Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że nikt rozsądny nie da pomalowac membran w kolumnach za 28 tys zł jakimś lakierem lutniczym sądząc ze to poprawi brzmienie :))), co do okablowania i kondów na średnicy i wysokich mozna pomysleć, tym bardziej, że są to zmiany odwracalne. Zależy mi na rozsądnych doświadczeniach i opiniach ludzi którzy dokonali takich zmian NA SWOIM SPRZĘCIE i są z tego zadowoleni. W moich Focalach na wysokich jest (poliestrowy 22 mikro?) 22,0J 100V MKT, na średnicy dwa (polipropyleny 8,2 i 1,0 mikro?) (niebieskie) : 8,2J 250VACMKP i 1,0J 250VACMKP. Nie wiem czy dobrze odczytuje kod kondensatorów, jeżeli nie proszę o poprawkę

 

tu jest inne zdjęcie zwrotnicy:

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/133-focal-electra-1028be?start=1

 

wybacz szczerość - nic nie wymieniaj, musiałbyś wymienić niemal wszystkie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYZIO - jesteś fałszywym prorokiem. Wytłumacz nam wszystkim na tym forum w sposób naukowy, że korektory elektroniczne nie mogą poprawić wad głośników i zwrotnic - z chęcią posłucham.

A może pochwalisz nam się co to za korektory ? Bo wybacz, ale "tabliczki" brzmią zabawnie......chodzi o wynalazki typu Enacom, Walker Audio ? Jeśli tak to dupa zbita - poprawiając jedno, psują coś innego......A może wymysliłeś coś lepszego i jesteś pierwszy....? Czekamy w takim razie na bliższe szczegóły.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tobie zadałem pytanie - czekam na fachową odpowiedź.

Wiesz, nie rozmawiam z kimś, kto pisze o "tabliczkach" i "puszkach"...."autorskich produktach, których nigdzie nie kupicie....." tworząc wokół tego aurę tajemniczości by przyciągnąć klientelę na tuning.....zwyczajny marketingowiec z ciebie i naganiacz, więc żegnam i życzę powodzenia w biznesie....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

hehe! dobra recenzja!

 

Zwrotnicę umieszczono na dużej płytce powyżej otworu BR. Składa się z aż 20 elementów, przeważnie dobrej jakości. Możliwości tuningu wydają się spore, choć to oczywiście tylko luźna uwaga. Niczego nie sugerujemy!

 

buehehhehe!!! zamiast napisać że wsadzili kompletny syf do tych zwrotnic to nie! NIE JEST TAK ŹLE JAK WYGLĄDA LUDZIE! BOOO NAMMMMM ZAPŁACILI COBY PRAWDY NIE PISAĆĆĆ !!!! :D HEHEHEHEHHEE

 

upadek jmlaba jest bezdyskusyjny i niezaprzeczalny :(

po electrach 9x6, utopiach serii I (mezzo, utopia, mini), antea i alcor, ew point source nic już ciekawszego nie pokazali niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolony ze swoich focali 816v,choc na poczatku tak nie bylo,duzo czasu trzeba zeby dobrze system zestawic zwlaszcza na focalach,jak kiepska akustyka to graja tragicznie,sa to wymagajace kolumny,ale efekt koncowy moze byc szokujacy tylko trzeba sie troche pomeczyc,wedlug mnie kolumny focala nie maja zadnej konkurencji jezeli chodzi o barwe dzwieku i przestrzen i srednice z basem moze byc problem bo potrafia zabuczec przy slabym wzmacniaczu,pare rzeczy mozna oczywiscie poprawic to i tamto polutowac,ale zeby zaraz zwrotnice wymieniac to chyba przesada,to lepiej juz kupic inne kolumny ja te nie pasuja,zwrotnice sa bardzo wysokiej jakosci kto pisze inaczej pisze bzdury,polecam zobaczyc na zywo jak wyglada focalowska zwrotnica a nie ogladac na obrazkach,panowie wyzej sorry ale pier**licie glupoty i pojecia nie macie o tych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolumy sa zdecydowanie za tanie,one nie graja z byle czym i byle gdzie i to jest prawda, cholota podlacza pod badziewne wzmacniacze albo zle zestawione systemy i placza ze kiepsko gra i zaczynaja przerabiac,cena focali powinna byc przynajmniej dwa razy wyzsza biorac pod uwage jakosc dzwieku i jakosc wykonania,wiekszosc twierdzi ze sa to jasne i ostre kolumny a jest to najwieksza bzdura jaka slyszalem,ale jak sie focale widzi tylko na obrazkach i czyta bzdury powielane na tym forum to tak jest,a z focalami jest tak ze trzeba sprobowc przynajmniej kilku zestawien i porownac i dobrac najlepsze klocki i kable bo roznice sa ogromne w brzmieniu

ale po co przeciez taniej jest wymienic element na zwrotnicy niz odtwarzacz czy wzmacniacz

Edytowane przez caleb66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ja to nie mówię że one nie potrafią zagrać, ale za 20tyś takie śmieci wewnątrz to jest kompletny żart i jakbyś Pan posłuchał uczciwie zrobionych kolumn za PRAWDZIWE 20TYŚ to wtedy stwierdziłbyś że jmlaby są 4x za drogie na to co oferują brzmieniowo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie sa 4x za tanie,a jak mowa o smieciach to zobacz co pchaja inne firmy,jak chcesz miec kolumny za uczciwe 20 tys to je sam musisz zlozyc ale czy lepiej zagraja od focala bardzo watpie,moze inaczej ale napewno nie lepiej

Edytowane przez caleb66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie sa 4x za tanie

 

1028be kosztują 28tys. 4x28 = 112tys.Tyle winny kosztować? Nie twierdzę, że focale to złe kolumny, wybrałem je dlatego, bo ich dźwięk mi odpowiada i dobrze zgrywa się z moją elektroniką. Tyle tylko, że stosując odpowiedni upgrade można z nich o wiele więcej wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

tmpd dzeki :-)

Fronty zasilane są przez osobny wzmacniacz stereo (tymczasowo Onkyo A1 VL) i ten "naleśnik" daje sobie z nim radę.... :-) jeśli chodzi o ampli to nie wiem, nie podłączałem nigdy ale na poprzednim systemie (paradigm) okropnie sie grzał, zapewne z electrą by sobie poradził tylko w domu bym musiał klime zamontowac żeby się nie spocić słuchając muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie równiez bardzo podoba się Electra w wykończeniu technic, choć przyznaję że signature zrobiło na mnie bardzo duże oraz pozytywne wrażenie. Mam w planie zakup jakiegoś dobrego pieca pod te electry (np Nad M3 lub Audionet Sam) ale to potrwa ze względu na ceny..............może jakaś lampa się znajdzie lub może Luxman posłuchamy zobaczymy :-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaś dzięki miło że się podoba.

Włożyłeś trochę serca w dobór sprzętu /wystrój pomieszczenia . Widać że masz podejście pedantyczne , wszystko pod linijkę ale ja też tak lubię . Kiedyś zamieściłem swoje pomieszczenie na stronie 20 , jestem z niego dumny ale jakoś fajnych komentarzy nie było . Teraz trochę tego żałuje , gdyż nasze pomieszczenia / mieszkania /sprzęt to jakiś rodzaj intymności . Dobór urządzeń / wystrój jest wypadkową różnych rzeczy - możliwości finansowych , własnych preferencji akustycznych , czasami czyichś sugestii i skorzystania z większego doświadczenia osób które są w tej dziedzinie zawodowcami . U mnie żadne z urządzeń nie trafiło przypadkowo , był to świadomy wybór poprzedzony długimi przemyśleniami , rozmowami z wielu osobami , myszkowaniem po setkach stron czasopism branżowych . Tutaj na forum audiostereo zauważyłem że jakąkolwiek posiadałbyś konfiguracje klocków , zawsze cię cześć ludzi skrytykuje że u nich gra lepiej . Prawda jest jednak inna , nie ma dwóch takich samych zestawów na świecie , nie ma pomieszczeń akustycznie takich samych , każdy człowiek słyszy inaczej a dodatkowo każdy stosuje inny przelicznik pieniądze/jakość . Moje pomieszczenie nieco uległo dalszym modyfikacjom , doszły panele akustyczne Avconu , po roku od powstania mojej salki przeprowadziłem kalibracje Audyssey. Nie zrobiłem tego na początku gdyż sprzęt kalibrowali chłopcy ze sklepu z którego nabywałem urządzenia i oni sugerowali że Audyssey to jest dla tępych amerykanów , oni ustawiali to ręcznie . Nowe pomieszczenie , sprzęt na wygrzewaniu , przez rok mi się podobało , w ustawieniach nic nie " majdrowałem " ale z czasem odnosiłem wrażenie że dżwięk jest nieco za ostry. Na pewnych płytach ta " ostrość" była bardzo fajna , na innych realizacjach dokuczająca . Zmieniałem kable , trochę przypisywałem te cechy Focalom ( niektóre osoby na forum miały tzw . problemy z sybilantami ) trochę Onkyo . Niedawno jeden z bardzo miłych kolegów z forum namówił mnie na kalibrację . Efekt przeszedł moje oczekiwania , teraz wierzę Focal to firma wyjątkowa w której nie sposób się zakochać . Zniknęły dokuczające wysokie , bas rozkołysał całe pomieszczenie , średnica zawsze była bardzo dobra . Onkyo w wersji procesor/wzmacniacz nie rozczarowuje i dla mnie daje namiastke przypisywanego mi HI-endu ,

Pozdrawiam

Jaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaś, masz super pokój odsłuchowy i to się liczy!

 

Chciałbym Ci zaproponować pewien eksperyment związany z frontami. Jak widzę, masz je skręcone w miejsce odsłuchowe. Też tak miałem przez jakiś czas, ale przeżyłem nieomal szok, gdy ustawiłem kolumny równolegle (prawie równolegle) - głębia sceny, lepsza precyzja w lokalizacji... no, po prostu super.

 

Spróbujesz wyprostować kolumny? Ciekawe, czy też miałbyś takie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaś, masz super pokój odsłuchowy i to się liczy!

 

Chciałbym Ci zaproponować pewien eksperyment związany z frontami. Jak widzę, masz je skręcone w miejsce odsłuchowe. Też tak miałem przez jakiś czas, ale przeżyłem nieomal szok, gdy ustawiłem kolumny równolegle (prawie równolegle) - głębia sceny, lepsza precyzja w lokalizacji... no, po prostu super.

 

Spróbujesz wyprostować kolumny? Ciekawe, czy też miałbyś takie wrażenia.

Postaram się przeprowadzić test przez weekend, zobaczymy czy usłyszę zmianę . Wiem że niektóre głośniki są tak budowane że wręcz zalecane jest ich ustawienie prostopadle w kierunku słuchacza , tutaj Focal w instrukcji zaznaczył katy nakierowane na uszy słuchacza. Swojego czasu jak szukałem cieplejszego brzmienia odsunąłem je od ścinki 15-20 cm i wówczas to mi poprawiło bas chociaż prawa fizyki twierdzo inaczej- przeciwnie . Przez jakiś czas było mi " dobrze " ale to dostrojenie Audyssey nie wiem czy audiofilskie- zrobiło z dżwięku cukierek. Może już nie jestem takim młodym miłośnikiem muzyki i fajnego brzmienia ale planując sobie wieczorne oglądanie telewizji czy odstresowanie się w mojej " świątyni " zawsze wybieram to drugie . Zawsze sobie zadaje pytanie po co płacę 140zł co miesiąc za cyfrę + jak oglądam tam tylko US Open i Australian open . Może ja jestem jakiś dziwoląg , słucham ponad 30 lat i w dalszym ciągu trafiają się płyty które stawiają włosy na plecach na baczność

 

Jaś, masz super pokój odsłuchowy i to się liczy!

Burz - to trochę też kino , czy to znaczy że mamy mieć kompleksy przed "stereomońkami" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaś , jestem pod wrażeniem twojego pokoju odsłuchowego :-). Masz wile racji jestem troche pedantyczny ale tak lubię i moim skromnym zdaniem przynosi bardzo ciekawe efekty. Co do wyboru urządzeń to bardzo cenię sobie Onkyo, nie twierdze że jest najlepsza na świecie (jeśli tkoś lubi np Denona nie widze problemu- nie mam zamiaru krytykować) Jedynym "przypadkowym" klockiem w moim systemie jest "naleśnik" A1VL. Wzmacniacz kupiony z 2 ręki za niewielkie pieniądze, daje sobie naprawde nieźle radę. Marzy mi się jakiś Audionet (Sam) lub Nad M3, ale to tylko marzenia. Póki co jestem bardzo zadowolony z mojego systemu ( i o to chodzi!)Dzięki że ktoś na forum zauwarzył wysiłek włożony w wystrój pokoju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Włożyeś trochę serca w wystrój pomieszczenia."

"Dzięki że ktoś na forum zauwarzył wysiłek włożony w wystrój pokoju."

 

A na czym polega w tym pokoju przygotowanie dla muzyki? Co jej sprzyja? Co zostało zrobione, oprócz wprowadzenia sprzętu?

 

Mnie to wygląda jak zdjęcie do magazynu o wnętrzach, gdzie pomijana jest dbałość o akustykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.