Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym dołączyć do klubu ale jest mały problem gdyż nie posiadam jmlabów. Miałem krótki epizod z Cobaltami 816 i wiem, że zostanę wierny tej marce kolumn. Jeśli ktoś z forumowiczów nosi się z zamiarem sprzedaży lub wie kto się nosi z takim zamiarem to proszę dać znać. Niestety budżet ograniczony max do 4 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem niewolnikiem, ale posiadam od jakiegoś czasu jmlab tantal 515, to bardzo przytomne kolumienki, ale nie dla każdego słuchacza i nie do każdego rodzaju muzyki.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają swoje lata ;)) tak z 17-cie.- zacne.

Miałem z wyższej serii Cobalt 810-ki.

Dobry czas dla JmLaba.był.

 

Pamiętam, że wtedy kosztowały chyba 4,8 tyś zł.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

 

Od 7 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Focal Profile 918. Dotąd grały one z elektroniką NAD, ale od jakiegoś czasu mam ochotę wymienić klocki. Jako że nie interesowałem się zbytnio sprawami audio przez te lata, to proszę bardziej zorientowane osoby o pomoc i radę co do dalszych kroków.

Poczytałem, poszperałem i w rezultacie wyszły mi z tego 4 możliwe warianty:

1. Atoll IN100 + CD100

2. Baltlab Epoca 3 i może też cd Atoll albo Exposure 2010S2

3. Hegel H80 i Atoll CD100 albo audiolab 8200, a może Vincent S 1.1

4. YBA Heritage zestaw

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, co może być fajnym rozwiązaniem, albo czego nie warto nawet próbować, to będę wdzięczny za wyrażenie opinii.

Dodam tylko, że słuchałem już zestawu nr 1 i wrażenia były oszałamiające, ale nie wiem, czy nie będzie ten zestaw męczący w dłuższej perspektywie. Słuchałem go na IC Acoustic Zen WOW. Może jeszcze raz spróbuję z Harmonix CI230MK2. Fajnie by było gdyby to zadziałało.

 

dzięki

egon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy ktoś miał z was styczność z tymi kolumnami Jmlab Focal Spectral 913.1. Zastanawiam się czy mogą grać na poziomie Point Source 5.1 Jmlab, tylko z większym basem. No i to położenie tweetera nie jest trochę za nisko ?

Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

witam

 

Widzę, że temat umarł postanowiłem więc odświeżyć wpisując się z moimi mezzo utopia

Bawię się w audio jakieś 15 lat i dopiero teraz doceniłem markę focal jmlab i pozostanę przy niej na dłuższy czas to na pewno (słuchałem kiedyś kiedyś chorusów lub cobaltów ale nie chwyciły mnie za serce).

Focale grają według mnie bardzo rozdzielczo i dynamicznie zachowując przy tym świetne nasycenie i gęstość w średnicy, przy odpowiedniej amplifikacji nie mamy grama ostrości, brzmienie jest bardzo konturowe, naturalne i muzykalne.

Chętnie wymienię poglądy z użytkownikami obecnymi lub byłymi serii utopia, ciekaw jestem różnicy w brzmieniu emerytowanych mezzo i obecnej scali utopia.

Wyglądem scala jest powalająca, stare utopie natomiast swoim wyglądem doprowadziły prawie do rozpadu mojego związku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele stron wyżej była mowa o przweróbkach naszych focali. Chciałbym zwrócić uwagę na wątek dotyczący zamiany elementów w zwrotnicy moich chorusów 826 - a zmiana owa przyniosła oczekiwany efekt;)

Szczegóły tutaj:

http://www.audiostereo.pl/focal-826v-zwrotnica-jaki-upgrade_118149.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Te obok Mezzo to 1027Be?

Chryste, jedne z najgorszych paczek jakie u mnie stały. Może nie w kategoriach bezwzględnych, nie to na pewno nie,

ale biorąc pod uwagę ich cenę wówczas jakieś 24.000zł za nowe i ok. 12.000zł za używane, to była po prostu jakaś masakra.

Jakiś czas później miałem Mini Utopie, które o dziwo (znacznie mniejsze skrzynki i mniejsza liczba głośników) zagrały jak zupełnie z innej bajki.

Pierwsze moje Mini pochopnie sprzedałem i po przerzuceniu dwudziestu par innych kolumn kupiłem takie same znowu, he he :)

PS 5-1 też miałem dwie pary, też obie dobrze wspominam, jednak w porównaniu do Utopii, to jest całkiem inna liga.

Ciekaw jestem jak wypadła bezpośrednia konfrontacja Mezzo z Electrą, a tak poza konkursem zapytam - dało się w ogóle tego słuchać w takiej akustyce?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 1027 be.

Z akustyką nie jest tak tragicznie na codzień za kolumnami stoją dwa wielgachne kwiaty, które moja małżonka aktualnie trzyma na tarasie, asymetrię likwiduję na odsłuch dwoma bambusowymi parawanami długimi na 5 m po drugiej stronie okno z grubą zasłoną 4m duży pluszowy wypoczynek, no i dywan rozwijany na odsłuchy bo małżonka nie lubi psich kłaków w nim.

Na tv chce kupić lekki rozpraszacz z tworzywa.

Co do grania to powiem tak za electry nie zapłaciłbym nigdy 24 tys ale za utopie nie zapłaciłbym także 50 tys zwyczjnie mnie na to nie stać, ceny nowych kolumn są poronione albo raczej to nasze zarobki są poronione.

Electry są wg mnie jednoznacznie lepsze od tempo 6, dali helicon czy monitor audio gold więc może ich cena wcale nie jest nieadekwatna, do tego są piękne i świetnie wykonane.

Napewno nikt nie powie złego słowa na berylową górę bo jest świetna, choć stara utopijna bardziej mi się podoba.

Mezzo są sporo lepsze od electry w każdym aspekcie, przestrzeń bajka, barwy o wiele lepsze, bas pominę bo z mezzo to jest petarda po prostu.

Electry są bdb kolumnami jak płacimy za nią powiedzmy 9 tys.

 

Tak jak piszesz utopie to juz naprawdę zacny glosnik i zmiana na co innego to może być krok do tyłu, ja nie mialem nic lepszego od mojej utopii.

 

Fotka pokoju

post-13519-0-66759400-1431365855_thumb.jpg

post-13519-0-41285100-1431365897_thumb.jpg

post-13519-0-53309100-1431366012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electry są bdb kolumnami jak płacimy za nią powiedzmy 9 tys.

Ale to chyba za jakieś poobijane egzemplarze, bo ja jeszcze nie spotkałem oferty sprzedaży za tyle.

Zwykle stoją wystawione po 10-12 tysięcy, podczas gdy Mezzo widziałem do zabrania już za 13,5 tysiaka, no to przepraszam bardzo :)

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba za jakieś poobijane egzemplarze, bo ja jeszcze nie spotkałem oferty sprzedaży za tyle.

Zwykle stoją wystawione po 10-12 tysięcy, podczas gdy Mezzo widziałem do zabrania już za 13,5 tysiaka, no to przepraszam bardzo :)

 

13,5 za mezzo to okazja ja dałem więcej ale electry za 9000 idzie kupic, fak mają jedno malutkie obicie narożnika.

Mezzo słuchałeś?

 

Na czym teraz grasz, wróciłeś do mini utopii?

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.