Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.


marc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można skonfigurować receivera BEZ PILOTA oto przepis:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i trochę dyskusji w temacie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wymaga trochę więdzy informatycznej i zapału, ale dla chcącego... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gutekbull

 

mam pocketpc (Dell Axim X30), a w planach kupno ipod touch i z tego co gdzieś wyczytałem touch jako pilot do sb jest dużo przyjemniejszy w obsłudze. A póki co na razie od biedy mogę posłużyć się pocketem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do Squeezeboxa koniecznie wypróbować Genesis Digital Lens ,

czyli killer jitter genesis, u mnie zagrało doskonale !

Squeezeboxa przez GDL i przetwornik Accu gra teraz sporo lepiej od samego Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niedługo dojdzie do mnie kupiony SB Classic i aktualnie mam dylemat na czym postawić SqueezeCenter.

Rozważam NAS lub jakiegoś małego PC opartego na Intel Atom lub Via C3 (sam bym go składał - coś w tym stylu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Jeśli chodzi o NAS to myśle o qnap 109 lub Netgear ReadyNas Duo 500Gb (jest do kupienia z dyskiem 500GB za 999zł w Vobis). Mam pytanie dotyczące wydajności rozwiązanie opartego o NAS. Jak jest ze skanowaniem folderów z muzyką? Czy faktycznie trwa to tak potwornie (długie godziny) długo?

Z tego co czytałem na forach to PC byłby jednak dużo szybszy. Nie wyobrażam sobie kilku godzinnego czekania na rescan po dodaniu kilku utworów bądź jakiegoś zripowanego CD...

I 2 problem: sprzętu audio używam dość rzadko (głównie w nocy na słuchawkach) i raczej nie chciałbym mieć tego NAS/PC włączonego na stałe. Rozwiązaniem dla mnie jest urządzenie, które moge bez problemu wyłączyć i włączyć jak zajdzie potrzeba. Jak długo (i czy bez problemów) wstaje taki NAS (qnap lub netgear)? Gdybym robił coś w oparciu o PC to chyba zapuściłbym system na karcie flash.

I jeszcze jedno - raczej nie mam ochoty na ciągłu upgrade softu - jak będzie działać jakaś wersja to ją zostawię - ten serwer będzie tylko do SB.

Biorąc pod uwage w/w co kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam QNAPa, jesli nie planujesz dla niego zastosowan innych niz squeezcenter. Wlacza sie i wylacza w ok 60-90 sek, wiec nie jest to jakims problemem. Ja mam zdanie, ze jak cos dziala dobrze to nie trzeba tego zaczepiac - zrobilem upgrade zaraz po zakupie i od tamtej pory dziala bez zarzutu. Poszukaj sprzetu z wieksza iloscia RAM, zawsze bedzie bardziej uniwersalny (wersja QNAP II PRO). Moga byc i inne NASy, ale sprawdz, czy SC na tym pojdzie. Te sa ponoc nawet szybsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do rescanow to sa dwie opcje: pelna i szybka. Pelna zajmuje chyba ponad godzine, szybka kilkanascie minut, ale skanuje tylko w poszukiwaniu zmian w muzyce i nowych plyt. Ponadto utwory dostepne sa "z palca" jesli korzystasz z ukladu wyszukiwania "po folderach". Masz opcje robienia skanow automatycznych, nie jest wiec to znow jakims problemem.

 

Tylko pamietaj, ze jak juz sie napierdzielisz z tagami (jak ma to byc wygodne) to bedziesz chcial chronic swoje dane. Tak wiec potrzebny ci bedzie dodatkowy dysk zewnetrzny. Mozesz tez kupic QNAPa w wersji 209 na dwa dyski pod RAID, ale chyba szkoda na to zachodu i ma toto jakies wiatraki na pokladzie - ja robie backup raz na jakis czas (dysk podlaczam do eSata w komputerze i kopia idzie po LAN - zintegrowane eSata i USB w QNAPie to jakas porazka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pajr0

Czym się go włącza i wyłącza? Wyłącznikiem na obudowie czy przez soft (interfejs wwww)?

Najtańszy NAS, który pociągnie SC to Netgear ReadyNas Duo (999 zł z dyskiem 500GB).

Niestety w tej cenie to qnapa 109 II (bez dysku) raczej nie kupisz...

Ten synology to musi być wersja z min. 128Gb ram (np. DS107+) i tu cena jest zbliżona do nowego qnapa 109.

Jak jest w praktyce z grzaniem się tego qnapa?

Cały czas waham się czy jest sens kupowania bądź co bądź zamkniętego rozwiązania jakim są dedykowane serwerki NAS - jesteś skazany na producenta.

W cenie 900-1200 wydaje mi się że byłbym w stanie zrobić małego sensownego PC w standardzie mini-itx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czym się go włącza i wyłącza?

 

przycisk na czolowej scianie - przytrzymujesz 3 sekundy, pika i po kilku sekundach sie wylacza

 

>Najtańszy NAS, który pociągnie SC to Netgear ReadyNas Duo (999 zł z dyskiem 500GB).

 

pachnie mi to chlodzeniem aktywnym (wiatrakiem). Prawdopodobnie i tak sie nada, zreszta mozesz postawic go i w piwnicy na dobra sprawe....poza tym ja kupilem troche na zapas dyski 1000 GB. Mysle, ze z czasem bede sobie i filmy ogladal z serwera sieciowego.

 

>Jak jest w praktyce z grzaniem się tego qnapa?

 

o to sie nie musisz martwic. Obudowany jest solidnym aluminium, ktorw pelni funkcje radiatora. Przy ciaglej pracy jest ledwo cieplawy.

 

>Cały czas waham się czy jest sens kupowania bądź co bądź zamkniętego rozwiązania jakim są dedykowane serwerki NAS - jesteś skazany na producenta.

>W cenie 900-1200 wydaje mi się że byłbym w stanie zrobić małego sensownego PC w standardzie

>mini-itx.

 

moze i wygladaja fajnie, pewnie tez maja wyzsza funkcjonalnosc. Mi sie jednak wydaje, ze jak cos jest dedykowane, to znaczy ze ktos przemyslal i przetestowal konkretna konfiguracje. A co bedzie jak kosci pamieci firmy X beda konfliktowaly sie z plyta producenta Y juz nie mowiac o wersji oprogramowania Z? Znajac zycie trzebaby budowac komputer na bardzo dobrych komponentach (intel, kingston itd), a wtedy nie wyjdzie ci sprzet za 1200 zl. IMO jak chcesz postawic na biurku i zapomniec, ze masz urzadzenie wogole, to jednak lepszy bedzie sprzet dedykowany. Kiedys bylo powiedzenie, ze czesc ludzi lubi sie pieprzyc codziennie, a inni tylko jak maja na to ochote :)

Swoja droga sporo podrozaly przez rozpierduche z walutami. Jesli jednak znajdziesz jakies stabilne rozwiazanie, to tez mozesz rozwazyc (nie zauwazylem, zeby SC jakos strasznie obciazalo system).

 

Tak, czy inaczej pamietaj o doliczeniu drugiego dysku na backup! Ja kupilem jakas obudowe pod eSata na drugi dysk na allegro za 60 zl. Podlaczam raz na miesiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem zarchiwizować płyty do FLAC. Jak najlepiej to zrobić, żeby Squeezebox nie miał z tym problemów oraz żeby w łatwy sposób można było tak zgraną płytę wypalić później na CD (oczywiście jako cd audio):

a) zgrywać do pojedynczych plików flac + plik cue

b) zgrywać całą płytę jednego dużego pliku flac + cue

(format flac wspiera podobno też cue wewnątrz pliku flac ale nie wiem jak tym radzi sobie Squeezebox i programy do nagrywania)

 

I co najlepiej używać do tego:

1) EAC + kompresja flac - nie robi cue, daje pojedyncze pliki flac

2) EAC -> wave, potem flac frontend - daje cue ale trochę z tym zabawy

3) dBpoweramp - nie robi cue, daje pojedyncze pliki flac

 

Jakie macie z tym doświadczenia ?

 

Pozdrawiam

Roger

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirhon

obadalem ten netgear

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wyglada przekonujaco jak masz, gdzie postawic, tak aby wiatrak ci nie przeszkadzal.

 

@roger7

kazda z tej opcji sie nadaje i to nie prawda, ze EAC nie robi .cue

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DBpoweramp jest o wiele szybszy, ale platny. EAC jest bardziej ortodoxyjny. A wogole to olej CDry i kup squeezboxa jak kolega mirhon :) Bedziesz odtwarzal bezposrednio z flacow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pajr0

 

dzięki za rady

Olałem tego nasa i zamówiłem jednak płytę intela z proc. atom 1,6Ghz + dobrałem małą obudowę z osobnym zasilaczem. Wiatrak jest tylko na procku i z tego co wyczytałem płyta jest bardzo cicha.

Dorzucę 2 giga ramu i dysk 500 oraz jakiś mały flashowy dysk na system i będzie git :-)

 

póki co mam inny problem, a właściwie 2:

 

1. Za cholerę nie umiem dojść do tego jaki mam PIN w playerze. Nie łączę się z squeeznetworkiem i z menu nie jestem w stanie znaleźć tego pinu, zatem nie mogę dodać playera do squeezenetwork. Jakaś pomoc? Z tego co czytam na forum slimdevices to ze Squeezenetwork jest jakiś totalny kłopot (nie jestem jedyny z tym nieznanym pinem)

 

2. Mój wzmak słuchawkowy iBasso D3 ma straszny przydźwięk (buczy) gdy podpinam do line-out SB (z Ipodem jest ok).

Czy jak włączacie pause w playerze słyszycie jakiś przydźwięk/buczenie na line-out?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze nie pamietam z tym PIN.... przeczytaj bardzo dokladnie instrukcje. To moze byc 1111 albo cos takiego. Co do wyjscia liniowego to chyba malo kto go uzywa. Poszukaj DACa jakiegos i uzyj wyjscia coaxial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon,

gratuluje pomysłu na serwer, sam taki popełniłem na płytce D945GCLF2 Intela i ubuntu server 8.04. Jednak przygotuj się od razu na operację wymiany radiatora i wentylatora na chipsecie, bo to co jest wbudowane do cichych niestety nie należy. Ale jak już się z tym uporasz to zawiedziony nie będziesz.

Serwerek sobie radzi z różnymi rzeczami a u mnie w nieco większej obudowie z zasilaczem SFX i dwoma dyskami pobiera sobie 50W z sieci jak pracuje i 5W w stby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bryan

 

dokładnie tą samą płytę kupiłem :-)

do tego dałem tą obudowę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i rzeczywiście jest bardzo malutka i zgrabna, dołożyłem dysk seagate 500GB i 2GB ramu.

Całość wyniosła mnie ok. 750 zł :-) do tego jeszcze planuje jakiś adapter CF - IDE i bootowanie systemu z karty CF.

Zastanawiam się nad windą XP, ale ona jest wybredna co do karty CF i dość mocno trzeba ją stuningowac coby nie mieliła po karcie bo szybko CF padnie...

Wybiorę chyba jakiegoś linuxa, tylko chciałbym jakąś lekką dystrybucję na której pójdzie squeezecenter. Jedyne co mnie w linuksie trochę zniechęca do brak doświadczenia (nie pracuję na codzień z linuxem) i spodziewam się kłopotów z hibernacją dysków, wake on lan itp. a bardzo mi zależy żeby tak to wszystko skonfigurować, że jak nie czytam plików z HD to dysk jest wyłączany a całośc mogę uśpić po zadanym okresie bezczynności i odpalić z pilota SB (wake on lan). Z windowsem sobie bym poradził ale z linuxem to może być grubsza sprawa... (dla mnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebys wybral NAS to bys po prostu podlaczyl i juz by dzialalo :)

 

Mysle, ze jak to wszystko poukladasz to bedziesz mimo wszystko zadowolony. Podziel sie swoimi dokonaniami jak bedziesz pamietal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się prosiłem o problemy :-(

Sorki z OT

Zamówiona płyta i obudow przyszły, ale po złożeniu całości jest pewien problem:

Płyta jest ciągle pod napięciem, nie raguje na klawisz power z obudowy, nie palą się żadne diody powerled, hddled, wentylator na chipsecie się kręci, brak sygnału video z płyty.

Na 100% jest wszystko dobrze podpięte, nie pomógło wyjęcie bateryjki z biosu (jak zaleca intel na >1min) ani odpięcie wszystkich urządzeń IO.

Mam jedno pytanko czy jest szansa że zwalona jest obudowa (zasilacz, przycisk power) a płyta jest dobra? Jak to sprawdzić? Mogę wpierw miernikiem sprawdzić czy są prawidłowe napięcia na pinach na wtyku zasilania do płyty, nie bardzo wiem tylko jak sprawdzić ten przycisk power. Obudowa nie ma resetu - może to jest problem (na płycie są piny od resetu)? Dodam jeszcze że płyta zachowuje się tak samo niezależnie od tego czy ją podepne do przycisku power obudowy czy nie.

Szlag mnie zaraz trafi jak czytam "gwarancję" od dostawcy, który zastrzega sobie że "naprawia" sprzęt w ciągu 31dni w okresie gwarancji. Firma od której kupiłem to sklep fizyczny nie tylko internetowy, dlatego mam nadzieję że mi wymienią od razu na sprawną a jak nie to to im tych 31 dni nie odpuszczę (bo to jakaś kpina w przypadku wadliwego towaru, który zwracam po kilku dniach)

 

Ps. Do rozwiązania typu PC dalej się nie zraziłem :-) po prostu mam pecha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon,

możliwe że płyta jest zwalona, albo ... dałeś niekompatybilne pamięci. Na stronie Intela jest lista pamięci zalecanych DDR2 PC533 lub PC667. Ja do swojego serverka dałem Kingstona 2GB 667 i działa.

Jeśli masz możliwość to sprawdź tę płytę z innymi pamięciami i/lub zasilaczem.

Poza tym ważne - żeby płyta działała muszą być wpięte obie wtyczki zasilacza - zarówno 20 (24) pinowa jak i ta mała 4pinowa (+12V).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bryan

 

Płyta jest ok. Walnięty jest zasilacz, a właściwie płytka rozdzielająca w obudowie, którą posłałem do wymiany. Pamięci kupiłem dokładnie te same :-)

Ostatnio dokupiłem przejściówkę CF na IDE i kartę 4GB Kingstona Ultimate 266x, będę na tym stawiał XP, które muszą mocno stweakować żeby mi karta nie padła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon,

to będziesz się musiał trochę natweakować tego XPka żeby karty nie zajechało - w zasadzie to liczy się jedno - trzeba do minimum ograniczyć pisanie po karcie. Gotowe systemy na pamięć flash, robią to w ten sposób że praktycznie na flashu trzymany jest obraz systemu, a w momencie uruchamiania generowany jest tzw RAMdysk i cały działający system operuje w pamięci komputera (bez zapisywania na kartę) - dodatkowa konfiguracja jest zapisywana np na pendrive.

Zamiast XPka można np postawić FreeNAS, który jest zoptymalizowany do uruchamiania z kart pamięci (wystarczy mu 32MB) / dysków CD i z tego co czytałem spokojnie daje radę z tą płytą i na pewno da się na nim postawić slimserwer.

Ja wybrałem linuxa, bo potrzebowałem postawić jeszcze printserwer i pare aplikacji opartych na php/mysql/apache.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bryan

 

Z windowsami nie spodziewam się jakiś niespodzianek . Zawodowo zajmuje się m.in. administracją wszelakiej maści produktami od MS - - wiem co zrobić żeby XP nie mielił po karcie. Z linuxem gorzej o tyle że tam to tylko administruje IBM DB2, a samego systemu praktycznie nie dotykam...choć nie ukrywam kusi mnie to wyzwanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptx

 

najlepiej oba :-) jeden do video a drugi do audio....

Squeezebox został sprawadzony wielokrotnie jako bardzo dobry transport do zewnętrznego DAC'a (ma mały jitter), Tvix jest zapewnie dobry do video, co do audio to nie wiem jak by się sprawował jako transport. Po za tym jak nie chcesz kupować DAC'a to squeezebox ma doś przyzwoite audio-out na pokładzie, które możesz podpiąc do wzmacniacza.

Ja niedawno kupiłem squeezeboxa a zapewne kiedyś kupie coś ala Tvix do video. Nie lubię/nie uffam rozwiązaniom typu do wszystkiego...

Z tvixem to chyba musisz użyć TV żeby coś wybrać video/audio a w squeezboxie robisz to na pilocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwerek zmontowany :-)

 

Reasumując

 

płyta Intel Atom 1,6 Ghz D945GCLF2 - 250 zł

obudowa mini-itx - 200 zł

dysk 500 Gb Seagate - 230 zł

pamieć 2 Gb - 80 zł

adapter CF to IDE - 30 zł

karta CF Kingston 266x Ultimate 4GB - 70 zł

 

razem 860 zł

 

chciałem zainstalować linuxa (Clarkconnect) tak jak tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale podobnie jak autor tego pomysłu nie byłem w stanie zainstalować Clarkconnect na karcie CF. Instatlacja się wywała w trakcie.

W końcu zainstalowałem XP po odpowiednim odchudzeniu :-) przez nLite.

Wyciąłem wszystko łącznie z przeglądarką i zostało mi ok 600MB odchudzonego systemu.

Dodatkowo aby nie mielił mi po karcie CF wywaliłem swapa, wyłączyłem cache na dysku i indeksowanie,

wyłączyłem prefetcher, hibernacje i odtwarzanie systemu, wyłączyłem timestamp dla plików i NTFS change journal - myśle że po tym wszystkim nie będzie problemów z kartą CF jako dyskiem systemowym.

Zainstalowałem squeezecenter i VNC (bo z Visty miałem problem z dostępem do pulpitu).

Jak na razie wszystko śmiga pięknie, dodatkowo włączyłem wake-on lan i mogę z pilota od SB3 włączyć PC gdy jest wyłączony.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, że jednak nie zdecydowałem się na dedykowanego NAS'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecem wszystki właścicielom SB (wszelkiej maści) wywalenie firmowego zasilacza i przejście na jakiś dobry liniowy...

U mnie było to tak :-) :

Jakiś czas temu kupiłem chwalony na head-fi wzmak słuchawkowy (ze zintegrowanym DAC) iBasso D3.

Wzmak jest bardzo czuły i w połączeniu z moimi Westone UM2, ten zestaw jest bardzo wrażliwy na wszelką zmianę w źródle. W połaczeniu do PC (DAC przez USB), bądź do stacjonarnego CD (D3 tylko jako wzmak) było ok. Gdy podpiąłem do SB3 (firmowy zasilacz) to była katastrofa - przydźwięk, dźwięk do pewnego stopnia głośności w miarę ok, ale potem to katastrofa.

SB3 podpinany przez swoje line-out do innych wzmacniaczy już tak nie buczał choć dalekie to było do ideału.

W magazynie mojego działu IT wygrzebałem zasilacz z nieużywanego switcha. Zasilacz daje 5 i 12v, skonstruowany bardzo solidnie z porządnych elementów i oczywiście na transformatorze. Po małej zabawie z kabelkiem i podpięciui do SB3 powiem tylko tyle że zmiana jest DRAMATYCZNA.

Gdy teraz podpinam SB3 do iBasso D3 do zero buczenia/przydźwięków, tło zrobiło się ciemniejsze, jest zdecydowanie lepsza separacja instrumentów, bas zszedł niżej, tak że w efekcie dość ciepłe z natury Westony UM2 stały się za ciepłe i lepiej mi grają teraz moje stare AKG-K280 Parabolic... generalnie dźwięk stał się bardziej ciepły/analogowy nie tracąc nic z detaliczności.

Ciekawy jestem czy zmiana zasilacza wpłynie też na poprawę cyfrowych wyjść. Gdy zdecyduję się na jakiegoś DAC'a to sprawdzę. Muszę też pomyśleć o jakiś lepszych słuchawkach i porządnym stacjonarnym wzmaku słuchawkowym bo to iBasso to jednak popierdółka, choć o bardzo dobrym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>płyta Intel Atom 1,6 Ghz D945GCLF2 - 250 zł

>obudowa mini-itx - 200 zł

>dysk 500 Gb Seagate - 230 zł

>pamieć 2 Gb - 80 zł

>adapter CF to IDE - 30 zł

>karta CF Kingston 266x Ultimate 4GB - 70 zł

>

>razem 860 zł

 

windows XP - 260 zl (jeden z tanszych na allegro - juz nie mowie ze BOX)

-----------------------

1120 zł

 

Jak widac roznica sie zaciera...chociaz oczywiscie masz w tym zestawie lepsze parametry (co chyba jednak nie poprawia funkcjonalnosci)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pajr0

 

funkcjonalności nie ale tzw. "response time" zdecydowanie tak.

Spróbuj w NAS'e typu qnap odpalić jakiś player i jednocześnie z www sterować drugim ;-)

Co do windows fakt, to podnosi koszt. Ja akurat ma legalną wersję z uczelni ze specjalną licencją na możliwość instalacji na dowolnej ilości domowych PC do zastosowań niekomercyjnych. Swojego czasu robiłem studia podyplomowe na SGH gdzie Microsoft był głównym sponsorem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomoże ktoś z kolegów w skonfigurowaniu FreeNAS 0.686.4 tak, aby po przejściu serwera w stan Idle (lub po pewnym czasie bezczynności) automatycznie następował shutdown systemu i żeby serwer podnosił się po załączeniu Squeezeboxa z pilota. Zaznaczam od razu, że przekopałem już ze sto wątków na różnych forach i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi w tym temacie, a jako że jestem lajkonikiem w temacie FreeBSD i ogólnie Linuxa zwracam się o pomoc do mądrzejszych ode mnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zephyr

 

z tego co pamiętam z któregoś z forum to problem podobno jest ze swapem, który jest cały czas w użyciu - nawet jak niczego nie słuchasz. Spróbuj zrobić ramdisk i tam dać swapa.

Ps. nie podpowiem Ci jak to zrobic w Linuxie, mam małe doświadczenie z linuxami :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam takie pytanie,

jak sobie radzicie z poruszaniem sie po duzych bibliotekach plyt. powiedzmy ze chce puscic Queen. Przewijanie controlerem z menu Albums do litery Q trwa troche za dlugo. Niby mozna zrobic to przez Genre, ale wolalbym cos w stylu Alfabetycznego spisu albumow.

 

jak sobie z tym radzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.