Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie, jak dla mnie również wysokotonówka jest lepsza ale może dlatego, że jestem do niej przyzwyczajony od 15 lat ;)

Słuchałem 810 (miałem), 815 i 820 (nie miałem bo nie miałem dla nich warunków lokalowych).

820 są lepsze również pod względem przestrzenności ale potrzeba tutaj kilka zabiegów - solidne podstawy (np granit), sporo miejsca wokół i nie byle jakie druty, zworki z kabla a nie blaszki firmowe. - Ot takie dodatkowe bibeloty.

 

Co prawda 820 mają swoje lata - bodaj 17 ale naprawdę są OK.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

820 są lepsze również pod względem przestrzenności ale potrzeba tutaj kilka zabiegów - solidne podstawy (np granit),

Nie neguję bo ich nie słyszałem-ale co mają dać podstawy granitowe,-jak nie wiesz gdzie mają grać te kolumny. ;)

Granit -jako podstawa sprawdza się na podłogach(pływających) czyli legary i dechy w powietrzu-brak wylewki.(wtedy cała podłoga wraz z meblami nie drży pod wpływem basu)-jak mamy granit.

Można jeszcze odczuć wpływ standa granitowego pod kolumną w zależności na jakiej wysokości jest głośnik basowy od podłogi(np jego wysokość).

Stand ma powiedzmy 5-7 cm,do tego kolce plus podkładki-robi się 8,9 cm różnicy od podłoża, niż jak by miały stać na swoich kolcach.(różnica spora)

To jest sporo-i bas już inaczej się słyszy.

 

sporo miejsca wokół

To zalecam wszystkim kolumną-no ale warunki lokalowe są różne. ;)

 

nie byle jakie druty

:) różnie to bywa-zależy czy się te druty słyszy-bajkopisarstwo zostawmy na koniec-do tzw szlifu ostatniego ;)-ale to już kolega zainteresowany sobie będzie działał. ;)

 

zworki z kabla a nie blaszki firmowe

A to zupełna bzdura-ale jak ci zwora z drutu z lepszego poprawi samopoczucie to płać za nią. ;)

Cytat- ;)-na temat zworek w kolumnach o wartości 40 tyś.

Zawsze się znajdą malkontenci,którzy zwrócą uwagę na blaszkowe zworki"wymagające" wymiany na krótkie odcinki jakiegoś markowego kabelka....

Jeżeli ktoś nie stosuje bi-wiringu,zrobi jeszcze lepiej przelutowując dwie pary kabli,podłączone po drugiej stronie do poszczególnych zacisków- do jednej pary zacisków-druga po prostu będzie nie aktywna,a sygnał popłynie najkrótszą drogą.

Lutować należy oczywiście "srebrną" cyną,w atmosferze azotu( i oparach absurdu) ;)-koniec cytatu.

 

Ot takie dodatkowe bibeloty.

 

Ot -jeśli poprawią samopoczucie to owszem warto-standy w tym wypadku najbardziej mogą coś zmienić dla słuchającego(wysokość głośnika a miejsce odsłuchu+pływająca podłoga) z tych wszystkich propozycji. ;)

 

Jest sporo wyżej-niż by stała bez granitu-i ma to wpływ na bas(akustyka-głośnik basowy oddalony względem podłoża)

post-51087-0-82918000-1398425731_thumb.jpg

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej ci się zamienić na cobalt 826

Ten ktoś nie ma 826. Ma 820 i mogę zostawić w rozliczeniu swoje 816.

W standy pod sprzęt nie wierzę, w standy pod kolumny tylko w tym przypadku o jakim pisał maniekn274-wysokość głośnika względem ucha.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

W standy pod sprzęt nie wierzę

Ja też nie,miękka powierzchnia,twarda itd. ;) to pic na wodę jak większość voodoo.Może są ważna pod gramofony-ale ja go nie mam. ;)

Ale platformy mam-ale dla wyglądu-mi to pasi,a nie wszystkim musi się podobać.

post-51087-0-05315700-1398438962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Ktoś zna, słuchał 820? Muszę podjąć decyzję czy jechać 300km aby tego posłuchać. Deklasacji 820 względem 816 się nie spodziewam ale jeśli będzie trochę lepiej to warto. Konstrukcja 3 drożna wcale nie zapewnia lepszej reprodukcji dźwięku od 2.5 czy 2 drożnej.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Muszę podjąć decyzję czy jechać 300km aby tego posłuchać

Trudna sprawa-za mały koszt całego interesu względem posłuchania u sprzedawcy-bo rozumiem że pakujesz swoje do rozliczenia i 820 słuchasz u niego.

Inna sprawa by była odwrotna-słuchasz u siebie i podejmujesz decyzję,trudno podjąć decyzję. ;)-przynajmniej ja to tak rozumiem że tak to ma wyglądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Defol -z całym szacunkiem do firmy Focal-ale wiesz że mowa o kolumnach 15-17 lat?Jak napisał xniwax-nie boisz się ryzykować-i do tego jeszcze tyle drogi?

Swoje kolumny znasz-nie wiem w jakim są stanie,ale znasz te co chcesz łyknąć?-ja przed taką trasą bym poprosił o fotki przynajmniej kilkanaście z dużą rozdzielczością-i ogarnął to czy w ogóle jest sens. ;)

Nie poradzę ci tym bardziej że nie znam tych kolumn,po drugie-tyle lat to sporo,a po trzecie nie porównasz w swoim lokum.

Nie masz pojęcia na jaki kwadrat trafisz,-a może tam sala gimnastyczna będzie,albo pokój z aneksem 17m2. ;)

Nie chcę cię dołować-zrobisz jak uważasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny znam i jegomościa, który to sprzedaje też. Ma wiele markowego sprzętu w b. dobrym stanie. O kondycję 820 się nie boję, moje 816 są od niego, brane 2 lata temu i moje są prawie idealne. Chodzi mi tylko o walory brzmieniowe. Gdyby to było 50-60km to bym jechał. Fotek mi przysłał ponad 10.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Kolumny znam i jegomościa, który to sprzedaje też. Ma wiele markowego sprzętu w b. dobrym stanie. O kondycję 820 się nie boję, moje 816 są od niego, brane 2 lata temu i moje są prawie idealne. Chodzi mi tylko o walory brzmieniowe. Gdyby to było 50-60km to bym jechał.

Kolego-nie widzę problemu-ty go znasz,on ciebie też-kurier od niego z 820 do ciebie...-słuchasz i dajesz odpowiedz. ;)(koszt DHL-40PLN ;)

Z kasą możecie się dogadać-nie trzeba trzepać-300 km,co innego jak byś gościa nie znał,a jak sam piszesz masz od niego 816.

Ja problemu nie widzę.;)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wreszcie zdecydować czy jechać słuchać 820tek. O głośnikach W bardzo dobrze piszą na zagranicznych forach, że dobrze że Focal wprowadził je w niższych seriach bo to swego rodzaju wizytówka Focala i że to dobry głośnik. Odległość mnie powstrzymuje a ciekowość popycha :)

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pojawia się możliwość wzięcia za dobre pieniądze Electry 915.1. Niestety muszę się decydować już, zaraz więc nie mogę ich posłuchać z moją 30Watową lampą. Słyszałem te kolumny z potężnymi monoblokami Advance Acoustics, które mają z tego co pamiętam po 200W i było całkiem ok. Trochę sucho ale bardzo swobodnie i bez żadnej zadyszki. Można było i posłuchać jazzu i orkiestry a także głośno metalu i ja żadnej zadyszki i podbarwień na basie nie zauważyłem. Pytanie czy 30Watowa lampka da radę? Decyzja do jutra, niestety trochę w ciemno. Czym się różni 915 od 915.1? Bo piszą, że bas w 915 jest taki sobie ja natomiast nic takiego w 915.1 nie słyszałem.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też uważam, że W to świetne to głośniki. Ale znam tyle samo głosów za, co i przeciw :) Wiadomo, że gusta są różne. Jak dla mnie mają bardzo fajną średnicę, taką nieco "tłustą", z mnóstwem informacji.

 

Celnie to kolega ujął. Szybkość, ale mięsistość, duża rozdzielczość, selektywność, detaliczność, ale muza ma "body" i przede wszystkim jest soczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyście się nie nudzili ...macie prawie 50-ąt testów samych Utopii :-) ,: Grande EM, Stella EM, Maestro, Viva, Scala, Scala V2, Diablo, Alto Be, Diva Be, Micro Be, itd.,...

 

http://www.excelia-hifi.cz/testy-focal-utopia.html

 

Kto słuchał wszystkich Utopii? ...to niech utworzy listę, od najlepszych do najsłabszych - opisując różnice w brzmieniu pomiędzy poszczególnymi modelami.

 

Grande Utopie EM (w porównaniu do pozostałych Utopii) zapewne robią przepaść w aspekcie basu - a jak z pozostałymi aspektami?

 

Tutaj jest fajny test porównawczy: Focal Scala Utopia (19 900 Euro) vs. Isophon Cassiano II D (17 800 Euro) vs. Revel Ultima Studio 2 (16 900 Euro).

http://www.excelia-hifi.cz/focal/test/focal-scala-utopia-audio_12_08.jpg

 

Jakie zmiany zaszły w wersji V2 ? ...i jaki wpływ miały one na brzmienie nowszego modelu.

 

http://www.excelia-hifi.cz/focal/test/focal-scala-v2-utopia-hifi_critic_05_13.pdf

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.