Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie jaka jest różnica w brzmieniu pomiędzy Diablo Utopia a Electra 1008 Be. Nie słyszałem ani jednych ani drugich ale mam zamiar kupić jakieś dobre monitory i właśnie nie wiem czy zainteresować się Elektrą czy od razu zbierać na utopie

Różnica jest jak między Carmen Electra a Diablo Włodarczykiem. Niewielu widziało i niewielu słyszało- Jeśli idzie o bezpośrednie porównanie. Chcąc zakupić posłuchaj jednego dźwięku i drugiego

Edytowane przez Obywatel_Piszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich latach były produkowane Mini Utopie, i za jakie pieniądze można je nabyć na wtórnym rynku? Tak wogóle to interesują mnie nówki ale jak te mini miały by być lepsze od electra to mógłbym się zainteresować

 

Lata produkcji to 1998-2002. Cena na rynku wtórnym zaczyna się od ok. 9-10 tysięcy zł, ale może być ciężko ze znalezieniem. U sąsiadów ok. 2000EUR + transport, którego nie polecam ze względu na dużą wagę i kruchość kolumn. Ważne też, żeby w komplecie były standy, które są świetne, a i kosztowały niemało, bo ok. 6 tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

 

Lata produkcji nie powinny odstraszać, do dziś trudno przeskoczyć te monitory jakością dźwięku i wykonania.

 

Diablo Utopia III do kupienia Audiomarkt za 5600 EU

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam do was pytanie, czy wiadomo coś na temat odświeżenia serii Chorus 8xx?

Zastanawiam się nad zmianą moich MA RX8 i mam kilka typów:

 

Focal Chorus 826W LE Białe :D (żona bardzo za, ja również)

Focal Chorus 836V (więcej basu, ale kolor mało akceptowany przez żonę:) )

MA GX200 (niby ładne wszystko pięknie ale nie idzie ich jeszcze posłuchać)

 

Myślałem jeszcze na modelami Triangle Genese Quartet, ale żonie nie bardzo się podobają, a i z ceną postanowiliśmy nie szaleć.

Na razie będzie to grało z Onkyo TX-NR1007, ale mam zamiar zmienić na HK990 w 2-3mieśiące i z stąd moje pytanie czy warto czekać z zakupem nowych kolumn?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Master, a probowales swoich Electr z jakims wzmacniaczem cyfrowym TacTa?

 

Pamietam z okazyjnych odsluchow, ze JM Lab gral dobrze z TacTem Millennium, w tej chwili sparowalem moje Mini z S2150 i odnotowuje rodzaj ulgi - dobrze, neutralnie i uniwersalnie to gra razem.

Edytowane przez wrobldob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

a no za wiele jest klocków aby osłuchać kazdy :(

ale moje poszukiwania dobiegły końca ! :)))

efekt na fotce :)) - zostało rzeźbienie w kablach :)

a pomijając kabelki to teraz najsłabszym ogniwem są w końcu kolumny! (no i transport oczywiście, który się nie zmieni hehe)

 

fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Master, to widze pojechales z kasa... pozostaje zyczyc zadowolenia ;-).

Z tymi kablami i zrodlem to nie zartuj :-P.

 

mam zamiar zmienić na HK990 w 2-3mieśiące i z stąd moje pytanie czy warto czekać z zakupem nowych kolumn?

To raczej oczywista sprawa, kolumn i wzmacniacza nie za bardzo idzie kupic w oderwaniu od siebie.

Edytowane przez wrobldob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

kabelki niestety dużo zmieniają :/

nom kaski poszło trocha, ale na rypanie się z padaczkami i ciągłe zmiany w połączeniu z brakiem zadowolenia to nie jest lepsza opcja :D

Edytowane przez masterofdeath6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kabelki niestety dużo zmieniają :/

Sie powstrzymam... ;-)

 

W kazdym razie gratuluje osiagniecia zadowolenia.

 

Mnie sie na szczescie udalo taniej. Ogolnie sie mocno zrazilem do tranzystorow... budzet rosl, a zawsze bylo cos nie tak. Jak detal to sucho, zimno i brak tkanki, jak tkanka, to brak detalu i tak w kolo Wojtek.

Lampa z kolei na basie nie wyrabiala i w koncu sprawdzila sie "cyfrowka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie barwa jest bardzo ladna i nasycona. To byl dla mnie najwazniejszy element brzmienia.

Tylko w jednej lampie zdarzyla sie porownywalna, ale tam byl problem z basem... i kosmiczna cena.

 

Jak sobie porownam z na przyklad takim Passem Alephem 3, ktory mial miec ladne barwy, to... hmmm... no nie ma porownania ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam posiadaczy tej marki

 

Jestem na etapie zmiany kolumn , szukam czegoś do 17m2

Mam pytanie do posiadaczy JMLab Electra 906 lub osób które miały styczność z tym konkretnie modelem . A może inne ?

Krótko zaciekawiły mnie te kolumny oraz recenzja Arkadix

Muzyka Rock lata 90 i starsze

Sprzęt Marantz pm 17 + ewentualnie 2x sm17

Słuchał ktoś ich z maratzem ?

Czy dźwięk tych kolumn jest ocieplony ? Jak mają się przy cichszym słuchaniu ?

( cały mój wątek pod tym linkiem : http://www.audiostereo.pl/zmiana-kolumn-%e2%86%92-mniejsze-pomieszczenie_84748.html )

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy tej marki

 

Jestem na etapie zmiany kolumn , szukam czegoś do 17m2

Mam pytanie do posiadaczy JMLab Electra 906 lub osób które miały styczność z tym konkretnie modelem . A może inne ?

Krótko zaciekawiły mnie te kolumny oraz recenzja Arkadix

Muzyka Rock lata 90 i starsze

Sprzęt Marantz pm 17 + ewentualnie 2x sm17

Słuchał ktoś ich z maratzem ?

Czy dźwięk tych kolumn jest ocieplony ? Jak mają się przy cichszym słuchaniu ?

( cały mój wątek pod tym linkiem : http://www.audiostereo.pl/zmiana-kolumn-%e2%86%92-mniejsze-pomieszczenie_84748.html )

Z góry dziękuje za odpowiedz

 

906-ki to świetne monitory, ale ocieplone same z siebie na pewno nie są - grają dynamicznie, dźwięcznie, ale płynnie i dźwiękiem dobrze zrównoważonym. Bas nie dla wielbicieli "tąpnięć", szybki, bardzo rytmiczny, nie ma żadnych dudnień. Do mniejszych pomieszczeń super, bo bass refleks z przodu i do tego jeszcze firmowo zaklejony cienką gąbką, a że obudowa bardzo solidna i ciężka grają prawie jak obudowa zamknięta. Średnica bardzo wyrazista, rozwibrowana, głosy i instrumenty brzmią bardzo prawdziwie, "fizjologicznie".

Wysokie tony dotrzymują kroku całości - dokładność połączona z wyrafinowaniem bardzo dobrego głośnika tioxid 5. Czuć, że projektant miał na nie pomysł - zresztą w 2002, lub 2003 dostały nagrodę Eisa za jakość dźwięku bardzo zbliżoną do Micro Utopii, przy niższej cenie (nowe kosztowały 7700zł).

Są to głośniki dla miłośników dobrej klasy MONITORÓW - u mnie grają z duetem Krelli KAV300i/300cd - jest precyzja, dynamika ale równocześnie barwa i homogeniczność, na pewno nie ograniczają elektroniki.

Trzeba jednak uważać na resztę toru.

Kiedyś z ciekawości podłączyłem Rotele z serii 02 - nie dało się tego słuchać - sucho, ostro z tekturowym basem.

Z kolei z lampą zagrały znacznie przyjemniej, ale straciły trochę na neutralności, chociaż pewnie wielu osobom właśnie takie zestawienie przypadłoby do gustu.

Na pewno nie polecam ich zwolennikom dużych podłogowych kolumn oraz "gęstej, ciepłej pulpy".

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja nie polecam posiadaczom PM-17, do którego proponowałbym coś zdecydowanie bardziej przymulonego od Focali,

obojętnie których, a miałem kolejno PS 5-1, Electra 1027Be, PS 5-1 w drewnie, Mini Utopia i słuchanie którychkolwiek

na tym wzmacniaczu nie należało do szczególnych atrakcji ani przyjemności.

Co prawda sytuacja ulegała diametralnej poprawie przy podpięciu kolumn do osobnych końcówek mocy, zwłaszcza w klasie A

i wykorzystaniu PM-17 w roli preampa, ale to już znowu konkretna kasa wchodzi w grę (same końcówki, dodatkowe kable itd.)

którą według mnie lepiej przeznaczyc albo na inny wzmacniacz, albo na inne kolumny, bo razem nie ma szans, żeby to ze sobą zagrało,

tym bardziej rocka i pochodne, to już w ogóle będzie masakra

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za szczerą wypowiedz – szukam właśnie takich opinii .

Może jeżeli testowaliście marantz'a to podpowiecie z jakimi monitorami ?

Żeby wam nie zaśmiecać klubu można bezpośrednio na pw lub na link z poprzedniego mojego wpisu .

Jeszcze raz wielkie dzięki .

Miłych odsłuchów :-)

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

936 technic to ceny zależnie od stanu 6500-7500 - to trudno odsprzedawalny kolor co dziwne, bo źle nie wyglądają na żywo :)

classic czy signature nieco drożej chodzą, jak miałem plan moje sprzedać to było 4 zdecydowanych za 8000, i jeszcze więcej za 7500 :)

a do czego chcesz je podpiąć i w jakim pomieszczeniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.