Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6

Rekomendowane odpowiedzi

Phasty ładnie je ciągną. Nie ma zadyszki. Zwrotnice będę modyfikował. Też zabierałem się do tego ze dwa lata.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mojego kolegi który posiada lampę 45 wat i kolumny o efektywności 96db i 8 om ze swoim Lavardin ,który do mocarzy nie należy,po mojej wizycie kolega na basie ma aktywną zwrotnice lampa zasila średnie i wysokie ,warto jakiś dobry tranzystor wypróbowć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem i nie powiem, że było gorzej czy lepiej. Było inaczej. Mam kilkanaście kompletów lamp do moich monobloków co umożliwia mi, choć w niewielkim stopniu, samemu kształtowanie dźwięku.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , albo ten tranzystor był słaby ,że nie słychać lepszej kontroli basu mniejszego przeciągania, albo te strojenie kolumn jest tak skopane ,że nic nie pomoże ,mój znajomy ma 915 jak tylko będzie okazja to je przytargamy do mnie i porównamy do Antea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas z nich jest najsłabszy w całym paśmie. Za to średnie tony w połączeniu z lampką dają to co lubię i nie mam zamiaru zmieniać. A kilka mocnych tranzystorów było podłączane.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń Boże nie namawiam do wymiany wzmacniacza ,stare focale kochają lampę i wydaje mi się ,że polikevlar jeszcze bardziej niż membrany W, tylko ciekawiło mnie czy można ten bas troszkę poprawić mocnym tranem,miałem 915 ale to już bardzo dawno zaraz jak się pokazały w Polsce zrobiły na mnie ogromne wrażenie ale wtedy nie miałem tak dobrej elektroniki i pokoju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Electrach są głośniki W. Co do tego pokoju jeszcze się odniosę. Kiedy zrodził się pomysł żeby zrobić na poddaszu taki pokój wszystko jednak przemawiało przeciw. Nisko bo tylko trochę ponad 2 metry, zimno zimą i ciepło latem, dojście do niego jest trochę utrudnione bo  z saloniku trzeba przejść przez niziutki na 170 cm korytarzyk. Później było trochę spraw rodzinnych i wszystko odłożyło się na ponad...2 lata. 

Po wypełnieniu stropu ociepleniem w postaci masy celulozowej i położeniu deski świerkowej (zrobiło się duuużo cieplej w zimie) oraz terakoty na podłogę (bałem się położyć drewna żeby nie przetłumić) wniosłem sprzęt i niestety, tak jak się spodziewałem, szału nie było. Najgorzej było właśnie z basem bo go wcale nie było. Dochodziło jeszcze dudnienie w okolicy 150-180Hz . Druga sprawa to mało dźwięku, mało ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu i brak powietrza z kolumn. Zrobiłem wstępne pomiary i wrzuciłem na tył i boki dyfuzory. Poprawa była znaczna na średnicy i wysokich częstotliwościach. Ale później co bym nie robił nic z dźwiękiem nie mogłem pójść do przodu.

Po wizycie na Audio Show i przedstawieniu problemu jednej z firm zajmującej się akustyką podpowiedziano mi, żebym obłożył dookoła tył ścian wełną akustyczną 2x10 cm. Poszedłem trochę dalej i obłożyłem je 5 cm bloczkami betonowymi i 10 cm wełną akustyczną. To pomieszczenie jest takie, że można je obejść dookoła. Ściany kolankowe były w nim tylko z płyty osb i naklejone te cegiełki gipsowe. Dlatego podpowiedziano mi, żebym zajął się zwiększeniem gęstości tych ścian od tyłu. Tak zrobiłem i to co się stało przerosło moje oczekiwania. Żeby była jasność. Nie ma i nie będzie w tym pomieszczeniu ideału ale to co było przed a po zwiększeniu gęstości ścian kolankowych jest wielkim pójściem naprzód i sprawiło, że pojawił się uśmiech na twarzy.

Jeśli chodzi o kolumny to bardzo dużo przesłuchałem w swoim życiu. Kiedyś mój zachwyt wzbudziły Infinity Kappy 8.2 i prawie bym już je kupił bo jechałem po nie 300 km ale zamordowane były polydomy. Teraz już też wiem, że moje lampki by ich nie napędziły poprawnie. Z tranzystorów pod Electry podpinałem już mocne Musical Fidelity, Audio Analogue, Krella czy jakieś monobloki Denona. Jakoś bardziej leży mi ich granie z lampką. Podpięte już miały Yaqina dłubanego chyba przez Mudę, Cayina, Amplifona i piecyki skonstruowane przez nieodżałowanego Janka-Mamela, no i moje Phasty. Wolę je jednak z lampą. Są minusy takiego połączenia ale są też wielkie plusy. Były plusy połączenia z tranzystorem, zwłaszcza z MF było zacnie ale ostatecznie lampki przemówiły do mnie dosadniej. 

Na zdjęciu tył ścian jeszcze bez żadnej ingerencji z bloczkami betonowymi i wełną.

IMG_20200319_205536 (1).jpg

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pogratulować wytrwałości i zaparcia ,dobrze że zrobiłeś sobie pomiary chyba to podstawa aby wycisnąć max z pokoju,akurat miałem okazję posłuchać tych firm wzmacniaczy co wymieniłeś tylko że każdy z innymi focalami ,musicala słuchałem na jm lab 5.1 i nie podobał mi się dzwięk taki przymulony wolny jakby ktoś trzymał płytę w odtwarzaczu ,Audio Analog słuchałem na Electrach 936 tu dźwięk bardziej mi się podobał ale dwa 8 calowe woofery na kolumne tu już naprawdę trzeba mieć wydajny piec Puccini SE był za słaby,krell (integra chyba 300i) z mini utopiami porażka dla mnie totalnie suchotnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupełnie inaczej, krell kav 300i świetne pasował na mini a z ps 5.1 wręcz wybitnie. Chodź ja gdy miałem 5.1 które zmodyfikowałem poszedłem w Struss S, później były electry 905 i przeszedłem na Yaqina mc100b, mini grały na zmianę z yaqinem i wspomnianym krellem, do momentu gdy złożyłem pierwsze diy na 300b. Pozbyłem się wszelkich focali a w sumie poznałem wszystkie electry, cobalty, spectrale itd... Został set na triodzie i wysokoskuteczne głośniki. Ale fanem focal pozstane na zawsze! Kto wie może kiedy strzele se Alcory

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Focal Electra 1027 / 1028

Witam wszystkich Klubowiczów,

Miałem dylemat, czy popytać tutaj, czy w klubie Focala, ale pomyślałem, że JMLaby były raczej trudniejsze niż nowe głośniki spod marki Focal, to może jednak tutaj.

Moja choroba nazywa się Electra 1027 BE / 1028 BE, a więc niby na papierze łatwe, a jednak trudne. Słucham w w zależności od nastroju, w zasadzie wszystkiego po trochu, za wyjątkiem rocka. Chciałbym dobrać wzmacniacz i po długiej lekturze oraz incydentalnych odsłuchach mam dwa typy teoretyczne, których akurat nie słuchałem, ale które opisowo i budżetowo by mi pasowały

Po głowie chodzi mi:

-tranzystor electrocompaniet ECI 5 MKII lub MKI,

-lampa Cayin A70T MKII.

Co bym chciał uzyskać:

1. Jak zawsze - przestrzeń i wspaniałą stereofonię ?

2. Większy bas, bo mam wrażenie, że te focale są w tym zakresie dość powściągliwe lub za dobrze kontrolowane :-).  Tu mignęły mi na forach podpowiedzi typu Krell kav 300i, czy Peachtree Nova 300, ale boję się, że góra z tymi electrami, może być zbyt ostra i suchością straszą, a ja lubię barwnie i muzykalnie ?

3. Lekkie złagodzenie przełomu średnich i wysokich, bez zabijania transparentności i detaliczności Electr, 

Czy ww. wzmacniacze są warte uwagi? Jakie są między nimi różnice? Czy 35W/50W Caiyna, da radę w normalnym użytkowaniu w 20m2?

 

Edytowane przez RobertKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wypróbować z Electrami  Audionet Amp1v2 plus przedwzmacniacz lampowy(tu trzeba próbować ,który bardziej pasuję) ,one potrzebują dużo prądu ,Audionet jest do sprzedania (nie moje ogłoszenie)-https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/25/373036.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie Audioneta, ale to jest sama końcówka mocy i raz, że nie ma szans na utrzymanie się w budżecie 6-8 tyś z przedwzmacniaczem, to jeszcze dalej pozostawałby problem poszukiwań przedwzmacniacza. 

Jednak wolałbym pozostać przy integrze. Morze ktoś łączył, albo słuchał JMLaby albo electry z Electrocompanietem lub Cayinem albo czymś zbliżonym do tego chińczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, czy ktoś z Was przerabiał subwoofer JM Lab PS10 na amplifikację aktywną ? Chodzi mi o dopasowanie go do zupełnie innych zestawów podstawkowych niż PS 5.1. Porównywaliście go z jakimiś współczesnymi subami aktywnymi ?

Mam podobny zestaw przetworników w Zollerach Solution, których bas uwielbiam za jego kontrolę i szybkość i szukam czegoś podobnego do drugiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Może tu uzyskam odpowiedź na dręczące mnie pytanie.

Niedawno wyszła nowa linia o nazwie Chora. To odpowiednik Chorus?

Przykład:

NEW - Chora 826 - cena 6200 (para, kolor czarny piano)

OLD- Chorus 826 - cena około 12000 (para, kolor czarny piano)

Nowa wersja i to za połowę ceny starszej wersji...o co tu chodzi? Czy ja coś mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, Nojzmejker napisał:

Właśnie dołączyłem do klubu.
Posiadam od paru lat parę Spectral 913.1
W JMLab - PS 5.1 I Aneta zakochałem się pod koniec lat 90-ych...
Pozdrawiam

 

Witamy wśród szcześliwych i zakochanych, u mnie miłość trwa od 20 lat 😉 

A propos kevlarowych Focali - ktoś zna powód dla którego w niektórych kevlarowych głośnikach Focala brązowieje klej w miejscu przyklejenia nakładki przeciwpyłowej / korektora fazy ?

Zauważyłem to w wielu wooferach i większych średniotonowcach, ale nigdy np nie widziałem tego w przetwornikach np. w PS. 5.1.  W moich zestawach mimo sporego portfolio Focala  😆 nic takiego nie wychodzi (odpukać), niemniej zastanawiam się czy to efekt związany z staniem zestawów w nasłonecznionym miejscu, czy związany z jakąś partią felernego kleju czy jeszcze czymś innym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę, że coraz mniej niewolników JmLab, bo cisza tu straszna, więc trochę rozruszam i pochwalę się nowym nabytkiem. Mezzo Utopie stanęły w końcu na moim ołtarzyku. Są rewelacyjne, ale oczywiście już mam pełno pomysłów na nowe kabelki czy podstawki, bo są wyjątkowo wrażliwe na takie zmiany. Napędzam je dzieloną Audią Flight Fls4+Fls1 i jest bardzo dobrze, ale pewnie będę chciał spróbować jakiejś lampy, choć nie mam pewności czy to się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie piszą bo słuchają Niestety starych Focali nie będzie więcej wiec i grono niewolników nie będzie przyrastać. Te nowe chyba nie budzą już takich emocji - Focal mam wrażenie ze poszedł w lifestyle a muzyka zaczyna się w bardzo drogich pułapach. Nawet te stylizowane na stare Spectral 40th całościowo brzmią kiepsko - tak niekontrolowanego i przewalonego basu naprawdę ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zobacz ofertę: FOCAL 5N300 KEVLAR 1 sztuka https://allegro.pl/oferta/focal-5n300-kevlar-1-sztuka-10988920513

No to ktoś się pięknie naciął na frankensteina czyli oryginalnie neoflexowy przetwornik, który pewnie się rozpadł i dostał drugie życie z kevlarowa membrana i nowym zawieszeniem. A wystarczyło wpisać oznaczenie w Google a nie kupować po obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.