Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.


marc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź adresy jakie masz poprzydzielanie do urządzeń a tak w ogóle to wpisz na sztywno adresy IP do wszystkich urządzeń i wyłącz DHCP jeśli z niego korzystasz.

Spróbuj podpiąc po kablu receiver do routera (oczywiscie w konfiguracji receivera ustaw że używasz kabla) - jak to się uda to potem przestaw na wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym dhcp był diabeł pogrzebany. Na sztywno wszystko zadziałało, ale okazuje się, że coś z recieverem jest zwalone - ma zasięg 2 metry od routera i koniec. To chyba taka przypadłość sprzętu ze zwrotu czy coś. Jak nic się nie zmieni, to trzeba będzie zwrócić tę maszynę, bo na 2m nie poszaleję :D Jaki reciever powinien mieć zasięg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poużywałem sobie ipenga. Tego komercyjnego za osiem baksów.

Cóż, inny świat w wymiarze interfejsów do squeezeboxa. Świetnie się operuje na swoim serwerze plików, ale tego się teraz już spodziewałem, co mnie jeszcze zaskoczyło to łatwość jak się wskakuje w radio internetowe i z powrotem. Pogmerałem geograficznie, trochę radia z Brazylii jakieś Copacabana radio coś tam.., potem , Afryka->Burkina Faso też coś było, a jak się znudziło to we dwa kliki i kilka sekund dało się wrócić do swojego serwera.

 

Co do baterii to dla mnie jest ok. Używam ipoda toucha 2G (podobno ma ekonomiczniejsze spożywanie prądu) no i przede wszystkim nie jest telefonem, wiec nie ssie prądu na czuwanie sieci komórkowej.

Przez trzy godziny dość intensywnego użytkowania ipenga (gmeranie w tle w internetowych stacjach radiowych) po trzech godzinach zużył 50% baterii, potem pojechałem na rower 2 godzinki słuchania muzy jako walkman i w końcu pojawiło się ostrzeżenie że zostało 20% baterii. Sądzę że jak się używa na spokojnie do obsługi squeezeboxa, to przez dwa dni weekendowe można obsługiwać serwer bez doładowywania ipoda. Zakładam że nie szaleje sie cały czas po katalogu, a więc ipod przechodzi w stan czuwania jak się słucha muzy, z czym nie ma problemu bo i tak w ciągu jakiś 2 sekund loguje się do sieci jak się go obudzi.

 

Nie idzie mi ze ściąganie automatycznym grafiki płyt. W ipengu w ogóle nie widzę takiej opcji. Ale problem mam już od aplikacji itunes, nie znajduje okładek do oryginałów ripowanych przeze mnie płyt. Może to działa tylko dla gości z zagraniczną kartą kredytową, tak jak muza w itunes store?

Można oczywiście manualnie przez dodawanie wygooglanej grafiki przez menu Informacje-Grafika w itunes ale to rzeźba w kale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 13 Kwi 2009, 20:59

 

>Nie idzie mi ze ściąganie automatycznym grafiki płyt. W ipengu w ogóle nie widzę takiej opcji.

 

Ja dość długo dochodziłem o co chodzi z tą opcją :-)

Musisz ustawić sobie tryb na "m" (np. gdy przeglądasz po autorach) i wtedy jak klikniesz w ">" (nie w obrazek płyty), tak żeby rozwinął wszystkie tytuły to wtedy po kliknięciu w tytuł masz różne opcje w tym możliwośc poszukania okładki a potem jej dodania - strasznie z tym namieszli, ale u mnie działa.

Mam zainstalowanego w squeezecenter plugina do ściągania okładek i z przeglądarki też to moge robić - może dlatego mi to działa w iPengu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w planach zakup Squeezeboxa classic i pytanie o możliwość jego działania u mnie.

 

Z góry zaznaczam że o sieciach wiem bardzo mało ;-]

Na załączonym obrazku widnieje moja sieć. Oczywiście poza SB którego jeszcze nie mam.

Wyjaśnienie co do klocków (jeśli ktoś nie zna urządzeń TPSA):

 

- Livebox - router wi-fi Neostrady, z którego przez RJ45 wychodzę na switcha

- LivePlug - z jednej strony wtyczka do gniazda zasilania, z drugiej gniazdo RJ45

- PC z plikami - łączony normalnie kartą sieciową z LivePlug'iem a więc ze switchem

- inny PC - łączy się bez pośrednictwa switcha z Liveboxem przez USB

- laptop - łączony normalnie kartą sieciową ze switchem ale może się też łączyć przez wi-fi

 

Celem jest połączenie Squeezeboxa przez wi-fi. Niby sieć jest ładnie zestawiona, bo laptop ją

wykrywa przez wi-fi, wypisuje się mu klucz WEP i działa. W komputerze z plikami mam Win XP SP2 i nic nie konfigurowałem jeśli chodzi o otoczenie sieciowe. Zatem mój PC nie widzi ani drugiego PC, ani laptopa.

 

Ale tu pojawia się moje pytanie. W jaki sposób SB ma wiedzieć o istnieniu mojego PC z plikami? Czy wystarczy, że są w jednej sieci lokalnej? Niby tak, ale skoro mój PC nie widzi np. laptopa, to czy zobaczy Squeezeboxa? Jeśli nie zobaczy, to czy mam konfigurować otoczenie sieciowe? Jak dokładnie to zrobić? Czy to ma w ogóle sens, skoro można to zrobić na PC, ale w SB już nie, bo konfigurując go można mu tylko podać klucz WEP.

 

Pytam bo wolałbym jednak mieć pewność że SB zadziała :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vorpane

 

ale się kolega namalował ;-)

 

Co do squeezeboxa to byle by był w tej samej sieci co serwer z squeezecenter i nie powinno być problemu, polecam stałe IP dla wszystkich urządzeń. Nic więcej nie trzeba konfigurować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj kolegę który ma QNAPa-109 z postawionym SC, sprawdziłem jak się sprawuje w tym otoczeniu ipeng. Ipeng znalazł serwer sam bez żadnych wskazówek adresu bardzo szybko. Jednak już potem widać było słabszą wydajność procesora QNAP niż w PC.

Podczas synchornizacji odtwarzanie muzyki się zawiesiło na około minutę. Po zsynchronizowaniu wszystko chodziło już prawidłowo i praktycznie bez żadnych opóźnień w przypadku przeszukiwania po artystach lub płytach, natomiast przy chodzeniu po katalogu już trochę wolniej niż na serwerze PC. Jeżeli w przypadku PC wejście w daną płtę w katalogu i wyświetlenie utworów zajmuje powiedzmy 0.2-0.5s to w przypadku QNAPa 1-2s. Wynika to raczej z wydajności samego QNAPa bo i używając pilota skanując fodery, zauważyłem że reakcje QNAPa są wolniejsze niż mojego PC. Z QNAPem nie sprawdza się na przyład funkcja SEARCH w ipengu. Często kończy się to zawieszeniem się odtwarzania muzyki czasem i na minutę i samo szukanie może trwać tak samo długo to znaczy aż się serwer odwiesi. W przypadku PC szukanie trwa max kilka sekund i nic się nie zawiesza. Całkiem przyzwoicie wyszedł test na przełączenie na radio internetowe i spowrotem na serwer muzyczny, wszytko odbyło się praktycznie bez zauważalnych opóźnień. Także wyłączanie i włączanie ipoda (z synchronizowanym do końca serwerem) nie było problemowe, ipeng odzyskiwał operacyjność w ok 3 sekundy. Jednak w jednym (na około pięć prób) mimo że wszytko było wcześniej zsynchronizowane, przy próbie wybrania płyty od razu po włączeniu ipoda (bez czekania aż się ustabilizuje) spowodował zawieszenie odtwarzanej muzyki na jakieś pół minuty.

 

Podsumowują z QNAPem ipeng nie chodzi już tak świetnie jak z PC, jednak jeżeli przyswoi się specyfikę pracy z QNAPem, np nie używa search i omija inne możliwe rafy, to zalety filozofi ipodowskiego interfejsu touch są duże nad klikaniem pilotem. Innymi słowa dostęp do utworów czy radia internetego na pewno będzie dużo szybsze niż z pilota.

Tak więc zauważyłem że kumpel zaczął wieczorem grzebać w allegro w poszukiwaniu jakiegoś taniego ipoda touch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens =>

Ten będzie chodzić równie szybko jak twój PC ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 17 Kwi 2009, 12:27

 

>martens =>

>Ten będzie chodzić równie szybko jak twój PC ;-)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1671.40 zł - nieźle, w tej cenie poskładasz 2 małe PC na platformie intel Atom z 500GB dyskiem a tu nawet dysku nie ma :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne, to tylko stwarza bardziej atrakcyjną kombinację Squeezebox+QNAP+ipeng

 

Jednak nie planuję zewnętrznego serwera plików bo u mnie komputer (stacjonarny PC) chodzi prawie cały czas w ciagi dnia używany do innych celów niż tylko serwer muzyczny. Internet, obróbka zdjęć wszytkie mam w RAWach więc zajmują prawie tyle co muza. W PC mam na wszelki wypadek matrycę trzech backupowanych wzajemnie dysków w RAID5. Trochę miałem co prawda problemów z RAIDEM co wspominałem na forum ale się juz z tym uporałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 17 Kwi 2009, 12:50

 

>zapewne, to tylko stwarza bardziej atrakcyjną kombinację Squeezebox+QNAP+ipeng

 

to było do gutekbula

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 17 Kwi 2009, 12:50

> W PC mam na wszelki wypadek matrycę trzech

>backupowanych wzajemnie dysków w RAID5. Trochę miałem co prawda problemów z RAIDEM co wspominałem na forum ale się juz z tym uporałem.

 

 

błąd kolego... :-)

jak coś padnie to masz problem i dużą szansa na utratę danych. RAID to nie jest rozwiązanie na bezpieczeństwo danych! To może(?) zapewnić ciągłość pracy w przypadku padu 1 z dysków.

Bezpieczeństwo zapewnia regularna kopia na inne nośniki! (np. zewnętrzny dysk w szufladzie podpinany na czas backupu - ja tak robię w domu). Sorki za zboczenie zawodowe (IT) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie używał intensywnie kompa być może bym rozważał kupno NASa.

Cena to spawa osobna, jest jaka jest, jak ktoś nie lubi chodzącego komputera w domu to jest to rozwiązanie za które trzeba odpowiednio zapłacić.

 

Co do oszczędności na prądzie to kiedyś sobie policzyłem. Sprawdziłem rzeczywistą moc mojego kompa watomierzem elektronicznym. Mimo że ma zasilacz chyba 600W ale to jest jego moc maksymalna przy mojej kofiguracji ssie jednak 140W (monitor dodatkowo 40). Monitor wyłączam jak nie pracuje na kompie.

Czyli mam około 100W nadwyżki nad QNAPem. W ciągu dnia będzie to 1kWh zużytego dodatkowo prądu. W Stoenie obecnie ze wszytkimi opłatami przesyłowymi itp 1kWh kosztuje 0.35zł.

Cena QNAPA 1600 pln zwróci się po 12 latach, cóż pewnie ten model by tego nie doczekał i ze trzy razy przeszedł śmierć moralną. Wiec o oszczednościach to nie ma co gadać, po prostu albo takie urządzenie za to cene nam się podoba albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>błąd kolego... :-)

>jak coś padnie to masz problem i dużą szansa na utratę danych. RAID to nie jest rozwiązanie na

>bezpieczeństwo danych!

 

Wiem, choć do pewnego stopnia zabezpiecza dane, jak się jeden dysk np mechanicznie rozsypie to można wstawić do matrycy nowy i dane na nim zostaną odtworzone z pozostałych. Robiłem taki eksperyment wyjąłem jeden dysk podczas pracy, po ponownym podpięciu potraktował go jako nowy i rozpoczął procedure odtwarzania danych z pozostałych dwóch która trwała kilka godzin i się jak najbardziej powiodła. Ale z tego co zauważyłem to groźniejsza jest utrata struktury logicznej, wtedy to może być kosztowna rzeźba z odzyskaniem danych.

W każdym razie RAID nie zabezpiecza przed pożarem i na przykład kradzieżą całego komputera, dlatego mam też zewnętrzny dysk gdzie trzymam przedewszystkim unikatowe dane np zdjęcia i niektórą muzykę (większość muzy mogę odzyskac w formie zripowanej od kumpla bo 70% naszej kolekcji płyt się pokrywa, lub jeszcze raz zripować). Taką kopie updatuje nie częściej niż raz na miesiąc za to trzymam ja w innym mieszkaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożar to też zły przykład chyba, że backup trzymasz w innym miejscu (tak się powinno robić)

kradzież to wiadomo (chyba, że masz serwer gdzieś zakopany w piwnicy ;))

bardziej obawiałbym się niespodzianek ze strony elektrowni albo pioruna - wtedy może polecieć wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra karta dźwiękowa usb diy oficjalnie zniknęła z systemu. Jej miejsce zajął logitech squeezebox. Po początkowych problemach (dostałem wadliwy odbiornik) już mam wszystko sprawne. Mogę powiedzieć, że na pewno gra inaczej niż pcm2702. Póki co jednak kolumny są tragicznie ustawione, więc nie będę opisywał zalet wad, których nie mam prawa w tych warunkach usłyszeć. Basu przybyło, wysokie się ukulturalniły. Tyle na razie. Więcej napiszę jak się osłucham i dokonam konkretnych odsłuchów. Najważniejsza zaleta jakiej doświadczyłem w porównaniu do dźwiękówki usb to brak trzasków. Nie mam bladego pojęcia skąd w usb się one brały na moim laptopie, problem jednak już nie istnieje, myślę, że po zainwestowaniu solidnej kupki gotówki w wymarzony sprzęt stereo zadowalającej mnie jakości warto było dołożyć kolejną ćwiartkę tego co wcześniej, by ogarnąć dźwięk a do tego zyskać ogromne możliwości obsługi i kontroli zasobów muzycznych dysku twardego jak i stacji radiowych internetowych. Słucham cały czas podczas pisania tego tekstu w zasadzie pierwsze minuty i bas mnie trochę przerażać już zaczyna, ale to dlatego, że siedzę w rogu pokoju zapewne.

 

Póki co cieszę się, że wszystko działa już jak należy i będę mógł wreszcie dokonać obiektywnych odsłuchów możliwości mojego sprzętu.

 

No chyba jednak pochwaliłem go za wcześnie, bo jakieś trzaski nieśmiało się pojawiły, ale to nie te co poprzednio, więc jestem dobrej myśli.

 

ahh tego dźwięku szukałem, słucham dalej i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i mam jeszcze jedno pytanie.

Czy Wasze SB v3 (czyli squeezebox classic) mają z tyłu napis Slim Devices, mimo że z przodu znaczek Logitecha? A może jest to tylko właściwość wersji starszych niż v3?

 

Wydaje mi się że starsze mydelniczki mają wyjście coaxial czerwone, a nowsze - żółte. Prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W Polsce nie będzie działać, poczytaj informacje na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - działa tylko w USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenixx3000, 4 Maj 2009, 18:45

 

>W Polsce nie będzie działać, poczytaj informacje na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - działa

>tylko w USA

 

A w Niemczech?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

SB działa w podanej powyżej na obrazku konfiguracji, jednak tylko przewodowo.

 

Po wi-fi w ogóle nie chciał pobrać adresu IP, udało mu się dopiero za nastym razem. A jak już pobrał, to naście razy nie mógł się zalogować do squeezenetwork. A nawet wtedy dział strasznie powoli, realizował polecenia z półminutowymi opóźnieniami (mam sieć 54 Mbps, jakość sygnału >90%) i co parę minut wyłączał się, znów ustalał IP... tragedia.

Po kablu działa bez lagów, wszystko dzieje się natychmiast.

 

Ktoś miał coś podobnego? Jakieś lekarstwo (poza wymianą routera)?

 

A, jeszcze jedno. U Was też z lokalnych stacji radiowych odbiera tylko kilka (na chyba 18 wszystkich)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kichanadeta

 

>

>A w Niemczech?

 

a w Niemczech działa:) pozmieniało się coś ostatnio... Cytat ze strony squeezenetwork - najlepsze źródło informacji... (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

* Right now we can only stream Last.fm radio to the Squeezebox in the US, UK and Germany—we are working on extending this to other territories. In the meantime, you can listen to Last.fm radio on your computer in other countries.

 

Dodam, że identyfikacja jest robiona na poziomie IP - prosto i niekoniecznie dokładnie, ale skutecznie - np. Neostrada (TPSA) - polskie IP - do Polski nie streamujemy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jest wtyczka - slimscrobbler - ktora pozwala korzystac normalnie z radia last.fm i scrobblingu do last.fm - poszukajcie na forum slimdevices dodajcie repozytorium i uzywajcie - BTW trzeba wylaczyc dostarczone przez squeezecenter wtyczki last.fm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z tym receiverem, czy da sie go skonfigurowac bez kontrollera? Zastanawiam sie nad zakupem samego receivera i na poczatek wystarczyl by mi laptop do sterowania muzyczka z kompa stacjonarnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karibe, 27 Maj 2009, 14:37

 

>Jak to jest z tym receiverem, czy da sie go skonfigurowac bez kontrollera? Zastanawiam sie nad

>zakupem samego receivera i na poczatek wystarczyl by mi laptop do sterowania muzyczka z kompa

>stacjonarnego

 

 

Da się na 100%. Sam to przećwiczyłem :-). Mam receivera bez kontrollera (za pilot robi mi ipod touch z ipengiem)

Trzeba tylko pilnować co się wprowadza (literówki!) w skrypcie i mieć podpiętego receivera w trakcie konfiguracji po kablu do switcha (PC z skryptem i receiver muszą być w tej samej sieci).

Jest do tego plik wykonywalny (nic nie trzeba instlować w windowsach):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(w 4 poście masz link do tego pliku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem raczej laikiem w temacie łączenia PC i swiata prawdziwego dzwieku , ale mam tak myśl że korzystająć z wejścia USB w cd lub amli podłaczyc to do pojemnego zródła pamięci . Oczywiscie z drivepenami nie bedzie problemu ale z samodzielnym dyskiem twardym/SSD ? jak ewentualnie przygotowac takie zródło ze komponent hifi je widział ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969, 29 Maj 2009, 07:31

 

>jestem raczej laikiem w temacie łączenia PC i swiata prawdziwego dzwieku , ale mam tak myśl że

>korzystająć z wejścia USB w cd lub amli podłaczyc to do pojemnego zródła pamięci . Oczywiscie z

>drivepenami nie bedzie problemu ale z samodzielnym dyskiem twardym/SSD ? jak ewentualnie przygotowac

>takie zródło ze komponent hifi je widział ?

 

Proponuję nowy wątek.

W temacie jest jak byk: "Squeezebox - wymiana doświadczeń"

to o czym piszesz ma się nijak do squeezeboxa i niepotrzebnie śmieci wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.