Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z kartami Accuphase DAC-10, DAC-20.

Czy są one warte grzechu? Jak wypadają w porównaniu z zewnętrznymi przetwornikami typu Audio Nemesis, itp.?

DAC-10 (2xAD1853) mogę nabyć za 480 EUR;

DAC-20 (2x1955) za około 2.500 PLN (sprzedawca zapewnia o poprawności współpracy z moim E-212).

Czy ktoś słyszał obie karty i może napisać coś o ich brzmieniu? Czy jest między nimi spora różnica? No i czy to podobna klasa do takiego Xindac DAC-5 czy Audio Nemesis, itp.?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bawiących się klockami o nazwie Accuphase.

Chciałbym wpisac się do klubu.

Mój zestaw to: E-550, DP-500 zasilone z PS-1210, a obecnie testuję DP-78

 

@krzychlis

jakie wrażenia odsłuchowe przy DP-600 drogi krzychlisie ?

jakiego wzmaka używasz ?

pozdrówka @ all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż mój wzmak to E-450, przeszedłem przez DP-500; DP-78 a teraz faktycznie testuję DP-600 :).

no cóż muszę powiedzieć że wrażenia pozytywne jakkolwiek jeszcze chyba następuje adaptacja po słuchaniu DP-78 [który klimatycznie sobie grał po DP-500 muszę powiedzieć że bardzo duża różnica dla mnie in plus].

Co do DP-600 mogę się podzielić tylko pierwszymi wrażeniami [za mało godzin słuchania] i to co mogę powiedzieć że detaliczność większa niż DP-78 no i kontrola basu dużo lepsza, na pierwszy rzut mojego ucha... średnica lekko wycofana i nieco mniej słodyczy [nie wiem czy nie za mało ;)].

Zastrzegam sobie prawo do zmiany opisu jak uda mi się w spokoju przesłuchac więcej płyt [chroniczny brak czasu]. Nie miałem okazji słuchać DP-700 ciekawe czy DP-600 jest bliżej DP-78 czy też DP-700 hmmm...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiernym fanom Accuphase, oczywiście do tej pory ujawnionych w KLUBIE, mogę podarować unikatową naklejkę w staro-złotym kolorze ( struktura szczotkowanego aluminium ). Zostało mi kilka, nie mam już co okleić. :-) Napiszcie do mnie na priva jakie Wam pasują, mam większe i mniejsze.

 

Rzecz tylko dla Accufanów, nie na sprzedaż, Gentleman's Agreement!

 

Pozdrawiam

Wiktor

post-22995-100005174 1242248867_thumb.jpg

post-22995-100005175 1242248867_thumb.jpg

post-22995-100005176 1242248867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, nie mam odpowiedniego miejsca na wyeksponowanie mojego staruszka. będę musiał coś pomyśleć bo przyznaję Wiktorze,że Twój zestaw wygląda imponująco. to jest kamienny blat??

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor.pl, 14 Maj 2009, 22:43

 

>.. tak, to jest granit. Rzeczywiście wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Ale to za sprawą

>Accuphase.

 

niezaprzeczalnie Accu pod względem designu jest absolutną czołówką. nie dość,że cieszy ucho, dodatkowo jest ozdobą pomieszczenia. Granitowa płyta doskonale podkreśla urodę sprzętu.pomysł genialny:)

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

interesuje mnie jaki waszym zdaniem jest najbardziej synergiczny osprzęt dla Accu w zakresie:

kabli zasilających; interkonektów; kabli głośnikowych i wreszcie samych glośników. Interesuje mnie to bo w tym zakresie jestem zielony i zbyt wielu prób nie robiłem...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> krzychlis

 

Do pytania beginner'a dodałbym jeszcze pytanie o to jakie komponenty Accuphase'a masz na myśli. W przypadku np. końcówek mocy moje rekomendacje byłyby inne dla końcówek w klasie A (np. A20V, A30, A45, A50V), oraz dla sporo mocniejszych, ale nieco innych barwowo końcówek w klasie AB (np. P7000, P7100, P1000).

 

W przypadku źródeł accuphase'a, przy założeniu, że masz neutralny system:

1. Dla starszych źródeł - interkonekty raczej przejrzyste, niemulące, szybkie, wiele źródeł w niektórych systemach może zagrać lepiej z RCA niż XLR

2. Dla nowszych źródeł - np. DP 700, raczej delikatnie ocieplone, albo neutralne. Raczej unikałbym rozjaśnienia. DP 700 w moim systemie grał lepiej po XLR.

 

Jeszcze 2 uwagi:

1. Należy pamiętać, że Accu ma odwrócone piny na XLR'ach i 3 jest hot, podczas gdy w większości sprzętów z EU albo US 2 jest hot.

2. DP 78 grał lepiej z RCA w moim systemie z preampem C46. Teraz mam (kto wie, czy nie zostanie na dobre) P-8, z którym wszystko gra lepiej po XLR, ale DP 78 nie testowałem w takim zestawieniu, ergo przewaga DP 78 na XLR lub RCA może być mocno zależna od systemu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż co do sprzętu to jest to E-450 + DP-600

pomieszczenie to niestety pokój dzienny... około 22 mkw... no i ze względu na użyteczność kolumny mocno blisko ścian... a co do oczekiwań to chodzi o lepszą lokalizację bo przestrzeń już jest... :) muzyka różna od jazz przez pop do rocka...

 

pozdrawiam i dziękuję za już wyrażone opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Krzychlis

 

Czyli jednak DP 600 wyparł DP 78 :-) O DP 600 słyszałem, że gra bardziej jak DP 700 niż DP 78, szczególnie jeśli chodzi o temperaturę i detal.

 

Zakładając, że E-450 gra bardziej jak końcówki AB-klasowe, oraz przy założeniu, że używasz przejrzystych i nie mega trudnych do wysterowania głośników, poszukiwałbym kabli głośnikowych jak i i interkonektów w grupie:

1. Wysokie Cardasy

2. MIT, Transparent

3. Acrolink

4. Harmonix

5. Może Fadel

 

pewnie jest jeszcze wiele innych, które by pasowały, ale których nie znam. Poza tym ta lista jest tak raczej na wyczucie niż na podstawie prób, akturat wymienionych przez Ciebie urządzeń nie słuchałem w swoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychlis, 25 Maj 2009, 20:37

 

Przede wszystkim rozważ zagadnienie od strony akustycznej. Jeśli głośniki są ustawione zbyt blisko ścian bocznych, bardzo trudno jest uzyskać precyzyjną scenę, niezależnie od użytego sprzętu. Moje doświadczenia są takie, że optimum to gdzieś powyżej 90cm...

Zauważyłem że próbowałeś swojego Accu z Dali Mentor. Jeśli podoba ci się szkoła brzmienia Dali, wypróbuj Helicony lub Euphonie (monitory lub 2,5 drożne podłogowce jako opcja maks do tego pomieszczenia). Niższe modele moim zdaniem przy tej elektronice nie wchodzą w grę. Jeśli DP600 jest podobny brzmieniowo do DP700 powinno to być bardzo dobre połączenie.

Jeśli chodzi o kable, nalepiej fokusującym okablowaniem jakie słyszałem jest Tara Labs 0.8. Tyle że po rozwiązaniu problemu akustyki i głośników może to już nie być tak istotne. Z innych mogę polecić Fadela Coherence i Acrolinka 7N. Wszystkie są znakomite, wybór jest kwestią gustu.

Na koniec dobra rada: wszystkich odsłuchów dokonuj we własnym pomieszczeniu. Szczególnie w przypadku głośników jest to bardzo uciążliwe, ale w twoich warunkach odsłuchowych bardzo łatwo nabawić się poważnych problemów. Przy tych kwotach pomyłki są bolesne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za inforamcje, co do akustyki to cóż planuję to zmienić... ale potrwa to ze dwa lata... jak praca, żona i kryzys pozwolą... ;) dlatego też wybór odpowiednich głośników zostawiam na później. Co do głośników to o dziwo zmiana źródła wpłynęła na nie zaskakująco w czasach DP-78 nie wierzyłem że mogą uderzyć zwięzłym basem a tu proszę z DP-600 i hevay metal przechodzi... zmiana zaskakująco duża, której nie przewidywałem. Co prawda wraz z odejściem DP-78 uleciała część czaru do którego przywykłem, ale cóż zmiany czasem trzeba w życiu przejść. Teraz używam interkonektu Wireworld Eclipse RCA i poluję na XLR co do głośnikowych to audioquest slate, generalnie jest ok, ale człowieka zawsze pcha do zmian :)

dzięki raz jeszcze za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.