samego Mika Creek'a 

 

Good afternoon Dominik,

 

The pilot production has been completed and these products are being tested and distributed to our partners and press shortly.  If all goes well, we will proceed to mas production after that.  everything is in stock and waiting so, hopefully, it will be in production during the summer, but I cannot be 100% sure when. 

 

Best regards,

Mike Creek

 

Czyli w tym roku będą dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.