Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Do PS 5.1 na pewno pasują starsze MF typu A300 , A308 .

Słuchałem takiego połączenia i powiem , że jest dobrze , zresztą kilka osób miało takie zestawienie i też było zadowolonych , może się wypowiedzą .

5.1 są zdecydowanie lepsze od electry 905 czy 906 z tamtego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Prośba o pomoc.

Czy któryś z kolegów dysponuje schematem zwrotnicy do kolumn JM Lab Olymp K2?

Posiadam takie kolumny które od początku grały dziwnym dźwiękiem. Po wymontowaniu głośnika mid bass oglądnąłem sobie zwrotnicę. Była mocno i niefachowo zmodyfikowana ( wycięto niektóre cewki i rezystory, dodano duży kondensator 40uF/450V chyba od silnika asynchronicznego pralki itd..).

Chciałbym przywrócić kolumnom dawną świetność,

Pozdrawiam,

jareks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.08.2019 o 21:04, jareks napisał:

Witam,

Prośba o pomoc.

Czy któryś z kolegów dysponuje schematem zwrotnicy do kolumn JM Lab Olymp K2?

Posiadam takie kolumny które od początku grały dziwnym dźwiękiem. Po wymontowaniu głośnika mid bass oglądnąłem sobie zwrotnicę. Była mocno i niefachowo zmodyfikowana ( wycięto niektóre cewki i rezystory, dodano duży kondensator 40uF/450V chyba od silnika asynchronicznego pralki itd..).

Chciałbym przywrócić kolumnom dawną świetność,

Pozdrawiam,

jareks

 

Spróbuj odczytać ze zdjęcia na http://ambiance-hifi.fr/viewtopic.php?t=10015 ew. napisz to autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.03.2020 o 00:05, barni napisał:

Spróbuj odczytać ze zdjęcia na http://ambiance-hifi.fr/viewtopic.php?t=10015 ew. napisz to autora

Witam,

Dziękuję za pomoc. Próbowałem się zarejestrować na tym francuskim forum. Niestety nie znam języka francuskiego a tylko angielski, a brak jest ikony przełączania języka.

Przetłumaczyłem prośbę o rejestrację dzięki pomocy wujka Google i wysłałem maila. Zabaczymy co z tego wyjdzie.

Z obserwowanych w necie zdjęć widzę, że zwrotnice w tym typie kolumn są różne, a te moje były mocno  "upgrejtowane" - patrz załączone foto.

Pozdrawiam,

Jarek

Olymp K2_S-N_01_comp - Kopia.jpg

Olymp K2_crossway_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Electry 915 doczekały się nowego pomieszczenia. Została kosmetyka z oświetleniem, kablami część sprzętu jest zasilana z przedłużacza bo część gniazdek jeszcze nie jest podłączona. Ale baza jest.

_MG_1625a.jpg.0b234f65588712bb409f50aa6ea7c2ec.jpg

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ideału nie dążę bo w tej kubaturze to niemożliwe :) Wymiary to po podłodze 4.5m szerokość i 5.5m długość.

Sporo się nawalczyłem tutaj ale jak najmniejszym kosztem chciałem to zrobić. Też uważam Electry za udane paczki choć akurat bas klasyfikuję u nich najniżej. 

Tutaj trochę więcej o tym pomieszczeniu

https://www.audiostereo.pl/topic/119835-rzut-oka-na-poddasze/?tab=comments#comment-4850614

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granity próbowałem. Dla mnie nic nie wnoszą same z siebie. Słychać inaczej fakt ale wg mnie wynika to ze zmiany wysokości wysokotonówki. Dlatego granity spod kolumn powędrowały pod monobloki lampowe.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.