Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.


marc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jimi77, 17 Sty 2009, 03:38

 

>hej

>

>mam takie pytanie,

>jak sobie radzicie z poruszaniem sie po duzych bibliotekach plyt.

 

Zawsze możesz wybrać literę Q z klawiatury, przez dwukrotne naciśnięcie "7". Nie wtedy musisz gonić przez całą liste tylko zaczynasz od nazw na q.

 

Poza tym ja poruszam się przez "Music Folder" wtedy mam widok na katologi twardego dysku. A tutaj mam je podzielone po swojemu, w moim przypadku jest ich około 10 mniej więcej tak:

Polski Rock,

Zagr Rock,

Jazz,

Klasyka,

Poski Pop

Zagr Pop

Black,

itp...

w każdym z katalogów mam już odpowiednio mniej wykonawców do przeglądania, można sobie zrobić dodatkowy poziom katalogowania np Klasykę moża podzielić na kolejne podkatalogi.

 

Opcjonalnie używam funkcji "search" jest nawet klawisz na pilocie. Wybierasz co szukać np: albums. Wpisujesz początek początek nazwy z klawiatury (jak sms) i szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje oczywiscie, tylko gdzie na Controlerze jest przycisk Q.

Moze nie bylem zbyt jasny ale chodzi wlasnie o pilota tylu controller

Zainstalowalem Customerbrowse i czesciowo rozwiazuje to sprawe ale wlasciwie nie do konca - chyba nie potrafie tego plugina odpowiedni skonfigurowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z controlerem nie mam doświadczeń, sam mam klasycznego pilota jak w starszych squeezeboxach, tam jest bogatsza klawiaturka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się tam tego ala iPod tzn. wybierając literki z listy ?

Sam nie wiem bo mam zwykły pilot od classica, ale w planach mam dueta i temat mnie zaciekawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie bez dueta nie wyobrazam odtwarzania muzyki - ta rolka (jak w ipodzie chyba) pozwala na przesuwanie literek na prawde blyskawicznie i wygodnie. Do tego warto miec dobrze zrobione tagi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za głupie jak na tutejsze specjalistyczne warunki pytanie, ale chcialem dokładnie zrozumieć jedną rzecz. Squeezebox to urządzonko, które może być transportem, a które mogę podłączyć do dac (mam benchmarka dac 1). To urządzonko musi być połączone z jakimś źródłem danych (twardy dysk). Moje głupie pytanie: jak zgrać moją kolekcję cd na taki twardy dysk, czy wystarczy mój normalny pc z czytnikiem dvd? Czy komputer musi stać obok sprzętu grającego (mój komputer stoi w innym pokoju)? Czy zgrywając płytę w komputerze nie dochodzi już na tym etapie do strat w dźwięku? Przepraszam za pytania, ale komputer traktuje wyłącznie użytkowo i nie czuję jak to ma praktycznie działać przy odtwarzaniu dźwięku wysokiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Squeezebox to urządzonko, które może być transportem, a które mogę podłączyć do dac"

Zgadza się.

 

"To urządzonko musi być połączone z jakimś źródłem danych (twardy dysk)"

Zgadza się.

 

"jak zgrać moją kolekcję cd na taki twardy dysk, czy wystarczy mój normalny pc z czytnikiem dvd?"

Tak, komputer z napędem CD/DVD-ROM i do tego darmowy program EAC wystarczą.

 

"Czy komputer musi stać obok sprzętu grającego (mój komputer stoi w innym pokoju)?"

Nie, komputer może stać daleko od sprzętu audio. Mało tego, nawet kabla nie musisz ciągnąć (o ile Twój komputer obsługuje wLAN, a jak nie obsługuje, to upgrade kosztuje parędziesiąt złotych).

 

"Czy zgrywając płytę w komputerze nie dochodzi już na tym etapie do strat w dźwięku?"

Jeśli napęd w komputerze jest sprawny, zaś program zgrywający odpowiednio skonfigurowany, to nie ma żadnych strat jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wist

 

Squeezebox to cyfrowy player z wbudowanym przetwornikiem i wyjściem liniowym do wzmacniacza oraz wyjściami cyfrowymi do zewnętrznego przetwornika jeśli masz ochotę :-) a ponoć warto bo wewnętrzny dekoder jest taki sobie.

Idea jest taka że aby to grało potrzebna jest jeszcze sieć (bezprzewodowa lub kabelkiem) i coś co robi za serwer z biblioteką audio. Ten serwer to może być jakiś pecet lub dedykowane urządzenie z dyskiem w środku tzw. NAS (prawdę mówią to też jest komputer z wbudowanym linuxem). Na tym pececie lub NASie musisz zainstalować a potem mieć uruchomione oprogramowanie do "sterowania" muzyką (nazywa się to squeezecenter i jest za darmo) i playerami. Player gra audio, które serwer mu podaje przez sieć a ty możesz tym sterować przez pilota(od squeezboxa) lub przez przeglądarkę (do squeezecenter możesz dostać się przez www).

Konfigurując squuezecenter musisz mu podać gdzie jest folder z muzyką i do tego folderu wrzucasz swoje pliki audio. Cały dowcip polega na tym aby zgrać sobie swoje płytki do jakiegoś bezstratnego formatu np. FLAC i odpowiednie je otagować, aby łatwo można było znaleźć co Cię interesuje szukając np. wedłu artysty, tytułu, gatunku itp.

Oczywiście możesz zgrywać płyty (lub pojedyńcze utwory) do mp3, ale jak masz duży dysk to naprawdę nie warto bawić się w kompresję stratną... szkoda uszu :-)

Do zgrywania polecam darmowy EAC lub płatny (ale warto!) dbpoweramp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na etapie przesyłu nie dochodzi do żadnych strat przy założeniu, że sieć działa poprawnie a dodatkowo squeezebox i tak ma bufor pamięci i odtwarza ze swojego bufora taktując to swoim wewnętrznym zegarem. Nawiasem mówią według różnych testów squeezebox jest świetnym cyfrowym transportem z bardzo małym jak za takie pieniądze jitterem.

Gdybyś chciał się w to bawić (gorąco polecam!) to ja osobiście polecam jednak skroić sobie jakiegoś małego cichego pececika, który bedzie robił za serwer z muzą a NASy bym sobie darował (wychodzi drożej a funkcjonalność i szybkość pozostawia wiele do życzenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon: piszesz z punktu widzenia czlowieka, ktory umie sobie ww. skonfigurowac. :)

Ja swego qnapa wyrwalem swojego czasu za 800zl i bym go nie wymienil na dodatkowe PC (lubie w nim to, ze ma tylko jeden guzik, ktorego uzywam - on/off). Masakra z tymi walutami, bo ceny sprzetu poszalaly...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujesz na PC linuxa to zgoda, trzeba czasem coś skonfigurować... jak zainstalujesz windowsy to praktycznie odpalisz tylko setup od squeezecenter i wio.

Chyba że ktoś lubi zabawę :-) ja instalowałem system na CF i musiałem go tweakować aby mi karta nie padła. Teraz też mam on i off (on mam z pilota :-) )

Sam chciałem kupić qnapa i się zraziłem czytając na forach, ludzie mają z qnapem zbyt częste IMO problemy a o "szybkości" interfejsu www (squeezecenter) nie wspomnę...

No może trochę przesadzam... Zakłądając że na gnapie chodzi tylko praktycznie squeezecenter i wyłączając aktualizacje automatyczne, może faktycznie jest to lepsze rozwiązanie dla osób "nie znających się" na komputerach wogóle, ale tak czy siak ktoś to jednak musi zainstalować i skonfigurować, pokazać jak zgrywać, robić kopie zapasowe itp. co dla osób "nie w temacie" może być barierą dla kupna squeezeboxa.

Mimo wszystko polecam squeezeboxa - nie jest to takie trudne do uruchomienia i skonfigurowania a potem do codziennego użytkowania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki wielkie. Zaczynam rozumieć. Czyli jesli chcę korzystać ze squeezboxa, to muszę mieć zawsze włączony komputer, czy też wystarczy, że kupię jakiś osobny serwer (rozumiem duży dedykowany komputer) - zgram płytki na normalnym pc podłączonym do tego serwera, a potem wystarczy, że mam włączony ten serwer (pc nie musi być odpalone)? Całe sterowanie idzie wtedy przez squeezboxa. Także oprócz squeezboxa trzeba byłoby najlepiej inne pudełko? Czy macie rekomednacje co do tego drugiego elementu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wist: tak na prawde nie musisz miec osobnego komputera. Serwer muzyczny (squeezcenter) mozesz postawic na swoim normalnym komputerze, a nawet na laptopie. Na nim tez zgrywasz (ripujesz) plyty. Pomysl tylko o funkcjonalnosci (np. ktos odpala gre, a ty chcesz sluchac muzyki). Z drugiej strony komputer z muzyka musi byc caly czas wlaczony (chyba ze bedziesz swego kompa wlaczac ZA KAZDYM razem, gdy chcesz posluchac muzyki. Dodatkowo muzyka zajmie ci pewnie sporo miejsca na dysku (jedna plyta ok. 400MB)>

 

Dlatego proponujemy dwa rozwiazania:

 

dedykowany serwer sieciowy (NAS):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub specjalny komputer:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mozna oczywiscie skleic samemu lub zamowic - wazne zeby byl cichy, nie byl pradozerny, szybko sie wlaczal i nie zajmowal zbyt duzo miejsca - chociaz zalezy od warunkow lokalowych. Teoretycznie mozna go potem postawic w piwnicy, jak juz podlaczysz go do internetu. Muzyke kopiujesz w otoczeniu sieciowym)

 

Schemat dzialania wyglada nastepujaco:

zasoby sieciowe NAS/komp/laptop/cokolwiek -> squeezbox -> DAC -> wzmacniacz -> glosniki

 

zamiast zestawu squeezbox -> DAC mozna uzyc transportera lub innego tego typu sprzetu. DAC w SB jest raczej cienki, choc bedzie dzialac jak sie uprzesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poczytaj caly watek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze najprosciej miec komputer, w dziejszych czasach nawet notebook, ktory bedzie mial wszystko co potrzeba, takze mozliwosc zgrywania CD. Najlepiej jakby byl z wyjsciem cyfrowym z ktorego wyprowadzamy muzyke do zewnetrznego DACa i puzniej do wzmacniacza. Dodatkowo mozemy miec i filmy, i internet, i pisac, ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wist

 

Poczytaj ten wątek dokładnie...

Parę postów wyżej pisałem:

 

Serwerek zmontowany :-)

 

płyta Intel Atom 1,6 Ghz D945GCLF2 - 250 zł

obudowa mini-itx - 200 zł

dysk 500 Gb Seagate - 230 zł

pamieć 2 Gb - 80 zł

adapter CF to IDE - 30 zł

karta CF Kingston 266x Ultimate 4GB - 70 zł

 

razem 860 zł

 

Daję konia z rzędem temu kto kupi sensownego qnapa z dyskiem w tej cenie!

Ten PC jest naprawdę malutki i można go wcisnąć gdziekolwiek.

 

@pajr0

 

"lub specjalny komputer:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mozna oczywiscie skleic samemu lub zamowic - wazne zeby byl cichy, nie byl pradozerny, szybko sie wlaczal i nie zajmowal zbyt duzo miejsca - chociaz zalezy od warunkow lokalowych. Teoretycznie mozna go potem postawic w piwnicy, jak juz podlaczysz go do internetu. Muzyke kopiujesz w otoczeniu sieciowym)"

 

sorry, ale to jest bez sensu... po kiego grzyba płacić za coś co się nazywa media serwer (np. specjalna obudowa), skoro z tego serwera (microsoftowego) nie korzystasz... Squeezeboxa podpinasz przez sieć (kabel lub wifi) a mediacenter zakłada że sygnał puszczasz z line out (bądź cyfrę) z tego media serwera.

Na DOWOLNYM PC (patrz np. w/w konfiguracja, najlepiej jak najmniejszym/energooszczędnym) odpalasz tylko squeezecenter i już, sterujesz wszystko pilotem od squuezeboxa (pilot z dueta z dowolnego miejsca a pilot z clasica musi widzieć playera), a do konfiguracji możesz się dostać do tego serwera z innego pc (jeśli jest dostępny 2 np. laptop) poprzez www, lub np vnc gdy chcesz porobić jakieś konfiguracje lub zrobić backup.

Ja mam tego małego PC w innym pokoju. Gdy nie słucham to podchodzę i wyłączam przyciskiem. Do niego nic nie jest podpięte (klawiatura/mysz/monitor) tylko kabel sieciowy do routera. Mogę go włączaś z pilota z squeezboxa gdy jest pod napięciem (włączony do gniazdka). System startuje 5s z karty CF i jest gotowy do obsługi squeezecenter... trzeba czegoś więcej :-)

o elastyczności takiego rozwiązania vs nas nie bedę się rozpisywał... ci co się znają i tak wiedzą o co chodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac "specjalny" mialem na mysli "skonfigurowany specjalnie do muzyki". Zgadzam sie, ze twoj sprzet jest ciekawy, ale bylbym o wiele bardziej przekonany, gdybys to skonfigurowal na linuksie. W innym przypadku dochodzi koszt windowsa (uczelniana licencja nie jest na zawsze), antywirus, (potrzeba aktualizacji?) itd.

 

Tamten link z "media center" podalem jako przyklad, bo w zasadzie kazdy komputer (jak pisalem) spelni

swoje zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pajr0

 

Bardzo chciałem zainstalować linuxa, ale dystrybucja którą wybrałem ClarkConnect (ze względu na fajnego klienta www do administracji) w żaden sposób nie chciała mi się zainstalować na CF i w końcu odpuściłem (szkoda mi było kasy na mały dysk ssd na system - uparłem się na CF)... a że miałem windowsa, który instalował się bez problemu na CF to nie chciało mi się już szukać linuxa.

Myślę, że wprzypadku gdybym składał tego PC z 1 dyskiem to z linuxem nie byłoby żadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie postawiłem serwerek na dystrybucji FreeNAS. Na następujących podzespołach - płyta główna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pamięć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dysk twardy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) obudowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a startuje do z pendrive'a 256MB Kingston. Maszyna gra i buczy i jestem z tego bardzo zadowolony. Muzykę odgrywa SB 3 classic, podaje na przetwornik DIY Kustagon MKII a dalej na wzmaka słuchawkowego by Chumi i słuchaweczki HD650. Powiem tak - na dzień dzisiejszy gra mi to miodnie i na razie nie będę poszukiwał innego zestawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych plaftormą sprzętową pod serwer, to ciekawie wygląda coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od kilku miesięcy używam do pracy mydelniczki QNAP-a TS-109II podpiętego bezpośrednio do routerka. W tej chwili w mojej sieci chodzą dwa squeezeboxy. Zero problemów. Trzeba tylko dokładnie stosować się do angielsko-języcznych informacji i instrukcji dostępnych w sieci. Wymaga to także pewnego obycia z komputerem i doświadczenia. Raz zainstalowany squeezecenter nie sprawia jakichkolwiek problemów (nic nie zwalnia, nic się nie zawiesza jest O.K.). Aktualizacja kolejnych wersji SC także jest banalnie łatwa.

Przewaga QNAP-a nad innymi rozwiązaniami to:

1) bardzo mały pobór mocy,

2) brak szumów wentylatora,

3) wspaniała integracja z domową siecią,

4) możliwość ewentualnego sterowania z dowolnego kompa w sieci.

QNAP jest po prostu "przezroczysty", a pełen dostęp do muzyki i każdej ważnej funkcji zapewnia nam mydelniczka.

I tyle.

Oczywiście QNAP w Polskich cenach oraz po kursie pow. 3 zł za usd jest drogi. Nie mniej jest to "profesjonalne" rozwiązanie problemu serwera muzycznego.

Realne problemy używania mydelniczek, to raczej zasięg sieci WiFi i jej wydolność. W moim domu (pow. ok. 300m2) w najdalszych pomieszczeniach transmisja jest niestety rwana. Karta sieciowa która jest w mydelniczce nie obsługuje niestety standardu 11n, a na rynku brak jest prostych Bridge-ów w standardzie N, które pozwoliłyby wykorzystać wejście po drucie do mydelniczki. Z kolei zachwalane repeater-y zajmują część pasma na komunikację z Acces Pointem i dlatego wzmocnienie sygnału WiFi jest kosztem pasma i tu wracamy do pkt 1 - rwania transmusji.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>maciekw

"...Trzeba tylko dokładnie

stosować się do angielsko-języcznych informacji i instrukcji dostępnych w sieci...."

 

Czytając zagraniczne fora (angielskojęzyczne ;-) ) jednak dość duża ilość osób ma problemy z różnej maści NASami w tym i qnapem:

 

"squeezecentre 7.3.2 keeps crashing on qnap ts109pro"

"Problems with SC 7.3.2 on QNAP TS-109"

"QNAP-TS109 Pro II and Squeezecenter - does not work - pls help "

 

to tylko kilka wpisów z pierwszej strony forum "3rd party hardware" na slimdevices.com ...

 

Powiem tak zawodowo zajmuję się IT od 15 lat głównie wszelkiej maści bazami danych, znam dość dobrze systemy microsoftu a z linuxem myślę też sobie bym poradził, ale po lekturze tego i innych forów odpuściłem sobie bądź co bądź zamknięte rozwiązania jakim są NAS'y. IMO głównym problemem qnapa i innych tego typu rozwiązań jest słaba moc procesora i trochę zbyt mało pamięci na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa:

SSOTS wersja 3.15

SC wersja 7.3.2

Na QNAP-ie mam ponad 1500 płyt i żadnych problemów w natychmiastowym dostępie do poszczególnych utworów - tym samym teza, iż procesor i ram są niewystarczające jest raczej niewłaściwa. Podczas używania dwóch mydelniczek i w tle używaniu QNAP-a do ściągania plików w sieci, informacja systemowa wskazuje zaangażowanie procesora na poziomie 75%.

Takie są moje doświadczenia.

Także jeden z moich kumpli, który przedtem używał notebooka, po namówieniu go przeze mnie do QNAP-a, w tej chwili nie widzi możliwości powrotu do używania PC-ta.

Ale O.K. szanuję oczywiście każde inne zdanie

Pozdrawiam

Maciekw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekw

 

a tak z ciekawości jak długo skanuje Ci biblioteke (w trybie zmian, nie chodzi mi o cały rescan na nowo - tu wiem (z forów) że na qnapie trwa to koszmarnie dłuugo) jak np. dokładasz 1 płytę?

Powiedz jeszcze jak mocno "responsive" jest squeezecenter przez www gdy np. słuchasz muzyki przez jakiegoś squeezeboxa ?

 

"browsing the web interface is quite painful" - wypowiedź jednego z użytkowników Qnapa TS-209, takich opini jest na forach więcej...

To m.in. zadecydowało że ja jednak zdecydowałem się na małego PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SC można ustawić różne opcje skanowania biblioteki. Ja sam mam ustawione automatyczne skanowanie o godzinie 5.00 w trybie śledzenia: "look for new ...". Jeśli czas ten by nie starczył, to zawsze można nastawić automatyczne skanowanie na wcześniejszą godzinę. Jest jeszcze kwestia ustawienia w różnym trybie grafiki zapisanej w tag-ach i w folderach. Tu wybrałem szybkość kosztem jakości, bo z kompa zazwyczaj nie korzystam, a tradycyjna mydelniczka okładek nie wyświetla. Gdy zaglądam ok. 8.30 Qnap-ik śpi już sobie grzecznie. Co do czasu reakcji to jest ona bardzo szybka (w QNAP-ie SC jest ustawiony jako program mający najwyższy priorytet). Opóźnienie (niewielkie zresztą) można stwierdzić, gdy wrzucona płyta nie jest jeszcze ujęta w bibliotece i wybieram ją poprzez folder. Ale tu jest handicap, gdyż w momencie naciśnięcia "play" katalog jest skanowany i dołączany do biblioteki automatycznie. Trwa to w tym przypadku kilkanaście sekund. Później opóźnień już nie ma.

Pozdrawiam Maciekw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Gdy używa się interfejsu SC poprzez www, to dla mnie wygodniejszy jest widok zwany "classic". Przy nowym interfejsie wczytywanie kolejnej strony trwa dłużej. Jest to kwestia większej ilości zbędnych bajerów.

A tak naprawdę polecam użycie pilota od SQ, i pozostawienie w spokoju sterowania przez www.

Maciekw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowalem problemow z QNAPem. Jedyna niedogodnosc jaka sie pojawia to, ze w pierwszych taktach nowoodpalonej plyty, po kilku sekundach nastepuje 2-3 sekundowe buforowanie. Objaw jest taki, ze muzyka sie urywa na moment. Jak sluchamy po playliscie albo wrzucamy cala plyte to miedzy kawalkami ta przypadlosc juz nie wystepuje. Byc moze jest to kwestia ustawien, ale jakos nie dotarlem do tego. W kazdym razie wolalem podlaczyc wszystko po kablu, bo jakos nie moglem sie przekonac, aby to po wifi chodzilo wszystko.

 

Reskanowanie "szybkie" trwa dosc krotko, jesli nie dodalismy od razu 100 CD. Skanowanie "gruntowne" trwa dluzej, ale mozemy nastawic je na okreslona pore. Idealnym sposobem sterowania jest pilot od dueta i chodzi to zupelnie sprawnie (nawet jesli uzywamy rownoczesnie stacji pobierania plikow).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Classica i zastanawiam się nad kupnem receivera i mam zagwozdkę bo zdecydowałem się na sterowanie ipodem touchem a nie chcę kupować duetu i płacić za pilota.

Czy po skonfigurowaniu sieci w receiverze adres ip jest cały czas przydzielany z DHCP z accespointa (gdy wyłączę i wlączę playera) czy można go wpisać na sztywno do playera? Czy wpisany adres ip do squeezeserwera jest pamiętany po odłączeniu zasilania? Pytam bo być może pożyczę pilota do konfiguracji sieci, ale potem to już będę tylko z ipodem i nie chciałbym mieć za jakiś czas znowu problem z konfiguracją sieci bo będę bez pilota.

Wiem że ponoć od biedy mogę posłużyć się specjalizowanym skryptem wydzierganym w PHP do konfiguracji sieci bez pilota, ale to rozwiązanie wolałbym zostawić jako ostateczność - na razie mam zbyt wiele pytań i wątpliwości co do tego sposobu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mirhon:

U mnie mydelniczki mają przypisane na stałe adresy IP. To samo dotyczy qnapa. Nie wiem, czy to Ci w czymś pomoże, gdyż nigdy nie rozważałem możliwości sterowania ipodem, ani nie za bardzo to sobie wyobrażam.

Pozdrawiam Maciekw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekw

 

wiele osób na forum slimdevices twierdzie że ipod touch w roli pilota:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i ponoć w przypadku posiadania więcej niż 1 playera jest to rozwiązanie dużo bardziej wygodne.

Ludzie piszą że interfejs jest szybszy (od controlera) również gdy biblioteka jest duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.