Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Do PS 5.1 na pewno pasują starsze MF typu A300 , A308 .

Słuchałem takiego połączenia i powiem , że jest dobrze , zresztą kilka osób miało takie zestawienie i też było zadowolonych , może się wypowiedzą .

5.1 są zdecydowanie lepsze od electry 905 czy 906 z tamtego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare MF-y - Tak, jak najbardziej.

Poleciłabym jeszcze końcówki Pass.

Taniej stare alephy, drożej x, xa używane oczywiście.

Tu jednak potrzebny przedwzmacniacz.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Prośba o pomoc.

Czy któryś z kolegów dysponuje schematem zwrotnicy do kolumn JM Lab Olymp K2?

Posiadam takie kolumny które od początku grały dziwnym dźwiękiem. Po wymontowaniu głośnika mid bass oglądnąłem sobie zwrotnicę. Była mocno i niefachowo zmodyfikowana ( wycięto niektóre cewki i rezystory, dodano duży kondensator 40uF/450V chyba od silnika asynchronicznego pralki itd..).

Chciałbym przywrócić kolumnom dawną świetność,

Pozdrawiam,

jareks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.08.2019 o 21:04, jareks napisał:

Witam,

Prośba o pomoc.

Czy któryś z kolegów dysponuje schematem zwrotnicy do kolumn JM Lab Olymp K2?

Posiadam takie kolumny które od początku grały dziwnym dźwiękiem. Po wymontowaniu głośnika mid bass oglądnąłem sobie zwrotnicę. Była mocno i niefachowo zmodyfikowana ( wycięto niektóre cewki i rezystory, dodano duży kondensator 40uF/450V chyba od silnika asynchronicznego pralki itd..).

Chciałbym przywrócić kolumnom dawną świetność,

Pozdrawiam,

jareks

 

Spróbuj odczytać ze zdjęcia na http://ambiance-hifi.fr/viewtopic.php?t=10015 ew. napisz to autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.03.2020 o 00:05, barni napisał:

Spróbuj odczytać ze zdjęcia na http://ambiance-hifi.fr/viewtopic.php?t=10015 ew. napisz to autora

Witam,

Dziękuję za pomoc. Próbowałem się zarejestrować na tym francuskim forum. Niestety nie znam języka francuskiego a tylko angielski, a brak jest ikony przełączania języka.

Przetłumaczyłem prośbę o rejestrację dzięki pomocy wujka Google i wysłałem maila. Zabaczymy co z tego wyjdzie.

Z obserwowanych w necie zdjęć widzę, że zwrotnice w tym typie kolumn są różne, a te moje były mocno  "upgrejtowane" - patrz załączone foto.

Pozdrawiam,

Jarek

Olymp K2_S-N_01_comp - Kopia.jpg

Olymp K2_crossway_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Electry 915 doczekały się nowego pomieszczenia. Została kosmetyka z oświetleniem, kablami część sprzętu jest zasilana z przedłużacza bo część gniazdek jeszcze nie jest podłączona. Ale baza jest.

_MG_1625a.jpg.0b234f65588712bb409f50aa6ea7c2ec.jpg

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ideału nie dążę bo w tej kubaturze to niemożliwe :) Wymiary to po podłodze 4.5m szerokość i 5.5m długość.

Sporo się nawalczyłem tutaj ale jak najmniejszym kosztem chciałem to zrobić. Też uważam Electry za udane paczki choć akurat bas klasyfikuję u nich najniżej. 

Tutaj trochę więcej o tym pomieszczeniu

https://www.audiostereo.pl/topic/119835-rzut-oka-na-poddasze/?tab=comments#comment-4850614

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granity próbowałem. Dla mnie nic nie wnoszą same z siebie. Słychać inaczej fakt ale wg mnie wynika to ze zmiany wysokości wysokotonówki. Dlatego granity spod kolumn powędrowały pod monobloki lampowe.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolcami i bez kolców. Na górę nie dawałem. Ja mam grube i ciężkie te granity. Nie zmieszczą mi się na kolumnę.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.