Skocz do zawartości
IGNORED

Nokia


majmaj

Rekomendowane odpowiedzi

eeh nie mialem tego gdzie napisac wiec pisze tu:

mam zamiar kupic Nikie 5310 - ladnu telefonik a ze sporo slucham muzyki to sie pzryda. Tu powstaje pytanie jak on gra na sredniej klasy sluchaweczkach? prowonywalnie do pzrecietnego ipoda?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jej przez chwilę i bez rewelacji, ale nie jestem wstanie porównać do iPoda - tego słuchałem jeszcze mniej.

Największa wada wg mnie to że to jest seria 40 z Nokia OS a nie Symbian - co znaczy że jesteś skazany na odtwarzacz producenta czyli zapomnij o obsłudze OGG, FLAC, WAV, etc.

 

Ale za to od zewnątrz prezentuje się bardzo fajnie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3 360 starcza mi, ja mam w domu ipoda za 100zl i mam nadzieje ze ten tel zagra w okolicach tego ipoda (o ile mozna to nazywac ipodem) :)

a mozesz cos wiecej mi powiedziec o dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś więcej bo po pierwsze nie słuchałem długo (kilkanaście minut) a po drugie było to już jakiś czas temu... Jak napisałem wyżej - bez rewelacji, ale też bez jakichś braków na tyle dużych żeby mi zapadły w pamięć - powinny więc dać radę temu iPodowi. Słuchałem na Sennkach MX500.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji technicznej wynika, że ma:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niemniej nie zdążyłem go wykorzystać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra fajnie o ile wymienisz słuchawki. Dołączone są na poziomie słuchawek za 3 zł z kiosku. Polecam zakup pilota Nokii AD-54 i podłącznie do niego słuchawek np. iriver-a. Rewelacja gra tak samo jak posiadany przzemnie Iriver T10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swietne sluchaweczki SENNHEISER CX300. hmmm a po kiego mi adapter noki? jedynie to moze chyba tylko zaszkodzic bo to kolejny tor i zapewne kolejne straty - owszem wygoda wieksza ale na jakosci nicraczej nie zyskam. ale dzieki serdeczne za wypodziedz i czekam na kolejne.

ahhha a kwestia tego aby tel czytal flac, wav to oprogramowanie? czy sprawa chipa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś taki mądry to spróbuj wsadzić te swoje słuchaweczki bezpośrednio do złącza w telefonie Nokii. Życzę powodzenia.

 

Kolejny tor. Chyba nie myślisz, że przez jakiś adapter zepsujesz sobie dźwiek. Chyba, że ta Nokia to HI-END.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ahhha a kwestia tego aby tel czytal flac, wav to oprogramowanie? czy sprawa chipa?

 

Oczywiście oprogramowania... problem w tym, że to telefon z serii 40 z systemem operacyjnym Nokia OS, i (prawie?) nikt z "wolnych strzelców" pod ten system nie pisze, więc nie ma co liczyć na oprogramowanie tworzone "przez pasjonatów dla pasjonatów".

Nieco lepiej jest z Symbianem (Nokie z serii 60), tu mamy np. OggPlay, którego dość długo używałem na N95 (ale ten projekt też nie rozwija się zbyt dynamicznie).

 

Światłem w tunelu są telefony bazujące na Linuxie (np. Motorola V9), na które dużo łatwiej jest pisać oprogramowanie ale te ciągle dzieli od Nokii przepaść pod innymi względami.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majmaj, 2 Cze 2008, 21:10

 

>no wsadze sobie wsadze bo ta nokia posiada 3,5mm wtyk jack ;]

>moze inie zepsuje ale po co wydawac te 100zl?

 

 

A to sorry. Myślałem, że ten model ma rozwiązanie podobne do moejej N95. Moja Nokia również ma gniazdo podobne do 3,5 mm wtyk, ale standardowych słuchawek nie użyję. Być może wpomniany model jest wyjątkiem w polityce Nokii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majmaj

 

Wtyk 3.5mm raczej nie będzie standardem, bo producenci przestaliby zarabiać na gadżetach. Niestety to świadome i wyrachowane działanie.. Chyba, że rynek wymusi takie rozwiązanie, ale póki co wszyscy się przed tym bronią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Redakcji poczucia humoru... moze jeszcze przeniesc do zakladki PCAUDIO bocznicowy watek "Opel Astra" przeciez ten opel tez ma jakis komputerek nie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat - ja tobie tez moge pogratulowac.... umiejetnosci czytania z zrozumieniem.

co Ty jakas nagonje robisz na redakcje? nie widzisz co napisalem w 1 poscie! naucz sie czytac a potem sie wypowiadaj.

 

 

"eeh nie mialem tego gdzie napisac wiec pisze tu:"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dobrze chłopina zrobił...w dziale PC wrzucamy to co tyczy PC ale i różnych mp3 playerów i telefonów które także bez komputera nie zagrają...ogólnie poruszamy w tym dziale tematykę gadżetów audio :) Więc nie czepiajcie się dla samego czepiania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.