Skocz do zawartości
marc

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam squeezebox postawiony na malince(max2play). Pojawił sie problem kilka dni temu.

Na tidalu po 3-4 sekundach ciszy pasek stanu przesuwa sie na kolejny utwór i tak przeskakuje do końca listy. Ewentualnie zaczyna grac na deezerze. Wczesniej (ze 2 lata wstecz) ten problem wystąpił z tunein -o dziwo tylko z trójką. Z brakiem trójki się pogodziłem ale brak tidala doskwiera...

Na soundcloud nie ma problemu.

Instalowałem różne wersje lms :7.9.2 /7.9.1 ; nightly i nic..

Mógłby ktoś pomóc? Oświecić?

Jeśli w złym temacie to poproszę o przeniesienie do

http://www.audiostereo.pl/raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy_121319.html

(nie chcę powielać)

Edytowane przez tachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie taki temat:

Squeezbox classic do tego Tidal Hi-Fi przez wtyczkę ickStream. Co bym nie włączył, zawsze po wejściu w opcje pliku mam taki widok:

http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_qeqxwap.png

Tak jak by wszystko grało z mp3 mimo opcji hi-fi. Gdy się loguje przez przeglądarkę na komputerze do Tidala, pokazuje mi jakość hi-fi.

Pytanie czy coś nie tak z wtyczką ickStream, LMS czy po prostu tak pokazuje a gra jednak hi-fi. Ktoś miał styczność z takim zagadnieniem ?

Edytowane przez MrSalieri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A że tak naiwnie zapytam...bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi..co jest takiego magicznego w Sxueezeboxie, że cieszy się takim kultem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A że tak naiwnie zapytam...bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi..co jest takiego magicznego w Sxueezeboxie, że cieszy się takim kultem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można z Logitech Media Server zainstalowanego na laptopie lub NAS Synology wysłać dźwięk do odtwarzacza sieciowego Stream Magic 6?

Chodzi o strumienie z serwisów sieciowych (np. radio internetowe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można z Logitech Media Server zainstalowanego na laptopie lub NAS Synology wysłać dźwięk do odtwarzacza sieciowego Stream Magic 6?

Do pracy z LMS potrzebny jest odtwarzacz Squeezelite w odbiorniku. Jeśli na Stream Magic 6 da się zainstalować Squeezelite to bez problemu będzie współpracować z LMS zainstalowanym na innym kompie lub NAS.

Edytowane przez marekzawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli straeam magic 6 ma coaxialne wejście cyfrowe to poprzez squeezeboxa tak.

SM6 ma takie wejście, ale ja nie posiadam squeezeboxa.

Do pracy z LMS potrzebny jest odtwarzacz Squeezelite w odbiorniku. Jeśli na Stream Magic 6 da się zainstalować Squeezelite to bez problemu będzie współpracować z LMS zainstalowanym na innym kompie lub NAS.

Niestety, na SM6 nie można nic zainstalować. Miałem nadzieję, że przez wtyczkę UPnP/DLNA bridge zawartą w LMS uda się przesłać dźwięk do SM6.

A może jest jakaś inna wtyczka która umożliwi takie połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie

W mysqueezebox.com w pewnym momencie nie mogłem zlokalizować odtwarzacza Vilumio na malinie. Myślałem, że jak wyrzucę w zakładce "odtwarzacz" Volumio to będę mógł go z powrotem zainstalować "na czysto". Ale nie widzę gdzie mogę to zrobić! Czy coś przeoczyłem? Coś muszę zmienić w Malinie (w Volumio mam włączone wtyczki LMC i squeezebox). 

Jakieś sugestie? Podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi