Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.


marc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować swoje rozwiązanie serwerka pod squeezeboxa.

 

Jak widać na załączonym obrazku w konfiguracji pracuje oskalpowany prawie do zera laptop della ls500 + 2 dyski 500gb spięte w raid podłączone przez esata (pcmcia) do tego kolejny dysk 500 na robienie backupu. Dysk backupowy jest podłączony przez sieć i włącza się tylko na czas backupu (ma funkcię wake up on lan). Laptop jest z allegro - wymagał dokupienia ramu i wymiany dysku - pracuje niemal bezgłośnie ale i tak przymierzam się do wymiany dysku na kartę CF. Dell pracuje pod zmodyfikowaną wersją xp-ka - mx7 - jedyne jego zadanie to obsługa squeezboxa więc daje radę i jeszcze ma spory zapas mocy :) Do kompa podłączam się przez sieć, korzystając z remote desktop. To tyle - polecam wykorzystywanie starych laptopów jako serwerki. Można je dostać za grosze a nie zajmują dużo miejsca i mają ograniczone zapotrzebowanie na energię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też pochwalę :-)

Właśnie odebrałem receivera i konfiguracja sieci skryptem (nie mam pilota od duetu) poszła za pierwszym strzałem a nie powiem miałem pewne obawy...

Teraz obsługuję obydwa moje squeezeboxy classic i receiver za pomocą ipoda touch z ipengiem i śmiga to wszystko jak tra la la :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie dziwne zachowanie na niektórych FLACkach (chyba dotyczy to tych plików (niektórych) , które musiałem przetwarzać z jednego bezstratnego formatu na inny np. 1 wav na pliki FLAC z utworami - muszę to w domu sprawdzić). Otóż odtwarza jakiś kawałek do końca, chwila ciszy i znów słyszę końcówkę tego samego kawałka (tak z 2s), po czym przeskakuje do nowego utworu (na wyświetlaczu) i zaczyna znowu 2s końcówki wcześniej granego i dalej gra normalnie od początku nowego kawałka.

Czy coś się pochrzaniło w pliku cue (po konwersji na inny format pliku źródłowego) z czasem odtwarzania? Albo czy to jest jakiś problem z mydelniczką lub squeezecenter?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy jest może ktoś chętny, aby mnie zaprosić i zaprezentować mozliwości squeezebox'a, a zwłaszcza chciałbym porównać jego wyjścia analogowe w porównaniu z budżetowym cd.

pozdrawiam

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB=>

Wyjścia analogowe ? Mam Squeezeboxa drugi rok i jeszcze nie sprawdzałem ;-)

Ale po cyfrowym - tak - zapraszam do Gdyni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie to musi działać fantastycznie, ja nie mam accu i chwilowo nie zanosi się na zmianę tego stanu :-( .

Może jest kto odniesie analogi w Squeezeboxie do jakiegos klasycznego odtwarzacza cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB,

Jakość audio zależy od zastosowanego D/A stosowano np w classiku stosowano PCM1748, później PCM1748KE to było istotne. Stąd może różne opinie na temat jakości analogu w SB.

Generalnie gra mniej więcej tak jak kosztuje czyli w gorszym przypadku jak DVD a lepsze jak CD w tej cenie czyli około 800pln.

Wypada dokupić zewnętrzny przetwornik D/A odpowiednie do reszty sprzętu bo jako źródło cyfrowe to można SB uważać praktycznie za wzorcowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę porównać z Denonem DCD-735. SB po wyjściu analogowym gra nieporównywalnie lepiej. A naprawdę dobrze gra z DAC'em Kustagon The First mkII z przeróbkami wg Jar1 z wątku o tym DAC'u. Tym razem nieporównanie lepiej niż po swoim wyjściu analogowym ;-) Kasa wydana na przetwornik jeżeli nie oszczędzi się na elementach w filtrze za buforami zdecydowanie nie jest wyrzucona w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś miał okazję porównać Squeezebox z ipodem classic 80 podłączonym przez wyjście liniowe?

Zastanawiam się czy wymienić ipoda na Squeezebox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ipoda jako grajka przenośnego, a squeezeboxa kup jako stacjonarny player a najlepiej jako transport pod DACa.

Rozważania typu jak gra ipod z line out vs squeezebox (analog) są IMO bez sensu. Co z tego że ktoś powie że jeden czy drugi zagra lepiej bądź gorzej. Te urządzenia są projektowane do innych celów: przenośny grajek i stacjonarny player z osobnym serweram z muzyką i w swoich natywnych zastosowaniach sprawdzają się najlepiej.

Jak wymienisz iPoda na squeezeboxa to pozbędziesz się fajnego przenośnego grajka. O to Ci chodzi?

Będziesz chodził ze squeezeboxem w kieszeni... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako grajka przenośnego mam ipopda nano, classic służy za źródło muzyki zgranej do applee loseless, zastanawiam się czy na początek po analogu będzie różnica między ipodem a squeezboxem.

W przyszłości pewnie do tego dojdzie DAC beresforda co by jeszcze konsole połączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mwojcik

 

Myślę, że różnica pomiędzy iPod (lin-out, bezstratny format) a Squezzeboxem po analogu nie będzie jakaś specjalnie duża. Z tego co wyczytałem na forach to sam squeezebox gra jak przyzwoity budżetowy cd. iPpod ponoć też jest przyzwoity, a po modzie nawet bardzo dobry, tylko, że taka zabawa niema IMO sensu - te playery są projektowane do zupełnie innych zastosowań.

Jak planujesz beresforda to nie masz nad czym myśleć tylko squeezebox. Do beresa raczej nie podepniesz iPoda... ;-) Zakładam oczywiście że nie masz w planach przystawek wadii do ipoda, żeby z niego wypuścić po cyfrze bo to kompletnie nie ma sensu i zdecydowanie lepiej iść w kierunku squeezebox+beres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dueta, udało się wyrwać przedpowyżkowy egzemplarz :-). Pojawia się kilka pytań, a zatem:

1. Czy komputer PIII 1000 512 ram z xp nadaje się na serwerek dla SB? za jakiś tydzień przestanie spełniać swoje zadanie, więc muszę wy,yślić mu coś nowego :-), najbardziej żal tego xp, bo bebechy to pryszcz

2. system instalować na karcie cf czy normalnie na hdd - jakie będą różnice? Jeśli na cf, to czy kolega Mirhon pomoże mi dokonać odchudzenia xp, tak jak to zrobił u siebie ? :-)

3. Może być linux, tylko tu również potrzebowałbym troszkę pomocy od bardziej doświadczonych, którą dystrybucję wybrać i czy instalacja slim servera jest w miarę bezproblemowa?

4.czy do połączenia sb do serwera konieczny jest router, czy mogę dokonać tego przez kabel skrosowany, jak to w dawnych latach łączyło się ze sobą 2 komputery, a może wystarczy sam switch?

proszę o wyrozumiałość :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB, 25 Mar 2009, 21:54

 

>Mam już dueta, udało się wyrwać przedpowyżkowy egzemplarz :-). Pojawia się kilka pytań, a zatem:

>1. Czy komputer PIII 1000 512 ram z xp nadaje się na serwerek dla SB? za jakiś tydzień przestanie

>spełniać swoje zadanie, więc muszę wy,yślić mu coś nowego :-), najbardziej żal tego xp, bo bebechy

>to pryszcz

>2. system instalować na karcie cf czy normalnie na hdd - jakie będą różnice? Jeśli na cf, to czy

>kolega Mirhon pomoże mi dokonać odchudzenia xp, tak jak to zrobił u siebie ? :-)

>3. Może być linux, tylko tu również potrzebowałbym troszkę pomocy od bardziej doświadczonych, którą

>dystrybucję wybrać i czy instalacja slim servera jest w miarę bezproblemowa?

>4.czy do połączenia sb do serwera konieczny jest router, czy mogę dokonać tego przez kabel

>skrosowany, jak to w dawnych latach łączyło się ze sobą 2 komputery, a może wystarczy sam switch?

>proszę o wyrozumiałość :-)

 

Ad 1) Trza sprawdzić :-). IMHO jak qnap daje rady to PIII 1000 tym bardziej powinno.

Ad 2) Na CF instalowałem bo chciałem, żeby mi szybciej ładował system, ale to nie jest konieczna opcja. Co do oszczędności energii to jak masz pliki na dysku to i tak mieli tym dyskiem... (nie mieli jak słuchasz radia) Jak będziesz chciał na CF nie ma sprawy napiszę co trzeba zrobić :-)

Ad 3) Tu niewiele mogę pomóc :-(

Ad 4) switch a router to trochę inne zastosowania... :-) Wystarczy najtańszy switch. Na skrosowanym kablu bezpośrednio do kompa ze squeezeboxem też powinno pójść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentek 1000 spokojnie do SB

ja uzywam jako serwerek systemu feenas postawionym na penie -uruchamia sie z 2 min

mozna by go tez postawic na CF + przejsciowka -duzo szybciej sie uruchamia

zainstalowanie tego nie jest skomplikowane -choc na poczatek takie by sie moglo wydawac

 

p.s. chce tu podziekowac za pomoc pewnemu krakusowi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kart cf i przejsciowek

troche sie tego przewinelo i przejsciowki wszystie ktore mialem zachowuja sie tak samo

czyli dzialaja :) w sumie tam nic poza stykami i stabilizacja napiecia zasilania dla cf nie ma

co do cf tu juz tak ciekawie nie jest ,mam kilka starszych CF i na tych rozne male dystrybucje laduja sie i uruchamiaja bez problemow. Na nowszych CF (kingsotn 2 G ,sandisk III 2G i 4G)jest jakas lipa .

Podejzewam ze problem jest w DMA .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam CF Kingston 266x Ultimate 4GB, dałem 70zł - chodzi jak tralala :-)

Mam ją wpiętą w przejściówkę (15zł na allegro) CF/IDE na taśmie do kontrolera na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko :-),

czy Squeezebox może być jednocześnie podpięty do 2 sieci - przez wifi (do radia) i kabelek (najchetniej skrosowaną skretką do serwerka). W miejscu gdzie będzie stał Squeezebox jest słaby zasięg sieci, a nie bardzo mam ochotę na modyfikacje istniejącej sieci w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB, 26 Mar 2009, 10:26

 

>Kolejne pytanko :-),

>czy Squeezebox może być jednocześnie podpięty do 2 sieci - przez wifi (do radia) i kabelek

>(najchetniej skrosowaną skretką do serwerka). W miejscu gdzie będzie stał Squeezebox jest słaby

>zasięg sieci, a nie bardzo mam ochotę na modyfikacje istniejącej sieci w domu.

 

 

Raczej nie...

W konfiguracji SB wybierasz wifi ALBO kabel. Poza tym gdyby to było możliwe to musiałbyś co chwilę zmieniać adresy IP (DHCP odpada) - średnio wygodne rozwiązanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak :-(,

podłaczylem wszystko po wifi, nastapilo polaczenie, w pilocie dodalem odbiornik, wyłapałem stacje radiową, pokazało się odtwarzanie, piękne zdjęcie wykonawcy, czas leci elegancko, tylko nic nie gra, sprzęt podłączyłem oczywiście do wzmacniacza, początkowo po analogu, następnie po cyfrze do amplitunera i nadal błoga cisza. Czy mogłem coś, źle ustawić? Zarejestrowałem oczywiście odbiornik na stronie producenta, wpisałem pin, przez przeglądarkę mam dostęp do ustawień odbiornika, więc nie wiem o co chodzi :-(,

dzięki za pomoc i liczę na dalsze wsparcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volume Control: output level is fixed 100%

Preamp Volume Control: 0 - to jest wartość, o ile można wyciszyć, przy 0 idzie cały sygnał

to chyba wszystko, co można ustawić :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym swego ustawiaj najpierw po analogu, bo może się zdarzyć ,że cyfra nie zaskoczy ,

ja mam wprawdzie przez GDL i jak mi np. tuner radiowy nie zaskakuje to muszę go wyłączyć i włączyć i jest ok.;-)

A co do dźwięku to mam ustawiony suwak na100% i wyłączony preamp w Squeezeboxie i jest ok.

Głośność robię z poziomu zewnętrznego preampu lampowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafił mi się zepsuty egzemplarz :-(.

Wszystko można ustawic, lampka świeci podczas odtwarzania tylko nie ma dźwięku ani po analogu, ani po coaxialu czy optyku. Jakaś lipa :-(, czy jest możliwość żeby było gdzieś zablokowane wypuszczanie sygnału po wszystkich wyjściach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.